Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

"zöld vérre szomjazó vörös hadsereg" :Y

:DDD :C

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) lsc


lsc
nagyúr

Az utolsó mondat állat, a kártyákról meg ..., inkább beszéljünk másról :) .

Az élet kegyetlen .

(#3) Kriza válasza Bici (#1) üzenetére


Kriza
őstag

"remegő tranzisztorokkal várják (...)"
:C :DD

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

:DD

(#5) dy_nmq válasza Sandormaster (#4) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

ez a vörös hadsereg kivágta nálam a biztosítékot... :DDD

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#6) Eagle16


Eagle16
addikt

"a GeForce 9400 GT nem használható SLI konfiguráció részeként"

Fenébe :DDD

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#7) #67688960


#67688960
törölt tag

Jó az uccsó mondat! :D

(#8) #19617792 válasza Eagle16 (#6) üzenetére


#19617792
törölt tag

De kár, pedig milyen jó lenne ebből egy Tri-SLI... ;] :DDD

(#9) gábbor


gábbor
tag

De jó, hogy most cseréltem le x800xl-t egy 8400-esre, ez a 9400gt meg majdnem a duplája sebességben. Fuck.

(#10) Ste


Ste
addikt

Nv oldalán ismét nagyon sok hentest vettek fel
ismét újabb bőröket húznak le már meglévő cumókról

(#11) estimese11


estimese11
csendes tag

pontosítás1: 9400gt sli-képes, ref.nyákon nincs sli csatlakozó ez igaz, de nem ez nem azt jelenti, hogy nem tudja!!! ugyanez volt a 8500gt-nél is.

pontosítás2: a felsorolásból kimaradt a 9600gso.

más: csöppet elfogult az írás, tény, hogy az nvidia lépéshátrányban van, de azért a túlzott borúlátás talán túlzó, nem?!

(#12) dokar


dokar
addikt

na akkor ez a remegő tranyó sem solid state :DDD

extra - SEXRay

(#13) Abu85 válasza estimese11 (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az érdekes, mert a sajtóanyagban az van írva, hogy nincs SLI support. Valószínűleg hivatalosan nincs támogatás, mást nem tudok elképzelni. A felsorolt termékek az nV sajtóanyagából származnak, a 9600GSO gyártása befejeződik, rendelést már nem vesznek fel rá.

Miért elfogult? ... a felső- és középkategóriában elment a hajó. Az alsótegóriára pedig azt mondtam, hogy jelenleg küzdenek, mert küzdenek a HD3000 sorozattal. És félve várják a HD4600 sorozatot. A HD4670 kb. -10-20% lesz a HD3850-hez képpest és a 9500GT árán fog megjelenni. Ergo újabb árcsökkentés lesz. Ami nekünk csak jó. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Ste válasza Abu85 (#13) üzenetére


Ste
addikt

fogadjunk Abu, hogy azért lettél házigazda, hogy ne lehessen a Ph!-ra fogni, hogy Nv és Intel bérenc :DDD

(#15) estimese11 válasza Abu85 (#13) üzenetére


estimese11
csendes tag

http://www.hoc.hu/index.php?p=news&cid=1&y=16946, hivatalosan nincs, de a kijelentésedből nem ez sugárzik, itt egy ellenpélda!

attól még a széria részese a 9600 gso, egy darabig még kapható lesz, nem?

a megfogalmazás az elfogult, csöppet becsmérlő volt, mintha az nvidia soha nem csinált volna jobb kártyákat. mikor a g80-asok kijöttek, akkor mi volt a helyzet? vagy a g92 a 8800 gt személyében? nem volt ez ám olyan rég, ezt nem szabadna elfelejtenie egy olyan szakértőnek, mint amilyen te is vagy! :)

(#16) Peter13


Peter13
senior tag

Nem értem hogy ebben a cikkben most mi volt az elfogult (főleg annyira, hogy az enyire szemet szúrjon). Közép és felsőkategória: most éppen a vörösöknek áll a zászló (ahogy előtte meg a zöldeknek, jó sokáig). NV sokáig üldögélt a babrjain, ez van (pedig én tényleg csípen a 9800GTX+ kártyákat). Alsókategória: ahogy Abu is írta, "magabiztosan küzdenek". Senki nem mondott semmi rosszat az NV kártyákra...

Jelzem nem vagyok "fan", volt már kártyám mindkét gyártótól bőséggel.

