Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akos96


Akos96
senior tag

1.:Valamelyik TOCA Race Driver? :)
2.: DX8

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#2) GAI válasza Akos96 (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A TOCA Race Driver 1-et és 3-at próbáltam... Az 1 nagyon procilimites, a 3-at már nem is emlékszem miért vetettem el :DDD Talán azért, mert nem nagyon volt benne olyan jelenet amit le lehetett volna rendesen mérni... ja és nem indult dx7 kártyákon. A 2 meg nincs meg :DDD De most hogy így mondod, lehet be kéne szerezni és kipróbálni :)

Tudom a Colin 05 se indul, de az legalább szép :)

[ Szerkesztve ]

(#3) netpeti98


netpeti98
addikt

Nem mondom 100%-ra de szerintem az rfactornak mennie kell ezeken a kártyákon. :)

Üdv netpeti98

(#4) GAI válasza netpeti98 (#3) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Azt a játékot csak egyszer próbáltam, és nem nagyon emlékszem már rá hogy milyen, de az ilyen überszimulátorok általában a "csúnya és procilimites" kategóriába esnek :)

De lehet adok majd neki egy esélyt

(#5) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

+1 Most Wanted :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6) netpeti98 válasza GAI (#4) üzenetére


netpeti98
addikt

Úgy nagyjából mit jelent ez a proci limit azért elmagyaráznád? :DDD
Csak hogyha megkérdezné vki ne beszéljek hülyeséget :B

Üdv netpeit98

[ Szerkesztve ]

(#7) GAI válasza Speeedfire (#5) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

az már benne van, azon kívül kéne valami :)

(#8) GAI válasza netpeti98 (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Gyakorlatilag azt, hogy egy szint után hiába raksz be erősebb VGA-t, nem gyorsul a játék :DDD

Namost a legerősebb kártyákkal ezt még elnézem, de ha egy játék már mondjuk egy GF4 Ti 4200-essel is procilimites, azzal nem sok értelme van mérni...

(#9) netpeti98 válasza GAI (#8) üzenetére


netpeti98
addikt

Értem kösz. :R
Ha találok valami neked megfelelő játékot szólok. :)

Üdv netpeti98

(#10) #65675776


#65675776
törölt tag

A HL2 FX módja csak nevében volt DX8, valójában egy kevert DX8+9 renderutat használt.

Ha a valós használati módra vagy kíváncsi, akkor ezt a módot kell használnod. Ha nagyon sok időd van, akkor esetleg lemérheted a DX9 módot is, de szerintem nem érdemes időt vesztegetni rá. Legfeljbeb ha szentelsz neki egy külön cikket.

(#11) zoltanz


zoltanz
nagyúr

1. Microsoft Rallisport Challenge (DICE grafmotoros)

2. DX9

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12) GAI válasza #65675776 (#10) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszi, akkor szerintem maradok az alapbeállításnál

(#13) GAI válasza zoltanz (#11) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na erre nem is gondoltam, ki fogom próbálni. Bár nem egy friss darab, félek hamar procilimites lesz...

(#14) #65675776 válasza GAI (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DX9 módban csak akkor van értelme lemérni, ha meg akarod mutatni, hogy miért is volt szükség a butításra (és ezzel összefüggésben fél évvel eltolni a játék megjelenését). Mert lehet az 5700 Ultra DX9-ben még egy Radeon 9600SE szintjét sem fogja hozni.

(#15) GAI válasza #65675776 (#14) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az nem baj, mert csak NV kártyák lesznek a tesztben :DDD

De viccet félretéve, valóban célszerűbb lesz majd egy esetleges külön cikkben foglalkozni az FX kártyák dx9 alatti sebességével

(#16) beefjeez


beefjeez
senior tag

Life for Speed fusson !!! :K :K :K :C
hát, lehet hogy procilimites, de 3,4 p4 el már simán elfutna... megy az a játék mindenen...
hidd el, jó lenne az... gma 950 + centrinon közép beállitáson 30fps en áll mint a szög.

[ Szerkesztve ]

(#17) GAI válasza beefjeez (#16) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

nem az hogy nem fut, hanem VGA tesztelésre nem jó mert szinte minden kártyával ugyanúgy fut :DDD

(#18) beefjeez


beefjeez
senior tag

ja és nekem geforce 6200 256mb + 866 p3 singlebe alap grafon ment 50fps t is single ben :)

(#19) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Hangkartya nelkul tesztelsz? Nem vagyok egy nagy pc guru, de nekem anno q3-ban hang nelkul 10-20fps-el tobb volt az 1600as p4emen. Telomon is gyorsabban megy, ha sound off-al inditom a quake3droidot. Szoval a teszteredmenyek nem biztos, hogy valosaghuek lesznek igy.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#20) beefjeez válasza atidzsiforc (#19) üzenetére


beefjeez
senior tag

de ez mindegy, mert mnden hang nélkül fut, nem?

