Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) keIdor válasza Crystalheart (#46) üzenetére


keIdor
titán

Ne vedd beszólásnak, mert nem annak szánom! De miért anyukád dönti el, hogy mi egészségtelen és mi nem? Egyik sem az egyébként, attól függ hogy használod. Ha beállítod a klímát 16°C-ra és ki be rohangálsz egész nap, akkor egészségtelen. Amúgy nem...

Szerintem ha van pénzed amit Te keresel meg minden jogod meglenne ahhoz, hogy arra költsd amire akarod...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#52) gamek!ller válasza keIdor (#51) üzenetére


gamek!ller
senior tag

+1. Mit érdekelne engem, hogy ha Anyu azt mondaná, hogy szerinte egészségtelen. Jólvan, akkor ne használja.. Én emiatt még nem fogok megsülni..

(#53) Thunderzolee válasza keIdor (#51) üzenetére

Nem ismeritek Crystalheart történetét? :)

Édesanyja reformkonyha/egészségeséletmód mániás.
Nála ez a mánia már olyan mélységeket ölt, ami csaknem orvosi eset.
Crystalheart írt már többször a postjaiban erről.
Ne bántsátok érte, ő ilyen csendes ember, nem veszekszik inkább az édesanyjával.

Mondjuk az, h egy "ventillátor" egészségtelen.. ez most nekem is új volt :U de elvonta a figyelmem a cikkről a klíma pittyegése. Már egy ideje cserélni kellene az elemet a távirányítójában, óránként csippan kettőt emiatt.. :D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#54) Mr.Csizmás válasza Thunderzolee (#53) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

őszerinte a bolti kenyér is egészségtelen :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55) gamek!ller válasza Thunderzolee (#53) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem ismertem, de elnezest akkor.

(#56) Crystalheart válasza Thunderzolee (#53) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem még most sem tiszta, a ventilátor miért rossz, de ez van. Szerintetek ha én most bevásárolnék klímát - amúgy sincs miből, de ráadásul a környezettudatosságba sem fér bele, csak a hőszivattyús -, anyám nem csinálna semmit? Ha a ti lakótársatok reagálna ilyen hevesen valamire, azt ti sem játszanátok be.

De mint mondtam, ha lehetne, sem lehetne. :D Mert enyhén pazarlás volna lehűteni, amit a sparhelt felfűt.

(#57) ferensz válasza baluka26 (#50) üzenetére


ferensz
senior tag

Vasútállomási mérőállomás szerint 34°C a hőmérséklet

Egyébként kb két hónapja lakok együtt a barátnőmmel, azóta költöztem el Tatabányáról. Valamikor összeülhetnénk meginni egy sört :DDD

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#58) Crystalheart válasza ferensz (#57) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"azóta költöztem el Tatabányáról" - Olyan sokáig? :Y ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59) keIdor válasza Thunderzolee (#53) üzenetére


keIdor
titán

Nem, nekem ez új.

Más: Kint 38,5°C mutatott az előbb a kocsi. Elmentem lemosatni meg kiporszívózni. Azt hittem ott megsülök a kocsiban olyan nagy a forróság... és megint csak nálunk. :(
Nem rég értem haza. Megy a klíma 20°C-ra beállítottam, megyek is aludni, hosszú volt az éjszaka és álmos vagyok.:)

Este egyébként meg ventit nyomatok magamra, így azért ki lehet bírni, csak ki ne kelljen többet mennem, ma már nem is fogok...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#60) Mr.Csizmás válasza keIdor (#59) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"max.: inárcs, 37.8°C"

de jó, csak 15km-re van tőlünk :D :W

róma 30, nápoly 31. mégegy ok amiért utálom az olaszokat

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#61) koshmar válasza Mr.Csizmás (#37) üzenetére


koshmar
őstag

Itt már 30 felett, a fém felületre leszálló legyek azonnal szenesednek.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#62) bullseye válasza Crystalheart (#56) üzenetére


bullseye
addikt

a venti tényleg árthat túl nagy erővel, vagy közelről, folyamatosan. éppen ezért van ma már szinte mindben ez a forgó funkció. így olyan mint némi szellő, jön-megy... ha nincs nagy por, nem árt, de aludni így sem jó benne.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#63) .bableWes


.bableWes
őstag

22c a nagyszobába 25 a gépnél. zsaluk-ablakok-erkély ajtok zárva, sötéti elhuzva rulz.
ja kint árnyékba 34c.

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#64) ferensz válasza bullseye (#62) üzenetére


ferensz
senior tag

A huzattól a szem, meg a fül is ki tud készülni. A légkondinkon van egy CHAOS névre hallgató funkció, ami a levegőterelő rácsot különböző tempóval mozgatja, hogy ne állandó formában jöjjön a levegő, és így nincs is tőle semmi bajunk.