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#17) luw2win válasza Eagle16 (#6) üzenetére


luw2win
őstag

Sztem most mindenkiben egy világ tört össze, és senki se tudja feldolgozni.
De ha majd megjelenik a 9200GS az majd biztos Tri-Sli képes lesz :D
Viccet férretéve az 4650 sokkal jobb és sztem egy az árkategória

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#18) VaniliásRönk válasza Ste (#14) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Rehabilitálni kéne Renwicket is, ő írná a negatív AMD-s híreket, hú mi lenne itt. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Abu-ban egy költő veszett el! Főleg ez az utolsó rész. :DDD

(#20) Gonosz15 válasza VaniliásRönk (#18) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Azokról nem kell írni. ;]
Processzor terén vannak problémáik, meg a 48XX van egy apróbb szépséghiba a hűtés terén.. Ennyi kb. :)

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#21) Abu85 válasza estimese11 (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az SLI szempontjából a hivatalos álláspont a döntő. A Galaxy dönthet máshogy, de a GPU nagyon lecsupaszított G96, így nem biztos, hogy tökéletesen működnek majd rajta az eredetileg G96-ra írt AFR rutinok. Ez így nehéz ügy. Persze SLI Physx-ra jó lehet, csak arra meg nem kell Bridge. :D Szóval nem értem a Galaxy mit akart ezzel.

Nem a 9600GSO-ból eleve nagyon kevés lett legyártva valószínűleg hamar eltűnik a boltok polcairól. Olyan kemény az árverseny, hogy logikusabb a 9800GT árát ledobni alacsonyabb szintre, mert előállítási költségben kb. egy szint a két kártya.

Nem tudom én sose voltam elájulva ettől a G80 architektúrától. Annyi mindent kispóroltak belőle, hogy az most pokolian visszaüt. Marha nagy mákja volt az nV-nek, hogy elterjedt a rendszer, így a fejlesztőknek tabu volt az új technikák kihasználása. Mára meg a konzolok mindent visznek, szóval a GPU gyártóknak már nincs akkora szerepük a stúdióknál. Az AMD három stúdiót győzött meg a DX10.1 fontosságáról, míg az nV ugye 20 Physx-es játékról beszél idén. A két szám viszont egy kicsit ferdítés, mert tulajdonképpen az AMD-nél csak egy játék lesz ami tényleg úgy fogja használni a DX10.1-et hogy az vizuálisan is jobb hatást nyújtson, míg az nV-nél a fenti szám csak a Physx-et használó tábort jelzi, de ezek közül csak egy vagy két játék fogja úgy használni a Physx-et, hogy abból profitáljanak is a GeForce-ok.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) rootkiller válasza Eagle16 (#6) üzenetére


rootkiller
őstag

Pedig a galaxy modelljén van sli csati

Artengo TR 990 Pro

(#23) Neil Watts válasza Bici (#1) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez állat! :DDD :DDD :DDD

(#24) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Ahhoz képest hogy ez egy teljesen alsókategóriás kártya nem rossz, mert eddig 64 bitesek voltak a legalsó kategóriában

(#25) VaniliásRönk válasza Red_Bull (#24) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

128 biten 800-as GDDR2 vagy 64-en 1600 GDDR3 nem mindegy? Nem értem mi ez a hiszti a buszszélesség körül, lowend hulladék, ad képet, újabban gyorsítja a HD mozikat, kész, ki mit vár még?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#26) estimese11 válasza Red_Bull (#24) üzenetére


estimese11
csendes tag

nem kell aggódni, jönnek még a 64 bites 9300-asok is!!!

(#27) TeeJay válasza VaniliásRönk (#25) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem mint otthoni netezőnek pl tökéletes lenne ilyen kari a gépbe.
a lényeg hogy kevés áramot zabáljon. most egy FX5600-am van és jólenne valami újabb kevesebbet fogyasztó kari. ez kb. mennyit zabál?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28) Skizz


Skizz
addikt

Hm. Elég szerencsétlen helyen van az a kondi. Pont a hűtő előtt? Úgy ki fog száradni, mint a franc. A kondiknak nem csak a meleg levegő, hanem a nagyobb légáramlat is betesz.

Abu: Ezt nem küldöd el html verzióban esetleg Télörnek, mint sajtóanyag? :)

(#29) CPT.Pirk válasza TeeJay (#27) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az integrált VGA-s lapokat szerintem neked találták ki. A mostaniakkal (amd) még játszani is lehet.

----
RED army powa! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30) Depression


Depression
veterán

A cikk tetszik, a kártya meg kit érdekel...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#31) Kain válasza Abu85 (#21) üzenetére


Kain
senior tag

És meik lesz az a game ami dx10.1-es lesz?

(#32) detroitrw


detroitrw
addikt

LoL
mivan túlsok zümmögőt rendeltek? :Y
hogy minek ilyen kis karira venit .... :F
nemhogy erre raknának passívot ...

(#33) Rover623


Rover623
félisten

A paraméterek szempontjából érdemi változás a magórajel 550 MHz-re, illetve a shaderfrekvencia 1400 MHz-re történt emelése. A 800 MHz-es effektív memória-órajel az elődhöz viszonyítva változatlan maradt.

8500GT DDR2 : 432/918/800
8500GT DDR3 : 594/1188/1200

Azért így nem egyértelmű az "elődhöz viszonyítva".

