Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atis707


Atis707
tag

A tesztből is látszik, hogy a Giga most nagyon ráfeküdt a témára, és minőségi lapokat készít! egy giga júzer... ;)
Esetleg nincs lehetőséged más lapokkal (1 tesztben) összehasonlítani?

(#2) Tikakukac


Tikakukac
titán

Remek teszt, nekem a legutolsó AMD-s gép még az AthlonXP volt. De, hogy nem fogok 4-5 féle Inteles lapot venni az is tuti, úgyhogy átnyergelek nemsokára, talán erre a lapra pont :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#3) Lewzke


Lewzke
őstag

Remek teszt , látom igazi Gigabyte gép lett..... énis kedvelem a lapjait , sosem voltak problémáim velük. :R

[ Szerkesztve ]

(#4) LJ.


LJ.
tag

Jóféle kis teszt, tetszik a lap is :) Egyre inkább azon kezdek gondolkodni hogy az új gépemben már Gigabyte alaplap lesz... Asus-okkal már túl sok problémám volt...

Észrevettem egy elütést, ha tudod javítsd :)
-->
Ha nem tuningol az ember, akkor annyira nem is lényeges, mert a házban mozgó levegő hűt annyit, hogy ne lehessen provléma.

(#5) Jamby18


Jamby18
senior tag

Én lassan 1hónapja nyúzok 1 Giga MA770-UD3 Rev.2 lapot teljes megelégedéssel, ezért is figyeltem fel a tesztre,mert nem nagyon találtam tesztet róla, persze a tesztben bemutatott lap a DDR3 RAM támogatásában különbözik csak. Az északi híd hűtése igen csak fel tud melegedni(egyszerűen nem lehet hozzáérni annyira éget) tenni kellett elé 1 8cm ventit 5V-on, ráadásul feleslegesen fűti a kondikat amik 1-2mm-re vannak tőle.
A procit ellátó részre pedig tényleg tehettek volna valami,t látszik is a 2furat a hűtésnek :F

[ Szerkesztve ]

(#6) CptMisi


CptMisi
őstag

jó tesztet hoztál össze :C :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#7) Solten


Solten
addikt

Ez egy remek lap 20k körüli pénzért... :K

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#8) Paul119


Paul119
addikt

Jó teszt, bát én már bánom hogy gigabyte alaplapot vettem :(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Tetszett a bemutato, teszt.

(#10) eclipse006


eclipse006
őstag

Gratula a teszthez!nagyon jól sikerült,külön tetszett hogy szinte minden gigabyte-os :K !
nekem egy ga-ma770-ds3 lapom van, ez még azt hiszem a legelső tipus,ddr2,meg am2+, de nagyon meg vagyok vele elégedve,semmi problémám nincs vele,sőt ha jól tudom még egy bios frissítéssel akár am3-as procikat is képes fogadni!de ha most vennék lapot biztos hogy a tesztben szereplőt venném!!!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#11) Balákka


Balákka
tag

nagyon tetszik ez a lap a jövőben minden bizonnyal egy ilyenbe fogok befektetni :U

Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

(#12) Lewzke válasza Paul119 (#8) üzenetére


Lewzke
őstag

Miért ?

(#13) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Király teszt volt. :K
A Gigabyte lapok tényleg minden szinten megállják a helyüket.
Nekem is az van, csak éppen Intelben.
EP45C-DS3as.
Gyönyörűen lehet vele tuningolni.
Alapfeszen 2.6Ghz-ről lazán feltornásztam 3.3Ghz-re. :C

(#14) Degeczi


Degeczi
nagyúr

ha már többször is a termék olcsóságára hivatkozik egy cikk, szerintem fontos lenne meg is említeni az árat, mert anélkül a levegőben lebeg az egész...

(#15) Gulumaci


Gulumaci
tag

Apró hiba "provléma" =probléma.

A cikk viszont jó és hasznos lett, köszönöm.

