Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) iejgt4


iejgt4
csendes tag

Gratulálok a géphez!Élvezet volt olvasni a soraidat! Köszönöm szépen! :R

(#102) Rakeem válasza weareinluck (#98) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Azt elismerem hogy a cim valasztas nem lett a legjobb. Valahogy nem jutott jobb eszembe. Igazabol a cimmel utalni akartam arra hogy pl a 4790 mar nem mai gyerek. Ahogy a ddr3 is lassacskan a multe lesz.

(#103) xEon1337


xEon1337
őstag

Gratulálok az új géphez, élvezd sokáig rajta a játékokat! :K

Egy apró észrevételem lenne.. azt írod, hogy a radiátoron push-pull elven vannak a ventilátorok. Ehhez nem 4 darab kellene akkor? Mert én a képeken csak a radiátor felső oldalán látom őket. Hogyan érted ezt a push-pullt? :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#104) Rakeem válasza xEon1337 (#103) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Igazat kell adjak.

Viszont akkor nem tudom hogy nevezzem azt ahogy én szereltem össze:

Venti felfelé fúj + venti lefelé fúj
---------------------------------------------
240-es radiátor

Mert így ugye az egyik kifelé húzza a levegőt (pull) a másik pedig befelé tolja a levegőt (push).

[ Szerkesztve ]

(#105) cousin333 válasza Rakeem (#104) üzenetére


cousin333
addikt

Nem tudom, hogy mennyi értelme van így, csak kavarog a levegő össze-vissza. Én egy irányba fújatnám őket, méghozzá úgy, hogy kifelé (felfelé) menjen a levegő. Ha a ventilátorok a borda felett vannak, ahogy a képen láttam, akkor "pull" módba.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#106) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Remek cikk, grat!Szívesen olvasnék több ilyet!
2 észrevétel a géppel kapcsolatban:
1. Teljesen felesleges ekkora táp, sosem fogod kihasználni, jobban jártál volna egy kissebb, de komolyabb táppal.
2. Szerintem felesleges az 390"X", sokkal drágább mint a sima, többet is fogyaszt, de alig erősebb valamivel.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#107) Rakeem válasza cousin333 (#105) üzenetére


Rakeem
aktív tag

#105 cousin333
Lehet kipróbálom majd. Viszont a hűtéssel így sincs semmi gondom.

#106 takacsbotond
1. A táppal kapcsolatban lehet igazad van. Én inkább túlbiztosítom magam, na meg ki tudja lehet egyszer még beszerzek egy másik 390X-et. :)) (Kicsi az esély rá.)
2. Nem tudok teljesen egyet érteni. Egyrészt én 140k-ért vettem az "X"-est, a sima 120k. (Tény hogy most az "X"-est 155k-ért vesztegetik. sima 390 vs. 390X.) Valamint azért akad különbség köztük. (Shading units, Texture mapping units, Compute units +10%)
3. A fogyasztás szerintem egy ilyen konfignál nem szempont. Végül is nem egy netezős rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#108) Rakeem válasza takacsbotond (#106) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Az lemaradt hogy a 390 és 390X egyformán 275W-os TDP-vel rendelkezik...

(#109) távcsőves


távcsőves
senior tag

Nagyon klassz konfig lett, tetszik. De a cím nagyon rossz, mi köze ennek a közép kategóriához? Nem értem azért a fanyalgókat, miért is? Az ő dolga, mirre veri el a pénzt. Az más kérdés, hogy pl én sem költenék ennyit pc-re lottó 5-ös nélkül. Becsületére legyen mondva, leírta, mi volt az anyagiak forrása, pedig nem is az a lényeg. Nem a NAV-nak készült beszámoló. :)

[ Szerkesztve ]

(#110) Rakeem válasza távcsőves (#109) üzenetére


Rakeem
aktív tag

A címmel kapcsolatban csak önmagamat tudom ismételni: "Azt elismerem hogy a cim valasztas nem lett a legjobb. Valahogy nem jutott jobb eszembe. Igazabol a cimmel utalni akartam arra hogy pl a 4790 mar nem mai gyerek. Ahogy a ddr3 is lassacskan a multe lesz."

Egyébként örülök hogy tetszett a cikk.

(#111) takacsbotond válasza Rakeem (#107) üzenetére


takacsbotond
őstag

Annyiért talán megéri, de 30k-s felárat szerintem semmiképp sem ér meg, főleg, hogy akkor már nem sokkal drágábban GTX980-at kapni.A ph-s teszt szerint 50W-al fogyaszt többet az "X" mint a sima 390.
Viszont a Sapphire kártyákat mindig is nagyon szerettem.Halkak, megbízhatóak, kiváló a hűtésük, és általában olcsóbbak mint a konkurencia!