Egyébként itt a nem légkondis helyiségben 27.5 fok van, pedig van felette még egy emelet.

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#65) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Már előre utálom az égész jövőhetet, ilyen rohadt melegben bejárni és dolgozni nagyon kellemes. Jah persze jövőhét végére mondja a hideget, de persze itt Békés megyében általában vagy mi kapjuk meg a legutoljára a jót és itt van a legrövidebb ideig hűvős vagy pedig teljes egészében kikerül minket, nesze neked viharsarok.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#66) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Annyian írjátok, hogy hány fok van a szobában, behozok egy hőmérőt.. :D

(#67) 7600 GS


7600 GS
addikt

Most itt a szobában van 28 fok, kint pedig 38. A terasz a szobám előtt van, úgyhogy ami hőt napközben magába sziv, azt egész nap átadja a szobának. Ja plusz még a gép is fűt. Ilyenkor tudom igazán értékelni a légkondit. :K Tegnap is benyomtam egy fél órára lefekvés előtt 23 fokra, és milliószor jobbat alszik az ember, és könnyedébben is hajtja álomra a fejét. :DDD

(#68) Dany007


Dany007
veterán

Most 31,0 van a szobában. Toltam egy kis TDU-t, és egyből megemelte pár tizeddel.
Kint pedig 35,2 fok van. Hurrá :)

Ha már ennyi mindenkinek van légkodnija, akkor meséljétek már el milyen gyakran kell töltetni? A másik kérdésem pedig, hogy mennyiért tisztítják? Mert évente max kétévente tisztítani kell. Ja, és hogy érezhetően megemeli a villanyszámlát?

(#69) keIdor válasza Dany007 (#68) üzenetére


keIdor
titán

Ezeket 5 éve nem kellett tölteni. Csak akkor kell tölteni tudtommal, ha szökik a gáz.
4.000Ft-ért tisztítják itt, de gondolom ahány hely, annyiféle...
Megemeli. De mivel télen alig fűtünk (én nem is használom a radiátort télen, olyan jó a szigetelés) így teljesen mindegy. Ugyanott vagyunk, ahol télen lennénk szar szigetelés esetén.

Valamit valamiért...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#70) Thunderzolee válasza Dany007 (#68) üzenetére

Tölteniii??? :F

Autókban is akkor kell csak tölteni, ha rossz, és ereszti a gázt valahol.
Akárcsak egy hűtőgépnél.

A kitisztítás detto.

Autókban kell(ene) tisztíttatni, mivel ott jó sok csövön megy a levegő, amikben elképzelhető, h penészgombák jelennek meg.
De őszintén szólva nehezen képzelem el, h akár ha nagynyomással át is fújatják, az ér valamit, ha egy baktérium befészkelte magát, és gombatelepek képződtek a hűtőrendszer csöveinek falán, azt max kamerával lehet átvizsgálni, és észrevenni.
Egy lakásban a fal egyik felén a befúvó-rész, általában a másik felén meg a külső egység van, itt nincsenek rejtett zegzugos csőrendszerek, amik a hideg levegőt szállítsák, mint pl. autónál a befúvónyílásokhoz kanyargó csövek, járatok.

A villanyszámlát meg nem a klíma emeli meg, hanem a kormány emelte, mikor kiadta az állam kezéből az energiacégeket (privatizáció): hiába spórolsz a villannyal, akkora alapdíjat fizetsz, ami kapásból kiteszi a számla felét/harmadát. Innéttől kezdve hiába ad az E-On pl. 10% kedvezményt azoknak, akik egész évben szépen befizették időre a számlákat, az csak az áramdíjra vonatkozik, és egy havi 5-6ezres számla esetében úgy 3-4száz Ft. :U

A klíma nem luxuskiadás, hanem közérzetjavító beruházás.
Valaki írta itt lejjebb is, h jobban tud aludni, ha nincs 30-35 fok a szobájában.
Ezt kiegészíteném azzal, h nappal is jobban érzem magam, ha nem folyik rólam a víz. Egyébként meg nem 20 fokra kell beállítani, akkor a számla sem lesz nagy, meg betegek sem leszünk tőle. Most is csak 5-10 fokkal van idebent hűvösebb, mint kint.
Ablakok be vannak csukva, kintről csak meleg jönne be.
Nálunk az erkélyen napellenző is van, ilyenkor csutkára ki szoktam tekerni, így direkt napfény nem éri az ablakokat, (mivel egész nap azon az oldalon van a nap, ahol a nappali ablakai), ergo a klímának kevesebbet kell dolgoznia, nem "fűtik" a szobát a direkt napfénytől felmelegedett ablakok.

