Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NoLF


NoLF
addikt

hát pont egy ilyen csúnya, gonosz sárkánnyal kell nyomatni a híreket?

még megijed tőle az under14bloodysteve, és nem ilyet kér anyutól karácsonyra...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2) cucka válasza NoLF (#1) üzenetére


cucka
addikt

De szar, itt-ott klióg belőle a kép..

(#3) stvnppp válasza cucka (#2) üzenetére


stvnppp
senior tag

Túl kicsi a képátló, nem fér bele a sárkány feje ;]

(#4) mephi666 válasza NoLF (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

biztos hiányzott a marketingrészleg, amikor azt tanították, hogy kell eladni a termékeket... :) bloodysteve-éknek csöcsös csajokkal mindent el lehet adni, mint ahogy a mellékelt ábra is mutatja :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) cucka válasza mephi666 (#4) üzenetére


cucka
addikt

Ha választhatnék, akkor már inkább két csöcs lógjon ki belőle, mint egy sárkány feje..

Ontopik: nem túl kicsik ezen a pixelek? Felületre jóval kissebb, mint egy átlag 22"-os monitor, felbontása meg nagyobb..

(#6) Trak válasza cucka (#5) üzenetére


Trak
addikt

Nem

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#7) SirRasor válasza cucka (#5) üzenetére


SirRasor
őstag

De. Most vettem 22"-es WIDE moncsit és 1680x1050 pont jó neki. Ha ugyanekkora méreten nagyobb felbontás lenne, akkor már nem tudnám elolvasni a kiírásokat! ..vagy erre senki se gondolt? Egyszerűen túl pici lenne minden. Ez pont olyan, hogy 17"-es monitoron az 1280x1024 az a max, mert még ha feljebb tudnád állítani, akkor is már olyan pici lenne, hogy nem sokat érnél vele. IMHO.

Make Love not war!

(#8) einstein válasza SirRasor (#7) üzenetére


einstein
senior tag

Már van több hasonló felbontású monitor is 22"-on, és a tapasztalat azt mutatja, olvashatók azok is, sőt ugyebár így még több helyed marad az asztalon.
Amúgy főleg 16:9-ben jönnek a Full HD-k, de pl nekem 16:10-ben van, ami 1920x1200...

(#9) dabadab


dabadab
titán

TN :(

DRM is theft

(#10) dabadab válasza SirRasor (#7) üzenetére


dabadab
titán

1280x1024@17" eseten egy pixel 0,264 mm, ezen meg kb 0,26 mm, gyakorlatilag ugyanakkorak.

DRM is theft

(#11) Nite


Nite
őstag

inkabb az Acer P244W-t lehessen mar kapni ;] jo lenne legkesobb a fa ala :U

Paid my dues!

(#12) SirRasor válasza dabadab (#10) üzenetére


SirRasor
őstag

Ja akkor nemszóltam :DDD

Make Love not war!

(#13) GBartfay


GBartfay
csendes tag

Nekem a mesékben lévő kacsalábon forgó paloták jutottak eszembe. Maga a monitor tetszik, de a talpa szerintem borzalmas.

(#14) D1Rect válasza stvnppp (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen pont a fél coll hiányzik :D

(#15) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Ez a monitor dizájnban nagyon komoly, legalábbis nekem nagyon bejön.

(#16) E-Maxx válasza cucka (#5) üzenetére


E-Maxx
tag

Van laptopban 15"-os 1680x1050...
Ez egyébként akkora mint a 20"@1680x1050, nekem sokszor már az is nagy...Még jó, hogy nemrég akcijósan megvettem egy nem 16:9-es fullhd-t, és nem 22-eset, és nem tn-eset, hogy a topikban mindenkinek ellentmondjak.Igaz, 3.szor enyniért... :DDD

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#17) cucka válasza E-Maxx (#16) üzenetére


cucka
addikt

Van laptopban 15"-os 1680x1050...
Igen, volt hozzá szerencsém. Vannak előnyei, de azért elég nehéz lenne megszokni, még úgy is, hogy a notit közelebbről nézed, mint az asztali monitort.