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#112) Rakeem válasza takacsbotond (#111) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Én úgy tudom, bár lehet tévedek de a 390X a 980 és a 980TI közé van pozicionálva. Szóval kicsit drágábban nagyon nem deal egy 980 a 390X-el szemben.
Bár mivel a 970-970TI-980-980TI négyest mindenki isteníti és a négy ásznak tartja, így lehet tévedek.

(Ha pedig azt nézzük hogy egy 970 árában vettem a 390X-et, lehet nem döntöttem rosszul.)

[ Szerkesztve ]

(#113) takacsbotond válasza Rakeem (#112) üzenetére


takacsbotond
őstag

Olyan nincs, hogy 970Ti, csak 970.
A sima 390 3-4%-al marad el a 970-től (bár állítóleg a több vram miatt később a 390 jobb lesz játékokban mint a 970), a 390x pedig elméletileg a 980 ellenfele lenne, de fhd-ban jócskán elmarad tőle, viszont a dupla annyi vram miatt 4k-ban valamivel jobban teljesít.
Ez az ábra jól mutatja, hogy milyenek az erőviszonyok.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#114) MineFox54 válasza takacsbotond (#113) üzenetére


MineFox54
őstag

Nekem ebből az ábrából az jön le, hogy a 390 alig pár százalékkal marad el a 980-tól, és majd' kétszer jobb ár-érték aránya van (~95% teljesítmény - ~55-65% ár)

(#115) takacsbotond válasza MineFox54 (#114) üzenetére


takacsbotond
őstag

Valóban, itt már a minimális teljesítmény növekedésnek is jelentős felára van, mivel nincs konkurenciája az nv-nek.Ezért van nekem is "csak" GTX970-em, viszont a kompromisszum mentes játékélményhez igenis szükség van egy GTX980Ti-re (már aki meg tudja fizetni).

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#116) Rakeem válasza takacsbotond (#113) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Hát nem kakáltam össze magam a 980-tól az általad linkelt ábra alapján. FHD-ben a max fps néggyel nagyobb.
Szóval a "jócskán" jelzőt nem teljesen értem.

Az ábrából számomra az derül ki hogy a 980TI alatti kártyák kb egy ligában vannak. Ráadásul a GTA V-ben, ami NV-s cím...

Nem mondom a 980TI max fpsekben igen combos, de per pill annak nincs ellenfele. Egy csúcsragadozót kár is a piramis alsóbb régióihoz hasonlítani.

(#117) mr_ricsi válasza Rakeem (#110) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Csak a gondolataimat írnám le a cikk és a hozzászólások elolvasása után:
- 395 ezerért gépet szerettél volna bővíteni -> a black friday segítségével meg akartál takarítani egy kis pénzt -> végül elköltöttél 559e Ft-ot.
Szerintem a reklámozók ismét jól dolgoztak, Te viszont ne terjeszd, hogy jó üzletet csináltál! :)

- 605e lett volna, de a "bf" miatt 559e lett a vége. Ez brutális 7,5% engedmény. Megint a marketingeseknél a pont.

- Ha nem használod ki az i7 extra képességeit, akkor nem 20ezerrel olcsóbban vettél i7-et, hanem 20ezerrel drágábban i5-ot.

- Az alacsonyabb felbontású új monitorod mellé jelenleg nem kellett volna VGA-t cserélni, és akkor a tápod is maradhatott volna. Így nem szorultál volna hitelre, és később ugyanezt a VGA-t megvehetted volna olcsóbban, vagy ugyanezen az áron vehettél volna még erősebbet.

Ha gamer fórumokon olvasol tanácsokat, akkor itt úgysincs vége! :) Lagolás ellen vedd meg ezt a hardvert, aztán egy jó minőségű hangkártya is kellene ebbe a komoly gépbe, hozzá USB csatlakozású 7.1-es gamer füles, és ha a lagolás ettől sem szűnne meg, akkor a monitorodat sürgősen cseréld le egy 144Hz-esre, mert mindenki tudja, hogy csak azok alkalmasak játékra. :)

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#118) Rakeem válasza mr_ricsi (#117) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Bizonyos szempontból jogos a dolog. (Mégis kicsi rosszmájúságot érzek ki a hozzászólásodból.)

