Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Pofás kis darab, a belseje is elég jól átgondoltnak tűnik nekem, de sajnos ez kevés, nagyon kevés hogy hosszú távon használható minőségi gép legyen :(
Remélem kezedbe kerül egy modernebb masina amit majd jól bemutatsz nekünk :R

(#2) Jégkokó


Jégkokó
veterán

A fujiról nem szabad rosszat mondani, mert még a végén lenyomoznak és ha olyan helyne dolgozol mondjuk szervizbe vagy boltba ahol forgalmaznak ilyne notikat, könnyen elbocsálthattnak miatta.Ha érdekel vkit privátba elmesélem a sztorit.Ezért is csak ezt szabad mondani. A fujitsu siemens gyártja a legjobb notikat, amiknek minősége és tudása párját ritkítja.

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#3) copin


copin
őstag

toljad neki hcl! te vagy a legjob!!

(#4) zdanee válasza Jégkokó (#2) üzenetére


zdanee
őstag

Jegkoko, megtamadott egy kivallo tervezesu es minosegu Siemens Combino szerelveny, vagy csak siman a FuSi ugyvedjei zeklattak telefonon fantomtartozasokkal?

Amugy en sem vagyok nag FuSi-hivo, de jelenleg a csaladban 2 Amilo is dolgozik, az egyik az en Amilo Minim, a masik a szuleim 5505-je, ami szinten kopogos muanyag, de tekintve hogy csak arra kell, hogy joapam a TV elott dolgozhasson, es gyakorlatilag oda van rogzitve egy meretes talcahoz, nem feltem. Meg a folia is rajta van fel ev utan :D

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#5) Gézengúz válasza zdanee (#4) üzenetére


Gézengúz
addikt

Elég átnézni ebbe a topicba.... :)

[link]

Aztán mindenki döntse el maga.... :)

(#6) Jégkokó válasza zdanee (#4) üzenetére


Jégkokó
veterán

nem nem csupán elintézte hogy ne legyen melóm,ilyen rendesek voltak velem

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#7) HyP3b0y válasza Gézengúz (#5) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Lol ez a szedet :DDD

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#8) Jégkokó válasza Gézengúz (#5) üzenetére


Jégkokó
veterán

szerinted mi olyat irtam én oda le, amit elöttem nem tett meg még 1000 másik ember?Mert ahogy után nanéztem a dolgoknak nem én voltam az egyedüli ember aki rosszat mondott rájuk.És ugye az a jó módszer hogy fogja be a pofáját az aki negatívan illet egy céget ugye?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#9) hcl válasza copin (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :R

@Jégkokó : Hát engem nyomozhatnak, nem szervizben dolgozok... Bár igazából... egy egész gyárat próbálunk működésben tartani páran, az szerviz? :D

@Zdanee : Még ha ez kopogós műanyagból lenne, nem papírvékonyból... Bár elárulom, a Lenovo is kopog ha ütögeted :D

@bacsis : Ez volt a modernebb :DDD És hát tényleg kevés az anyag :(

@Gézengúz : Amilo és Lifebook nem egy kategória, de persze azért valamit elárul a dolog...

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) Silenzio válasza Jégkokó (#2) üzenetére


Silenzio
addikt

Igen? Nos, akkor a Fujitsu-Siemens bek@phatja tövig! Már csak a monitorom gyalázatos támogatása miatt is. Ha valakit érdekel, a nevem és a munkahelyem is elküldöm privátba. Kiváncsi vagyok mi lesz a vége. ;]

Ja cikk amúgy, a szokásos alaposság és irónia.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#11) Zolius


Zolius
csendes tag

Sziasztok!

Én most nyüstölöm a harmadik Lifebookomat, és nem nagyon tudok egyikre se rosszat mondani. Az előző kettő is tökéletesen működnek új tulajdonosaiknál.
A Liefbook minden szinten más dimenzió a Fusi-nál.
Igazi könnyű céges cipelős Laptop hosszú akkuidővel , nem otthon kis PC 1h-s akku-val.

