Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

Na menj a pi... 5GHz-en egy 2600K-t :D :D :D :Y
nem sok neki az az 1.4V?
Remek ramok :C

[ Szerkesztve ]

(#2) #Morcosmedve válasza NovaBlue (#1) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

jó kis húzás, én nem merném ennyire felrakni a 2600k-mat :D + jelenleg felesleges így is 4,3 a turbo core-ja xmp-vel

© asszongya'hogy

(#3) rviktor25 válasza NovaBlue (#1) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Intel 1,52V VID-ig adja a "safe" range-t :D (ami úgy kb. 1,46-1,48V VCore-nál ér el load line calibration-nel; anélkül terhelés alatt olyan ~1,44-1,46)

Egy évnyi tapasztalatok azt mutatják, h 1,4-1,42V -ig nagyon jól birják 24/7-ben normális hűtéssel.

Saját gépemet 24/7-ben tekintve mondjuk konzervativabb vagyok: (2500k)
4,5GHz / 1,38 VID - 1,34 idle - 1,28 load (avagy semminemű llc)
de teszt erejéig azért meg kellett nézni igy is:
5GHz / ~1,46 VID - ~1,42 idle - ~1,41load (llc on)
szerk.: azt hozzá kell tenni, h az idő 95%-ban 1,6GHz-en használom :C

de amúgy hol olvastad az 1,4V-ot? :U

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#4) haddent


haddent
addikt

Bírják vagy sem én 1,4V fölé nem mennék, ha nem lenne pénzem évente-két évente új prockóra :) Am beteg, hogy 1,248 -on 4,5Ghz -et fut :O Bírja a LinX AVX gyűrést is így?

(#5) #Morcosmedve válasza rviktor25 (#3) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

így van átlagosan 1,6Ghz-re állítja a magokat :D

© asszongya'hogy

(#6) rviktor25 válasza haddent (#4) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Nálam tudod mi a szivás?
Olyan lapom van, ahol csak DVID -et lehet állitani (avagy extra offsetet az autobeállitásról). +0.0V -ra kell raknom (ami load alatt olyan 1,28V) csak azért mert üresjáratban túl alacsonyra veszi a feszt.
Amúgy ha berakom, h végig max. sebességen maradjon, akkor nekem is kb. 1,24-en birja Lyxn/prime 'pseudo'-stabilan (csak 2-2 órát teszteltem, elégnek éreztem arra amire kell). (Csak hát az a ~20W üresjárati fogyasztás a ~60W ellenében nem hazudik)

szerk.:
@hpeter10: Én manuálisan lockolom 1,6-ra amig nem kell az extra kakaó :DDD
csináltam szépen 5 profilt: 1,6G, noOC, max4G, max4,5G, mindig4,5G azt két kattintással ugrik több mint 180%-ot a sebesség ha kell :DDD

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#7) NovaBlue válasza rviktor25 (#3) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

CPU-Z-ről olvastam le az egyik képen.

Gondolom 5GHz-en már nem keveset eszik...

Egy ilyen proci évekig elég lesz még bőségesen főleg ilyen tuningpotenciállal.

(#8) lizakattila válasza haddent (#4) üzenetére


lizakattila
senior tag

Elvileg AVX-es linx ez is. Ezt használtam.
Láttam, hogy van akinél kiírja, hogy avx edition, nálam ilyet nem. :F
A cpu így megy 24/7 (4,5G 1,25v).
De most inkább a memória volt a lényeg, hoy mit tud.
Azok 1866@CL8-ban mennek 1,5v-on.
Egyelőre nem bántam meg, hogy ezeket választottam.

(#1) NovaBlue: :R

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#9) rviktor25 válasza NovaBlue (#7) üzenetére


rviktor25
aktív tag

bocs, nem néztem meg az összes képet :R 5GHz-en télleg kell már neki a kakaó :DDD

@lizakattila:
Tetszenek a memóid, mennyibe fájtak?
Én Corsair Vengeance -im sajna csak CL10-en birják az 1866-ot, 1,5V-on is meg 1,6V-on se birnak többet :( (mondjuk a 8giga ára nem is volt több 11k-nál)

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#10) lizakattila válasza rviktor25 (#9) üzenetére


lizakattila
senior tag

Külföldről jöttek (vadi újonnan) és valamivel kevesebbe kerültek - szállítással együtt is - mint amennyit Te írtál a Corsair-okra.
Mielőtt bárki megkérdezné, sajnos nem tudok ilyen áron többet, egyedi vétel volt.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#11) rviktor25 válasza lizakattila (#10) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Figyelembevéve, h 4GB vs 8GB csodálkoztam volna, ha az enyém olcsóbb :)

Chiwasuu!!!

(#12) haddent válasza rviktor25 (#6) üzenetére


haddent
addikt

nekem is csak DVID lehet... de loadline calbiration off, minden feszkó manuális, és addig addig játszom, amíg ki nem jön amit akarok... pl most 4.0GHz, és DVID -0.140V, és így jön ki az 1.2V biosban, aida64 pedig 1.16V ot ír LinX alatt. Ergó alapfeszkó. Szóval szívás mert szar, de ki lehet játszogatni...

(#13) rviktor25 válasza haddent (#12) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Mint irtam azzal nincs bajom, h megtaláljam a max. sebességhez tartozó min feszt., (ez -0,04 volt), csak az a -0,04 pont elég ahhoz h "sebességváltásokkor" valameik alacsonyabb értéknél instabil legyen :(
Jobban szerettem ilyenben a core2quad-omat, ahol minden szorzóhoz én tudtam manuálisan hozzárendelni feszültséget, mert igy gyakorlatilag downclockolás miatt kell max. tempón kb. 6% extra fogyasztást "elviselnem"/elviselnie a procinak.

(de ha ezt a 6%-ot nem akarnám, akkor cserébe üresjáraton fogyasztana 3x annyit és lenne 5-6fokkal melegebb)

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#14) raus


raus
aktív tag

Gratula a cikkhez, tök jó és jók ezek a ramok!
Úgy látom hogy hozza magát a papírforma, sokkal fontosabb a RAM időzítése mint a nyers órajel. Ez látszik az AIDA teszteken. Egyébként ugyanígy alakul s775 platformon is X48 északi híddal. Jelenleg a Mushkin Ridgeback ramokat 1600-on 6-8-6-21-1N mellett hajtom PLVL 5-ön 1.65V-on és semmi értelme mondjuk 1800-ra tenni rosszabb időzítésekkel, lazább PLVL-lel és esetleg több fesszel mert nem gyorsabb.
Le a kalappal a Sandy elött, a s775 10k körül olvas és ír, nálad meg a dupláját :R

[ Szerkesztve ]

(#15) Apika


Apika
Közösségépítő

Köszi a tesztet! Elég jók, és jól néznek ki ezek a ramok... :K

(#16) Srodney


Srodney
senior tag

én mondjuk egy cl7en 1600mhz-en ketyegő ddr3 ramot nem neveznék közepesnek.

(#17) rviktor25 válasza Srodney (#16) üzenetére


rviktor25
aktív tag

ott a pont :)

Chiwasuu!!!

(#18) lizakattila


lizakattila
senior tag

Köszi Mindenkinek, aki elolvasta. :R

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#19) lizakattila


lizakattila
senior tag

:))

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#20) akoska07


akoska07
nagyúr

Most találtam rá...

Jó kis teszt. :K

Grat a ramokhoz,és az iráshoz is.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.