Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ggeleven


ggeleven
őstag

Alapnak ez szerintem teljesen jó, csak kiegészíteni és frissíteni kellene szerintem. :)

Írtam Dicker-nek, ha jól látom, akkor legutóbb Ő írta a frissítést (elnézést attól, aki kimaradt! :B)!

sheratan ötlete kezdésnek a rövidítésekre (csak, hogy meglegyen itt is):
Brainwavz M5 (D, V, |, m)
Vsonic GR06 (DD, közép, ^, s)
Ahol mondjuk a D = dynamic driver, V = karakterisztika, | = lelógó kábel, ^ = fül feletti, m = mobil headset, s = sima füles.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#2) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Szerintem az 1-5000Ft- os kategóriát ki kellene cserélni egy ilyenre:
"Valami aminek tetszik a színe"

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#3) Ati1979 válasza ggeleven (#1) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem inkább hagyni kéne a rövidítéseket.
Már látom előre a sok értelten kérdést. Sajnos sokan egyszerűen lusták olvasni...

(#2) Blindmouse
Lehet abban a kategóriában is kapni használható darabot... :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Luissimo válasza Blindmouse (#2) üzenetére


Luissimo
veterán

Hmmm?
minek mivan a szinèvel ?? :Y

mindenképpen szükséges volt már rendberakni az elsőhozzánkszólást, mint bevezető bibliát, ez ténykérdés :-)

DE,

az 5000 forintig terjedő kategóriára igenis szükség van, sok ember innen indulva kezd el keresni, először ennyit szán rá és ettől is jó hangzást. vár.
Aztán persze eljön az idő, hogy továbblép, esetleg beruház egy második , drágább fülesre, a mindennapi utazgatásos nyúzásos használaton túlmutató ínyenckedés okán. :))

és erről jut eszembe, jóllátom, hogy nemlátom a Sony mostanában sokat emlegetett termékét, az MDR EX 50-est, ebben a kategoriában?
Azt most miért ?
Mindenképpen a kategoria csúcsa ebben az árfekvésben. (van ahol 4999 forint, van ahol 5490, de nyugodtan mehet az 5000-es kategoriába szerintem)
másik kérdésem, hogy milyen alapon vannak sorrendbe rakva a fülesek az adott kategorián belül? vagy annak semmi jelentősége?
Mert pl. a Metallics mindenképpen jobb a Canyon CNR és még sok egyéb tipustól, ebben az árfekvésben.

kérdéseim nem a kötözködést hanem a tisztázást és tisztánlátást próbálják segíteni.

üdv,
Lui

[ Szerkesztve ]

(#5) ggeleven válasza Luissimo (#4) üzenetére


ggeleven
őstag

Ez a jelenleg is érvényben lévő topicnyitó,csak emaitt nincs még benne az EX50! Csak bemásoltam, h tudjunk miből kindulni! :) De pl ez az egyik füles, ami miatt akarunk frissíteni!

Szerintem igazából nincs sorrend felállítva a kategóriákon belül, csak egy felsorolás! Nehéz lenne a helyes sorrendet megtalálni (ahányan vagyunk annyi féle listát állítanánk össze), szóval sztem az ABC szerinti sorrend lenne majd a legjobb! :))

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#6) Ati1979 válasza ggeleven (#5) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem érdemes lenne valami sorrend szerű. Ajánlott, Különösen ajánlott stb. Bár tudom, hogy ez nem mindig egyértelmű.
Pl. ez az új sony lehetne pl. különösen ajánlott...

