Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hhenry válasza mephi666 (#50) üzenetére


hhenry
őstag

U bazz,nálunk is volt kutyás,de ő csak a lépcsőházban volt gáz elmentel az ajtó előtt és kaparta az ajtót és ugatott,hat úgy nézett ki az ajtó,hogy elképesztő,sajnos nem fényképeztem le

(#52) nullpoint válasza hhenry (#51) üzenetére


nullpoint
senior tag

Kivülről kaparta?? :Y ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#53) hhenry válasza nullpoint (#52) üzenetére


hhenry
őstag

Kívül-belül,miután elköltöztek belülről is láttam egyébként

(#54) mephi666 válasza hhenry (#51) üzenetére


mephi666
nagyúr

panelba kb csak a zsebkutyák valók... mondjuk azok is tudnak kaparni meg kárt tenni, de senki ne mondja hogy egy 40kg-s állatnak elég úgy 35m2, hogy ez nem is egybefüggő szabad terület, hanem nagyját elfoglalják a bútorok... ja és azt nem is mondtam, hogy évek alatt egyszer nem találkoztam a lépcsőházban azzal a nővel, hogy hozta-vitte volna a kutyáját... (pedig nem nagy lépcsőház: klasszikus 5 szint, emeletenként 3 ajtó) ...mostani lakásnál több kutyás van, de ezeket abszolút nem hallani... nagy ritkán 1-2 kisebb ugatás és kész... és ezeket a kutyákat gyakran látni, hogy mennek a gazdájukkal

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#55) Kiki18


Kiki18
őstag

A válasz szerintem a múltban keresendő.
A háború alatt/után, és az orosz időszak alatt a húspultban lévő áru mennyisége és minősége korlátozott volt!
Magyarul aki korábban ért a bolthoz, az biztosan jó húst serezhetett be a szeretteinek aznapra (már ha volt egyántalán hús)

(#56) 8th válasza hhenry (#49) üzenetére


8th
addikt

Nekem nem volt kedvem nevetni. Két huszonéves helyes kiscsaj semmi rosszra nem gondoltunk. Először csak azt hittük a csajok pasi fronton nagy étvágyúak aztán asszony mondja, hogy te ezek prostik. Á dehogy is. Aztán nekem is leesett, hogy de mert fél, de maximum egy órát van fent minden fickó aztán kidobják. Hétfőnként jött a stricijük (gondolom én) a pénzért. Minden alkalommal ordítoztak egymással tíz percet és elhúzott a fickó. Mondjuk volt vicces oldala is. Minden héten ugyanabban az időpontban jött valamelyikhez egy középkorú jól öltözött fickó akit szerintem vagy megvertek vagy megtapostak vagy nem tudom, de az fél órát jajgatott meg néha rendesen felordított aztán mint aki jól végezte dolgát elment haza. Ezen mindig röhögtünk az asszonnyal. Azon már nem annyira, hogy nyáron kora délután a nyitott ablaknál szó szerint ordítva dugtak. Csukott ablaknál csak a közvetlen szomszédok hallottuk a műsort amúgy meg mindenki. Közös képviselő utolérte a telefonon a tulajt de őt nem érdekelte az egész. Külföldön dolgozik és él, neki csak az volt a fontos, hogy legyen bérlője.

(#57) mephi666 válasza 8th (#56) üzenetére


mephi666
nagyúr

kentétek volna be vastagon a kilincsüket munkaidő előtt valami brutál paprikával (trinidad scorpion pl), moshattak volna utána kezet, nem szedik le egykönnyen... lehet aznapra "beteget" jelentenek :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#58) totron válasza mephi666 (#57) üzenetére


totron
addikt

Stricikkel akarsz K1-et rendezni az ajtódban? Kemény élet az üzleti.