(#21) #65675776 válasza atidzsiforc (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt erőteljesen befolyásolja a hangkártya is. Egy DSP-s kártya sokkal kevésbé csökkenti az elérhető fps-t, mint egy sw-esen dolgozó. Szóval nem sokat befolyásol, ugyan úgy bele lehet kötni.

(#22) GAI válasza atidzsiforc (#19) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

pont ezért tesztelek hang nélkül, hogy a hang kikeverése ne zabálja a proci erőforrásait. VGA tesztet készítek ugyanis :) Minél kevesebb zavaró körülmény legyen, csak a VGA-k sebessége a fontos

(#23) atidzsiforc válasza #65675776 (#21) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ha jol emlekeszem alaplapi hangkartya volt hasznalatban, akkor gondolom az volt az oka. Nemreg egyik ismerosom is hasonloan jart, cs:s szaggatott neki, rakott a gepbe pci hangkarit, egybol 100fps.

GAI: ja ok, igy ertheto. :)

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#24) KYZRR


KYZRR
őstag

rFactor?
GRID?(az már lehet procilimites :/)

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#25) GAI válasza KYZRR (#24) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az RFactor-t majd lehet kipróbálom, a GRID túl új, csak dx9 kártyával indul

(#26) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

GT legends? Carbon is elég jó lenne hozzá, bár a most wanted jobb ötletnek tűnik.

Mit is kéne ide írni?

(#27) yolan


yolan
őstag

1. nfs:mw
2. kérdés, hogy az alap (dx8-9 kevert render) ugyan azt az eredményt fogja-e mutatni mint a dx9 erőltetés. erről én is olvasnék egy külön cikket, érdekel a két mód, hogyan állítja fel a sorrendet az fx szériában és lesz-e eltérés a két sorrend között

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#28) GAI válasza KisTopi95 (#26) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A GT Legends ugyanaz mint a GTR1-2, a Carbon meg mint a MW csak sokkal erőforrás zabálóbb, és a MW se procilimites annyira :)

(#29) KYZRR válasza GAI (#28) üzenetére


KYZRR
őstag

Hmm. GTI Racing?
Ford Racing, és tsai?

You can only die once, make sure it is worth it...

(#30) KisTopi95 válasza GAI (#28) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Crashday?

Mit is kéne ide írni?

(#31) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mafia1+ikarus mod, ha szadista vagy, tedd fel az UDD-t (unlimited draw distance)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kieg: Race07/WTCC/STCC/Race ON/GTR Evolution/Volvo the game azért nem rossz grafikára, legalábbis a Volvótól. lehet, hogy nem az a legrészletesebb, meg legszebb, ellenben szinte natívan támogatja a hárommonitoros setupokat. tetejében egyébként szerintem eléggé GPUlimitesek is lennének, q6600@3.0on 35-45% körül terhelt az evo.

szerk: Crashday viszont állat!

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) KisTopi95 válasza proci985 (#32) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Az biztos :D. Elvoltam anno vele mint a befőtt. És szerintem nem is limites.

Mit is kéne ide írni?

(#34) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

1. Én az egykori (talán még ma is) nagy favoritomat a NfS: Most Wanted tesztelését ajánlom. Ha megnézzük a Most Wanted és a Carbon rendszerigényét az utóbbié volt elvileg a nagyobb. Viszont a gyakorlat az elsőt igazolta. Jobban megizzasztja a vga-kat ez a játék (az akkori időkhöz mérten).
Ha 4.-et keresel, szvsz valami hasonló szintű játék kellene. pl: NfS: Underground 2
2. Maradjon DX8, ha már ki akarod bontakoztatni az FX karik erejét. :U

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#35) #65675776 válasza madmaxxx (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

1. Elolvastad a bejegyzést is?

(#36) GAI válasza KYZRR (#29) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A GTI Racing azt hiszem csak dx9 kártyákkal indul, a Ford Racing még szóba jöhet...

(#37) GAI válasza KisTopi95 (#30) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na azt nem ismerem... Mikori az?