Hogy teljesen korrektül nézzük a számokat:

-i5 rendszer kerekítsünk 430k-ra. (a táblázatom szerint)
-a meglévő i7 rendszerem 560k, úgy hogy egy +140k-s VGA benne van
-a különbség 130k (gyanúsan hasonlít a VGA árára.)
-szóval akkor csak a videokártya árával költöttem többet, mint az eredeti elképzelésem szerint költöttem volna

A monitoros felbontásos VGA nem lecserélős felvetés jogos is lehetne, ha nem több évre raktam volna össze a gépet, mert akkor bizony elég lett volna a régi 270X is.

Viszont a "hiteles" felvetés sántít. Közös kasszán vagyunk a párommal, szóval az a kölcsön nem a szó szoros értelmében kölcsön. Az öröksége egy tartalékot képez az életünkben, lényegében abból vettem meg a cuccokat, és ha már volt egy nagyobb forrás, megléptem a VGA cserét is. Csak azért nevezem kölcsönnek, mert nem az én örökségem. De természetesen ez a cikkben nem szerepel, nem írtam le ilyen pontosan és egyértelműen.

Az utolsó bekezdést pedig kicsit trollkodásnak érzem.

Úgy egyébként nem tudom megérteni, hogy embereknek miért fáj az hogy egy vadidegen mire, miért és hogyan költi el a pénzét. :D Persze én követtem el hibát, hogy megmertem osztani ezt a fórumtársakkal. És ezt ne vedd magadra, ezt az eddigi hozzászólásokra globálisan írtam.

(#119) takacsbotond válasza Rakeem (#116) üzenetére


takacsbotond
őstag

Egy játékból felesleges messzemenő következtetéseket levonni.Bár tény, hogy a GTA V nv-s cím, de ugyanakkor a jelenlegi leg vram igényesebb játék, amiből akár, hogy is nézzük a duplája van a Radeonban.Összességében elmondható, hogy kb 6-7%-al erősebb a GTX980 fhd-ban.

Rakeem:Ok...csak azt nem írtad le, hogy milyen konzolt használsz!De most komolyan...miért fáj neked, hogy sikerült egy olyan gépet vennie, amiről sokan csak álmodnak? :U

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#120) Rakeem válasza takacsbotond (#119) üzenetére


Rakeem
aktív tag

A veget nem ertem. En konzolt nem hasznalok.

(#121) MineFox54 válasza takacsbotond (#119) üzenetére


MineFox54
őstag

Bocs, de magad ellen beszélsz. Azt írtad, hogy ebből az ábrából tökéletesen lehet látni a különbségeket. Most meg, ahogy kiderült, hogy azért nem úgy van minden, ahogy írtad, már rögtön nem is olyan jó az ábra...

(#122) mr_ricsi válasza Rakeem (#118) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"-i5 rendszer kerekítsünk 430k-ra. (a táblázatom szerint)"
Én levontam a ház árát, amit ajándékba kaptál. Úgy a különbség 160ezer, vagy is a VGA ára és a procik különbözete.

OFF:
"(Mégis kicsi rosszmájúságot érzek ki a hozzászólásodból.)"
"Az utolsó bekezdést pedig kicsit trollkodásnak érzem."
Lehet, hogy igazad van, de nem neked szól a dolog. Van egy unokaöcsém, aki szintén gamer. Az alaplapja még garis, és hibás a délihídja: hullanak el a rajta keresztül működő eszközök. Új korától nem működnek a hátlapi USB3-ak, de nem küldhettem vissza, mert azokra nincs szüksége. Aztán döglődni kezdett a mikrofon, amire azt a tanácsot kapta a játékostársaitól, hogy vegyen USB-s fülest. Bedugtam hátra, működött egy hónapig. Azt mondták neki, hogy én dugtam be rosszul, ezért ment tönkre a hátsó USB. Most éppen azt javasolják, hogy vegyen egy külön hangkártyát a gépébe. Valamint azt is mondják neki, hogy a Radeon VGA-ját cserélje NVidiára, mert köztudottan azok jobbak a játékra. (Nem konkrét típust egy jobbra, hanem úgy általában az AMD-t egy tetszőleges NVidiára.)
Én már régóta azt sejtem, hogy a játékosklánokba beépültek a hardvergyártók vagy a boltosok titkosügynökei, akiknek az a feladata, hogy folyamatosan vásárlásra ösztönözzék a klántagokat.

