Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) attila9988


attila9988
őstag

A fejlesztők szerint túl profi a képszerkesztő a megcélzott közönség számára.

Ez most azt jelenti hogy hülyének néznek titeket akik maximum a vörös szem effektus eltűntetésére képesek? :D (bár gondolom a repókba továbbra is meglesz a program... az lenne az igazán furcsa ha oda se raknák ki)

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#2) Narxis válasza attila9988 (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem néznek senkit sem hülyének, de Photoshopot se mellékelnek minden Windows-hoz....

Thanos was right.

(#3) attila9988 válasza Narxis (#2) üzenetére


attila9988
őstag

de Photoshopot se mellékelnek minden Windows-hoz....

Viszont a gimp a legjobb gpl -es képszerkesztő. Miért kell kivenni? Helyet is alig foglal. Ha olyan ócska cuccok mint a totem benne vannak, akkor nem értem miért ne maradhatna ez is. Vegyék ki az openoffice -t is, hiszen ott van a gnome editor nem?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Első lépés a fizetős cuccok felé. ;)

(#5) Bici válasza attila9988 (#1) üzenetére


Bici
félisten

Benne van a cikkben, hogy marad a repo-ban.

Ez az F-spot jobban hasonlít a MS paint sznívonalára.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) attila9988 válasza Bici (#5) üzenetére


attila9988
őstag

Ez az F-spot jobban hasonlít a MS paint sznívonalára.

Az f-spot nagyon jó, csak épp nem arra való amire a gimp. Inkább kategorizáló, és nézegető, amit kiegészítettek egy két szerkesztési lehetőséggel (paint meg nem tudom mire való.. vonalat lehet vele húzni..:) )
Tulajdonképpen az f-spot, kiegészülve a villámgyors eye of gnome -al tökéletes páros. De ha szerkeszteni akarok, akkor nagyon kell a gimp.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#7) róland


róland
veterán

Most is rajt van a telepítő CD-n az F-Spot.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#8) L Balázs válasza Bici (#5) üzenetére


L Balázs
tag

Ha Microsoft terméket kell említeni, akkor inkább a Windows Live Fotótár.

(#2) Narxis:
A Photoshopot meg azért nem mellékelik a Windows mellé, mert mindkettő fizetős, és el kéne osztoznia a pénzen az MS-nek és az Adobe-nak.

(#9) attila9988 válasza róland (#7) üzenetére


attila9988
őstag

Most is rajt van a telepítő CD-n az F-Spot

Én is úgy emlékszem hogy mikor utoljára telepítettem egy gépre ubit, (9.10) abban is benne volt alap helyzetből.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#10) attila9988 válasza L Balázs (#8) üzenetére


attila9988
őstag

mert mindkettő fizetős, és el kéne osztoznia a pénzen az MS-nek és az Adobe-nak.

Illetve mert akkor a dobozos ultimate windows nem 100, hanem minimum 600 000 ft -ba kerülne..:)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#11) attila9988


attila9988
őstag

Egyébként a scribus -t is igazán belerakhatnák az 1 cd -s disztrókba is. Rendkívül hasznos, gyors, és kényelmes program.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#12) #65675776 válasza attila9988 (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az átlag ember nem igényel Gimp szintű sw-t. Akinek kell, az szerezze be magának. Rétegigények miatt feleslegesen nem kell terhelni egy disztribúciót.

(#13) ollie válasza attila9988 (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, én is azt néztem, hogy az F-Spot egy képszerkesztő inkább (amolyan Picasa), a GIMP pedig egy rajzolóprogram. Szóval az előbbi nem tudja helyettesíteni az utóbbit.