[ Szerkesztve ]

(#7) ggeleven válasza Ati1979 (#6) üzenetére


ggeleven
őstag

Még jó, hogy beletetted a mondatodba a "szerű" szót! :D

Egy rendes sorrend felállításával két baj lenne.
Az egyik, hogy nincs köztünk olyan, aki mindegyik fülest hallotta volna a felsoroltak közül, meg ez nagyon szubjektív dolog. Kinek ez jön be, kinek az.
A másik, hogy mindenkinek más lenne a sorrend attól függően, hogy kinek mire kell a füles. Ha valakinek az itthoni könnyű beszerzés a legfontosabb, akkor neki az EX50 lesz a különösen ajánlott, ha valaki sportoláshoz keres, akkor neki az M6/S6 páros lesz, ha valaki extra tartós kábelt keres, akkor meg az M9 lesz. :))

De addig jó, amíg ilyen apróságokról is tudunk beszélgetni, mert azt jelenti, hogy törődünk a részletekkel!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#8) Ati1979 válasza ggeleven (#7) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ez így van.

Szóval nem könnyű objektívnek maradni ebben a témában, de ezeknek az érveknek ellenére, lehetne ajánlani valamit az ajánlottak közül is. Minél pontosabb lesz, annál kevesebb lesz a kérdés. :)
Majd kialakul ez szépen lassan. ;)

(#9) Alg


Alg
veterán

CC51 már nem kapható...

Illetve szerintem jó lenne megemlíteni hogy akciókért, kuponokért érdemes figyelni a topicot. mert pl. az A151 80 dolcsiért kicsit drága de elég gyakran lenyomják 60 körülire valami kuponnal, akkor már jó lehet.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10) ggeleven válasza Ati1979 (#8) üzenetére


ggeleven
őstag

Jaja, összehozzuk, nem félek! :)

Alg
Bizony például azt is kell venni!

Igen, ezeket mindenképpen meg kell említeni! A Bw M5 is most már lassan 1,5 hónapja folyamatosan akciós. Az erdeti ~10.550 Ft helyett ~6500. Azért ez nem mindegy! :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#11) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Egyszerűbb lenne ezt berakni: http://www.head-fi.org/t/478568/multi-iem-review-293-iems-compared-etymotic-research-ety-kids-added-08-12-13-p-748

+ http://theheadphonelist.com/articles/earphone-buyers-guide/

Kiegészítve:

- a Magyarországon is kapható jó fülesekkel
- 1-5000 kategóriával (+ Panasonic RP-HJE 120, Ultimate Ears 200, Philips SHE 3590)

Az "earbud" rész teljesen felesleges.

Mp4nation.net-es rendelésről valami.

[ Szerkesztve ]

(#12) Luissimo válasza ggeleven (#5) üzenetére


Luissimo
veterán

No, akkor megnyugodtam :DD
nemmintha ideges lettem volna ... :DDD

szóval, szerintem sem kell sorrend, valószínűleg az eredeti listába is bekerülési sorrendben íródtak be, azért van az legelől, ami.
jólesz ez így is (csak akkor oda kell írni megjegyzésként, hogy a sorrend egyáltalán nem jelent minőségi sorrendet :K )

(#13) matyi012345


matyi012345
őstag

Brainwavz R1-et is be lehetne rakni az ajánlottak közé, azt is sokan dícsérik. Meg a Sony MDR EX50LP-t is természetesen, de azt már írták előttem. Plusz még be lehetne szúrni a Comply Foam linkjét, kiegészítve egy kis leírással, pl hogy kényelmes, jól izolál, de nem túl tartós, meg mindenki nézze meg a méretet mielőtt vesz, felsorolni pár alternatívát, stb...hirtelen ennyi jut eszembe, meg ebben a témában vannak nálam járatosabbak is, de szerintem ez a téma is hozzá tartozik a fülhallgatókhoz.

még írok ha valami eszembe jut.

