Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Löncsi


Löncsi
őstag

Nálam nem volt gond Steamel sosem, sztem valami nálad nem kóser.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#2) Lenry


Lenry
félisten

Windows Update
DirectX update
vírusirtás
hardverportalanítás

így első körben.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) geezer válasza Löncsi (#1) üzenetére


geezer
aktív tag

Nem tudom...
Intel e5200, HD4890, 4GB RAM, FullHD monitor, Win7 32 bit. A rendszer up-to-date, a Steam mindig frissítgeti magát. Mindent defaulton hagytam a Steam-nek, nem állítottam át gyakorlatilag semmit.
Innentől.... :U

MOD:
Lenry: ez eddig szép és jó, csak az a bibi a dologban, hogy valahányszor rákerestem a problémákra Gúglin, mindig kihozta, hogy másnak is ugyanilyen problémái vannak az adott játékkal.
De mondom, Win update fullon van, NOD32 vigyáz a vírusokra (vagyis inkább rám), DirectX-et minden egyes játék újra szokta húzni magának, ha jól emlékszem.
A házat néha persze ki kell porszívóznom, de ne komolyan, ez nem lehet pár porcica függvénye.
Amikor a DIRT2 high-max beállításokkal is elmegy FullHD-n (ha túlvagyunk a kötelező lefagyásos bulin), akkor a rendszer teljesítményével nincs baj, elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#4) Löncsi válasza geezer (#3) üzenetére


Löncsi
őstag

Passz.

Ha játékok kilépkednek akkor hardveres hiba van, lehet tuning, esetleg memória (4 memória modul esetén különösen).

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#5) geezer válasza Löncsi (#4) üzenetére


geezer
aktív tag

A proci is, és a VGA is húzva van, de nem nagy mértékben.
Ugyanakkor mai, modern és nem Steam-es játékoknál nem szarik be a rendszer:
Fallout 3, New Vegas, GRID, Warhammer sorozat, Dirt2, Bad Company 2, NFS Hot pursuit 2, stb stb, ezek mennek minden további nélkül.
Az is igaz, hogy nem Steam játékok... :U
Az ilyen out-of-Steam játékoknál a hibaarány nem éri el a 10%-ot sem.
Steam-nél 50% közeli.

Ez egy egyszerű statisztika, nincs sok kozmetikázni való benne.

(#6) Löncsi válasza geezer (#5) üzenetére


Löncsi
őstag

Akkor végleg passz, nálam sose volt gond Steames játékokkal pedig van jópár.
Rakd újra Steamet, nincs több ötletem.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#7) Lenry válasza geezer (#3) üzenetére


Lenry
félisten

ok, igazad lenne és rá is bólintanék, hogy a játékkal van valami gebasz, ha 1 játékról lenne szó. vagy kettőről. nem tízről.
ilyen nagy arányú hiba pedig szerintem egyértelműen jelzi, hogy valahol a lokál gépen keresendő a probléma

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én amióta a Steamet használom, immár 2 éve, EGYSZER nem indult egy játék, de a játék újraletöltése megoldotta a problémát. A hiba nálad van. OC ki, portalanítás, hőmérséklet kukkantás. Esetleg az is lehet, hogy a proci 'elfáradt'.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Én is úgy gondolom, hogy a hiba a gépházon belül keresendő. Nem tételezem fel rólad, de ugye nem valami carlosca edition és társai widowst használsz? Azokban okos vérpistikék "minekez!" felkiáltással kipakolják a létfontosságú elemek negyedét, aztán az user meg pilláz a rendszeres összeomlásokra, és persze talál is maga mellé sorstársat eleget a torrentoldal "D" oszlopának fügvényében. Mondom, nem feltételezem, de gondoltam leírom.

(#10) Nordic válasza DeFranco (#9) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekem a win7 DeFranco-edisönöm van a gépen, és ....hát hogy mondjam...nem szoktál csuklani? ;] :DDD

No de viccet félretéve...eddig 25 játékkal toltam, mind steames, és semmi gond. Nem voltak problémáim, de a játék indulásával, se a futással(nem, nem kergetett senki:D). Csak az előttem szólókhoz tudok csatlakozni, nem a steammel van a baj, függetlenül attól, hogy dobozos játékkal nem jön elő a bibi.

(#11) DeFranco válasza Nordic (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Cseréjjétápot ;]

(#12) po1son


po1son
addikt

A hiba az ön készülékében van kolléga. Viccet félre téve nekem van 30 játékom körülbelül a steamen és eddig nem volt egyikkel sem probléma...
Egy szóval nem a steam a hibás, hogy a játékok nagy része lefagy a gépeden.
Nem tudom milyen idős a rendszered, de lehet, hogy ráférne egy reinstall, ami után felpakolod a legfrissebb gyári drivereket stb...

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#13) Nordic válasza DeFranco (#11) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Megvolt! Eddig moslékkal etettem, de tegnap áttértem a rendes darált kukoricára:DDD.

[ Szerkesztve ]

(#14) DeFranco válasza Nordic (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vodkát adjál neki... az kihajcsa :))

[ Szerkesztve ]

(#15) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nekem Win7 alatt semmi bajom nem volt, kb 10-15 játékom van. XP alatt most a Portal 2 nem töltött be, de eddig idő hiányában egyszer próbáltam csak.