***

(#14) dabadab válasza ollie (#13) üzenetére


dabadab
titán

A GIMP, mint rajzoloprogram?... Probaltal mar GIMP-pel pl egy kort rajzolni? :) Nem, a GIMP az tenyleg egy komoly tudasu kepszerkeszto program, es az atlagfelhasznalonak tenyleg inkabb vmi olyasmire van szuksege, mint az F-Spot, nem pedig mint a GIMP.

daa-raa: nem a disztrot nem terhelik vele (mert abban tovabbra is ott lesz, raadasul szerintem azert eleg sokan hasznaljak), csak az egyszeri user nem azt kapja az arcaba, mint kepszerkesztot.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) moma válasza attila9988 (#11) üzenetére


moma
őstag

az, hogy jó egy program még nem ok, hogy bent legyen alapból. úgy tűnik az ubuntunál azt próbálják belőni az alap program készletben, hogy mire van szüksége a kezdő felhasználónak, aki először telepíti az OS-t. szerintem lehet nem hülyeség a gimpet is kivenni, mert ha valaki csak úgy ott találja és elindítja elég zavarba ejtő élmény lehet az összetettsége. amúgy meg amíg egy telepítés azt jelenti, hogy egy pipát be kell rakni egy négyzetbe, addig a tök kezdőtől eltekintve akinek még ez is sok nagyjából tök mindegy lehet mi van bent alapból :D

esetleg az lenne még egy megoldás ha a gimp-hez csinálnának egy kezdő menüt ami csak néhány alap feladathoz szükséges eszközöket tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#16) róland válasza attila9988 (#1) üzenetére


róland
veterán

Nem, de az utóbbi időben csak arra használtam a GIMP-et, hogy jpg-be konvertáljak. Ehhez nem a GIMP a megfelelő eszköz.

Ha az F-Spot egy IrfanView szintű képszerkesztővé válik, akkor a felhasználók 99%-nak bőven elég lesz az is.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#17) ollie válasza dabadab (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Rosszul fogalmaztam meg, de a lényegen nem változtat. Az F-Spot egy fotószerkesztő inkább.

***

(#18) róland válasza ollie (#17) üzenetére


róland
veterán

A Gimp pedig egy képszerkesztő.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#19) Bici válasza ollie (#17) üzenetére


Bici
félisten

Igen, de az átlag emberke nem is nagyon nyúl a képeihez, inkább csak annyira, amennyire az f-spot is tudja.
Mondjuk, valami egyszerű rajzprogi sem ártana.

(#14) dabadab:

"A döntés természetesen nem jelenti azt, hogy a GIMP a jövőben nem lesz elérhető a népszerű Linux-disztribúción, annak programgyűjteményéből továbbra is telepíthető lesz, és a rendszer frissítésekor sem lesz eltávolítva."

Tehát a repoból kell majd felrakni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) dabadab válasza Bici (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Tehát a repoból kell majd felrakni."

Es nem pont ezt mondtam?...

DRM is theft

(#21) szabi113


szabi113
tag

A fejlesztők szerint túl profi a képszerkesztő a megcélzott közönség számára.

100%-ban igazat adok nekik. Egy átlag user sírva fog rohanni ha meglátja Gimp-et. tök elég lenne mondjuk a Google Picasa képszerkesztő képességei. (én is azzal nyomatom Ubi alatt) :)

(#22) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

és a következő kiadás nem is 10.4-es lesz az ubuntunál, hanem a 7-es...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Most lett volna egy egyszerűbb képszerkesztő alap dolgoka meg a Gimp (nem fér el egy DVD5 -n :F ) Max az egyszerűbb lett volna az alapértelmezett a fájltípushoz hozzárendelve, ha meg akarná nyitni pl Aranka :) .

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24) Vladi


Vladi
nagyúr

Ez hír?

Mondjuk ahogy lekommunikálják a dolgot, az azért elég oltó.
A közösség hanyatlik kommunikáció terén? Múltkor a fedora botrány, most meg ez. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25) shadeofme


shadeofme
tag

Aki nem tud meglenni Gimp nélkül, vagy letölti és utólag telelpíti vagy Ubuntu Ultimate Edition-t tesz fel, amiben "kutysz*rtól-repülőig" minden van. :)
Én is azt használom, ha kedvem szottyan. :)

[ Szerkesztve ]