Van egy ismerősöm, aki már évek óta novemberben megkeres, vetet velem egy táp nélküli számítógépházat. Átrakatja az alkatrészeket, és karácsonykor a rokonság azt látja, hogy megint új gépe van. Először még hülyének néztem, de lehet hogy neki van igaza.

"Úgy egyébként nem tudom megérteni, hogy embereknek miért fáj az hogy egy vadidegen mire, miért és hogyan költi el a pénzét"
Nekem nem fáj. Az összes számlát elraktam, amit a kezdetektől számítástechnikára költöttem. Néhány éve összeszámoltam, és kettőmillió-párszázezernél tartottam. Tehát jogalapom sincs téged kritizálni. Viszont neked még van lehetőséged más hibájából tanulni. :) (És nem álltam le azóta sem, csak átalakult a dolog: notebookok, tablet, mobilok, nas, itx-es miniszerver, mediaplayer, mobilHDD-k, pendrivok, memóriakártyák, stb. viszik a pénzemet, nem asztali PC alkatrészeire költöm.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#123) takacsbotond válasza Rakeem (#120) üzenetére


takacsbotond
őstag

Elnézést, mr_ricsi-nek ment volna az előző vége, csak rossz nevet írtam...

mr_ricsi:Nem rég hasonló cipőben jártam alaplap tekintetében lga 1155-ön.Először egy Asrock H77 Pro/MVP alaplapom volt.Egyszerűen olyan gyenge minőségű volt, és annyira ingadozott rajta a fesz, hogy majdnem hazavágta tuningolás közben a vga-mat (R9 290).Aztán vettem egy Asrock Z77 Extreme4-et, azzal meg nem tudtam tuningolni, mert bugos volt a bios, és a bios frissítés sem segített.Aztán sikerült szereznem egy. MSI Z77 MPOWERt.Nem akarok egy hét alatt messzemenő következtetéseket levonni, de szerintem bátran kijelenhetem, hogy eddigi legjobb alaplapom.

Ha nem tévedek az unokaöcséd 8-12 éves, a kedvenc játéka a májnkráft vagy az mta, és nézi a vr-t (az a youtube csatorna merénylet a világ ellen, annyi baromságot hordanak benne össze, a sok 10 éves meg elhiszi).Nekem most egy Gigabyte gtx970 van a gépemben, egy Sapphire R9 290 Tri-X-ről váltottam, és sok szempontból visszalépés, viszont játékra egy dolog miatt valóban "jobb" az nvidia, ugyanis sok játékot szponzorál, amiket b@sznak optimalizálni amd-re.Alapvetően engem az zavar a legjobban, hogy hiába fogyaszt fele annyit, nv-re az összes gyári hűtés alul van méretezve....
Egyébként milyen gépe van az unokaöcsédnek?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#124) takacsbotond válasza MineFox54 (#121) üzenetére


takacsbotond
őstag

Tök jó, hogy kiforgatod a szavaimat! :U
Igen, jól látszik az ábrából, hogy melyik kártya milyen felbontásnál erősebb, vagy gyengébb, de ez akkor is csak egy játék, és az fps-ek játékonként eltérnek (általában az nv javára).

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#125) mr_ricsi válasza takacsbotond (#123) üzenetére


mr_ricsi
veterán

r9 270 sapphire, i5 4570, 2x4GB ddr3-1600, asrock lap, predator 144Hz monitor, gamer egér, gamer billentyű, gamer füles. A végleges gépháza és a bluray drive itt van nálam, és ha nem tudom kitalálni, hogy játék közben hogyan tudom átszerelni, akkor örökre itt is marad. Az SSD-je ugyanezen ok miatt nem lett még kicsomagolva sem.
14 éves egyébként.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#126) Zoz válasza mr_ricsi (#122) üzenetére


Zoz
őstag

"Van egy ismerősöm, aki már évek óta novemberben megkeres, vetet velem egy táp nélküli számítógépházat. Átrakatja az alkatrészeket, és karácsonykor a rokonság azt látja, hogy megint új gépe van. Először még hülyének néztem, de lehet hogy neki van igaza."

