Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsoo80


Zsoo80
tag

érdekes. Szerintem ez majd akkor lesz tényleg jó, ha már teljes lefedettség lesz az országban és a sebesség emelésével és hálozatfejlesztéssel fognak a szolgáltatok foglalkozni. Akkor azthiszem a vezetékes szélessávnak bealkonyult...

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#2) Bibby


Bibby
addikt

Most akkor mi van, hogy van? Nekem kicsit érthetetlen a cikk, vagy csak reggel van. Ez egy HSDPA modem és egy WLAN router is egyben? :F

Ελευθερια η θανατος

(#3) Gery85


Gery85
tag

Ennyi az egész cikk? Lehetett volna benne valami sebesség teszt :F

(#4) Polacheck válasza Bibby (#2) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Pontosan.

less qq more pewpew!

(#5) Polacheck válasza Gery85 (#3) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Sebességtesztnek nem érzem lényegét ez esetben, hiszen az adott kütyü mindent tud, amit ki lehet hozni a mobilnetből, így annak sebességétől függ az, hogy mekkora a sebesség. Egyébként kétfelé osztást próbáltam, fixen felezi a sebességet, nem fog le semmit. A ping a routerig 3ms volt.

less qq more pewpew!

(#6) Gabesz84 válasza Polacheck (#5) üzenetére


Gabesz84
őstag

az hogy van hogy pont ma, pont ugyanerrol a device-rol kerult ki indexre is teszt? :D

(#7) Bog válasza Gabesz84 (#6) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Marha egyszerű, a Voda kidobott tesztre egy sereg ilyen cuccot, aztán egyszerre lettünk kész, úgymond. A mobiltévé is így lett volna, de azt sikerült elkúrnom azzal, hogy akkor akartam lefotózni, amikor már nem működött a szolgáltatás.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#8) Polacheck válasza Gabesz84 (#6) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én is nagyot néztem. Véletlenek pedig vannak.

less qq more pewpew!

(#9) DarkByte


DarkByte
addikt

Én most építek ilyesmit mini-ITX gépből, linux-al, az E220-as babapiskótához. :D Siker esetén lesz írás logout-ra. :)

Egyébként ez a 20 ezer forintért dolog nagyon meglepő, alapból ugyanis nagyon drága eszköz. Külső antenna csatlakozója van neki?

A kinek hasznos kérdést én kiegészíteném azokkal, akiknek vonalas netre egyszerűen nincs lehetőségük, viszont van a családban 2-3 gép és szeretnének használható internetet.

Egy kis tapasztalati kiegészítő a pingekhez. Nem tudom figyeltétek-e már, de az ICMP alapú csomagokat (mint az ping alapját képező echo-t is), úgy vettem észre nem tekintik olyan adatnak, ami miatt a modemnek UMTS-ről HSDPA-ra kellene váltania. Legalább is a szolgáltatóknál előforduló E220-as modemek sem váltanak át ciánkékre ha csak natúrban elkezdesz pingelni. Viszont ha forgalmazol egy kis adatot, a pingelés is HSDPA-n "ragad". És a pingek leesnek 300ms ről 80-120 ms köré. Ami már szerintem jópár játékkal játszható (FPS-el persze nem, de nem csak az létezik). És mivel játék során adat is szaladgál a vonalon, ez meg is lesz. ;)

(#10) Bibby válasza DarkByte (#9) üzenetére


Bibby
addikt

Van olyan hely, ahol nincs lehetőség vonala netre, de HSDPA kiépült? Csak kérdezem, mert nem tudom.

Ελευθερια η θανατος

(#11) Bog válasza DarkByte (#9) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Van külső antenna csati.

HSDPA van, vonalas nincs: Pécs, belváros (Király utca), például.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) DarkByte válasza Bibby (#10) üzenetére


DarkByte
addikt

Jelentem én tanyasi vagyok és nincs lehetőségünk vonalas netre, viszont a környező két faluban január eleje óta van a magentának HSDPA lefedettsége (igaz egyenlőre csak teszt üzemben, a szervíz szerint február elején lesz hivatalosan átadva). Valószínűsítem hogy egyébként a falukban sincs mindenütt vonalas lehetőség, viszont gondolom jópáran "kötöttek" mobil internetet és a szolgáltató úgy látta itt gyorsan megtérül a beruházás.

#11: köszi. Ez mindenképpen pozitív mert nálunk csak a külső konyhában sikerült megfelelő jelet találni, és sajnos az a gépeinktől igencsak messze van. Ha lenne a piskótán antenna csatlakozó, akkor már régen külső antennánk lenne. Pontosítok, van rajta belül a panelen, de nem tettek rá kivezetést a házra. Szétszedni a modemet pedig csak a burkolat törsével lehet -> ugrott a gari. :(((

[ Szerkesztve ]

(#13) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Hát én nem igazán, tudom, hogy ebbe az eszközbe mi annyira jó. Enni pénzért meg simán lehet venni egy normál wlan routert is, és ugyan ugy meg lehet vele osztani a mobil netet.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#14) Bog válasza Jégkokó (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ezt technikailag hogyan akarod megvalósítani???

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) Jégkokó válasza Bog (#14) üzenetére


Jégkokó
veterán

Gondolom összekötni a HSDPA modemet a wlan routerrel, ahogy a legtöbb szélessávú net esetbében is szokás.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#16) Polacheck válasza Jégkokó (#15) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Rosszul gondolkozol. Van ugyan USB porttal rendelkező router, de az csak nyomtatómegosztásra alkalmas.

less qq more pewpew!