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#26) VaniliásRönk válasza bambano (#22) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nyugi, ha nagyon szeretnéd, akár forrásból is felteheted majd. De ha ez sem elég, írhatsz magadnak saját OS-t, ami véletlenül sem kompatibilis az egyre inkább beszennyeződő Linux-szal. :K

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#27) Bici válasza dabadab (#20) üzenetére


Bici
félisten

Sorry, félreértettem azt a részt, hogy "nem a disztrot nem terhelik vele". :U
Úgy értettem, hogy a CD-n marad a GIMP, csak nem az lesz az alapértelmezett.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28) Vladi válasza shadeofme (#25) üzenetére


Vladi
nagyúr

Gimbuntu. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29) dabadab válasza Vladi (#24) üzenetére


dabadab
titán

"Ez hír?"

Hat, ahhoz kepest, hogy "Kiszel beperelte a Donatellát alázó Hajdú Pétert" (Velvet), szoval ehhez kepest mindenkeppen :)

DRM is theft

(#30) bambano válasza VaniliásRönk (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A debian még tartja magát valamennyire és pár napja jött ki a 8.0-ás freebsd is, úgyhogy remény még van.

De ez az agyonhájpolt buguntu ettől még a hulladék irányába mozog, a felmenői ellenére.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) orionstar


orionstar
csendes tag

Ne röhögtessenek már kérem szépen! Ha a 14-15 éves kis (hmm)... lányok... képesek rá, hogy Photoshoppal tutorialok alapján ízlésükre szabják a félmeztelen képeiket, akkor mi a gond a Gimppel, kérdem én, és válaszolok is rá, hogy én mit nem szeretek :D : Nem szeretem a Gimpben, hogy több ablakban fut, a GUI nem felhasználóbarát, sokkal egyszerűbben meglehetne oldani sok mindent! Az nem profizmus, ha túlbonyolítják az 1X1-et... Tudom-tudom, az első problémámra ott a Gimpshop, vagy ott volt?! (nem tudom, még fejlesztik-e) DE ez nem megoldás, az egész grafikus felületet kellene átalakítani...
Más: Gimp-hez nem áll rendelkezésre rengeteg anyanyelvi tutorial, mint PS esetében, a közösség nem is foglalkozik ezzel, Gimp.hu-n is ugyanaz a néhány trükk van fenn évek óta, ez így egy nulla!

A Photoshop-ot tartják a legprofibb képszerkesztőnek és meg is érdemli, illetve, amennyit rá költenek van miből fejleszteni, DE kérem, akkor a Gimp fejlesztői ne tűzzék maguk elé, mint kihívó, ha még a 14 éves kis fruska is tudja használni a PS-t minimális szinten, Gimp hát az meg olyan amilyen... Négy éve foglalkozom webdesignnal, amennyiben a fejlesztés során full open-sourceot kell használni, akkor továbbra is Gimp marad a No.1, nálam, különben a PS.

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#32) moma


moma
őstag

egyébként, ha már ubuntu és ilyen új felhasználók irányába mutató lépések, szerintem a fő kezdő ellenes dolga az ubuntunak maga a termék fejlesztési ciklusa. az, hogy a hat havonta új kiadás miatt, a frissen megjelenő rendszer gyakorlatilag két hétig vagy egy hónapig még nem tökéletes(még ennyi idő szokott lenni, amíg a hibák javításra kerülnek és olyan lesz a dolog, amilyennek lennie kell). amivel elvileg semmi gond nem lenne, mert ez annak a fejlesztési modellnek az ára, hogy előre megvan a megjelenési idő és nem csúsztatnak. viszont amiatt, hogy egyre nagyobb a sajtó visszhang megjelenésekkor(már nálunk is reviewkat hoznak az általános hír portálok) rengetek kezdő ilyenkorra időzíti a próbát és fut bele olyan hibákba, amikbe nem kellene belefutnia, ha a fél évvel korábbi rendszert használná. aki az ubuntu fórumot is olvasgatja ez egyértelműen látszik. minden kiadás után olyan problémák miatt kérdezgetnek kezdők, amikkel nem is kellene megküzdeniük, ha nem a még enyhén hibás cuccot raknák fel. (és ugyan ez jelentkezik akkor is, amikor végre boldog a kezdő, hogy van egy stabil fasza rendszere és az új kiadás megjelenése napján rányom a frissítés gombra :DDD)