Na én ennek még csak a fordítottját láttam: mindent cserél, de a több mint 10 éves szutyok háznak maradni kell, nehogy az asszony megtudja, hogy megint új gépet vett a dugi pénzéből több százezerért :)

(#127) távcsőves válasza Zoz (#126) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ez én vagyok! :) :C Első a békesség... Családos emberek szerintem megértik ezt. Próbáltam megmagyarázni az asszonynak régebben, nézd ez a VGA most megéri, és hagyjuk a neked szánt Ford Fiesta-t, de valahogy nem értette ez miért jó.. Most csak kicserélődnek a dolgok sutyiban, annyit szokott hozzátenni, mi van már megint tönkretetted? Válaszom rá általában, ááá, csak portalanítok. Az új hardverek doboza a házba sem kerül be. ;)

[ Szerkesztve ]

(#128) ncc1701 válasza Zoz (#126) üzenetére


ncc1701
veterán

Én is a kb 15 éves chieftec házam használom, így itthon nyugi, és béke van. :Đ A ház amúgy jól szellőzik, van vagy 15-20 kiló, anyag van benne bőven, és elég tágas.

(#129) MineFox54 válasza Zoz (#126) üzenetére


MineFox54
őstag

Én meg olyat láttam, hogy a régi fekvő, bézs háznak maradni kell,mert csak- (ATX formátumú, és még abból is a jó nagyok között van). A felhasználás megengedte volna egy Mini-ITX gép használatát VGA nélkül (csak és kizárólag netezés, és szövegszerkesztés), de a háznak maradni kell. (azt meg már meg sem említem, hogy a böngészéshez nagyoooon fontos a 260X...

[ Szerkesztve ]

(#130) takacsbotond válasza mr_ricsi (#125) üzenetére


takacsbotond
őstag

Sosem fogom megérteni, hogy az ilyeneknek minek ilyen gép... :U Venni neki egy 9600GT-t, azt nesze nvidia! ;]
Az Asrock lapon meg vajon miért nem lepődök meg...
144Hz-es monitor megint minek... :U

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#131) antikomcsi válasza Zoz (#126) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt hittem, csak én ismerek ilyeneket! :DDD

De úgy látszik, mindenhol el vagyunk nyomva! :DDD

(#132) pcseller válasza Rakeem (#104) üzenetére


pcseller
újonc

Coolemasterrel próbáltam semmi hatása nem volt úgyan úgy hűtötte (45 fok körül maradt) 1-el mint 2-vel :DDD
2push jobb hatásfokú mert a pull semmit nem ér.

(#133) Pernyo


Pernyo
csendes tag

Az előző hozzászólások kapcsán megnéztem én is, hogy mennyi lenne a gépem, ha most kéne megvenni. A perifériákat nem számoltam. Huhh, kemény végösszeg jött ki! :Y :W

Aztán elgondolkodtam, hogy akkor megnézem, hogy idén mennyit költöttem gépre. A régi konfig egy részét természetesen eladtam, amit 2012. októberében vásároltam. Annak sajnos már nem tudom az árát :( , pedig jó lenne még tovább boncolgatni a dolgot. :D

Ezek után kicsit megnyugodtam. :D :))

Íme a táblázat:

[ Szerkesztve ]

(#134) Rakeem válasza Pernyo (#133) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Ha a helyén kezeljük a dolgokat (főleg az árakat), akkor alapvetően nem olyan sokkoló az én gépem ára sem.

Figyelembe kell venni, hogy azért olyan perifériákat is vettem, amik alapvetően több konfigurációt meg szoktak élni csere nélkül. (Monitor, nyomtató, bill, egér, ház, kábelek, ventilátorok.)

(#135) Pernyo válasza Rakeem (#134) üzenetére


Pernyo
csendes tag

Persze, a mai árak mellett ennyi egy komoly gép. Amiket én csinálok, sajnos kell az i7 és a 16 GB RAM, meg jó ha van egy nagyobb SSD is. Nem csak játékra kell izmos PC. Én sokszor több virtuális gépet futtatok egyszerre, videót is szoktam vágni. Ha már egy több szerverből álló rendszert akarsz szimulálni, akkor kevés az i5. :(

A perifériákat direkt nem írtam be. Ha csak azt vesszük, hogy mennyi egy Logitech Performance MX egér, amit használok, az is megdobja 20 eHUF-al a listát, de azt már használom jó ideje.