Valaki írta itt lejjebb, h náluk a teraszt melegíti a nap, aztán éjszaka az sugározza a hőt vissza a szobába. Hát oda is fedett terasz (féltető) kellene.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#71) Dany007 válasza keIdor (#69) üzenetére


Dany007
veterán

Mindössze 4000 forint? Azt hittem annyiért ki se szállnak :D
Az nemsok. És egyben idegesítő is. Mert a cégnél azért nem kapcsolunk légkondit, mert már ~ 2 éve nem lett kitisztítva.
Van kb 3 a cégnél, nem menne csődbe tőle...

(#72) 7600 GS válasza Dany007 (#68) üzenetére


7600 GS
addikt

Ezt légkondija válogatja. A mai modern légkondik már egyre inkább eco-bbak lesznek, ergo kevesebb áramot használnak. Ja és ez nem igaz, hogy gyakran kell őket tisztitani. Az én Samsung kondimban példáué antibakteriális szűrő van, igy ergo sosem kell tisztitani (elvileg).

De én amondó vagyok, kell egy szuper hőszigetelés, és akkor nyáron nem kell a légkondi, télen pedig kevesebbet kell fűteni. :K

(#73) Crystalheart válasza 7600 GS (#72) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, az nem árt. A mi házunk árasztja a hőt télen, 0 hőszigetelés, csupasz tégla hézagokkal. :S Legalább 12 centis szigetelés kellene rá.

(#74) 7600 GS válasza Crystalheart (#73) üzenetére


7600 GS
addikt

A 12 centis ma már minden igényt kielégit, és nagyságrendekkel kevesebb a fűtészámlája ebben az esetben az embernek.

(#75) Crystalheart válasza 7600 GS (#74) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyelőre nem is tudjuk, mi lesz, mert a sparhelt nem fűti így be a nappalit sem teljesen, ha kint -10 van. Szigeteléssel merőben más volna a helyzet. Ne lenne egymillió csak az anyag, meg is lépnénk...

(#76) keIdor válasza 7600 GS (#72) üzenetére


keIdor
titán

Itt hiába jó a szigetelés... télen oké, hogy bennmarad a meleg, de ilyenkor nyáron egész nap süti a Nap a panelt. Nem érsz semmit a szigeteléssel. Klíma, más nincs...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#77) 7600 GS válasza keIdor (#76) üzenetére


7600 GS
addikt

Panel az persze teljesen más, ott tényleg csak klima. Kertesházban viszont rengeteget lehet nyerni eg jó hőszigetelássel. No meg 3 rétegű ablakokkal. Csakhát igen, azok a fránya anyagiak... :U

(#78) keIdor válasza 7600 GS (#77) üzenetére


keIdor
titán

Kertes ház más persze. :R Bár nem való nekem. Ez jobb. Nincs vele munka, legalábbis nem annyi.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#79) darál0w válasza keIdor (#78) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

strandoltam ma szoboszlon :D

nem voltak sokan, csak a medencébe bejutáshoz fél orát sorakoztam. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#80) 7600 GS válasza keIdor (#78) üzenetére


7600 GS
addikt

Ja, ez igaz. Nekem sem tetszik annyibol a kertes ház, hogy a kertet gondozni kell. Ezért akarok minél hamarabb lelécelni. :D Csakhát ugye a panelnál ottvan a veszély, hogy mondjuk az ember kifog egy hülye szomszédot... :U

(#81) Mr.Csizmás válasza darál0w (#79) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bazzeg :DDD ennyit a mai napról.

víz legalább élvezhető volt?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#82) darál0w válasza Mr.Csizmás (#81) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

langyos...ha belehugyozok az lehűtötte volna kb... ;]

viszont csuszkálni jo volt...:D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#83) Dany007 válasza 7600 GS (#72) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, csak szűrőt cserélni. Csúnya kis legionellát lehet kapni a nem megfelelően tisztán tartott légkonditól. :)

Amúgy az ilyen szigeteléses megoldások nagyon jó. De szerintem csak akkor gazdaságos ha újonnan építkezik az ember, vagy eleve ilyet vásárol, vagy esetleg lakótelepek, lakótömbök közösen fizetik.

Hiszen a plusz szigetelés is milliók környékén mozog. Az ablakok cseréje 3 rétegűre meg szintén megközelíti ezt az értéket - persze ablakok számától függően. Aztán persze még ez sem tuti megoldás, mert ha a tető vagy födém nem szigetel megfelelően akkor bukik az egész.
A kérdés az, hogy mennyit lehet ezzel megspórolni havonta. De ténylegesen mennyit? Mert nyilván kevesebbet vagy alig kell fűteni télen és kevesebb légkondi kell nyáron.
Csak azért kérdezem, mert havi 8-10 ezres megtakarítás esetén is ~ 20 év mire behozza a ráfordított összeget! Az meg azért elég hosszútávú befektetés lenne.