szóval arra kellene kitalálniuk valamit, hogy hogy lehet megtartani a gyors fejlesztési ciklust, valamit felhasználni a nagy sajtó visszhangot a kezdők bevonzására, de eközben mégis egy stabil terméket adni a kezdőknek. már már lehetetlennek tűnik, mert az újak nyilván a friss dolgot akarják, viszont ilyen hat hónapos kiadások mellett az szinte kizárt hogy teljesen hiba mentes lehessen. kicsit úgy tűnik, hogy a kezdő barátság és ez a gyors ütemű fejlesztés ellentmondó dolog. viszont mégegyszer: pont a kezdő az aki nem akar magának egy lassan fejlődő rendszert, vagy egy régebbi kiadást. bár taán vagy az lenne a megoldás, hogy az LTS-t sokkal jobban hangsúlyozni és hiába új kiadás azt letöltetni valahogy az újakkal vagy legalább valahogy egyértelművé tenni, hogy a megjelenés pillanatában, ha valaki most lát először linuxot, akkor inkább a fél évet rakja fel(ami azért még így is egy baromi új rendszer).

és ez a dolog részben káros is lehet, mert nem biztos, hogy jó marketing, ha az első találkozás a linux-szal nem teljesen probléma mentes.

bambano: nem lehet, hogy neked is pont azért ez a véleményed az ubunturól, mert friss kiadást próbáltál kábé megjelenés napján?

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#33) WN31RD


WN31RD
addikt

Ez érthető lépés szerintem is, bár én nagyon szeretem a Gimp-et, ha jól rémlik, kb. a 486-os idők óta használom. Számomra egyébként kézreállóbb a Gimp, nem vagyok profi grafikus, de amilyen műveletekre időnként szükségem van, azt könnyen megtalálom benne, míg pl. a Photoshop valahogy nem annyira kényelmes. Szóval ez is csak ízlés és megszokás kérdése.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#34) Obi-1


Obi-1
őstag

Amikor szüleimnek telepítettem Ubuntut, akkor a Kai's Photo Soap volt, amihez mindenáron ragaszkodott apám a Windows szoftverek közül. Egy ahhoz hasonló Gnome-os progi kellene a Gimp helyett az alap telepítésbe: crop, resize, rotate, red eye, color balance. Ennyit kellene tudnia.

Only a Sith deals in absolutes.

(#35) bambano válasza moma (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem. Nekem akkor tört el a véleményem a bugunturól, amikor egy kernel modult nem lehetett rá kernel verzió függően rárakni. Ez olyan szintű arculcsapása a rendes debianos csomagkezelésnek, amiért minden családban kitagadás jár.

Az már csak apróság, hogy volt olyan munkahelyem, ahol buguntutól megrészegült önjelölt linuxos zsenik pakolgattak fel kliens meg szerver gépeket, amivel utána nekem kellett Kenobi tábornokot emlegetni. Valahogy minden probléma elsimult, amikor legyalultam és raktam fel debianokat.

Ez nem jelenti azt, hogy én azt hiszem, a debian hibátlan, azt még kevésbé, hogy valóban hibátlan. De a debianban több dolgot is átéltek már 6-7-8 évvel ezelőtt, amely hibákat nem követik el újra, ezért a debian üzemeltetése kiszámíthatóbb szívási görbét jelent, sokkal kevesebb, de azért nem nulla mennyiségű meglepivel.

Hehe, milyen szép kifejezést alkottam a tanulási görbe szóból...:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) WN31RD válasza bambano (#35) üzenetére


WN31RD
addikt

A szakmai részt tekintve nagyjából egyetértünk, bár én nem látom az Ubuntu helyzetét ennyire siralmasnak, viszont megkérlek, hogy a "buguntu" és hasonló kifejezéseket kerüld. Ilyesmire, a winfossal és hasonlókkal egyetemben, igazán semmi szükség. Köszönöm.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#37) ollie válasza orionstar (#31) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Gimp-hez nem áll rendelkezésre rengeteg anyanyelvi tutorial"

Van a GIMP-nek anyanyelve?