(#136) SLYM válasza takacsbotond (#130) üzenetére


SLYM
veterán

ne viccelj. én is 14 éves koromban gondoltam magam a legokosabbnak :(

(#137) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Jót kacagtam a végén, amikor azt írtad le, hogy "költöttem 55x ezer Ft-ot és spóroltam" :DDD :DDD :DDD
Aki ennyit költ gépre, az miért filléreskedik? 550ezer nem sok egy gépért, de 600-nál már mint ha a fogad húznák? :U

[ Szerkesztve ]

(#138) Rakeem válasza Cingáriusz (#137) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Sajnálom, hogy te így értelmezted a leírtakat. Sokadjára, már megint csak "kötekedő/irigykedő/cinikus" hsz.
Mintha bárhol is leírtam volna, hogy "a fogamat húznák". :W
Meg mi az hogy filléreskedek??? Hát Looooool. Vagy hagynom kellett volna az akciós lehetőségeket és keresnem kellett volna egy olyan webshopot ahol teljes áron mérnek minden komponenst??? :W

(#139) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Jol latom hogy itt tobben dugdossak a parjuk elol a gepuket? Ez csak engem dobbent meg?
Egyreszt ugye mi koze van hozza barkinek hogy a fizetesemet mire koltom, masik oldalrol pedig minek kell olyan kapcsolat az ahol hazudozni kell a 'bekessegert'?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#140) Tanisz válasza $p@rr0w (#139) üzenetére


Tanisz
senior tag

Jogos :Y Azokra nem is mertem reagálni :C
Valóban nagyon fura, sőt inkább "szomorú". :U

Nekem pl a feleségem teljesen megérti, ha veszek valami kütyüt a géphez /-be.
Igaz, nekem munkaeszköz főként, csak mellékesen szórakozás :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#141) Chaser válasza SLYM (#136) üzenetére


Chaser
titán

én azóta is így vagyok vele, éppen az aktuális évemben:D
nem unják ezt a flame hülyeséget akiknek szól?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142) távcsőves


távcsőves
senior tag

Félreértés van. Nincs eldugva a gép, nagyon is látható. A kapcsolat pedig olyan, hogy ez apa játéka, nem pedig n+1.-ik sznob wellnes lehetőség, amiből egy évben több is van a családnak. És ahol baromira rosszul érzem magam a sok futógépen bohockodó ember között, mikor kint süt a nap és lehetne futni ott is. Összegezve, nem magyarázom el miért kell új VGA amikor a régi is müködik. Az pedig, hogy ne vezessen a párom, rommá tört autók után nem szorul magyarázatra. Mindenkinek jobb így, csak ezt belátni nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#143) antikomcsi válasza Tanisz (#140) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Oké, de térjünk erre vissza 20 év múlva! :DDD ;]

(#144) SRII


SRII
őstag

puff 600 k egy gépre, magyar honban magyar fizetés mellett igen csak figyelemreméltó. grat hozzá.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#145) Tanisz válasza antikomcsi (#143) üzenetére


Tanisz
senior tag

Minek? :) Na meg ha még élek akkor :D
20 év múlva már nem szeretnék informatikával foglalkozni :D
Nem lesz releváns a dolog :D

Játszani meg pláne nem szeretnék :D Mostanában is alig van rá időm :D

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#146) Matthu


Matthu
aktív tag

Szörnyű, hogy dolgozol és van pofád ilyen drága gépet venni :) Viccet félretéve, jó kis gép lett, de én is meglepődtem, hogy mennyire kimaxoltad a kezdeti elképzeléshez képest. Meg tudom érteni a dolgot, mert én is ilyen vagyok. Ha kisebb összegért cserében tudok jobban venni, akkor megteszem. Erre van ráállva a piac is. Kihasználják, hogy ilyen gyengék vagyunk. Nekem is hasonló gépem van, csak egy jóval gyengéb gtx960-al, igaz én nem játszom :) Kár, hogy sok ember az irigykedésen túl nem lát. Leírtad, hogy örülsz neki, szerintem 1-2 embernek jól is jön, mert én is kaptam már kedvet ilyen cikktől. Elavultnak pedig én sem nevezném, jó egy ideig harapós lesz ez még.

(#147) Rakeem válasza $p@rr0w (#139) üzenetére


Rakeem
aktív tag

#139 Tanisz & a témában fentebb hozzászólóknak

Szerintem különböző "kapcsolati modellek" vannak ezen a téren. Van ahol apa dugdossa az új alkatrészeket, vagy hónapokig puhítja anyát egy új hardver, esetleg új gép témakörével. Van ahol meg anya letojja apa sz.gép hülyeségeit amíg jut kajára/ruhára/stb-re. Nem elítélendő egyik "modell" sem, amíg nem megy a kapcsolat rovására.

#144 SRII

Köszönöm. A szomorú, hogy kis hazánkban egy ilyen gép már sokaknál kiveri a biztosítékot. Természetesen más országokban elérhető fizetések mellett nem lenne ennyire "sok".
Bár hozzátenném, hogy azért a hardveraprón nem egy és nem kettő az én gépemet is megszégyenítő konfig található (akár árban is), szóval azért nem csak nekem, hanem másoknak is bőven telik ennyi vagy még több pénz is egy számítógépre.

