Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Abu85 válasza frescho (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából az egészet teljesen rossz oldalról közelíted meg. Csak a teljesítményt veszed figyelembe, és nem a logikai felépítést. Ha így nézed, akkor az Atom az 0,2 mag, de mégsem annyi. Ez a hülyeség ebben. A modul az két mag, mert mindkét szál dedikált erőforrásokat kap.

Mert nem érted, hogy az AMD mire mondta a 80%-os előnyt. Ha az integer feladatokat nézed, akkor a Bulldozer modul kapott egy extra integer clustert, vagyis logikus, hogy két integer clusterrel jöhet 80% plusz. A Bulldozer modul az egy extra integer maggal kiegészített K10 magként is felfogható, de ez már értelmezés kérdése. De ebből a szempontból eléggé logikus, hogy 80% pluszt hoz, mert az összehasonlítási alap nem rendelkezik azzal az extra dedikált erőforrással, amivel a Bulldozer igen. Inkább ezt hívnám marketingnek, mert ezt így eleve hülyeség összemérni. Nyilvánvaló, hogy két gyerek jóval hamarabb megeszik egy tál cseresznyét, mintha csak egy gyerek lenne befogva erre.

A kódok nem olyanok, hogy most akkor csak integer vagy csak FP. A mai programok nagy átlagát tekintve a feladatok jelentős része az integer magot terheli.
A Bulldozer fő szempontja a throughput teljesítmény kitolása volt, amihez elővették Pollack szabályát. Ha egy szálon várod a teljesítményt, akkor nem az volt a cél, hogy ott jó legyen. Ha a throughput tempót várod, akkor az növekedett. Fejjel megyünk minden évben egy kihasználtsági fal felé, amit el is érünk. Minden fejlesztésnek az a célja, hogy ezt a falat valahogy megkerülje. Nyilván az elmúlt öt év kísérleteiből kiderült, hogy áttörni nem lehet. A legéletképesebb koncepciója erre a heterogén feldolgozás, mert ez az amivel a teljesítményt limitáló fal alatt át tudsz surranni. Viszont Pollack szabálya egy értékelhető alternatíva, hogy a falat told magad előtt, amíg nem tudsz alatta átjutni.
A fal tologatásából viszont a mobil megoldás előnyt szerzett, hiszen látod, hogy a Trinity mennyire takarékos. Ez is a dizájnból ered, mert a gyártástechnológiából már ezt nem lehet megnyerni az alávaló fizikai törvények miatt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.