(#12) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Csak a pontosítás végett:
......................bár ez a mobil P4 CPU nem különösebben ........

ennek a procinak semmi köze a mobil p4-hez...ez egy pentium M 735-ös dothan maggal.. 533-as fsb-vel ... :)

(#13) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

nekem egy FS Lifebook E8310-esem van és már 1 éve elég intenzíven nyúzom :) egyenlőre semmi gond nem jött elő ami a hardvert marasztalná el :) igaz ez kicsit nagyobb tipus de a súlya még az ehető kategóriába tartozik, főleg mióta a szekrény legajjára száműztem a hozzá kapott táskát és egy hátizsák formátumú laptoptárka hurcolja :) ugyan ezt a tipust már láttam szétszedve, bár nem iylen szinten mint a tiedet és azt kell mondanom egész kultúrált ez is alig pár apróbb furcsaság van benne.

ebben van pöcök-egér is és a billentyüzettel együtt lejön a kis lcd is meg a + gombok, illetve a "hangszórók" amik inkább zümikre emlékeztetnek az 1 cm-es méretükkel :) kb hangminőségben is annyit tudnak csak :) és a gyengeség amire céloztam pont ezekkel van: a kábelük szépen az alaplapba csatlakozik egy sima 3 tüs csatival, hát ez a csati illetve a bene lévő kábelek nem mindíg túl ragaszkodók az csatihoz.

jellemző tünet: csak az egyik oldalon szól a kis zajkeltő.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#14) hcl válasza angyalpc2 (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Uff... OK... Mivel nem sokat ment a gép, nem néztem pontos adatokat, ha már kép volt örültem :D De azért köszi :R

@Silenzio : Irónia? Nem is tudtam, de azért köszi :R

@Zolius : A mindennapi használhatóságát nem vitatom a kis dögnek, ezért próbáltam volna ki szívesen, de sajnos a tartóssága a szememben kérdéses :( Nem értek hozzá, csak a belsejében tapasztaltak alapján mondom ezt, meg a munkahelyemen is gyanúsan cserélik le Lenovo-ra a Lifebookokat...

@Borgi : Azért az az "egyik oldal szól" nem egy hatalmas hiba... Valszeg feszül a kábel nem? Mert ezek a mini csatik jól szokták bírni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nem tudja valaki a fujitsu hivatalos elérhetőségét?Ugy értem vmi rendes email cim amire elküldött üzenetet biztosan megkapják.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#16) dabadab


dabadab
titán

Annak idejen eleg sok P7010-et lattam, mindegyiknel nagyon durva bevilagitas volt az LCD aljan. Ennel is?

Egyebkent tenyleg full tejfolosdoboz-feelingjuk van, brrr.

DRM is theft

(#17) hcl válasza dabadab (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ne emlékszem, 1 hónapja nem láttam rajta képet :(
Amúgy volt valami bevilágítása de szerintem nem durva, nem durvább mint más LCD-ké.
Meg ez üzleti gép, az idő nagy részében fehér alapú Excel és Word megy rajta nem? :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) dabadab válasza hcl (#17) üzenetére


dabadab
titán

Ez fuggetlen attol, hogy mi ment rajta, az aljan sokkal vilagosabb volt a kepernyo, mint a tobbi reszen, ez tok feher hatteru Visual Studional is messzirol latszott, mintha az egesz LCD-t hattervilagitasat egyetlen, az aljara ragasztott CCFL adna.

DRM is theft

(#19) hcl válasza dabadab (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A legtöbb LCD-nek (laptopokban) egy fénycsöve van alul.
Asztalikban (pont FuSikban) eddig 99%-ban azt láttam hogy alul-felül is van, és általában 2db alul is, felül is.

A bevilágítás mértéke viszont a tervezéstől függ... Mondjuk a Lifebook 7010-nek és a P7010-nek nem hiszem hogy azonos a kiejlzője.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Borgi válasza hcl (#14) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

a kábel pont jó hosszúságú volt nem szorult és a csati télleg jó volt csaa kábel nem ragaszkodott hozzá ;)

@Jégkoko: próbálkozz kérni egyet fsc nick-ü forum társunktól, én is tudnék vagy 100-at de nem az én tisztem kiadni ;)

üdv,
Borgi

[ Szerkesztve ]

Resistance is Futile!!

(#21) Borgi válasza Borgi (#20) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

ha nehéz lenne levadászni akkor itt a link:
fsc

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#22) hcl válasza Borgi (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Páka, ón, FuSi bekaphassa. :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) ExReactor


ExReactor
csendes tag

Én a saját Fujimmal jártam majdnem így:
Annyi különbséggel h nem a rázkódástól dobálástól lett a hiba, hanem attól h kicsit jobban meghúztam a procihűtő csavarját :W (...mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik h az eset előtt egy fél évvel a laptop megkóstolta az almalét..és nem ízlett neki..szerencsére csak a billentyűzet bánta akkor amiből egy új 8000be került).
Valószínű h a két dolog együttesen okozta h a lapos bekapcsolás után fekete képernyőnél megált és csak a bekapcsolást jelző led és a wifi világított. ( mint később kiderült így jelezve hol a hiba :D )
Már nem emléxem h juttottam el odáig ...de valahogy sikerült rájönnöm h ha a B - H - N gomboknál kis nyomást gyakorlok a gépre a bekapcsoláskor a gép hibátlanul indul / működik ,addig míg meg nem mozdítom.
Mivel amúgy sem volt kedvem minden indításkor szívmasszázst adni a gépnek ezért újjabb tapasztalati úton kiderült h a nyomást allulról gyakorolva is elindul a gép.Ekkor már célegyenesben voltam márcsak egy kis távtartó kellett a gép belsejébe és a lapos továbbra is működik. ( azért egy csavarhúzó mindíg ott van a laptoptáskában :) )