Ha itt most a magyar nyelvre gondolsz, tessék elfogadni, hogy nem világnyelv és hosszú távon nem lehet angol nélkül boldogulni.

***

(#38) julius666


julius666
addikt

A gimp sztem a legjobb képszerkesztő, bizonyos területeken többet is tud, mint a Photoshop, illetve ha vki felrakja hozzá a megfelelő plugineket (pölö mypaint), akkor meg pláne. Az egyetlen igen komoly hibája mint többen is írták, a kezelőfelület, az viszont szinte minden szempontból rossz. Pedig vannak más opensource projektek, ahol bizony ez nem így van (lásd: blender), szóval nem törvényszerű, hogy rossznak kéne lennie.
Ahogy olvastam a terveket, a következő (2.8-as) kiadásban lesznek változások jobb irányba, de sajnos még mindig messze nem annyi, mint kéne.
Nagyon kár, mert a photoshopot utálom, nagy és döglassú.

(#39) zoltanz válasza orionstar (#31) üzenetére


zoltanz
nagyúr

UI nem felhasználóbarát

Ez megállapítás kicsit erős, közhelyes fikázás csak, ami nincs indokolva. Szerintem inkább arra gondolsz, hogy lehetne modernebb, letisztultabb a fel. felület.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40) Bici válasza julius666 (#38) üzenetére


Bici
félisten

Tudnál konkrét példákat felhozni, hogy mi az, amiben többet tud, vagy jobb a gimp, mint a PS?
Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#41) Karma


Karma
félisten

Ez nem két szék között a pad alá esés? Mármint vannak olyan profi igények, amit meg a GIMP nem tud, nem? A 16-bites csatornánkénti színmélységről hallottam volna, de őszintén szólva nem értek hozzá.

“All nothings are not equal.”

(#42) Narxis válasza #65675776 (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

Így van, annyit csináltak, hogy egyszerűbb cuccot tettek alapértelmezetté, hogy Átlag Józska ne ijedjen meg ha Ubuntuban akar a képeivel szöszmötölni. Nyitni akarnak a szélesebb(Windows-os) rétegek felé.

Thanos was right.

(#43) Bici válasza Karma (#41) üzenetére


Bici
félisten

Nem a 16 bit/csatorna az egyetlen, amit a PS jobban tud. Van egy tonna ilyen cucc.
(3D, smart object, smart layer, blending módok, igényesebb rajztáblák teljeskörű támogatása, csillió plugin, egyéb grafikai progikkal való veszteségmentes együttműködés, és még írhatnám Karácsonyig.)

Amúgy én is használom a GIMP-et, amikor lusta vagyok windows-ba átbootolni, és nincs szükségem a PS cuccaira.
Teljesen jó progi, nagyon szeretem. A középgagyi rajztáblámat nagy nehezen részlegesen működésre bírtam benne, így az esetek 80%-ban megfelel komolyabb munkára is a GIMP.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44) Major Major


Major Major
őstag

egyesek itt a kelleténél kicsit nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a dolognak. cipőkanállal pakolják be a fejlesztők a programokat a liveCD-be, még a képernyőkímélőket tartalmazó csomagot is kettészedik basic és extra csomagra, hogy helyet takarítsanak meg.
a gimp profi alkalmazás, de szerintem a userek jó része soha nem használja, tehát jogos a döntés

(#45) PuMbA válasza WN31RD (#36) üzenetére


PuMbA
titán

Winfossal én sem értek egyet,de a nem LTS Ubuntu-kat simán lehet buguntu-nak nevezni. 9.04-es random fagy a laptopomon,9.10-essel meg egy lejátszóval sem bírok (próbáltam:vlc,mplayer,totem) 720p-t lejátszani,mert ha az egyik mag eléri a 100%-ot bepixelesedik és beragad a kép (másik mag meg 10-20%-on pihen). Szintén 9.10-essel random módon nem indul el a gdm így muszály a hard reset(Alt+Sysrq+R+S+E+I+U+B se segít) és flash közben is kifagy néha a gép. 8.04-es LTS-sel minden jó.