(#14) #16820480


#16820480
törölt tag

Szakmai kifejezéseket szerintem kicsit rendbe lehetne tenni, például lehetne egyben az, hogy driver, és abból van dinamikus, armatúra, hibrid, illetve single, dual, triple, quad, és hogy ez miért jó, miben nyújt többet egy dual BA, mint egy single. Illetve be lehet esetleg tenni olyat, hogy impedancia, érzékenység, meg olyasmi, amit általában a csomagoláson olvasni lehet. Eleve azt oda lehet tenni, hogy mi az IEM :)

Az ajánlottak közt az M4 szerintem nem annyira jó választás, főleg hogy csak akciózva került eredetileg be az ajánlottak közé, és amúgy csak 60$ körül kapható. Mellette ott van az E10 és GR02 is, ami olcsóbb.
Illetve bekerülhetne a Hifiman Re400, mert a jelenleg ajálott modelljeik már eléggé kifutóak. Felsőbb kategóriában lehetne még IE8 és IE80.
Lehetne még egy pár szót ejteni a BT-os fülesekről is, manapság azok is terjednek.

matyi012345: +1 az R1-nek is, illetve ha már Comply, akkor ott az apdf, amiben leírják, hogy melyik füleshez milyen méret kell, az is hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#15) Ati1979 válasza #16820480 (#14) üzenetére


Ati1979
veterán

Bár még nem hallottam, de szerintem érdemes lenne beletenni az új ATH füleseket is.
Ezenkívül meg lehetne említeni, a beyer füleseket is, meg ezek több armatúrás sony-k sem lehetnek rosszak...

Továbbá az UE fülesek is hiányoznak a listáról. Pl. az UE700 egy kifejezetten kényelmes és jó hangú darab.

A klipsch termékvonal is frissült az x7i-vel.

Érdemes lenne elkülöníteni, a Mo-beszerezhető füleseket, és csak külföldön kaphatóakat.

(#16) matyi012345


matyi012345
őstag

még egy észrevétel :

a Brainwavz M1, M4 időközben átcsusszannt a 10-20EFT kategóriába, legalábbis én nem találtam újan 10 alatt.

(#17) ggeleven


ggeleven
őstag

Csupa-csupa jó ötlet! :))

Szerintem majd valami jól elkülönülő betűkkel (pl jobbra zárt, aláhúzott) majd beleírom a tervezett változásokat a szövegbe, de egyelőre csak ötlet szinten. Csak hogy ne vesszenek el! :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#18) Blindmouse válasza Luissimo (#4) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A véleményem az, hogy abban az árkategóriában fesleges jó hangzású fülest keresni, vegyen az user legalább valamit aminek tetszik neki a színe.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#19) #16820480 válasza ggeleven (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nyugodtan átírhatod simán, az eredeti úgyis megvan a topikban is, meg amúgy is lementheted egy text fájlba a forrását, aztán kész.

(#20) ggeleven válasza #16820480 (#19) üzenetére


ggeleven
őstag

Megvan a pü-k között is! :))

Csak amiatt gondoltam, hogy lássuk, hogy mi változott.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#21) #16820480


#16820480
törölt tag

Na, kikerestem már, ezt a pdf-et is be kéne tenni, már ha másért nem, de a vetőcső méretek és kompatibilitás miatt: [link]

(#22) ggeleven


ggeleven
őstag

Jaja, ezt köszi!

Meg majd a zajok linkjeit is kell javítani, hátha valakinek kellene...meg majd oda kell írni mellé, hogy bejáratáshoz jók a saját zenék is! :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#23) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Alapvetően két típus létezik a hangot szolgáltató egység jellege szerint:

- dinamikus: régebbi technológia; rendelkezik membránnal, ennek átmérője gyakran szerepel a műszaki adatok között: pl. 9mm; aki számára fontosak a mélyhangok, ilyenben gondolkozzon

- armatúrás (balanced armature, BA): újabb technológia; kisebb méretű, ezért gyakoriak a több armatúrával rendelkező fülesek; az egyarmatúrás fülesek jellemzően kiegyenlített hangzásúak, tehát a mélyei kevesebbek a dinamikusokhoz képest

http://prohardver.hu/dl/upc/2013-07/23/353401_veoptaejfvvgvafv_fenykep003.jpg

Másik csoportosítási mód felépítés szerint:

- IEM (In Ear Monitor, agybadugós, univerzális): a tartozék szilikon illesztékekkel bárki számára használható, hallójáratba helyezendő

