Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Agrox


Agrox
tag

waw! na ezt nem hittem volna

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#2) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Nofene! Ez viszont dicséretes dolog! :R

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#3) len0423


len0423
csendes tag

És ezzel gyakorlatilag lelőtték az Arc-ot. Dettó ugyanazt fogja így kínálni a kettő, csak az Arc szebb és 2x annyiba kerül, ok ott van Bravia technika (ami csak filmnézéskor kapcsol be) + 0,2 inch-el nagyobb kijelző, itt viszont van front facing camera, amit sokan hiányolnak az Arc-ról...eddig én is Arc-ot akartam venni, de lehet X10 lesz belőle...

(#4) Saccco


Saccco
nagyúr

Érdekes...
Ha tényleg kijön akkor az X10 jó vétel lesz használtan is. :)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5) k. válasza len0423 (#3) üzenetére


k.
őstag

Az x10ben nincs front facing kamera. Itt nézem az orrom elött és télleg nincs:D

(#6) redmonk'


redmonk'
tag

kb. egy hete érkezett meg ez a telefon hozzám
azóta is nagyon tetszik még 2.1-el is, igaz ez az első androidos telóm
most meg azért nem kicsit örülök, hogy lesz újabb frissítés
a mediascape nem zavar, és az se baj ha másik szoftver lesz a kamerához így talán a LED villanó használható lesz vakuként is nem csak kamerafény jegyében.

!be hard, be ruthless!

(#7) Btel


Btel
tag

Követendő példa minden gyártónak :C :C

(#8) mrlujoak válasza len0423 (#3) üzenetére


mrlujoak
veterán

Pofa befog, nem nyafog! :D :D

Eddig ezen ment a nyafi, hogy mé' nincs a zászlóshajónak egy tök friss szoftvere.
Mint azt jeleztem már korábban - a hisztikorszakban - lesz itt meglepi, csak meg kell várni az újak debütálását, az értékesítését, és utána jöhet a jó szájíz... :D

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#9) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem hittem volna. Igaz csak az volt hogy Froyo nem lesz rá.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) amanoba


amanoba
őstag

dícséretes na, tud az SE meglepit okozni ha akar! :K

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#11) Yeffy válasza mrlujoak (#8) üzenetére


Yeffy
veterán

:D

Hehhe, ez azért kemény. Meglepett. Még véletlenül elgondolkodok egy fehér X10en. :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#12) Ricardo válasza len0423 (#3) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért van eltérés még. A számok hiába hasonlóak. sokat fejlődött a technika azóta ;)

(#13) crue


crue
őstag

Most itt mindenki maga alá hugyozik az örömtől és rohan X10-et venni, mintha az SE még sosem hazudott volna. A határidők betartása pedig végképp nem az erősségük. Jöhet még olyan bejelentés is, hogy "bocsi, mégsem lesz frissítés" miután sikerült kisöpörni a beragadt raktárkészletet.

(#14) Straw


Straw
senior tag

Ez dícséretes és örömteli. Bár minden gyártó így csinálná.
Elaltatják a tulajokat hogy nem lesz Froyo, mindenki őket szidja majd benyögik hogy ellenben lesz Gingerbread. Az összképet nézve ez türhető biznisz szerintem.

42

(#15) k. válasza crue (#13) üzenetére


k.
őstag

Valószínű persze...Aztán sokan egy életre nem vennének többet SE-t
Te sem nagyon élsz vállalkozói környezetben. Az, hogy pillanatnyilag megéri, de a jövőre nézve káros, az nem épp jó dolog. Szóval 0% az esélye ennek.

(#16) mrlujoak válasza crue (#13) üzenetére


mrlujoak
veterán

Hivatalos vonalon a Sony Ericsson soha nem közölte, hogy lesz 2.2. Sőt cáfolta.
Az X10-es 2.1-es frissítés csúszása a "korai" X10 piacra vezetése volt, ráadásul az X10 minik és X8 esetében reális volt a 2.1 tervezett feltöltése... :U

Meglévő portolási lehetőséggel - és pl a Mediascape elhagyásával - már az X10 portolása sem akkora feladat, mint az lenne mondjuk a minik esetében.
Az X8 is kemény dió, de megoldható, hiszen azon már a hagyományos elrendezésnek is van értelme, nem kell a minik optimalizált verzióját "erőltetni"

Más: öröm lesz nézni, ahogy ismét elkezdenek drágulni a ma már jóáron kapható X10-ek...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#17) Sofian válasza Btel (#7) üzenetére


Sofian
őstag

Egy olyan gyártót akik kihagyta a 2.2-t és majd egyszer nyáron kiadja a 2.3-at X10-re inkább ne kövessenek..

