Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeJay


TeeJay
félisten

kíváncsi vagyok hova kell 400gigabites kapsolat
idehaza 10-20gigabit van gondolom a nagyvárosok felé és még az is bőven elég de pesten belül sincs combosabb gerinc :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2) okiteki válasza TeeJay (#1) üzenetére


okiteki
tag

De van már 100gigás és igény egyre több helyre kell!

http://bix.hu/index.php?lang=hu&page=node&id=8

Csak körbe kell nézni ;)

(#3) macilaci78 válasza TeeJay (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hova kell ISDN-hálózat? - Ismeretlen költő, 1996

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) kenwood


kenwood
veterán

Nekem ezek a halozati kapacitasok mindig szurke foltok voltak.
Sose ertettem, hogyan lehet az,hogy 100 ezer elofizetonek 50-100 megabites kapcsolatot biztositani par gigabites szolgaltatoi osszkapacitasrol.
Az a valasz,hogy nem mindenki egyszerre hasznalja,nem oszlatta el a felhoket nalam.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#5) rudi válasza kenwood (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Pedig nagyjából így van, nem mindenki egyszerre használja, a vérletöltők aránya meg nagyon kicsi. Ha meg mégis, egyszerre jelentkezik nagy sávszélességigény, akkor szépen lassulni kezd a móka. Ennek egyenletes kezelésében egészen jó az Ethernet protokol. Lásod OSI modell, Adatkapcsolati réget, CSMA/CD.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) menpee válasza kenwood (#4) üzenetére


menpee
aktív tag

Azt a pár gigabites szám néhányszor több annál az általad említett előfizetői számhoz. Kisebb vidéki szolgáltatónál dolgoztam, ott volt "néhány" gigabitünk betápfronton és az is csuklott néha 20k előfizetővel.
A trükk az, hogy a parasztok tisztelt előfizetők kaphatnak 15-20-akármennyi Mbitet, ha a levelezés elmegy ennek a töredékével, Skype szintén, a Youtube 3-4 Mbit-tel még élvezhető probléma nélkül, a weboldalak pedig akadásmentesek. Nem fognak problémázni. A problémás csoport a játékosoké és a torrenthuszároké. Az előzőket érdekli a ping, ami nálunk a sok optikai szakasz miatt elég jó volt mindig, az utóbbiak pedig ha pampogni kezdenek, akkor kapnak egy kimutatást az elmúlt havi forgalmi adataikról és egy szerelmeslevelet, hogy "Üdv a nagyfogyasztók táborában, mint ahogy olvashattad is az ÁSZF-ben szerződéskötéskor. A havidíj mostantól persze nem is annyi lesz, mint Mari néninek." Általában ez elég is ahhoz, hogy csituljanak.
Ezen felül természetesen statisztikai- és helyi internetpenetrációs adatok elemzése és a durvább környékek terheléselosztása is rendelkezésre áll.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#7) weiss válasza kenwood (#4) üzenetére


weiss
addikt

Egyetemi kolesznak 2 Gb/s backbone kapcsolat volt, a lakók /ezer+ egyén/ pedig egyenként 100 Mb/s-os kapcsolatot kaptak, és kb. akármikor mértél, megvolt a 80 Mb/s.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#8) TeeJay válasza okiteki (#2) üzenetére


TeeJay
félisten

na de ez a BIX Dataplex és ISZT között van 2x100gigabit amiből 60gigabitet sem használnak
ráadásul az ott lévő eszköz max 100gigabites portot tud ha jól tudom
szóval továbbra is érdeklődök hova kellhet 400gigabites link :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9) rudi válasza TeeJay (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Nagyjából 3 év, mire gyakorlati felhasználásba kerülhet ez a rendszer. Addigra alap dolog lehet a 4K-s videók streamelése, lesz két nagyságrenddel több IoT eszköz mint most, és az 5G-s mobil hálózatok is elterjedhetnek. Akkor már a technológiailag legfejlettebb országok sűrűn lakott területein lazán kellhet majd a 400 Gbps-es sebesség adatközpontok között.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) gabor7th


gabor7th
addikt

Akkor sem akarom, hogy hackelgessék az otthonom. Meg hogy a cégek ennyire belelássanak a privátszférámba. És gondolom sokan mások se. Ez nagy akadály az okosotthon előtt.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#11) medium84 válasza TeeJay (#1) üzenetére


medium84
aktív tag

Pl.: Wigner Fizikai Kutatóintézet - Cern 100 Gbps kapcsolat, 3-4 éve működik, és még sorolhatnám.
Igen komoly probléma az optikai adatátvitelben, hogy nem igazán látszik, mivel lehetne kiszolgálni az exponenciálisan növekvő igényeket 5-10 év múlva.

Ha semmi közöd a szakmához, ne okoskodj inkább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.