[ Szerkesztve ]

(#24) Jégkokó válasza Borgi (#20) üzenetére


Jégkokó
veterán

Jöhet privátban is, ha fentebb olvastad mi okból kéne a cim akkor gondolom sejted te is.

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#25) Mulderpapa válasza Jégkokó (#2) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

A boltban, ahol dolgozom, rengeteg FSC notit forgalmazunk. Mikor ilyen notik után érdeklődnek, általában nem vagyok jó véleménnyel róluk, sőt még mosolyogni is szoktam, amikor mondjuk egy HP Pavilionhoz, vagy egy Lenovohoz hasonlítanak egy Amilot, vagy egy olcsó Esprimot, de még mindig van munkahelyem. :)
Egyébként nem csinálnak rossz gépeket, csak sokkal több olcsó notit adnak el (lásd nagyáruházak), ezáltal nagyobb eséllyel kerül ki egy FSC hibásnak, mint valamelyik másik márka. Acereket is hordozgatnak vissza rendesen, azokat pedig Csehországba kell kiküldeni, ami kb. 2-3 hónap. Albacomp? :DDD

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#26) hcl válasza Mulderpapa (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Te, Albacompom van, mondjuk azzal is volt szívás, de alaplapcsere után (meg ezen nem hiányzik a VGA RAM hűtőpadje) atom masszív masina.
Csak ronda, nagy és hangos, de hát asztali P4 proci.
Nem minőségi, olyan mint a Lada, zörög, rozsdás, de mindig megy :D

Acereket meg én sem tartom valami sokra... De HP-k összerakottsága pl. jó szokott lenni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) Jégkokó válasza Mulderpapa (#25) üzenetére


Jégkokó
veterán

Örülj neki, hogy még nem nyomoztak le és hogy meg van a munkahelyed. Csak tudod engem elég inkorrekt módon eltávolitottak a munkahelyemről,mert negativ kritikával éltem feléjük

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#28) Gézengúz válasza Jégkokó (#8) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha bárki a hozzászólásomból arra következtet, hogy örülök amiért kirúgták Jégkokót az állásából az téved! Jégkokó itt is megismétlem Neked, sajnálom ami Veled történt, egyáltalán nem örülök neki

Amiért linkeltelek az folyamatos Fusi szidásod volt amit tettél az említett topikban... Jó persze, nem egy HP vagy Dell minőség de ár-érték arányban szerintem messze viszi a pálmát ...

Bárki hasonlítson össze egy PA3515-öt egy más márka ugyanazon hardverekkel felszerelt típusával...

Köszönöm.....

(#29) Tim82 válasza angyalpc2 (#12) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Pentium M 735 FSB-je 400-as. (Hasonló órajelű - 1.73 GHz-es - de 533-as FSB-jű a Pentium M 740.) Az alaplap chipset-je meg tutira nem 945, hanem 855GME, legalábbis a notebook.hu adatbázisa szerint. :)

A cikk szerzője pedig belefutott a Pentium M-es processzort fogadó inteles chipset-es alaplapok kurva nagy hiányosságába. Ez van. Nem a Lifebook (és a Fujitsu) hibája, ugyanúgy előfordul (bár nem gyakran) pl. IBM Thinkpad T4x-sorozatnál. Az Intel oldaláról van itt némi tervezési hiba. Alaplapcsere, oszt csókolom, de mint le lett írva, necces értelmes áron szerezni.

Azért egy 14 coll-os kijelzős gép nem subnotesz. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30) hcl válasza Tim82 (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha olvastad, fentebb már leírtam, miért írtam hogy Pentium M, mert nem sok lehetőségem volt nézegetni Everesttel, örültem ha a Fujitsu logoig eljutott :D
(Amúgy meg készültek ezek a szarok mindennel ami az elmúlt pár év alatt megjelent, külsőre szinte változatlan tartalommal...)