(#18) shtml válasza stvnppp (#3) üzenetére


shtml
őstag

Az még csak hagyján, de a képen látható monitor képaránya 16:10 - azaz nem lehet a hírben említett típus.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#19) Kraptor


Kraptor
őstag

Nekem 15" notim van 1680x1050-en, egy picit kicsi de nem olyan vészes.

(#20) Cs_Laci válasza cucka (#17) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Embere válogatja. 15" @ 1280x800 ról váltottam 15" @ 1680x1050 notebookra, de azonnal beleszerettem. Ennél kisebb felbontású notin klausztrofóbiám lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#21) dabadab válasza shtml (#18) üzenetére


dabadab
titán

Jesszusom, tenyleg kepes voltal lemerni? :)

DRM is theft

(#22) Depression


Depression
veterán

Az a baj ezekkel, hogy aki csak ennyit szán monitorra, az valószínűleg nem fog 4870X2-t venni hozzá, és játékokban sokkal rosszabbúl mutat kisebb felbontású társainál. Munkára ugye alig lehet használni a TN miatt, így már csak a film marad, ami meg hiába FullHD, kicsi a kijelző mérete, csak úgy lehet tényleg élvezni, ha egy méterre ülsz tőle.
Szerintem ez egy ugyanolyan felesleges kamu, mint a fényképezőknél a Mp háború, meg olcsó vid.kariknál az 1-2GB-os memória.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#23) xuldar válasza dabadab (#21) üzenetére


xuldar
őstag

Szemmel is látható :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#24) dabadab válasza Depression (#22) üzenetére


dabadab
titán

"Munkára ugye alig lehet használni a TN miatt"

Miert ne lehetne? Nem csak grafikusok vannak am a vilagon :) Viszont ekkora felbontasra sokkal nagyobb tablazatok, sokkal tobb kodsor, sokkal tobb mindenfele bizbasz panel kifer, mint egy 1280x1024-es monitorra.

DRM is theft

(#25) tomio


tomio
tag

Engem az érdekelne, hogy hol lehet kapni 1920x1080-ban LCD-t?
Mert pl itt és itt is 22"-24"-ban minden 1920x1200.
Milyen NEM webshop boltban lehetne ilyet venni (előtte meg is nézném).
Akinek már van ekkora átlóval (20"+) és TN-es: van-e bármi olyan ok ami miatt nem érdemes ekkora méretben TN-t venni.
Most LG1750S-em van TN@1280x1024, itt van némi alsó és felső bevilágítás sötét felületen...
Az ár jó, ~62.000Ft. E fölött találok csak x1200-ban. Az x1080 ennél drágább vagy olcsóbb :F

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#26) tomio


tomio
tag

Szerkesztésről lemaradtam...
Találtam 1920x1080-as LCD-t, de nekem kicsit drága az 1.320.000 Ft-os árával és még a szobámba se férne be :Y

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#27) dabadab válasza tomio (#25) üzenetére


dabadab
titán

Monitort leginkabb csak monitoros keparannyal fogsz talalni, ami a 16:10, nem a 16:9. Miert zavar az a plusz par pixel? :)

DRM is theft

(#28) proci985 válasza mephi666 (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na ezért a belinkelésért nem tudom, hogy köszönetet mondjak, vagy sem. ugyan sosem játszottam mmorpgvel (némi diablo2lod multi befigyelt, de b.netre sosem éreztem vágyat menni... ettől függetlenül eleget fórumoztam vele kapcsolatban, hogy az alapvető dolgokat ismerjem), de ez valami olyan szinten beteg... meg akkor már ajánlottabb angolul tolni, pár poén magyarra nehezen lett átültetve (meg csak 206ig van egyébként is fordítás). viszont eszméletlen mértékben üt.