#146 Matthu

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#148) Chaser válasza Rakeem (#147) üzenetére


Chaser
titán

Magyaroktól mit vársz?:) De orbáncnak egyik se mondja, hogy tán csak nem stadionokat kellene építeni amikor gyerekek éheznek...

Van valami ilyesmi vicc:
Az orosz, a román, és a magyar a pokolba kerül. Mindet berakják egy üstbe főni.
Az ördög körbemegy megnézni hogy főnek a népek. Az orosz üstnél egy őr áll puskával, ha valaki kimászna lelövi és visszadobja. Az ördög elismerően bólint. A román üstnél egy őr áll karddal, ha valaki kimászik leszúrja és visszadobja. Az ördögnek még jobban tetszik. Odaér a magyar üsthöz, az őr támasztja a falat és szotyizik. Az ördög kérdőre vonja, mire az őr:
Ha valamelyik kimászna a többi visszahúzná...

Nem pont így van de a lényege ez:) Ha valakinek több van mert megdolgozik érte az itt már közellenség kb. Meg érezze rosszul magát minimum:D Szánalom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#149) takacsbotond válasza Chaser (#148) üzenetére


takacsbotond
őstag

Nem jó, mert a románok ellopnák a magyar üstöt is, az oroszok meg megszállnák mindkettőt! ;]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#150) Chaser válasza takacsbotond (#149) üzenetére


Chaser
titán

Az is igaz:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#151) flexxx2


flexxx2
őstag

Ha nem is olvastam el minden sorát, de jó volt ez a cikk, egy fél millás konfigról, főleg így, hogy nem egy kőgazdag úri csemete rakta össze (legalábbis a cikkből nekem ez jött le). A képek is jók.

És igen, ez most egy fa*a gamer gép, a csúcsgép 2x-3x ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#152) LLKobe


LLKobe
veterán

Nem bántásképpen, de sztem az író nincs tisztában a push-pull jelentésével:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#153) Rakeem válasza LLKobe (#152) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Már korábban ki lett tárgyalva a dolog:

(#103) xeon.Szabi
(#104) Rakeem

Amíg jobb megnevezést nem vet fel valaki addig így marad a leírásban.

(#154) takacsbotond válasza Rakeem (#153) üzenetére


takacsbotond
őstag

Szendvics? :DDD

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#155) Rakeem válasza takacsbotond (#154) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Szerintem simán átírom a cikkben, és körülírom hogyan csináltam meg.

(#156) Barnuss


Barnuss
tag

Kíváncsi lennék a hűtő hangerejére élőben mit mutat

(#157) Olajbogyesz


Olajbogyesz
tag

Nagyon jó kis írás lett,grat hozzá (végigolvastam és a hsz-eket is) , no meg a konfighoz is. :) 1151-es alapon nem gondolkoztál? Az itteni cikkek alapján nagyobbat lépett előre az Intel az előző generációkhoz viszonyítva. Bár gondolom BF alatt nagy akciók nem lehettek még rá az újdonsága miatt... Valamint érdekelne, hogy a radin a ventilátorok még mindig push-pull-ban vannak (én értem hogyan szerelted be, nem zavar ha nem megfelelő a kifejezés, amennyiben közérthető) ? Szerintem egy irányba kellene dolgozniuk, de a hűtős topikban biztos megmondják a szakik. :R Bogyesz

[ Szerkesztve ]

(#158) hupee


hupee
csendes tag

Először is használd egészséggel sokáig, fasza gép lett.

Kommentekben kicsit megy az irigység, de nem kell vele foglalkozni, ez természetes, én is irigy lennék ha nem telne gamer gépre. Legalább nem csúnyán írnak.

Én ugyanilyen videókártyát cseréltem most karácsonykor (aji volt páromtól :) ) Sapphire 270x oc-ról váltottam Sapphire Nitro 390 OC-ra. Mondta, ha akarom veszi a drágábbat is, de nem akartam, hogy többet adjon ki erre. Így akcióban 105 ezerért megvolt ez.
Itt viszont kicsit fura számomra, hogy 390x-et választottad. Azért az árért következő kategóriában én már inkább GTX 980-ban gondolkodtam. Az talán kicsit jobban üt.

Ebben az árban én még elgondolkodtam a 970-en, de a jövőbe nézve lehet kelleni fog már a vram, ami a 970-ben kicsit korlátos, ha meg VR-t nézzük, akkor főleg

Eszméletlen mekkora nagyok ezek a kártyák, én is úgy jártam mint te, a középső HDD fiók ment a szekrénybe.