(#84) 7600 GS válasza Dany007 (#83) üzenetére


7600 GS
addikt

És gondolom te is hosszútávra tervezel. :) Amugy mi az a legionella?

(#85) Magnum_


Magnum_
nagyúr

én az állandó 20 fokot szeretem

I humbly and respectfully decline™

(#86) Mr.Csizmás válasza 7600 GS (#84) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] lehet halálos is

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87) Magnum_ válasza Crystalheart (#75) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mekkora ház az, hogy csak az anyag 1M?

I humbly and respectfully decline™

(#88) Dany007 válasza 7600 GS (#84) üzenetére


Dany007
veterán

Hosszútávra igen, de nem 20 évre :) Én nem szeretnék 20 év múlva is pont itt lakni, ahol most. Tervezek egy nagyobb lakást, vagy esetleg házat a későbbiekben.
Amúgy a 20 év múlva hozza be az árát dologgal az a probléma, hogy ezt elvileg azért csinálod, hogy olcsóbb legyen a havi rezsiköltség. Hogy ne menjen annyit a légkondi, ne kelljen annyit fűteni. De ha csak 15-20 év múlva hozza be az árát, akkor az azt jelenti, hogy 15-20 évig még mindig ugyan annyit fogsz fizetni mint korábban... Persze inflációt nem számolva.

Egy tüdőbetegség. [link] idén már volt belőle kórházi eset.

[ Szerkesztve ]

(#89) 7600 GS válasza Dany007 (#88) üzenetére


7600 GS
addikt

Hogyha nem megy 24/7 a légkondi akkoris tud galibát okozni?

(#90) Mr.Csizmás válasza 7600 GS (#89) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megáll benne a pára, kicsapódik, elkezd rohadni ott a kis csövekben. kb. ennyi

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91) banhammer


banhammer
veterán

Magyarisztán.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#92) gamek!ller válasza banhammer (#91) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Látom olvastad a Pénz szagát. :DDD

(#93) Anubiss


Anubiss
tag

Kint most kb 35 fok van, bent nálunk 39-40 fok. Panel lakás, legfelső emelet. Le van szigetelve az oldala, de ez csak ront a helyzeten. A tetőn egy szaros kátránypapír van rádobva ami folyamatosan nyomja le a meleget és a szigetelés meg nem engedi ki! :W

(#94) gamek!ller válasza Anubiss (#93) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Én szerintem kisétálnék a világból. Inkább koplalnék, hogy legyen pénzem légkondira..

(#95) McKane válasza Anubiss (#93) üzenetére


McKane
senior tag

hanyadik emelet?

(#96) Dany007 válasza 7600 GS (#89) üzenetére


Dany007
veterán

Úgy tudom leginkább az a gond, amikor nem megy. Akkor tudnak megülepedni benne a baktériumok.
Ezért szokták mondani, hogy pl autóban a légkondit télen is be kell kapcsolni 1-1x.
De ha van szűrő lehet elég csak a szűrőt cserélni évente. Autóban is van, de ha jóltudom azt attól még tisztítani kell néha.

(#97) Dr. Romano válasza Anubiss (#93) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A helyedben én inkább a tömb előtt aludnék. Nekem már a most bent lévő 28 is sok nem hogy 30+. Itt már az asztali venti sem segít érezhetően... nálad aztán pláne :(

Persze ez sem itt van :((

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#98) ferensz válasza Dr. Romano (#97) üzenetére


ferensz
senior tag

Esti helyzetjelentés: a szobában 21°C van.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#99) Anubiss válasza McKane (#95) üzenetére


Anubiss
tag

4. emeleten lakunk. Estére egy kicsit lehűl az idő, de még így sem megy 30 fok alá (legalábbis én úgy érzem). :(

(#100) Crystalheart válasza Magnum_ (#87) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nagy. 11×8 az alap-alapterület, plusz egy 2×7-es kiszögellés oldalt. És magas. Amikor a Schiedel kéményt építtettük, a kéményesek azt mondták, ilyen magasat még nem kellett családi házhoz. Valami 13 méteres, a ház maga 10-11... :D És a tervrajzon lévő háznak csak a 2/3-a van megépítve, hátra még volna egy 5*8-as toldás alulra, a tetején terasszal, meg elöl is egy 3*3-as oszlopos erkély, alatta a kazánházzal. Szóval ha most szigeteljük, akkor a szigetelés egy része még beltérbe is fog kerülni.

Pár éve kiszámoltuk a felületét, akkor jött ki egy ajánlat alapján millió körüli összeg. És akkor még a szakszerű fölrakást is meg kellene oldani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.