asszem fel is veszem rssbe, hamár sikerült végigolvasni az összeset. még jó, hogy nincs több, a rekeszizmom már így is fáj.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) TheDragon007 válasza SirRasor (#7) üzenetére


TheDragon007
senior tag

A notimon 17 col mellé 1920x1200 társul és simán olvasható szóval nem igazán vagy meggyőző. A Lenovó kínálatában vannak notik 15 colos kijelzőn 1920x1200as felbontással... :R

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#30) arty


arty
veterán

az én noteszem 1920x1200, 15,4 colon és nézhetetlen, a nap végére totál befáradok :( igazi felüdülés otthon beülni a 32" elé - hasonló felbontásban (1920x1080)

22-24" sztem még mindig nagyon kicsi ekkora felbontáshoz

ezzel csak azt akarom mondani, h 'izlés' dolga a pixelméret :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#31) tomio


tomio
tag

Display PPI (Pixels Per Inch) Calculator vagy DPI Calculator / PPI Calculator
~0,2mm-0,3mm dot pitch között optimális szerintem.
Alatta szem-fárasztóan pinduri, felette egy képpont nagyobb mint a bélyeg a postai borítékon.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#32) Depression válasza dabadab (#24) üzenetére


Depression
veterán

Ahhoz meg inkább a 16:10-es jobb, nem?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#33) shtml válasza dabadab (#21) üzenetére


shtml
őstag

Mint xuldar is írta, szemmel is jól látható. De egy percbe sem telik elmenteni, megnyitni, a panelre croppolni és elosztani a hosszúságot a szélességgel.

Szomorúbb a cikkíró igénytelensége. Nem lenne kötelessége képet mellékelni a cikkhez, de ha már megteszi, legalább egy 16:9 képrányú monitor képét illessze a cikkbe, ha már a cikkben megemlített mindkét monitor 16:9 képarányú. Ez így sajnos nagyon igénytelen. :(

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#34) ígyvanferi válasza proci985 (#28) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez tényleg nagyon ütős. :K Örülök, hogy benéztem ebben a topicba.

shtml: csak egy monitorról van szó a cikkben. És kicserélődött a kép, ez gondolom már az említett megjelenítő.

Mod.: hopp, meg vagyok előzve... :B

[ Szerkesztve ]

(#35) Thrawn válasza shtml (#33) üzenetére


Thrawn
félisten

Jogos, a képet kicseréltem.
A VX2260w képe volt belinkelve a VX2260wm helyett.

Ez viszont nem tiszta nekem:
a cikkben megemlített mindkét monitor 16:9 képarányú :F

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#36) shtml válasza Thrawn (#35) üzenetére


shtml
őstag

A "mindkét" nekem sem tiszta, biztos közben már valami másra gondoltam.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#37) Thrawn válasza shtml (#36) üzenetére


Thrawn
félisten

Talán az L220x járhatott a fejedben :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#38) GBartfay válasza GBartfay (#13) üzenetére


GBartfay
csendes tag

Na, ennek azért lényegesebb szebb a talpa, mint a korábbi képen szereplőnek. :K

(#39) SirRasor


SirRasor
őstag

Annyit azért még muszáj reagálnom a notisra, hogy a DDC számolóval a 17"-es 0.1907 DP-t kapott a 15"-ös meg 0.1683-at. Fentebb a kolega is írta, hogy 0.2-0.3 között még kb okés, a konklúziót meg mindenki vonja le magának. Nem engem kell meggyőzni, ami kicsi az kicsi és kész :P

Make Love not war!

(#40) dabadab válasza SirRasor (#39) üzenetére


dabadab
titán

Azt azert hozzatennem, hogy alapjaban veve nem az abszolut meret szamit, hanem az, hogy mekkora szoget foglalnak el a latomezoben, szoval illik ezeket a DP ertekeket a kepernyo tavolsagaval korrigalni.

DRM is theft

(#41) zsoltinnó


zsoltinnó
aktív tag

Nekem van ilyen!szuper moncsi! :K

Őrült kell egy őrült ellen!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.