Nem tudom, hogy mi lehet a problem, de nem varrnám rögtön a Steam nyakába, több százan csak itt a fórumon gond nélkül jáccanak steam átal.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) geezer


geezer
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Számomra is furcsa lenne, hogy a Steam-mel ennyi baj legyen, hiszen nem hallani gyakran ilyen esetekről.
Csak az az eset a kirívó, amikor a Steam játék döcögve megy, a warez meg nem.
A Dirt 2-nél például haverommal egyszerre vettük, és nála ugyanilyen problémák szoktak lenni.

De simán szerencsétlen játékválasztás is lehet:

- Az Oddbox-ról sokan nagyon lehangoló tapasztalatokat írtak - jó, ha elindul egyáltalán, de akkor is lefagy. Találgatások vannak a fórumon...
- Stalker-nél szintén olvastam többeknél ilyen hibáról. (Loading képernyő végtelenítve. A torrent változat ehhez képest tökéletesen fut...).
- A Metro 2033-nál szintén sokan panaszkodtak, hogy nincs Vsync, ott ajánlottak egy külső nVidiás progit, ami kvázi rákényszeríti a VGA-t a Vsyncre... félmegoldás.
- Dirt2-nél, hogy mitől függ, hogy emlékszik-e a Logitech beállításokra, nos.... van egy-két előzetes módszer, ami segíthet, de megint csak: a VérIstván-féle torrent verzión SOHA nem jött elő a probléma.

Ezek másfelé mutatnak, semmint hogy az én hardveremmel van a gond.

Valszeg bele is nyúltam a játékok kiválasztásánál... :(((

(#17) danih válasza geezer (#16) üzenetére


danih
addikt

Oddbox: full bugos, de ezt lehet előre tudni, érdemes vásárlás előtt körülnézni a megvásárolandó játék fórumában, mire panaszkodik a nép. Én pont azért nem vettem meg ezt a játékot, mert túl sokan panaszkodtak bugokra.
Stalker: van az a Stalker 2010 vagy milyen nagy patch, próbáld azzal, nálam tökéletes.
Dirt2: nézd meg melyik fájlban tárolja a beállításokat. Hátha véletlenül írásvédett pl. Előfordul.

És ténlyeg ne használj MaxiGamerUberKiller Special Edition 36 Windows 7-et... (nem neked, ez úgy en general).

[ Szerkesztve ]

(#18) geezer válasza danih (#17) üzenetére


geezer
aktív tag

Persze, sima, gyári Win7 van.
Anno XP-ből volt egy ilyen Vérpisti edition amit láttam, de azóta nem élek ilyennel. :N

(#19) Иван


Иван
őstag

"- Metro 2033: VSYNC nem megy benne, a kép vertikálisan szétesik, játékélmény konvergál a nullához."
Nem szándékozok kötekedni, de a játék minősége (nem technikailag értem) egyáltalán nem a Steam felelőssége. Az, hogyha egy játék nem hozza azt az élmény szintet, amit te elvársz, az egy másik dolog.

Nem tudom, nekem van egy Orange Boxom, egy CSS-om és egy L4D2-őm Steamen, heti rendszerességgel használom (főleg TF2-őt és L4D2-őt) és egyikkel sincsenek problémáim. 100-ból egyszer a TF2 exe hibával kidob, ennyi. Régebben volt olyan is, hogy szerver connectnél kidobott a játék, de most eltűnt ez a probléma.

Ilyen hibaaránynál és sűrűséggel, az ön készülékében lesz a hiba, szerintem. (Amúgy STALKER-ből csak az egyet próbáltam, de az akkora bug halmaz volt, hogy gyakorlatilag játszhatatlan).

Persze, neked a Steames kaland valószínű ennyi volt, de a túlnyomó többségnél (99,8%) semmi probléma.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#20) geezer válasza Иван (#19) üzenetére


geezer
aktív tag

Csak ismételni tudom magam:

ha 'X' egy játék adott warez verziója jobb, mint ugyanazon 'X' játék Steam verziója, akkor nem látom, hogy az én gépemben hol van a hiba. Vagy warez játékok alatt szárnyal a gépem, Steam alatt meg hirtelen tönkrement? ;]

De már fentebb összefoglaltam: bugos játékok, szerencsétlen választás, és csupán néhány esetben van valódi hiba. Ennyi.

(#21) Иван válasza geezer (#20) üzenetére


Иван
őstag

Valószínű nem maga a játék a hibás, hanem a steamet valamiért nem szereti a géped.

De a hibát már lehet, hogy örök balladai homály fedi.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#22) WarHut


WarHut
újonc

Kis segítséget kérnék: a Steam belépés után elindul, majd ukkmukfukk eltűnik.... mintha el sem indult volna :W Valakinek valami ötlete?

(#23) Huma válasza WarHut (#22) üzenetére


Huma
addikt

Nincs tálcán jobboldalt a rejtett ikonok között? Mert nekem pl oda pakolja a win7 indulás után.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#24) WarHut válasza Huma (#23) üzenetére


WarHut
újonc

De nincs ám....... Sőt, ha meg is jelenik, ha ráviszem a kurzort, eltűnik. Mondjuk most készülök újrapofozni a Wint, csak nem tudom segít-e?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.