"belefutott a Pentium M-es processzort fogadó inteles chipset-es alaplapok kurva nagy hiányosságába. "
OK, akkor te nyilván tudod mi volt a baja, mi volt? Mert én nem jöttem rá, de érdekelne :)

"nem a Lifebook (és a Fujitsu) hibája"
Viszont a papírvékony szar anyagok használata az az... és mint tudjuk az az elektronika ami hajtogatva van, nem sokáig működik (így vagy úgy)...

"Azért egy 14 coll-os kijelzős gép nem subnotesz. "
Kategóriailag nem, de a DSR albacompom emelgetése után, pillekönnyűnek tűnik... (Más kérdés hogy miért, ill. hogy ez jó-e).

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) Tim82 válasza hcl (#30) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, de nem Téged javítottalak a proci adataival, hanem angyalpc2 fórumtársat. Merthogy legyünk már pontosak, just for the record. ;)

Teljesen igazad van, hogy az alaplap van kicsit meghajolva, megrepedve és ez okozza a gondokat. De - mint mondtam - maguk a Pentium M-es procihoz készült inteles alaplapok ilyenek, mert IBM Thinkpad T40-nél, HP NC6000-nél pl. éppúgy előfordul.

Hasonló előforduló problémák (szintén a chipset-nek köszönhetően) pl. az USB-portok tönkremenése (2.0 helyett 1.1-ként működnek, a déli híd szintén sok emelgetésnek, de akár túlmelegedésnek is köszönhetően előjövő hibája miatt), vagy ha dedikált ATI VGA is van (gondolom, a Te S7010-edben nincs), akkor meg az szeret elválni az alaplapról.

A Fujitsu hivatalos angol nyelvű fóruma szerint egyébként gyakori probléma. Állítólag az hozza elő, ha a noti tulaja szereti csak úgy az egyik sarkánál fogva felkapni és hurcolászni a gépet, merthogy úgyis business class, milyen jól bírja... A ház igen, az alaplap nem. Ez van.

Csak azt akartam jelezni, hogy nem gyártó-specifikus, csak mindenki először arra gyanakszik, hogy "sz@r Fujitsu" meg ilyenek. Pedig a Lifebook-ok nem erről híresek. :)

Kategóriák. Szóval, 12" és az alatt általában subnotinak hívják. 13"-14" - "thin & light", nagyjából 2-2.5 kg közötti súllyal. 15" és fölötte DTR (desktop replacement).

És ne vedd annak, hogy bármilyen mértékben is leszóllak és azért írtam és írok most ide. Tökre szeretem a notebook-szerelős cikkeidet, csak segíteni és pontosítani szeretnék.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32) hcl válasza Tim82 (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, én nem fognám a chipsetre, mert az alaplapot a FuSi tervezte köré, és a házat is, szóval ezt a hibát ők követték el, és bármilyen gyártó bármilyen alaplapjával előfordulhat, a nagy BGA-k már csak ilyenek, utálják ha hajtogatják a nyákot.
T40-et nem láttam még, az is így meghajlik? Mert eddig egy IBM-et sem láttam meghajlani... Nyilván nem tökéletesek azok sem, de azért arányok csak vannak... :)

"Állítólag az hozza elő, ha a noti tulaja szereti csak úgy az egyik sarkánál fogva felkapni és hurcolászni a gépet"
Na ezt viszont aláírom :)

Viszont köszi hogy megerősítettél, azt hittem hogy valami über-egyszerű megoldást mondasz, de hát akkor jól gondoltam :(
Még jó hogy eladtam alkatrésznek az egész szeméttelepet :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) Tim82 válasza hcl (#32) üzenetére


Tim82
nagyúr

Viszonylag ritkán, de ott is előfordul az alaplap meghajlása. :(

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34) hcl válasza Tim82 (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:/

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Depy


Depy
csendes tag

Üdv:)
Csak annyit szólnék hozzá,h ennek a kicsikének nem a chipset okozta a végzetét,hanem az elhajlás...
spieler fórumtársunk cserélt rajta néhányszor különféle működő BGA-kat,de továbbra sem volt hajlandó éledni...jelenleg a teljes szétbontás előtt fél lépéssel van....mert a remény hal meg utoljára....(ugyanis az a gyilkos :DDD )
Örömmel olvasom,h a Clevod még mindig csörögve zörögve,de megy:)))

Egyébként nekem közben a kezembe akadt egy lifebook S 7210-es....kb 1 éve,és roppantul meg vagyok elégedve a működésével,bár az akku mostanában 4 óra után letérdel...lehet,h a hsdpa-modem ennyire zabálja? Mindenesetre azt le kell írjam,h a burkolat anyaga klasszisokkal jobb,mint a 7010-es burkolata...hja igen, csepp,és porálló a klavi... :)

[ Szerkesztve ]

''Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszercsak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel,csak te fexel a hátadon!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.