(#18) mrlujoak válasza Sofian (#17) üzenetére


mrlujoak
veterán

...igaz, inkább kövessenek olyan gyártókat, akiknek még van a piacon hivatalosan 2.x alatti androidot támogató gépe... :U

Csak megsúgom, az összes nemzetközi Sony Ericsson 2.1 és a fölötti oprendszerrel bír...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#19) youngboy


youngboy
senior tag

Nyugtával dicsérd a napot.
Szóval, majd akkor happy, ha meg is jelent.
:))

(#20) crue válasza k. (#15) üzenetére


crue
őstag

Sokan még mindig csak divatból és kinézet alapján vesznek okostelefont (őket nem érdekli a frissítés), úgyhogy az a néhány sértődött geek aki hátat fordítana az SE-nek az esetleg elmaradt frissítés miatt, még csak meg sem látszana az eladási adatokban.
Egyébként örülnék, ha nem lenne igazam, csak az aggodalmamat osztottam meg az előbb.

Amúgy te tényleg 100%-ig biztos vagy a frissítésben? Ez azért elég naív dolog.

(#21) k. válasza crue (#20) üzenetére


k.
őstag

Igen biztos vagyok benne. Sok mindenben nem vagyok biztos, de ebben igen. Az ok egyszerű. Ha ott tartana az SE mint a nokia-ez igy most hülyén hangzott:D, de úgy értem az 1. helyen-, akkor megtehetné, hogy szarik mindenre, látod a nokia is megteheti. De nem, nem ott áll. Namost ezáltal az a pár geek is sok embert hozhat-pl az osztályban 2 xperia lett azóta mióta mi vettünk haverommal, mert mondtuk, hogy jó, és vegyél. Ugyanigy ott is. Itthon pl aztmondtam, a nokia ratyi mostanában, SE lett helyettük-szereti a Sony-t a család-. Pedig én x10et használok, a szülők nem. De ha aztmondom az x10 nem jó, fel sem merült volna az SE. Tehát ha aztmondják lesz update, aztán nem, akkor sok sok-akár full más tipusú- SE teló eladása is csökkenhet.

(#22) Jadro


Jadro
veterán

Legyen így, jöjjön az a 2.3 frissítés! Életben tartja még egy darabig az X10-et. Ráfér SE-ra.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#23) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Erre szerintem nem sokan számítottak, örvendetes :) Bár miért ilyen soká jön az kérdéses.

(#24) mrlujoak válasza HardSanyeee (#23) üzenetére


mrlujoak
veterán

2oka van.

1. Mindenképp a CES-en és MWC-n bemutatott új Xperiák bevezetése után időzítik, hogy a frissítési lehetőség ne tántorítsa el az esetlegesen új készülékre való cserét. Tiszta üzletpolitika.
2. Mindemellett az X10 és a mostani 2.3-mal jövő négyes (de vegyük csak a már kapható Arc-ot alapul) hardveres fronton pont annyi eltérésben különböznek, hogy ez elegendő munkát adjon a SE fejlesztőinek, az átportolásra.

...és hiába vannak már készen különböző szorgalmas embereknek köszönhető custom ROM-ok tömkelege, a hivatalos ROM-ban nem lehet hiba. Nem lehet, hogy ne menjen a kamera, vagy a wifi (...) az új rendszerrel.

Egyébként a nyár a realizált ami ugye Q2 vége, Q3 eleje, de Q3 teljeskörű kidobás tervezett ideje régiónként meghatározott sorrendben.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#25) Sofian válasza mrlujoak (#18) üzenetére


Sofian
őstag

3 db Androidos készülékük van...(min = mini pro)

(#26) TayRol


TayRol
veterán

sajnalom, hogy a mini pro-ra nem adjak ki. nagyon szemezek azzal a telefonnal es ez el is dontotte volna a dolgot.

(#27) mrlujoak válasza Sofian (#25) üzenetére


mrlujoak
veterán

Neked lehet, hogy egyenlő, de másnak nem!
Még szoftveres eltérés is van a kettő közt! :U

Ráadásul az a szerinted "csak" 3 igazából (3+1)+2
Az Arc és Neo is már piacon van egyes országokban, mint például Svédország... :K :U

Ráadásul hivatalosan 1 hét múlva debütál a plusz harmadik új Xperia, a Play...