(#17) DarkByte válasza Polacheck (#16) üzenetére


DarkByte
addikt

Némelyik router-el amelyikre fel lehet tenni az OpenWRT linux firmware-t, és van rajta USB port is, meg lehet oldani hogy ossza a mobilnetet USBs modemről, de ehhez nagyon sok szerencse és türelem kell. Arról nem is beszélve hogy azt hiszem ilyen mértékű firmware cserével ugrik a garancia is.

(#18) domi007 válasza DarkByte (#17) üzenetére


domi007
őstag

Nem ugrik, mert amire tudsz OpenWRT-t tenni, azon van egy olyan reset, hogy minden visszamegy eredetibe, tehát ha nem égeted szét OpenWRT-vel a routert (ami meg lehetetlen), akkor senki meg nem mondja, hogy lecserélted a firmwaret.

Olyan HSDPA modem tényleg nincs, mint amire JégKokó gondolt?
AMibe bemegy a HSDPA, és kijön belőle Ethernet kábelen, amit aztán ő rákötne a WLAN routerre. ESetleg WLAN-on küldi a jelet tovább, és azt küldi tovább a router?

(hoppsz, ez az eszköz asszem pont ezt csinálja, nem? Mondhatnám: HSDPA to Ethernet/WLAN :DDD)
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#19) Bog válasza domi007 (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

EZ az az eszköz. Pont ezért van létjogosultsága, Jégkokónak jóreggelt.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#20) DarkByte válasza domi007 (#18) üzenetére


DarkByte
addikt

Értem. Nem folytam még bele, sajnos az ilyen routerek sem olcsóságukról híresek és hamarabb látom hogy egy PCvel biztosra megcsinálom a netosztást mint OpenWRT-vel szórakozni egy zárt lehetőségekkel rendelkező router-en.

Egyébként igen, ez a cuccos pont azt csinálja amit írtál. Olyan mint egy standard router, csak úgy kell felfogni mintha a WAN a mobilnet volna és az ehhez való modem is bele van építve. (persze e mellett még lehet hogy lehet rá vezetékes netet is dugni, legalább is a Linksys Wireless G Router tudja ezt is)

Mod: hopp, Bog beelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) rekid


rekid
addikt

jooo cuuccc ez. ket hiba van. egyse a modemé :D 1. nincs lefedettség (najo van de nagy dzsedinek kell lenni hogy ratalalj) 2. meg mindéég drága szerintem a szolgáltatás. :D

apropo multkor hivott egy vodas marketinges holgy hogy valtsak 3g re mert nekem az nagyon jo es kossek elofizut. elso kerdesem az volt hogy ez most umts vagy hsdpa. erre kifagyott a holgy. :D namondom jovan marketing osztály. :D csakmegprobalnam elmagyarazni az alkalmazottaknak mitis árulunk . :D :DD

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#22) m@xsys


m@xsys
senior tag

Vodás szitura: :B odabassz.
Én is játam hasonlóan. Kicsit sajnáltam tudatlanságát.
de akartam hozzájuk menni gályázni, erre biztos forrásból tudom, h felvették a Saleses(központba lévő) ismerősét, csak elfelejtettek szolni, h ne teperjek, mert elörre el van döntve és persze, h van gyerekem, ez sem volt tul szimpi.
Persze azért 2x behívtak.
A HR-s Judit az tündéri csaj...

(#23) schawo


schawo
titán

Per pillanat is HSDPA modemről netezek. A cégünk telephelye a világ vége után a pusztán található Székesfehérváron, ADSL-t még hírből sem ismerjük :) . Éppen ezért nagyon hasznos a HSDPA, ami itt is elérhető és szép 80ms körüli pinggel érkezik. Levitte az internet számlát havi 25-30e Ft-ról (ISDN) havi 5-re (Voda). Azonban a megosztása elég macerás. Azt hiszem ez lesz a heti irodai fejlesztés :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) plajos válasza schawo (#23) üzenetére


plajos
aktív tag

Vigor Routerrel ami kb. 45 eFt-os árban van meg lehet osztani az E220 netet.

(#25) sekli


sekli
addikt

De gondolom, ha vezetekes telefont hasznalni is akarja valaki, akkor internet nincs..., vagy rosszul gondolom...?

(#26) djdee


djdee
tag

Ami a témával (HSDPA osztása otthon) kapcsolatban az kérdezném, hogyha pl. a notiba be van dugva a PCMCI-os HSDPA és a gépben van wifi, akkor azon keresztül nem tudom megosztani egy másik gépre??? (akár úgy hogy közbe esik egy router, akár direktben...)

(#27) plajos válasza djdee (#26) üzenetére


plajos
aktív tag

Ha tud a beépített Wifi ad-hoc üzemódot, akkor azzal megoldható. Persze a laptopodnak állandóan bekapcsolva kell lennie. Keress a guglival az "ad-hoc+wifi" kifejezésekre.

(#28) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Erdeklodnek, hogy GlobeSurfer II 7.2-vel van-e vkibek mukodo portforward-ja voda-s halozataon?
koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) ferke72


ferke72
aktív tag

sziasztok!
elég rég senki nem írt ide de hátha...
most jutottam hozzá egy ilyen kütyühöz.Megküzdöttem mire megtaláltam a beállításokban a 3g lehetőséget viszont van hozzá antenna csatim.
költői kérdés milyen antennát lenne jó rákötni?
modemmel másikkal jártam úgy hogy 5m kábel levette a nyereséget mint a szél..
köszi! :R

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.