Itt megjegyzem előző hozzászólóknak, a 270x oc már Full HD-ban se elég mindenre. Fejlődik a játékpiac és növekszik a gépigény. Igen Full HD-ban is. Például, Starcraft II Legacy, azzal a kártyával kimaxolt minőségben már beszaggatott.

Processzor választásod nagyon meglepő, számomra. Én is nézegetem most a procikat, mert cserélni akarok. Egy Intel Xeon e3-1240 V2 (I7 3370) -t cserélek. Eszembe jutott nekem is a 4790k, bár gyorsan el is vetettem.
Miért is? Mivel a mostani processzoromra azt kaptam Oculus oldalán, hogy nem VR Ready, a kettő között meg van egy generáció. 1-2 év múlva simán kinézem, hogy már az se lesz tökéletes, annak ellenére, hogy i7.
Illetve, ha már egy ilyen összeget kirakok, ugyan ezért az árért, lehet kapni újabb technológiát is (ddr4, kisebb fogyasztás, etc), ami közel azonos sebességgel megy (i5-6600k). Ezért én csak Skylake-ben gondolkodom jelenleg.

Végül, azért így is egy nagyon fasza gépet raktál össze. Ha már irigykednek rá, akkor biztos. :C
Leld benne sok-sok örömöd! :DD

[ Szerkesztve ]

(#159) kripe


kripe
csendes tag

Hali All!

Szeretném tanácsotokat kérni ehez a géphez.

Intel Core I7-6700K
CM Hyper 212 Evo (hütő)
ASUS Z170-PRO
ZOTAC GTX 980 (SLI x2) "2db"
Kingston HyperX Fury 16GB
Samsung 850 Evo 500GB
Seagate 1TB
Seasonic M12II-850 (táp)

ház meg dvd iró késöbb lesz kiválasztva. De ha van ötlet kiváncsian várom.

Üdv Kripe

(#160) SLYM válasza kripe (#159) üzenetére


SLYM
veterán

valami jó felbontású monitor mellé és mehet a játék ezerrel :)

(#161) takacsbotond válasza kripe (#159) üzenetére


takacsbotond
őstag

Ez így nem a legjobb, inkább kérdezz rá a Milyen asztali gépet vegyek? topicban.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#162) IgnisFatuus válasza kripe (#159) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Talán annyit tennék hozzá, hogy m.2-es Samsung 950-es SSD-t tennék bele, ha már az alaplap megeszi, mert sokkal gyorsabb, esetleg még gyorsabb memóriákat. Úgy nézem a konfigból, hogy nem erősek az anyagi korlátok, így megfontolandó.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#163) birorichard


birorichard
őstag

Grat, jó kis konfig lett! :R

(#164) jokeph válasza mr_ricsi (#117) üzenetére


jokeph
nagyúr

jó a matek :D a "gamerek tanácsa" rész abszolút helytálló (így volt, így van és így is lesz) :P

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#165) Rakeem


Rakeem
aktív tag

Helyzet jelentés:

A gép még mindig f@sza. Teszi a dolgát, ahogy kell.
Viszont érik egy kis "upgrade". Azok a csendes ventik (kis elöl és hátul) lófütty levegőt szállítanak.
Inkább zajosabbakra cserélem őket, hogy több friss levegő préselődjön a házba.

Ja és a ház: Csak ajánlani tudom, most már 5 hónap eltelt a rendszer összepakolása óta, és nagyon minimális por van bent. Meglepődtem még én magam is...

(#166) trufa12 válasza Rakeem (#165) üzenetére


trufa12
addikt

Gratula a géphez, jó magam is össze pattintottam egyet 3 hónapja .

Hát kaptad az ívet kommentekben de nem tudom mire fel.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#167) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Üdv!
Nagyon jól megírtad a cikket, és süti lett a vasad is. *(e-penis) :C
Én is beújítottam idén ezt azt, és szinte éreztem az új stuffok illatát mikor a képekre kattintottam.
Szinte nagyobb élmény összeszerelni, mint utána bekapcsolni. Ezt az érzést mindenkinek meg kell élnie.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#168) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Köszi a cikket.

Én billentyűből nem vettem volna ozone-t.
Cougar 200k (scissors switch) olcsó és jó billentyű. Tény hogy nincs makro.

Grat amugy egy darabig nem kell cserélni az biztos.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.