- CIEM (Custom IEM, egyedi fülmonitor): speciálisan a vevő fülformájához illeszkedő házzal gyártott fülhallgató

- Earbud: nincs hallójáratba hatoló része

Alapvetően négyféle hangkarakterisztikájú (frekvencia görbéjű) füles létezik:

- V alakú: a mély és a magas hangok kiemeltek, a közép süllyesztett

- Basshead: erőteljes mélykiemeléssel rendelkezik

- Meleg/középkiemeléses: a közép és/vagy a mélytartomány kiemelt, a magas tartomány süllyesztett

- Kiegyenlített/lapos: semleges karakterisztika, nincs jelentős kiemelés

Néhány fontos dolog:

- érdemes legalább 10.000 - 15.000Ft-ig elmenni, mert ebben az árkategóriában már jó hangú füleseket kapni

- bizonyos ár fölött már sokat kell pluszba fizetni, hogy kevéssel jobb hangot kapj

- ne légy rest külföldről rendelni, mert a magyar piacon többnyire csak kommersz márkákat forgalmaznak: Sony, Sennheiser, Philips, Panasonic stb.

- ha többet szeretnél megtudni az adott fülesről, és tudsz angolul, akkor ide látogass el / hasznos linkek:

http://www.head-fi.org/

http://www.head-fi.org/t/478568/multi-iem-review-295-iems-compared-vsonic-vc1000-added-09-03-13-p-760

http://theheadphonelist.com/articles/earphone-buyers-guide/

http://rinchoi.blogspot.sg/

http://www.inearmatters.net/

http://en.goldenears.net/GR_Earphones

http://www.inearmania.com/

http://inearaddiction.blogspot.hu/

1 - 5.000

Sony MDR-EX50
Philips SHE 3590
Panasonic RP-HJE 120
Ultimate Ears 200
Maxell Metallics
Brainwavz, MEElectronics termékek külföldről rendelve

5.000 - 10.000

Soundmagic termékek itthonról
Brainwavz, MEElectronics, Vsonic GR02 Bass Edition termékek külföldről rendelve

10.000 - 20.000

Beyerdynamic DTX 71 IE, DTX 101 IE
Sony XBA-C10
Sony MH1C
LG Quadbeat külföldről rendelve
Brainwavz, MEElectronics, Vsonic termékek külföldről rendelve

[ Szerkesztve ]

(#24) Ati1979 válasza hobbyone (#23) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi, nagyon jó lesz szerintem! :K

Még hozzácsapjuk a 22-ei tapasztalatokat aztán szerintem át is lehet írni. :)

(#25) ggeleven válasza hobbyone (#23) üzenetére


ggeleven
őstag

Király! :R

Ehh, időt kell valahonnan szereznem... :D

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#26) hobbyone válasza hobbyone (#23) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Megvétel után:

- Burn in (bejáratás): előfordulhat, hogy kibontás utáni első hallgatáskor csalódsz a fülesben; ne ítélj elsőre: a hangzás idővel (10+ óra) tisztulhat, és neked is át kell állni a régi fülesed után

- Behejezés: a fülcimpa felfelé emelésével megkönnyítheted a folyamatot

- Fülillesztékek: a megfelelőt kiválasztva javul/javulhat a hangzás; tudni kell, hogy a klasszikus formán (pl. Sony Hybrid) kívül létezik dupla harangos, tripla harangos kivitel is, valamint gyártanak szivacsból (Comply, Shure) készültet


forrás: http://www.innerfidelity.com

[ Szerkesztve ]

(#27) hobbyone válasza hobbyone (#26) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Behejezés = Behelyezés

- Élettartam: a fejhallgatókkal szembeni méretelőny itt bosszulja meg magát; a kábeltörésen kívül a membrán is megsérülhet a behelyezéskor fellépő nyomás (műanyag tejfölös zacskó összenyomásához hasonlatos hang kíséri) okozta "driver flex" jelenség gyakori megismétlődésekor; még a drágább fülesek esetében sem garantált a 2 évnél hosszabb időtartam

(#28) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Részemről ennyi. :) Gondolom pár dolog átkerül a régiből is: xears, rendelés.