(#59) hhenry válasza 8th (#6) üzenetére


hhenry
őstag

x

[ Szerkesztve ]

(#60) #56573440


#56573440
törölt tag

De jó is volt a tömbház... Igazából nekem több volt a jó benne mint a rossz, mert ha egyszer elaludtam akkor reggelig bombát is robbanthattak volna... 54 nm, első emelet, egyedül, télen volt hogy fűteni se kellett mert stabil 18-19 fokot tudott a "padló" meg a "fal" fűtés a szomszédoktól, aludni meg az pont ideális is volt. Az egyetlen amit soha nem tudtam megszokni az a true dts 30.1-es rántotthús verseny pirkadatkor. Panelben főleg nálunk ahol 80+% nyugdíjas volt -a cuki fajta szerencsére- nem lehet elveszíteni az időérzéket, a szombat, vasárnap napkeltét elkezdi valamelyik akkurátus klopfolással, amitől a többi is vérszemet kap, majd az egész környék rántotthús és égett olaj sajátos egyvelegével kezd illatozni. A ház előtt a direkt beállok középre a dupla helyre mert már egyszer meghúzták a kocsimat versenyek, meg a lépcsőházban a két nagyothalló megbeszéli az élet nagy dolgait 180 dB minimum csak kedves kis szösszenetek voltak... Sajnos egy idő után a falszomszéd vénlány 12 óránként gyógyszert vett be, ezt se sikerült másképp megoldani mint dél és éjfél (reggel és este 8 gondolom túl logikus lett volna), így egy indokolatlanul kitartó ébresztőórát szerzett eme nemes időpontok betartásához. Egész addig nem is tűnt fel, amíg le nem utazott rokonokhoz. Egy hónapra... A szerencsétlen szerkezet fix 12-kor három(!) órán keresztül vonyított amire feladta. Nem volt épp hangos nálunk, csak annyira hogy felébredj, és az istennek se tudj visszaaludni... Amire visszajött pöppet ideges voltam, nyomatékosan kértem, hogy ilyet még egyszer ne, mert nem telefonálok hanem hívom a tűzoltókat hogy napok óta vonyít a sz@r és biztos meghalt, aztán az ajtót meg csináltassa magának. Ezt zsinórban 3 éven keresztül játszotta évente 2x3-4 hétben... De mondjuk a random ajtóberúgós herkások lepattintását imádtam egy időben, a rendőrök ki se jöttek, a herkások meg a lépcsőre sz@rtak meg társai...

De ez kertesben is utolért, az egyik szomszéd pl jelenleg épp azt hiszi hogy karácsonyi kívánságműsor az, hogy a kerítést az én pénzemből hogyan, milyen magasságig és milyen formában fogják megcsinálni. Mert hát lehessen átlátni (persze hogy nem lehet, pont miatta is), meg ne legyen magas (2m szerintem nem magas, én is annyi vagyok), és a fa helyett, meg a lábazat szín meg... Mondtam hogy a mi oldalunk ilyen, a kerítés is az enyém, mert a jobb oldali, úgyhogy ha nem tetszik a szín, lehet szólni a kivitelezőnek és saját zsebből mást kérni. Ja úgy nem. :D

[ Szerkesztve ]

(#61) bookninja


bookninja
tag

meglepo, hogy az igenytelenseg egyik kovetkezmenyerol meg nem volt szo. nalunk van par kedves szomszed, akik kovetkezetesen a szemettarolo, vagy jobb esetben a haz melle lebasszak a szemetuket. a tarolo padlojan rohad a dinnyehej meg az otnapos sissy joghurt maradeka.

ennek koszonhetoen estetol reggelig a folyoson szambaznak a csotanyok. tizemeletes panelrol van szo persze.

valamennyire enyhiti a helyzetet, hogy a kozvetlen szomszedok normalisak, zajszennyezes nem igazan van.
summa summarum elso lakasnak jo a panel, de itt leelni egy eletet... vagy kotelidegeid lesznek, vagy belehulyulsz.