(#38) GAI válasza Mr.Csizmás (#31) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Moddolt játékokkal nem tesztelek, csak gyári grafikával... Ez ilyen beidegződés nálam :DDD

(#39) GAI válasza proci985 (#32) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A kocsik jól néznek ki de a pályák szerintem rondák... nameg az újabbak már csak dx9 kártyákkal indulnak

(#40) proci985 válasza GAI (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

2006os.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) Akos96 válasza GAI (#37) üzenetére


Akos96
senior tag

2006. :P
Ejj, megelőztek.

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#42) #65675776 válasza GAI (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tesztelj Lego Racers 2-vel. Legalább szórakozol egy kicsit...

(#43) GAI válasza madmaxxx (#34) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Mint írtam már, az NFS:MW benne lesz, másik NFS-t meg nem akarok bele tenni... :)

Bár a MW is milyen retek egy motor... ugye vannak benne a mikro akadások vagy mik, amik miatt még 60-70 fps környékén se tűnik folyamatosnak. De legalább elindul dx7 kártyákkal is, és nem is néz ki rosszul mert nincs rajta a takony az úton :DDD

(#44) GAI válasza proci985 (#40) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Aszongya a minimum VGA...

VGA: 64MB DirectX 8.1 compatible graphics card (GeForce 3/Radeon 8500/similar with pixel shader and vertex shader support)

dx7 kártyákon nem fut. De ha nagyon nem lesz más, lehet hogy kipróbálom

(#45) madmaxxx válasza #65675776 (#35) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Igen, elnézést ha rosszul fogalmaztam, de ajánlottam 4. játékot is ha nem tévedek.

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#46) madmaxxx válasza GAI (#43) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Esetleg egyszerűbb játékok. pl: RC Cars vagy a ReVolt sem jöhet számításba?
Kicsit komolyabb. pl: Juiced? :F

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#47) #65675776 válasza madmaxxx (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem a Re-Volt már túl régi, nagyon procilimites lenne.

(#48) beefjeez válasza KisTopi95 (#30) üzenetére


beefjeez
senior tag

a crashday pedig kurvajókis játék, mikor megkaptam, vagy 6 szor kitoltam :DDD
esetleg valami 18wheels of steel?

(#49) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Alapórajelen tesztelsz mindent? Van néhány régebbi VGA ami meghálálja, valamit a különböző modifikáció lehetőségeket is megemlíted az írásban? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50) GAI válasza madmaxxx (#46) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A Re-Volt baromi régi már, az szinte biztos hogy már a leggyengébb kártyákkal is procilimites lenne...

A Juiced-et néztem gf6600-al... 1280x1024 max detail: ~30 fps, 640x480 min detail: ~40 fps... picit procilimit gyanús :D Amellett hogy undorító a grafikája szerintem... A Juiced 2 már jobb lenne, de az meg dx9 VGA-t kér minimumnak

(#51) GAI válasza zoltanz (#49) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Kizárólag alap (referencia) órajelen (a gyári tuningos kártyák downclockolva lesznek ref. órajelre), és alap referencia szerinti pipeline konfigurációval (a softmod lehet hogy pár szóval meg lesz említve de végrehajtva tuti nem... vagy max egy új cikkben majd)

(#52) GAI válasza beefjeez (#48) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

18wos szerintem procilimites mind, nameg nincs bennük mérhető scriptelt jelenet vagy replay mentési lehetőség...

(#53) netpeti98


netpeti98
addikt

Lehet hülye 5let de hátha bejön:
ha alul óra jelezed a CPU-t akkor megszűnik a cpu limit és össze lehet hasonlítani a kártyákat. :DD
Egyébként apgs fronton mi lsz a legkisebb kártya?

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#54) djculture válasza GAI (#50) üzenetére


djculture
félisten

juiced2 sm3.0 is ha jól rémlik,pont evvel szoptunk egyszer

(#55) KYZRR válasza GAI (#50) üzenetére


KYZRR
őstag

DiRT?

You can only die once, make sure it is worth it...

(#56) GAI válasza netpeti98 (#53) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

szerintem nem érted mi az a CPU limit mert minél lassabb a CPU annál hamarabb jön el a CPU limit :))

A legkisebb kártya a TNT2 M64 lesz :DDD Sajnos a régebbiek nem mennek már a P4-es lapban mert 3.3V-os AGP kell nekik...

