Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) cskamacska válasza danih (#25) üzenetére


cskamacska
addikt

Ha a munkádhoz kell az erős gép akkor nincs miről beszélni, neked nagyon is megéri. :R Az is tény hogy pont a konzolosodás miatt a hardverek is jobban tartják az értéküket, ugyanakkor az amortizáció még mindig jelentős, és a PC játék árak ezt csak részben tudják ellensúlyozni.

Mondok valamit: 2008 őszén igen jó áron szedtem össze egy akkori közép konfigot(lásd adatoknál), egy akkorra már szinte értéktelenné vált(akkor is kb annyit kaptam volna érte mint most..) Athlon 64 gépbelsőt cseréltem le rá. Azóta eltelt 2,5 évben, addigiakhoz képest példátlan módon(!), úgy el tudtam lavírozgatni, hogy 1280x1024-es felbontásban DX9-ben szinte nem láttam kárát a fejlesztés hiányának. Ellenben ma már megint elérkezett az a pont amikor fejlesztenem kell, az év végéig megjelenő új játékoknál már valszeg mediumra sem feltétlen lesz elég, a gépre megint legalább annyit el kellene költenem, mint 2008-ban(de valszeg többet, plusz egy Win7 is elkélne a DX10/11 miatt) Na most abból a 2008-as árból egy csúcs XBOX változatot tudtam volna venni, s mellé még legalább féltucat-tucat legális használt játékot. Az a box ma is, és várhatóan még kettő év múlva is kiszolgálná (egyre csökkenő) játékéhségemet, a lecserélt A64 gyönyörűen alkalmas volna netezésre, és eszembe sem jutna idén hardverre költeni még ugyanannyit. :U

Ez persze viszonylag sántító csendélet, mert igen kedvelem a stratégiákat amelyek nem igen képviseltetik magukat konzolon, de ha nem volnának ilyen jellegű perverzióim, abszolút jobban megérné nekem is konzolra váltanom. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.