Nem tudom mi legyen a headsetekkel, earbudokkal. :F

A 1-5000-es kategóriánál mehetne zárójelbe a hangkarakter.

Az első kép (ba-din.) túl nagy.

Ez az ábra is bekerülhetne, bár a faszi tartása kissé görnyedt: :W

http://www.innerfidelity.com/content/ultimate-headphone-guide-articles-how-insert-ear-monitors

[ Szerkesztve ]

(#29) Narakh


Narakh
senior tag

Üdv!

Szerencsémre még a vásárlás megejtése előtt rátaláltam erre a topikra.

Egy Panasonic RP-HJE120 fülest hajtottam három-négy évig nagy megelégedéssel, ami egy ilyen kütyü esetén azért elég élemedett kornak számít. Sajnos nemrég elkontaktosodott, így új után kell nézzek.

Mivel alapvetően elégedett vagyok a hangzásával, arra gondoltam, ugyanilyenre ruházok be, de gondolkodóba estem. Mit gondoltok, egy Sony MDR-EX50 nyújthat annyival többet, amennyit a - közel kétszeres - ára implikál? Az ötezres keret indokolt esetben talán még belefér.

Főleg metállal fogom járatni.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#30) #16820480 válasza Narakh (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ez a topik csak egy vázlata annak az összefoglalónak, ami majd a tényleges fülhallgatós topik lesz, de azért itt is válaszolok:

Azért az a közel kétszeres ár eléggé úgy hangzik, mintha valami marketing vagy statisztikus csapat próbálná kicsit drámaibbá tenni a választást. Igazából a konkrét különbség nagyjából egy mekis menü vagy egy mozijegy ára, ami mind egyszer használatos szolgáltatás, ellenben egy fülest akár évekig is használsz. Ilyen megvlágításba helyezve szerintem nem érdemes sajnálni azt a plusz pénzt rá.
Az EX50-ről eddig elég pozitív vélemények voltak a topikban vásárlóktól, szóval rosszul nem jársz vele. De azt azért hozzá kell tenni, hogy ez még éppen csak a belépőszint, ha érdekel a hangminőség és van rá keret, akkor simán érdemes elmenni akár 10-15 ezerig is, még ha telefonról is hallgatod a zenét, akkor is.

(#31) Ati1979 válasza #16820480 (#30) üzenetére


Ati1979
veterán

+1

Szerintem az a sony kb. az alap. De annak tökéletesen megfelel.
Az árához képest kb. a legjobb választás.

Amúgy itt tedd fel inkább a kérdésed.

De a válasz ugyenez lesz. :))

(#32) Narakh válasza #16820480 (#30) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszönöm a válaszokat.

Nem véletlenül fogalmaztam ennyire drámaian. :) Elég kis költségvetésből gazdálkodom, perpill az is lehetséges, hogy inkább megjavíttatom a Panasonicot egy ezresért, ha sikerül. De ha végül történetesen be is fektetek egy újba, tényleg nem költenék kétszer annyit, ha csak nem érzékelhető igen komoly előrelépés teljesítmény terén.
Mivel ez az eddigi legjobb darabom, lövésem sincs, mennyire vagyok vájtfülű, vagy mennyire nem, de értelemszerűen nüansznyi különbségekért nem éri meg váltanom, ha eddig ez is megfelelt.

Ennek fényében mi a véleményetek? :)

Ha már ide írtam elsőként, ezt is itt hagyom már.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#33) Ati1979 válasza Narakh (#32) üzenetére


Ati1979
veterán

Én továbbra is a sony-t ajánlom neked. Az nagyon jó hangú füles az áráért. :K

(#34) Narakh válasza Ati1979 (#33) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszönöm, mindenképp fontolóra veszem.