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#16) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Jó teszt, meg jó az a floppy csati ha van, de ha már belerakták, kábelt is adhattak volna hozzá.Enyémben sem volt... :)

(#17) aram01


aram01
nagyúr

Frankó teszt lett

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

nagyon szépen köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat. :R
remélem tudtam segíteni azoknak, akik most tervezik új gép/alaplap vásárlását :R

a hibákat amit említettetek, javítottam, köszönöm hogy szóltatok. :R

ha bárkinek bármilyen kérdése van, csak írjon nyugodtan, szívesen válaszolok. :K

(#19) orionstar


orionstar
csendes tag

Tetszik a teszt, jó alaplapnak tűnik, elgondolkodtat a váltáson... :)

[OFF] Utána néztem az áraknak is a Hardverker oldalán:
AMD AM3 Gigabyte MA770T- UD3P 15 800 Ft

A cikkben megjelöltnél jelentősen olcsóbb, szóval tényleg jó vételnek tűnik, de a VRM/FET(-ek) hűtésének hiányával nem tudom, hogy együtt tudnék-e élni... na majd meglessük más gyártó azonos kategóriás lapjait is ;) [/OFF]

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#20) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Pár dolgot nem értek. Pl. "Support for AM3 processors (Note1): AMD Phenom™ II X4 processor/ AMD Phenom™ II X3 processor" - Ez volt a könyvecskébe írva? Jéé akkor neked, hogy indult el X2-vel is? :))
Nem értem, hogy minek vakítanak azokkal a virtuális fázisokkal egy ilyen alsóbbkategóriás lapban, sokra nem is megyünk vele, szerintem csak feleslegesen drágítja és többet fogyaszt. Ne ánuszkodjunk már. :D
Meg egy kérdés, mert nem vagyok benne biztos, de hirtelen eszembe jutott. Ennek az EC Firmware Selection-nek nincsen köze véletlen ahhoz, hogy a régebbi mikrokód verziót használja föl a magaktiválgatáshoz, amit a másodlagos BIOS IC-ben tárol? Merthogy AMD az új kódokkal blokkolja a lehetőséget, nemdebár?

<-ƘƘ->

(#21) negyedes


negyedes
addikt

Szep kis teszt. Koszi.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#22) bakosgabor57 válasza Kendek (#20) üzenetére


bakosgabor57
őstag

De, a hyibrid opció ezt a tiltást hivatott megkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#23) viszta99


viszta99
tag

Jó teszt,jó lapról !!!! :C

(#24) szki válasza orionstar (#19) üzenetére


szki
őstag

Az szerintem nettó ár...

Zé! Jó kis gyorsteszt! Tényleg jó lap. Csak az a fránya ram probléma oldódna meg a Gigabyte lapoknál.

(#25) Chaser


Chaser
titán

"Köszönettel tartozom a HardverKer-nek az alkatrészekést és a gyors szállításért."

Ismét egy jó GB lap, nem szívesen váltanék más gyártóra :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Zé_Mester válasza orionstar (#19) üzenetére


Zé_Mester
őstag

az árat amit láttál, az nettó ár. bruttó 19750 ;)
a VRM hűtés hiánya inkább extrém tuningnál jönne elő, így alapon annyira nem vészes. de én is szívesebben látnék rajta egy apró valamit :U

Kendek :
- gyártó oldalán is így volt kiírva, ezt a részt onnan másoltam :P de javítva, beírtam az X2-t is :))
- a fázisok számozása nekem is szúrja a szemem, mivel 4+1-es vezérlő IC van rajta. de ha azt írom hogy csak 4+1 akkor azért jönnek, mert az 8+2 úgyhogy maradtam az "eredeti" felállásnál.
- ígyvan, ez a funkció pont a régebbi mikrókódot hozza elő a 2. bios chipből, így könnyedén megy a 4 magosítás :))

negyedes , viszta99 : köszi :R

szki :
ram probléma nálam még nem volt, ennél a lapnál se jött elő semmi káosz, lehet a Kingmax ramokat csipázza.

Chaser : ne is tedd, a többi rossz, fujj-fujj :DDD

(#27) WD40


WD40
aktív tag

Remek teszt, jó kis lap! Ennek az AM2+ változatát nyúzom éppen.
VRM hűtés sajnos tényleg fel tud keményen forrósodni, a ventillátor vezérlése pedig elég idiótán van megoldva. Ebben az árkategóriában 2 Sata kábelnél többre ne számíts, Asus és AsRock is csak ennyit ad...
Egyetlen gond talán moddingolóknak, hogy nagyon tág a színvilága. Ez az AM3-as legalább nem narancssárga-zöld :DDD