(#57) GAI válasza KYZRR (#55) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Túl új, dx9 only

(#58) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Legyen a most wanted.
Fx szeria meg default method, ne kelljen veluk kulon tokolni, varjuk a tesztet. :D

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#59) KYZRR válasza GAI (#57) üzenetére


KYZRR
őstag

Big Rigs : Over The Road Racing :DDD ;];]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#60) beefjeez válasza KYZRR (#59) üzenetére


beefjeez
senior tag

Overspeed :D

(#61) netpeti98 válasza GAI (#56) üzenetére


netpeti98
addikt

Ja így már teljesen világos. :B

Amúgy azon a kis vgan elindult a trackmania?

Üdv netpeti98

(#62) GAI válasza KYZRR (#59) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

(#63) GAI válasza netpeti98 (#61) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, elindult... az még a kávéfőzőn is elindul :DDD ESWC edition vagy mi a fene, ilyen online bajnokságot rendeztek belőle... Jó is lenne ha nem állítgatná saját maga hogy éppen hogy nézzen ki az adott VGA-n hanem mindegyiken ugyanúgy nézne ki...

(#64) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A Rallisport Challenge-t kipróbáltam, sajnos baromi instabil, állandóan lefagy úgyhogy nem lesz jó :(

A TOCA Race Driver 2-nél meg eszembe jutott, hogy végülis miért vetettem el a TOCA Race Driver 3-at is: minden felbontás váltás egy kész rémálom, 60-tól 240 Hz-ig végig teszteli az összes frissítési frekvenciát :D Nem vagyok hajlandó szórakozni vele

(#65) zoltanz válasza GAI (#64) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Rallisport Challenge nálam egyszer nem rakoncátlankodott még, próbáltam több ATI, NV kártyával is. :K (ugyan az ezzel a grafmotorral rendelkező BF1942 -nél előfordúl 1-2, hogy kilépett.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#66) GAI válasza zoltanz (#65) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom, nálam miért csinálja... nem ismerem a játékot, sose játszottam vele

(#67) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A Ford Racing-el még szöget ütött a fejembe, aki ajánlotta, este kipróbálom :)

Szerettem a Ford Racing-eket anno, bár jó rég volt hogy játszottam vele, még szerintem az FX korszakban :)

(#68) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Quake 3 rally : :DDD csak vicceltem

valamelyik regi test drive? 5-6?

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#69) GAI válasza atidzsiforc (#68) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Azok nagyon régiek és csúnyák...

(#70) zoltanz


zoltanz
nagyúr

GP4 -re godoltál már? :U Az FPS -ekből mi lesz a 4?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#71) GAI válasza zoltanz (#70) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Van már egy Forma 1-es játék (F1 2002) nem akarok kettő majdnem ugyanolyat...

A 4 FPS:

-HL2
-Far Cry
-Doom 3
-UT 2003

(#72) zoltanz válasza GAI (#71) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A GP4 -hez vannak modok nem csak forma-1 -esként funkcionálhat. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73) GAI válasza zoltanz (#72) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Már írtam, hogy moddolt játékokkal nem szeretnék mérni... Ugyanazért, amiért nem tuningolok és nem softmoddolok kártyákat a tesztben. A lehető legéletszerűbb körülményeket akarom megteremteni, amit egy átlagfelhasználó tapasztalhatott ezekkel a kártyákkal. Mindazonáltal ha nagyon nem lesz más, akkor nem zárom ki hogy bekerül a GP4, de akkor az F1 2002 ki lesz véve, és helyette a GTR2 lesz betéve (ami ha jól tudom, ugyanaz a motor...)

[ Szerkesztve ]

(#74) netpeti98


netpeti98
addikt

SuperTuxKart és Scorched 3D (most csak úgy körbe néztem a portableapp.comon)

Üdv netpeti98

(#75) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Tegnap kipróbáltam a Ford Racing 3-at, elég jónak tűnik mérési szempontból (egy GF6600-ossal próbáltam és talán nem volt procilimites 1280x1024-ben, mert csak 30-40 fps-el futott, de még le kell mérni pár másik kártyával is hogy biztosra menjek. 640x480-ban 100-110 fps volt, ott lehet a procilimit). Az egyetlen bajom hogy nem lehet a replay-eket elmenteni vele, úgyhogy csak egy pár másodperces mérést tudok végezni a rajtnál... De elég konstans benne az fps érték, nem ingadozik, úgyhogy talán az is elég lesz

[ Szerkesztve ]

(#76) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Zárójelben, esetleg megpróbálhatod a Michael Schumacher Racing World - Kart 2002 ez egy gokart szimulátor, nem rossz. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#77) GAI válasza zoltanz (#76) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem ismerem... egy "Super 1 Karting" nevű valamim van, de az talán Rally Masters motoros...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.