...és ezek mind nem módosítják azt a tényt, hogy a Sony Ericsson az a gyártó, aminél nincs olyan nemzetközi modell, ami hivatalosan 2.x alatti android rendszert futtat!!!

X10 - 2.1 (jön a 2.3.3)
X10 mini - 2.1
X10 mini pro - 2.1
X8 - 2.1
Xperia Arc - 2.3
Xperia Neo - 2.3
Xperia Play - 2.3
Xperia Pro - 2.3

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#28) Real93


Real93
aktív tag

Ezt nem gondoltam volna.:) Azért jó lenne, ha X8-ra is kiadnák...

(#29) Cyberpunk válasza mrlujoak (#27) üzenetére


Cyberpunk
félisten

És mivel is jelentek meg? Egy már akkor is elavultnak tekinthető verzióval. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30) mrlujoak válasza Cyberpunk (#29) üzenetére


mrlujoak
veterán

...ezt nem is vitatom. De legalább a megjelenő rendszer minimum egy frissítést megért, nem úgy, mint pl a Moto Flipout... 2.1-el jött, azon is marad...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#31) rep3at


rep3at
őstag

Én lennék a legboldogabb ha viszontláthatnám legalább a 2.2es verziót az X8amon, a memóriakártyára való telepítés hiánya nagyon fájó, nem szeretek farkasszemet nézni folyton a "storage low" (vagy valami hasonló) figyelmeztetéssel..

Forward thinking. كرر

(#32) mrlujoak válasza rep3at (#31) üzenetére


mrlujoak
veterán

két lehetőséged van:

App2SD a 2.1 alatt, vagy custom 2.2 feltétele...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#33) NakedMan


NakedMan
csendes tag

Egyébként x8-ra van már Custom 2.3.3-as ROM, és lehet hogy a multituch-t is meg tudják csinálni majd.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914513

(#34) Sanraith


Sanraith
aktív tag

A véleményem röviden: bekaphatják.
(Egy X10 mini pro tulaj)

(#35) hurrikan


hurrikan
addikt

Tényleg nagyon dicséretes.
De azt én sem értem miért nem jön ki A Minikre is és az X8-ra.
Hiszen A Minikhez hasonló kis méretűt egyelőre nem tervez a gyártó, így nem lenne ellenfele semminek házon belül, viszont a naprakésszé tétellel növelhetnék az eladásait még igencsak jelentősen. Sokkal kevesebb vesztenivalójuk lenne mint a nagy X10 esetében. Sokakat a kis belső memória tart vissza a Mini vételétől és a 2.3.3 erre orvosság volna, akár csak a net Wifin való megosztásának. Én jelenleg is 2.3.3-at használok a Minimen és hatalmas a sebesség különbség a 2.1-hez képest, természetesen a 2.3.3 javára, élvezet használni, csak mivel nem hivatalos, sajnos vannak hibák. :S pl kamera és bluetooth nemigazán működik. De mivel ezen részeit nem nagyon használom így nem gond számomra. Sok erőfeszítésbe nem telne a 2.3.3 ráoptimalizálása, nyerni viszont sokat nyerhetnének vele.

hogy az X8 nem kap azt még talán megértem, hiszen már 35ezerért is hozzá lehet jutni függetlenül, és ha ilyen olcsón lenne 2.3.3-as az talán a Neo-nak is betehetne, de leginkább a nyáron érkező két X8 méretű Androidosnak. Bár hozzáteszem, az új X8 méretűek legalább annyival lesznek jobbak hardveresen az X8-nál mint a Neo és az Arc az X10nél, tehát sokkal nagyobb ram, sokkal fejlettebb kijelző, kamera, processzor.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#36) ClioMaN válasza hurrikan (#35) üzenetére


ClioMaN
csendes tag

"A Minikhez hasonló kis méretűt egyelőre nem tervez a gyártó"

Lesz utódja a miniknek is :K
Újabb fotókon az X10 Mini Pro utódja

[ Szerkesztve ]

(#37) k. válasza hurrikan (#35) üzenetére


k.
őstag

"Hiszen A Minikhez hasonló kis méretűt egyelőre nem tervez a gyártó"

Kikerültek kémfotók egy állitólagos mini/mini pro utódról, tehát a tervezés valószínüleg már zajlik, szerintem idén gyünnek is.

(#38) rep3at válasza mrlujoak (#32) üzenetére


rep3at
őstag

Androiddal még nem nagyon buheráltam és igazából nem is akarok, ez már nem a jól ismert Windows Mobile világ..