A gyári AMD hűtőkön úgy látom kötelezően csálén van felragasztva a matrica.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#28) kts88 válasza Zé_Mester (#26) üzenetére


kts88
senior tag

Akkor tegyél 3 vagy 4 videókártyát valameik amd-s giga lapba :P

A cikked remek lett, és a kis giga lap meglepően jól vizsgázott. Elkezdtek már végre az olcsóbb szegmensbe is normális lapokat készíteni. A múltkori kis asrock is ami nálam volt lenyűgözött. Bár jobb lett volna ha egy éve adnak ki hasonlókat, mert akkor vehettem volna a jelenleegi árán kettőt is:DDD

(#29) Skizz


Skizz
addikt

Gigabyte bérenc fujj. Szokásosan botrányos minőségű összecsapott irkafirka, köszönjük. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) Zé_Mester válasza WD40 (#27) üzenetére


Zé_Mester
őstag

köszönöm szépen. :R
nembaj ha szines :D vesznek mellé kismillió szines ventit meg ledet meg fénycsövet meg isten tudja mit és már nem is olyan feltünő :D
a gyári AMD hűtő meg.....hát hagyjuk :DDD

kts88 : köszi :R
nem akarok én 4 vga-t tenni bele, mert sajna nincs olyan lap amibe 2-nél több megy :O hogy miért azt nem tom, de csinálhatna már giga is valami extra tuti állat AM3-as lapot.
mondjuk egy UD6P-t :))

Skizz: jaj istenem , te mindenhol ottvagy ? elég volt belőled tegnap este, erre jössz még ide is :DDD (még kisautó nem járt itt, lehet addig jó nekem :DDD )
thx :R

[ Szerkesztve ]

(#31) konas


konas
senior tag

Ebbol minden lenyeg kiderult...jo volt a teszt.
Asszem vennem kell egy ilyet..

(#32) Skizz válasza Zé_Mester (#30) üzenetére


Skizz
addikt

te mindenhol ottvagy ?

Vonzod a bajt. :DDD

(#33) Zé_Mester válasza konas (#31) üzenetére


Zé_Mester
őstag

örülök hogy tetszett, és köszönöm.
hajrá-hajrá :R

Skizz : ericc a géptű el !!!! :DDD

(#34) Garden


Garden
csendes tag

Nekem is ilyen deszkám van,és nagyon meg vagyok vele elégedve.Nagyon ajálom ,mert jó a árra és hosszú távon lehet benne gonolkodni,jók lettek a AM3 Procik is. :DD

(#35) Paul119 válasza Lewzke (#12) üzenetére


Paul119
addikt

Eddig volt három giga alaplapom és vagy memória foglalat hullott be rajta vagy pcie :(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#36) Garden


Garden
csendes tag

Nagyon jó kis deszka,nekem is ilyen van,és nagyon baró :C

(#37) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

egy apró megjegyzés, egyrészt, mert mi is mindig megkapjuk, másrészt, mert itt még problémásabb lehet a helyzet. szóval, nyílt titok, hogy támogat titeket a gigabyte. ennek megfelelően egyrészt nehéz objektívnek maradni (felteszem, nem támogat ugyanúgy az msi, asus, meg még 5-6 gyártó, hogy ne függjetek egyiktől sem), másrészt, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a támogatás "feltétele", hogy írjatok róluk ahova tudtok, például ide. ez utóbbival igen komoly gondjaim vannak... (a logout nagyon látogatott, viszont nem erre lett kitalálva, ha a gigabyte publicitást akar, vegyen felületet a prohardveren)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38) Kris87


Kris87
aktív tag

Azért néztem volna pár konkrét teszteredményt is, pl ha elkezdted everest memteszttel, akkor ami abban van (photoworks, zlib, ilyenek) igazán betehetted volna. Ennyi kellene még hozzá szerintem, hogy ne csak reklám legyen, ahogy előttem már említették.

(#39) Vladi


Vladi
nagyúr

Én azért még észrevettem 2 negatívumot:

- Borzalmas elrendezés a pci csatolóknál. Minek bele a 4 1*-es pci-e csatoló? Aztán alulra bezsúfolják a 2 pci-t. Amibe tuti, hogy nem tud az ember 2 kártyát rakni, mert gyak nem fér. :W

- Amit én sem értek, minek a flopi csatoló és miért csak 1 ide kerül bele ezekbe az utóbbi években?