Azért még meghallgatom többek véleményét is, ez alkalommal nem kapkodom el. :)

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#35) #16820480 válasza Narakh (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is azt ajánlanám, hogy inkább próbáld meg a Sony-t, vagy esetleg a Maxwell Metallics is hasonlóan ajánlott. Ami ezek alatt van árban, az nagyjából olyan, mintha azt taglalnánk, hogy a Tesco vagy az Auchan zacskó jobb, de igazából egyik sem ér semmit, kb szemeteszsáknak jók. :B

(#36) Narakh válasza #16820480 (#35) üzenetére


Narakh
senior tag

Természetesen a nagyon olcsó (hulladék) kategóriába sem szeretnék belefutni. Ez a kis cucc tényleg elég jól szól, az árához képest pláne; több helyen az erősen ajánlottak közt van, ebben a topikban is említésre került. Nem azért, hogy lobbizzak mellette, csak tisztázandó a félreértéseket. :) A Sonynak egy alapvetően jó minőségű füleshez képest kell jelentősen többet hoznia, hogy megérje.
A Maxellektől sajnos már a márkát meglátva fordítok visítva hátat, eddig minden termékükkel rossz a tapasztalatom. A Metallics egyes vélemények szerint egyébként is mindössze egy lépcső az olcsóbb Plugz fölött, ami pedig doboz a köbön. :(

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#37) hobbyone válasza Narakh (#36) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Az RP-HJE120 V hangzású, a goldenears mérése alapján.

A Sony EX50 és a Philips SHE 3590 is ebbe a kategóriába tartozik.

Hogy megéri-e váltani / mekkora a különbség, azt csak meghallgatás után lehetne megmondani. Ha sokat számít az ár, akkor Pana, ha nem akkor S vagy Ph.

Topiknyitó frissítés zárójelbe hangkarakter + nem ajánlott fülesek

1-5.000

Sony MDR-EX50 (V)
Philips SHE 3590 (V)
Panasonic RP-HJE 120 (V)
Ultimate Ears 200 (lapos)
JVC HA-FX101 (basshead)
Maxell Metallics
Brainwavz, MEElectronics termékek külföldről rendelve

5.000-10.000

Soundmagic termékek itthonról
Brainwavz, MEElectronics, Vsonic GR02 Bass Edition termékek külföldről rendelve

10.000-20.000
Beyerdynamic DTX 71 IE (meleg, visszafogott méllyel), DTX 101 IE (V, viszonylag sok méllyel)
Sony XBA-C10 (kiegyenlített)
Sony MH1C (meleg)
LG Quadbeat külföldről rendelve (kiegyenlített, V)
Brainwavz, MEElectronics, Vsonic termékek külföldről rendelve

Nem ajánlott fülesek:
Sennheiser CX (ár/érték arány), Shure (SE215 kivételével), Xears (minőségproblémák)

[ Szerkesztve ]

(#38) #16820480 válasza hobbyone (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a Shure miért került hirtelen a nem ajánlottak közé? :F

(#39) hobbyone válasza #16820480 (#38) üzenetére


hobbyone
aktív tag

ár/érték arány miatt + provokáció

(#40) Ati1979 válasza hobbyone (#39) üzenetére


Ati1979
veterán

provokáció :DD Érthető.

Szerintem az se425 mondjuk reálisan megér 230 USD-t. (Ebben minden benne van, cserélhető kábel, anyagminőség hangmindőség stb.) Ára 300: USD.

Viszont más általában más márkák is túlárazottak ebben a szegmensben.
Pl. Sennheiser ie8 erre jó példa. Az meg megér mondjuk 100 USD-t.
Vagy Monster Turbin pro gold és társai. Stb.

Ezekhez képest jó vétel az se425.

Ebben az árkategóriában már szerintem nincs az a kifejezetten jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#41) hobbyone válasza Ati1979 (#40) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Knowles TWFK fülesek 130-160 dollár között kaphatóak. TDK BA200 most 120 dollár körül van. A Gr07 160 dodó. Sony XBA2 80$. XBA 20 120$.