(#62) Vakegérke válasza bookninja (#61) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálunk nincs csótány, sem egyéb rovar. Egyrészt a lakók nem bunkók, másrészt a lakásszövetkezet rendszeresen ingyenes rovarirtást végeztet, még a lakásokban is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#63) Top cat válasza Vakegérke (#62) üzenetére


Top cat
őstag

Csak egér van. :D (bocs, nem lehetett kihagyni)

(#64) Vakegérke válasza Top cat (#63) üzenetére


Vakegérke
veterán

No igen, de csak egy és nincs vele baj. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#65) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szomszédban 3 vagy 4 kocsma van. Valamelyik hajnalban 2-3 óra körül arra ébredtem hogy egymással hangosan üvöltöznek.
Állj meg geci! Kurva! Rohadjál meg! Megöllek, stb éktelen szavaktól harsogott a lakótelep, de még vagy egy jó 20 percen keresztül. Üldözhettek valakit mert oldalírányba kezdett megszűnni a hangzavar, ám ketten visszajöttek majd folytatták az ócsárolás...
Megértem visszaaludni.

(#66) totron válasza Vakegérke (#62) üzenetére


totron
addikt

Kötelezően végeztet? Be kell engedni az irtókat?

(#67) #56573440 válasza bobalazs (#65) üzenetére


#56573440
törölt tag

mág mindig jobb mint amikor a másik lépcsőházban dealer arc lakik. Hajnalban random Jóóóóóóózsiiiiiiii üvöltözés neki, meg a legváltozatosabb kifogások miért kéne kapjon... Minden este egy tucat legalább...Rendőrség meg széttette a kezét. Aztán a srác is, állítólag elkezdett tartozni olyannak akinek nem kellett volna vagy bármi, kikerült a fekete zászló a bejárathoz és abbamaradt az óbégatás is.

[ Szerkesztve ]

(#68) mephi666 válasza totron (#66) üzenetére


mephi666
nagyúr

csak úgy van értelme a csótányirtásnak, ha elszaporodtak a lépcsőházban :K valahol időszakosan nálunk is szaporodnak, mert néha betéved néhány... egyszer saját lakásban géllel irtattuk őket meg hívogattam a makkarcú közös képviselőt, aki tesz az egészre... irtó is mondta, hogy ettől találkozhatunk néhánnyal, mert ha nem irtják ki mindenhol őket, akkor véletlenszerűen jönni fognak... (többi lakásban meg a közös tárolókban is irtani kellene) közös képviselőt nem nagyon érdekli, én meg inkább veszek ilyen öntapadós vegyszermentes csapdákat, ami elég hatékonyan megfogja a betévedőket... pár hete láttam egy akkorát a szobában, mint a hüvelykujjam, azt elfogtam, a csapdák azóta intézik és 1db nem volt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#69) Vakegérke válasza totron (#66) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem, de (szerintem) mindenki beengedi saját érdekében. A szemétledobóban és egyéb közösségi területeken kötelező.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#70) totron válasza mephi666 (#68) üzenetére


totron
addikt


Az én olvasatomban a pinceászka a veszedelmes lény, a csótány töretlen és felfújt népszerűtlenségét mellette nem is lehet értelmezni.

(#71) bobalazs válasza #56573440 (#67) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

de szomorú.. meghallt a dealer. biztos megsírattad...
Ja nem.

(#72) #56573440 válasza bobalazs (#71) üzenetére


#56573440
törölt tag

Senkinek nem kívánok ilyet, de azt értékeltem hogy nem vernek fel az uvoltozok.

(#73) totron válasza #56573440 (#72) üzenetére


totron
addikt

Azt nem értettem ilyen esetekben sosem, hogy a pénzüket ezzel akkor ezzel jól megkapták? Nem.

(#74) thesound válasza totron (#73) üzenetére


thesound
őstag

"Alvilág". Megfelemlítés, hogy másnak eszébe se jusson tartozni.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#75) totron válasza thesound (#74) üzenetére


totron
addikt

Igaz.

