Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

rossz tapasztalataim vannak a tuningolással, ha ilyen lapon minden memóriaslotban van ram.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) GAI válasza bambano (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

hát igen, épp ma teszteltem, valóban nem hajlandó 1866-on hajtani, úgyhogy 1600-on fognak menni a ramok, de a triple channel miatt még így se hiszem hogy gond lenne. A proci simán viszi a 4GHz-et, valószínűleg menne többet is, de nem akarom kihajtani a lelkét

[ Szerkesztve ]

(#3) bambano válasza GAI (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem csak úgy volt hajlandó stabilan menni, hogy mindent a gyári, ráírt adatára állítottam be. sebességet is, feszültséget is. szóval tunning nulla.

de végülis mindegy, mert a 6c12t nekem elég mindenre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) GAI válasza bambano (#3) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

egyelőre nekem stabilan megy úgy, hogy 4 GHz-en jár a proci, és 1600-on a RAM. 1866-on is elindult, de az AIDA64 stabilitásteszt hibát jelzett. De a proci szempontjából ugye ez is tuning, mert hivatalosan csak 1066-ig támogat RAM-ot

[ Szerkesztve ]

(#5) Redneck


Redneck
veterán

Az a Kabuto és a Corsair RAM hűtő nagyon bejön! :K

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha a VGAt at lehet rakni az also slotba en megtennem. Hawaii hajlamos thermal throttlingra.

plusz az ipari delta lehet kelleni fog, ha meg akarod fogni oket 90 fok alatt. VRMre is ugyelj. igazabol en lehet ket deltaval pushpullba raknam oket open benchen.

skalazodasra kivancsi leszek, ahol szepen megy a CF, ott a 290X CFem 1070-Titan teljesitmeny korul mozog. viszont 4K alatt egesz biztos, hogy CPUlimited (is) lesz majd.

a 400as tap lehet keves lesz a kartyanak egyedul is. elvileg 450W volt a TDPje. a 295X2 kevesebbet eszik 2x290Xnel, de ugy szamolj, hogy nalam a gyarilag 1040/1050es 290Xek darabja ugy be tud nyalni 310/330Wba, hogy mindket GPU 70 fok alatt marad, es a Hawaiik a szivargas miatt 70fok folott szallnak el ugy istenesen fogyasztasban.

en gpu booster helyett probalnek egy 1200as tapot szerezni, az haromkartyas rendszereknel a 290X/GTX480ig is eleg. 1000W csak ket kartyaig lesz eleg, nalam falbol 880Wot eszik a HEDT ket 290Xel peaken.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7) Redneck válasza proci985 (#6) üzenetére


Redneck
veterán

Tudom hogy SLI és Crossfire tesztre készül, és mint érdekesség érdekel.

Ettől függetlenül számomra horrorisztikus dolgokat írsz. Ezek a fogyasztások és szívások, tényleg csak hobbistáknak valók. :K Inkább egy rendes jóval kevesebbet fogyasztó, de erős VGA...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8) proci985 válasza Redneck (#7) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez ilyen. amikor megvettem az elso kartyam akkor ez volt mind AMD, mind NVidia oldalon a letezo legerosebb kartya, szoval amit leirtal alternativa az nem letezett.

egyebkent nezd ugy, hogy egy ket-ket es fel eves GPU alrendszerem van es amig skalazodik, addig teljesitmenyben siman a csucson van. fogyasztas annyira villanyszamla szempontbol egyebkent nem para, hutest meg megoldottam.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9) Redneck válasza proci985 (#8) üzenetére


Redneck
veterán

Világos, átlag userként biztos nem fognék hozzá, inkább megvárnám a köv generációt. :K Már csak azért is mert idegesítene hogy van amivel nem működik.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#10) GAI válasza proci985 (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A 450W TDP-t a 290X-re túlzásnak érzem, a hivatalos TDP 250W. A PCIE szabvány szerint nem is fogyaszthat többet 300W-nál egy kártya, és ez alól csak a dupla GPU-s monstrumok szoktak kivételek lenni, de általában még azokat is benyomják cipőkanállal a 300W-os limitbe. Mindazonáltal persze jó lenne egy erősebb tápot szerezni a dupla (vagy tripla) tápos barkácsolás helyett, de elég húzós áruk tud lenni, szóval majd még meglátom, hogy befektetek-e rá. Egyelőre csak teszt jelleggel futott a gép, a két GTX295-össel. Ahhoz elég volt a 600+400W kombó :)

(#11) proci985 válasza GAI (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja oke, ezek GTX295ok voltak es nem R9 295x2ok! azoknak meg eleg lesz.

500W a R9 295x2 hivatalos TDPje volt. a R9 290Xnek nem volt hivatalos TDPje emlekeim szerint (uber modeban ahogy mindenki hasznalta oket), viszont nalam mindket kartya magaban behuz 300+Wot, a teljes rendszer az intel HEDTvel 880Won all meg.

GTX480akkal is hasonlo fogyasztasra szamithatsz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12) GAI válasza proci985 (#11) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Tudom ezek elég kazánok. Majd meglátom, hogy lesz-e kedvem alsó hangon 70et kiadni egy 1200-as tápért, vagy marad a különtápos módszer :)

(#13) proci985 válasza GAI (#12) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

aproban erdemes szetnezni, hatha. en anno 25ert vettem hasznaltan a sajat 1000esem munkatarstol aki kisebbre valtott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.