(#46) zoltanz válasza Bici (#43) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Monjuk ezekre mint hobbi fotós, nincs nagyon szükségem, persze nem kétlem, hogy fontosak. Valamint a sok beépülő, fene tudja én nem nagyon használtam azt sem ki, persze nem árt ha van, de azért akad a Gimp -ben alapban is ez-az...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47) Bici válasza zoltanz (#46) üzenetére


Bici
félisten

Persze, hobbi fotósként tökéletes a GIMP, sőt, tud annál többet is.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) róland válasza moma (#32) üzenetére


róland
veterán

Nem rossz ez a fejlesztési ciklus. Nagyon sok tapasztalatot ad a linuxos közösségnek. Félévente felmérik a felhasználók reakcióit, míg a kétéves ciklusokban kiforrott, stabil rendszerre koncentrálnak.

De vissza a hírhez. Nem rossz ez a döntés több szempontból sem.

Más programok kerülhetnek akár a helyére, ha pedig nem lesz más, akkor a CD-re kerülő szoftverek tesztelésére, fejlesztésére jut több idő. (A GIMP-nek nem kell out-of-the-box tökéletesen működnie, a kiadás megjelenésnek napján. Esetleges hibákat ráérnek 1-2 napon belül javítani.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#49) Vladi válasza Major Major (#44) üzenetére


Vladi
nagyúr

Már lassan kinövik a disztrók a cd-t.
Vagy alternatív telepítő módszereké a jövő. Ezen érdemes lenne elgondolkodni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#50) sh4d0w válasza WN31RD (#36) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha megengeded, én is kifejteném ezzel kapcsolatos álláspontomat.

Sajnos, Veled ellentétben siralmasnak látom az Ubuntu helyzetét - a jelenlegi kiadási modell szvsz nem tartható. Az Ubuntunak igen gyenge a marketingje, ha ezt minden kiadás alkalmával megfejelik azzal, hogy még 1 hónapig nem használható a rendszer, sokan váltani fognak - mint ahogy a Google Trends-ből is kiderül.

Az ubuntu.hu-n valaki linkelte egy Mac OS X, egy Vista és egy Ubuntu desktopját. Ha r=1 user elé odateszed mind a három gépet, gondolkodás nélkül fog választani - 3-ból 2 alkalommal az Ubuntu ellen. Mi köze ennek a marketinghez? Véleményem szerint a desktop kinézete a marketing része. Érdekes, a nemrég megjelent Mandriva GUI-ra nem rossz ránézni, pedig igen aprók a különbségek, mégis sokkal modernebbnek hat.

Másik marketing eszköz a wubi - ami emlékeim szerint eddig 3 kiadásban jelent meg, ebből 2-ben rosszul, egyszerűen nem működik az, amit a lemezre, vagy az iso-ba raktak.

Mark kommunikálta, hogy az Ubuntu GUI ráncfelvarráson esik át. Ez olyan jól sikerült, hogy usplash helyett xsplash van, de meghosszabbította a bootfolyamatot - ami még a 9.04 esetén piszokgyors. Ezenkívül beraktak még a disztribbe fotókat, már nem egy, hanem három alapértelmezett témát kapunk - és kész, ennyi volt a GUI-megújítás.

Ha mindezt összevetem azzal, hogy Mark Shuttleworth szerint az Ubuntunak 3-5 éven belül el kell tartania magát (kb. 1 éve említette), akkor igenis kétségbeejtő a helyzet.

El kell felejteni a fél évenkénti kiadásokat, igazolni kell egy igazi marketinges nagyágyút és hozzávágni egy kazal pénzt, hogy megfelelően reklámozhassa az Ubuntut.

Buguntu: több embertől is láttam már ezt, sokfelé, de nem zavar, annak ellenére, hogy e rendszert használom. Szerintem ezen felesleges fennakadni.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.