Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122) mr_ricsi válasza Rakeem (#118) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"-i5 rendszer kerekítsünk 430k-ra. (a táblázatom szerint)"
Én levontam a ház árát, amit ajándékba kaptál. Úgy a különbség 160ezer, vagy is a VGA ára és a procik különbözete.

OFF:
"(Mégis kicsi rosszmájúságot érzek ki a hozzászólásodból.)"
"Az utolsó bekezdést pedig kicsit trollkodásnak érzem."
Lehet, hogy igazad van, de nem neked szól a dolog. Van egy unokaöcsém, aki szintén gamer. Az alaplapja még garis, és hibás a délihídja: hullanak el a rajta keresztül működő eszközök. Új korától nem működnek a hátlapi USB3-ak, de nem küldhettem vissza, mert azokra nincs szüksége. Aztán döglődni kezdett a mikrofon, amire azt a tanácsot kapta a játékostársaitól, hogy vegyen USB-s fülest. Bedugtam hátra, működött egy hónapig. Azt mondták neki, hogy én dugtam be rosszul, ezért ment tönkre a hátsó USB. Most éppen azt javasolják, hogy vegyen egy külön hangkártyát a gépébe. Valamint azt is mondják neki, hogy a Radeon VGA-ját cserélje NVidiára, mert köztudottan azok jobbak a játékra. (Nem konkrét típust egy jobbra, hanem úgy általában az AMD-t egy tetszőleges NVidiára.)
Én már régóta azt sejtem, hogy a játékosklánokba beépültek a hardvergyártók vagy a boltosok titkosügynökei, akiknek az a feladata, hogy folyamatosan vásárlásra ösztönözzék a klántagokat.

Van egy ismerősöm, aki már évek óta novemberben megkeres, vetet velem egy táp nélküli számítógépházat. Átrakatja az alkatrészeket, és karácsonykor a rokonság azt látja, hogy megint új gépe van. Először még hülyének néztem, de lehet hogy neki van igaza.

"Úgy egyébként nem tudom megérteni, hogy embereknek miért fáj az hogy egy vadidegen mire, miért és hogyan költi el a pénzét"
Nekem nem fáj. Az összes számlát elraktam, amit a kezdetektől számítástechnikára költöttem. Néhány éve összeszámoltam, és kettőmillió-párszázezernél tartottam. Tehát jogalapom sincs téged kritizálni. Viszont neked még van lehetőséged más hibájából tanulni. :) (És nem álltam le azóta sem, csak átalakult a dolog: notebookok, tablet, mobilok, nas, itx-es miniszerver, mediaplayer, mobilHDD-k, pendrivok, memóriakártyák, stb. viszik a pénzemet, nem asztali PC alkatrészeire költöm.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.