Egyébként akkor mi alul az a fehér?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40) Degeczi válasza Vladi (#39) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, ezt én sem tudom megérteni!

úgy kezelik a gyártók, mintha már egy döglött formátum lenne a PCI - holott a legtöbb kártya továbbra is abban van, és persze rengeteg halmozódott föl az évek során mindenkinél: egy jó hangkártyát vagy TV tunert nem fog kivágni az ember - és ezzel már be is telt egy tipikus mai alaplap (ha egyáltalán beférnek egymás mellé, mert egy tuner néha vastag), így ha mondjuk még pl. egy SCSI scannert is használna vki, annak csatolója már be sem fér

eközben a házak tipikusan nagytornyok, amiben bőven elfér a nagyobb alaplap - szerintem 3 PCI lenne a jó kompromisszum

(#41) Zé_Mester válasza Kris87 (#38) üzenetére


Zé_Mester
őstag

sajnos több tesztre nem volt időm, mert vitték a gépet.
legközelebb majd kitérek azokra a részekre is :K

Vladi : igen, az elrendezés nekem is fura egy kicsit, de úgy látszik mostanság már ez a divat. az IDE csati hiánya pedig már régóta adott, a SATA megjelenéssel mintha megszűntek volna az IDE-s vinyók, pedig nagyon nem :U

(#42) old gray


old gray
addikt

Jók ezek a giga deszkák csak kiba... kényesek a memóriákra ill. megtanulhatnának BIOSt írni, nekem az pl. F3F verzióig kellett várni, hogy minden ok legyen.

"(a logout nagyon látogatott, viszont nem erre lett kitalálva, ha a gigabyte publicitást akar, vegyen felületet a prohardveren)"

Nem, hogy örülnétek, hogy egy profi tag bemutat egy alaplapot. Vagy a főrabbi fentről üzent, hogy ebből is pénzt kell kisajtolni? :U Nem baj, majd olvassuk noname igazán "élvezetes" "műveit" ha nem lesz más. :R

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#43) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Úristen! Mennyi kondenzátor és ellenállás van rajta! És az a sok fet egy helyen. Kicsit szíven ütött. :D Az én GA-P35C-DS3R-emhez képest :D

Az írás jó volt, tetszett! Még annyit, hogy 24/7-be nem sok 1.4V felett adni 45 nanos prociknak? :F

(#44) Zé_Mester válasza Vasinger! (#43) üzenetére


Zé_Mester
őstag

köszi :R

nem hiszem hogy sok lenne neki, sztem az 1,45 még belefér.
én gyári hűtővel néztem és abszolút rendben voltak a hőfokok, sztem ha valaki tesz rá egy izmosabb coolert, akkor 1,45V egyáltalán nem lehet para :K

(#45) Parci válasza old gray (#42) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

örülök, h tökéletesen belelátsz mind az anyagi helyzetünkbe, mind a gyártók anyagi helyzetébe és módszereibe, az ok-okozatokba, valamint, hogy minderről még szofisztikált véleményed is van, amit itt egy kisebb disszertáció keretében fel is vázoltál. kösz!

(félreértések elkerülése végett: abszolút van helye profi cikkeknek a logouton, ezért hoztuk létre. "ti" jóval többet láttok, ki tudtok próbálni, mint "mi". de itt ennél picit árnyaltabb a helyzet.)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46) old gray válasza Parci (#45) üzenetére


old gray
addikt

Vedd észre, hogy pont te vagy az akinek a fejecskéjéből kipattant egy feltételezés: "másrészt, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a támogatás "feltétele"," erre irónikusan leírtam a magam véleményét, aminek semmi köze ahhoz amit megint pont te feltételezel rólam: "örülök, h tökéletesen belelátsz mind az anyagi helyzetünkbe, mind a gyártók anyagi helyzetébe és módszereibe, az ok-okozatokba, valamint, hogy minderről még szofisztikált véleményed is van, amit itt egy kisebb disszertáció keretében fel is vázoltál. kösz!", A kijelentésemnek nincs alapja, érezd beszólásnak ezek után.

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#47) BigStake


BigStake
csendes tag

Remek teszt, elolvastam és valószínű hogy ilyen lapot fogok venni :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.