Sennheiser (IE széria), Monster, Shure. Ezek túlárazottak.

[ Szerkesztve ]

(#42) #16820480 válasza hobbyone (#41) üzenetére


#16820480
törölt tag

A GR07 dinamikus driver, a többi stimmel. Viszont szerintem az ilyen 200+ dolláros kategória már tényleg az, ahol egy komolyabb éttermi vacsora ára nem számit, inkább az, hogy melyik füles kialakitása, márkája, stb tetszik inkább.
Egyébként a Sennheiser CX széria méginkább túlárazott, az IE még valamennyire legalább technikailag megállja a helyét.

Amúgy a TDK fülesről van valami érdemleges referencia, vagy csak bemondásra jó? Lehet, hogy rosszul emlékszem, de elég új modell.

(#43) Narakh


Narakh
senior tag

Köszönöm a hozzámszólásokat. Ha vásárlásra kerül a sor, azt hiszem, beruházok egy Sonyra. Aztán ha mégsem győz meg, még mindig van nyolc napom visszaadni.

Érdemes még egyáltalán egy négyéves agybadugasz kábeljavítására költeni? Nincsenek túlzottan fogalmaim arról, mennyi egy ilyen kütyü membránjának átlagos élettartama.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#44) Ati1979 válasza hobbyone (#41) üzenetére


Ati1979
veterán

Valamennyire igen. Ezt elismerem. Főleg a sennheiser.

(#45) hobbyone válasza #16820480 (#42) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Tudom, hogy dinamikus a GR07. Nem csak BA fülesekről volt szó. Lásd Turbine, IE8. Rosszul esik, hogy megkérdőjelezed a szakértelmemet.

A TDK BA200 2012 elején került sorozatgyártásba. Állítólag nem Knowles, hanem Sonion armatúra van benne = nem átlagos.

Nem ajánlott fülesek:
Sennheiser CX (ár/érték arány), Shure (SE215 kivételével), Xears (minőségproblémák) + Monster (csak divat.uziknak)

(#46) #16820480 válasza hobbyone (#45) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem állt szándékomban megkérdőjelezni, elnézést, ha igy jött volna le! Csak a felsorolásban nekem úgy tűnt, mintha a Knowles alá vetted volna a sor többi tagját is, de igy már tiszta akkor :R

(#47) Narakh


Narakh
senior tag

Az új fülesre szánt keretet már sikerült kialkudnom magammal, az mp4nation ingyenes szállításával viszont két újabb darab került a képbe mint lehetséges célpont.

Figyelembe véve, hogy a Panasonic RP-HJE120 hangjával főleg metált hallgatva elégedett voltam, ti melyiket szavaznátok meg egy Sony MDR-EX50, Brainwavz Alpha és SoundMagic PL11 mezőnyből? Utóbbi kettő még külhonból rendelve is valamicskét - a PL11 nem is csak valamicskét - olcsóbban jönne ki, de nyilván probléma esetén a külföldi gariztatáson kamatostul megbosszulják magukat.
A Panáéhoz hasonló ergonomikus 'büdöséletbennemesekkiafüledből' forma miatt kicsit a Sony felé hajlok.

Úgy egyáltalán mik a tapasztalatok mp4nation-ös rendeléssel?

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#48) Narakh válasza Narakh (#47) üzenetére


Narakh
senior tag

Jobban meglesve, a Brainwavz Delta is beállhat a sorba. Mire kijön, meg is lesz rá a keret.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#49) #16820480 válasza Narakh (#48) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha igy allsz hozza, akkor meg par honap, es meglesz a Shure SE846-ra is a keret :C

(#50) Narakh válasza #16820480 (#49) üzenetére


Narakh
senior tag

Nem úgy értettem. :DDD
Hó végén lesz csak pénzem a projektre, így adott esetben a borzasztó türelmetlenségem nem tántorít el a csak akörültől elérhető fülestől sem. Árban majdnem ott van, mint egy Alpha.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.