(#76) #90088192 válasza totron (#70) üzenetére


#90088192
törölt tag

Millio és egy rohangál belőle akar házon belül is, kutyám előszeretettel vadássza őket le, de a pókszabásúak, meg a pók-százlábú nagyon jó munkát végeznek, nem tudnak tartósan elszaporodni.
Igaz mi kint élünk tanyán, ajtó alatt fütyül a szel :DDD
Kis ökoszisztéma, pókok megfogják a legyeket, szúnyogokat is, úgyhogy vigyázzunk rájuk :K

(#77) D1Rect válasza 8th (#56) üzenetére


D1Rect
félisten

"jól öltözött fickó akit szerintem vagy megvertek vagy megtapostak vagy nem tudom, de az fél órát jajgatott meg néha rendesen felordított aztán"

Lehet ő volt az egyetlen aki tényleg masszázsra járt. :DDD

(#78) mephi666 válasza totron (#70) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezzel mi a probléma? :) nyirkos pincében felemelsz egy téglát és alatta lakik vagy 30 ilyen... lakásban soha nem találkoztunk vele, pincében meg elfért... a csótánytól nálunk asszony egyenesen irtózik... ha 3 havonta 1 betéved a lakásba, azonnal teljes irtást akar :D ...én sem örülök, ha ilyennel találkozok, de ha csak nagy ritkán 1 betéved, az nem olyan nagy probléma, mintha napi szinten 5-10 új példány jelenne meg a csapdákban (akkor viszont tényleg komolyabb irtás kell, mert garantáltan kikeltek valahol az épületen belül és tömegestől vándorolnak)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#79) bkercso válasza mephi666 (#78) üzenetére


bkercso
nagyúr

akkor viszont tényleg komolyabb irtás kell, mert garantáltan kikeltek valahol az épületen belül és tömegestől vándorolnak

Nálunk emiatt ki is lakoltattak egy fickót, aki kvázi hajláktalanként, kukázásból (is) élt és nála tenyésztek. Napokban láttam a szomszéd panel egyik ablakában. Jusson belőle nekik is.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#80) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Melyik fajtát használod? Oldalra fordulva nem zavaró?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#81) Depression válasza thesound (#28) üzenetére


Depression
veterán

"Nagyon elszomorít, hogy ennyire nincsenek tekintettel egymásra az emberek"
Legyél te is tekintettel azokra, akik nem csak a tv előtt döglenek otthon, és máris más lesz minden.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#82) twollah1976 válasza $p@rr0w (#80) üzenetére


twollah1976
őstag

Mit es ki ki hasznal?
Foleg oldalra fordulva?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#83) BurgBurg


BurgBurg
tag

Panelban lakom, szerencsere se hangos szomszedok, se bogarak. Amiket itt eloadtok az nagyon kemeny, akkor en is menekulnek.

(#84) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Nagyon kicsi koromban laktam csak panelban. Biztos idegesítene egyébként a zaj, de a fűnyírás, flexelés, " SZEEEVAAAAASZ SANYIKÁÁÁÁM!!" engem nem irritál. Fel sem kelek rá.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#85) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Jajj a füldugóra akartam kérdezni csak nem sikerült... :D

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#86) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

A vidéki életnek is vannak nehézségei. A hétvégén egy nyest fészket akart csinálni magának az autó motorterében :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#87) cappa72 válasza Donki Hóte (#86) üzenetére


cappa72
nagyúr

Fú, én annyira örülök, hogy nálunk ez nem jellemző. De tényleg. Borzasztó lehet ilyennel szembesülni.
Ráadásul innentől szagolva keresi majd, hol is kezdte (egy állatokhoz értő ember előadásán hallottam).
Állítólag egy csomag kutyaszőr megoldhatja.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#88) totron válasza Donki Hóte (#86) üzenetére


totron
addikt

Ellenevést kell foganatosítani. Bartos Cs. István szakember gyakorlott a témában. Kutyázd össze szerintem is. A szar az mégtutibb megoldás, de az meg olyan.. szar.