Az előrelépés pedig nem egyértelmű, mert az "elődből" volt 8500 GE, 594/1296/1400 órajelekkel.

primus inter pares

(#34) Abu85 válasza Rover623 (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak a referencia adatokhoz viszonyítunk ... azt, hogy a legtöbb gyártó kiadott több eltérő paraméterekkel megáldott modellt, nem számítjuk.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) Abu85 válasza Kain (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

BattleForge, Stormrise és a Cloud 9. Ebből a Cloud 9 ami keményen használja (SSAO, SSGI, indexelt Cube map tömb + extraként tesszalátor). :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) gbors válasza estimese11 (#11) üzenetére


gbors
nagyúr

azért a borúlátás, mert az 55nm-es GTX200-asokon, ill. az upgrade-elt GTX260-on kívül nem várható semmi komoly az nVidiától a közeljövőben. miután a gyártási költségeik jóval magasabbak, mint az AMD-nek, egy esetleges 4800-as árcsökkentésre csak komoly véráldozat árán tudnak válaszolni a versenyképesség érdekében, és akkor esetleg a következő negyedév végén a részvényesek össznépileg kiherélik JSH mestert...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37) lee56 válasza dokar (#12) üzenetére


lee56
őstag

:))

No Comment

(#38) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Az MSI az tetszik, HDMI kimenet az szép. Fajin kis netezős, filmnézegetős, néha játszogatós (persze kompromisszumokkal) gépet lehet köré építeni.

Ha kb 7-8K-ért adnák akkor még slágerkari is lehetne, mondom ha annyiért adnák. :Y

Egyébként ahogyan láttam a 4650/70 adatait ez sajna nem rúghat labdába(9500GT sem), de várjuk ki hogy az ATI mennyiért fogja adni a kis karijait.

Egy kicsi elfogultságot sem éreztem az írásban. :(

(#39) CPT.Pirk válasza tzsolesz (#38) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A csudákat. Netezős filmezős gépbe minek kell ventis vidkari? 7-8k pénzért sem lenne jó vétel. Netezésre filmezésre meg ezekhez mért játékra egyértelműen a hdmi/dvi kimenettel ellátott alaplapok valók.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40) tzsolesz válasza CPT.Pirk (#39) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jól van na. :DD én kivételesen nem akartam leszólni szegény kis karit. Nem olyan rossz az. Azért egy passzív kivitel az már jó. Egyébként az MSI a nem az? :F

(#41) CPT.Pirk válasza tzsolesz (#40) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tényleg. Nem görgettem le, és csak a referenciára emlékeztem. Ellenben hd nézés céljára inkább HD széria valameik tagját v. 780G/790FX chipsetes lapot vennék.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Lehetne-e (érdemes-e) egy ilyen karit a G92-es 8800 GTS-em mellé PhysX miatt vásárolni? mert 8-10 K-t megérne sztem, csak nem tudom érdemes-e, vagy nem húzza le nagyon annak a teljesítményét?

(#43) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Atomos lapba tenni egy ilyen passzív karit, aztán mehet rajta a Quake3, GTA Vice City meg a 720p movie? Alap HTPC-nek tök jó lenne :)

(#44) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tulajdonképp ez tényleg arra jó hogy az ember Vistázzon / Compiz-ozzon rajta, meg filmet nézzen.

Szóval a lowend-nek is van létjogosultsága. Nekem is felesleges lenne a 8800, 9800 is, még az a 8600GE is ami most a gépben van. Úgysem játszok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) sTERNI


sTERNI
senior tag

Én a CUDA-s részen vigyorogtam jót... egy ilyen alacsony kategróiás, még csak nem is SLI képes kártyával milyen jó lehet tudományos számításokat végeztetni ;)

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#46) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Látom végre elfelejtették a 64bitet :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#47) pip válasza Dr. Romano (#46) üzenetére


pip
aktív tag

hat ez 128 biten is eleg halvanyra sikerult... max egy 8600GT szintjet hozza, de inkabb azt sem :( itt egy teszt: [link] Ehhez jon meg masfel ev lemaradas, nem is beszelve arrol, hogy a 8600GT is elment passzivan. Tehat ez minden, csak nem elorelepes

(#48) hcl válasza sTERNI (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem biztos hogy akkora atom teljesítmény kell oda, lehet ez is lever egy c2d-t ha nagyonpárhuzamosak a műveletek és jól optimalizálva van a kód (bár az ma nem szokás :( )

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) ^Clown válasza pip (#47) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az nVidia mostanában nem az előrelépéseiről híres, inkább arról, hogyan lehet leporolni a régi cuccait, és feladni rá egy szép új csillogó köntöst.

(#50) BobChemistry


BobChemistry
őstag

irodába tökéletes, még talán játszani is lehet vele
én most 64 bites 6600 karival nyomom a Far Cry
néha kicsit belassul, nem is értem miért

és mit lehet tudni az AMD/ATI új GPU generációjáról?
már idén megjelenik?
még csak most jött ki a 4000-es széria

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.