Én mindenből a "stock-like" verziót szeretem, szerintem customból nem sok ilyen van.

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#39) mrlujoak válasza Sanraith (#34) üzenetére


mrlujoak
veterán

__

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#40) mrlujoak válasza Sanraith (#34) üzenetére


mrlujoak
veterán

:D

A minik totál más kategória. De arra is van 2.2, ha "használhatatlan" a gyári 2.1 :P

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#41) vinibali


vinibali
őstag

aztmindenségitnekije :)) :)) :)) :)) :))

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#42) Ceree válasza mrlujoak (#27) üzenetére


Ceree
senior tag

Ez a független modellekre vonatkozik? Mert Telenor, T-mobile oldalán még most is 1.6 van írva az összes Xperia-hoz.

Másolat_eredetije

(#43) mrlujoak válasza Ceree (#42) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem.
A magyar szolgáltatói modellek is mind 2.1-en vannak.
Az csupán a szolgáltató webes-offline csatornáinak hibája/lustasága, ha nincs feljavítva 2.1-re, mint elérhető szoft.

Természetesen a készlettől függően van, hogy 1.6-tal érkező modellt kapsz, de az már frissíthető is 2.1-re!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#44) joey04


joey04
titán

ez de lol. egy kifutó telefonra teszik rá. atyaég. :U
az életgörbéje csúcsán bezzeg végig lemaradásban volt. ez szerintem maximum szépségtapasz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) daniel909


daniel909
addikt

én eladtam 1 hónapja basszus:D hát ezt nem tudom elhinni... mondjuk szerintem azon nem tudnak változtatni h a képernyő később érzékeli a lenyomást! nameg nekem a méret nem jött be de egyébként nagyon dicséretes csak megtévesztettnek érzem magam ugyanis arról volt szó h 2.1 az utolsó update... na mindegy nem bántam meg a blackberryt más világ...

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#46) daniel909 válasza joey04 (#44) üzenetére


daniel909
addikt

valahol egyetértek... akadozni fog és szerintem ugyanolyan lesz mint a 2.1... ami nem volt rossz csak az igényesebbje nem szereti ha akad a scroll és hasonló szépségek. én többek között azért is adtam el mert akadozott csomószor és egyszerűen agyvérzést kaptam mennyire lassú a sok háttérben futó felesleges apptól... aztan szepen kilüttem minden appot utana minden ok volt egy darabig de szépen visszalődözte őket a háttérbe... kedvencem volt valami system file ami 90%át lefoglalta a procinak...

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#47) mrlujoak válasza daniel909 (#45) üzenetére


mrlujoak
veterán

Azaz! Megtévesztett! :W :W

Kategorikusan annyi volt mindig is, hogy hivatalosan nem lesz FroYo. Időközben pedig nem mehettek ki olyan bennfentes infók, hogy de 2.3 lesz...

joey20: most meg ez a baj... :U Kifutó mi? Egy éve van a piacon.
...ráadásul a frissítési kritika végre hivatalosan is megdőlt, nem kell befogni a szám...
Ugye nem kell ecsetelnem a fehér szót neked... Meg a szépségtapaszt... :U

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#48) joey04 válasza mrlujoak (#47) üzenetére


joey04
titán

ha nem tudsz különbséget tenni, azt ecsetelsz amit akarsz.

igen, kifutó

frissítési kritika? a hoszú idő 1.6-on akkora botrány, hogy az sem javít rajta ha majd még a 4est is magkapja.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) mrlujoak válasza joey04 (#48) üzenetére


mrlujoak
veterán

:U Nagyon kész vagy... :C

Milyen sz@r mi, hogy a kifutó modell friss szoftvert kap...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#50) daniel909 válasza joey04 (#48) üzenetére


daniel909
addikt

szerinted az emberek hány százalékát érdekli milyen verzió fut a telefonján? segítek: KB 3%... ameddig tudja használni arra amire vette addig nincsen probléma... aki meg már hozzáértő az amúgy is számol azzal hogy lehet nem lesz support! (motorola)

úgyhogy ennek a kb 3%-nak kiadnak egy update-t persze ez hatalmas reklám ugyanis a mostani xperia vonalat erősítik ezzel az akcióval azt sugallva hogy: nyugodtan vegyél SE zászlóshajót, évekig meglesz a support. ráadásul mostmár nincs is lemaradás + a verziószámok nem havonta 2 havonta jönnek ki.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.