(#89) mephi666 válasza totron (#88) üzenetére


mephi666
nagyúr

...főleg, ha a pollenszűrő környékét vastagon bekeni :D kellemes levegő áramolna utána az utastérbe

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#90) twollah1976 válasza mephi666 (#89) üzenetére


twollah1976
őstag

Elotte szaritsa ki a kutyaszart.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#91) sherlock82


sherlock82
senior tag

Életem első 20 évét a harmadik emeleten lévő lakásban éltem le szüleimmel. Egész nap tűzött be a nap, volt egy csomó rossz gyerek a mi és a másik három lépcsőházban is. Még is elmondhatom hogy normális szomszédok voltak. Nyilván ez nem egy olyan ltp mint békésmegyer vagy ami tatabányai, de még is csak tömbház volt. Aztán a következő 15 évet egy első emeleti lakásban éltem le, abban lakom most is. Igazából nagy különbséget nem látok, én jól elvagyok itt, mivel mindig is kisvárosban laktam lakásban . Jelenleg azon a szinten ahol én is lakom 4 lakásban mindegyikben egy lakó, idősebb emberek, ez így idilli.

Bár elég zavaró tud lenni, ha mondjuk valaki a wc ben vagy a fürdőben dohányzik és a szellőző rendszeren át a többi lakásba is ez a szag bejut. Főleg ha valaki nagyon nem szereti a dohányfüstöt.

Vidéki falvakban biztos nem laknék mivel ott aztán mindennel fűttenek ami kezükbe akad, és olyan fűstje van amit elnem lehet képzelni miből áll. Tv - ben szoktam látni, hogy Ózd és környékén a szmog nagyobb mint az átlag, gondolom ott is fűtenek mindennel, plusz, tati brikett, lengyel dió stb... persze ha vannak még ilyenek.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#92) Donki Hóte válasza totron (#88) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez komoly? Van kutyánk, nem gond némi "végterméket" elhelyezni a motortérben...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#93) Kolondrum válasza Donki Hóte (#86) üzenetére


Kolondrum
félisten

Itt 3-4 van, videón látom. Mivel mindig ugyan oda megy fel sztem ezzel tudok mit kezdeni. Mondjuk úgy, van némi közöm a villanyhoz. Pár Kv-al megkínálom.

(#94) bkercso válasza Donki Hóte (#86) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nyesthez nem kell vidék, rendszeresen látok Zuglóban is, ha este sétálok, meg Dunakeszin is.
Éghető anyagot (kutyaszőrt) viszont nem tennék motortérbe.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#95) Donki Hóte válasza Kolondrum (#93) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Van valami ötleted, hogy hogyan lehetne elriasztani őket?

Gondolom, hogy védett állatok, a szívlapáttal történő hátbavágás valószínűleg kerülendő :W

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#96) mephi666 válasza Donki Hóte (#95) üzenetére


mephi666
nagyúr

el kell tűntetni a nyomokat: finom pörköltet kell belőlük főzni, csontokat meg megetetni a kutyával :)

ui: amúgy a nyest magyarországon nem védett ;)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#97) Donki Hóte válasza mephi666 (#96) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, akkor mehet a szívlapátos módszer :R

(Előtte persze valamivel le kell lassítani őket, mert elég gyorsak a kis genyák :K )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#98) Kolondrum válasza Donki Hóte (#95) üzenetére


Kolondrum
félisten

Persze. Mindig felmennek az autó tetejére és össze hugyozza az antennát. Meg oda szrik. Röviden: rakok oda neki egy eleinte nem rázó szőnyeget. Amikor megszokja, hogy nem bánt, na aznap kap bele 10Kv-ot. De előbb utóbb az élve fogó is élő fog kerülni vagy olyan amitől többet nem jön, mert nem tud el menni sem. Nekem az autó nem koszos, de ezek miatt rendszeresen az, arról nem is beszélve mi van ha bele mászik. Ebbe még nem ment bele, másikba már igen.

(#99) mephi666 válasza Kolondrum (#98) üzenetére


mephi666
nagyúr

csak nehogy felgyújtsa a kocsit a nyest :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#100) bkercso válasza Kolondrum (#98) üzenetére


bkercso
nagyúr

Meg tudod ölni úgy is, hogy nem kínzod. Vagy próbáld ki az élőfogót előbb a saját lábadom, hogy biztos működik-e!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.