Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rbence


rbence
senior tag

Igazi "hipster" masina ;]

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#2) Tejes Pite válasza rbence (#1) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Most már minden hipster, ami jól néz ki? Akkor én hipster vagyok. :DDD

Jó gép, az biztos.

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

Az állványmenet nem azért van ott, ahol, hogy a vakusaru alatt legyen?

(#4) arn


arn
félisten

nagyon kene, de hat a fixsor ara..

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) nyirir


nyirir
csendes tag

kevés ilyen szép retro gép van manapság:)

(#6) Stauffenberg válasza Tejes Pite (#2) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, minden hipster aminek kicsit is köze van a retróhoz meg a vintage-hez.

Én is hipster vagyok a Zeiss Ikon gépem miatt... meg önmagában a gondolattól, hogy én még fotózgatok néha analógra.

Ezeket már mind megkaptam ezen a fórumon. :)

BTW a gép maga nagyon szép, de sajnos már az X-Pro1-nél is az volt a bajom, hogy az ergonómia mint olyan egyszerűen nem létezik rajta. Mindkét gépet kézbe véve egy vajasbödön jut eszembe. Viszont belenézve a keresőbe, megnézni az elkészült képet az LCD-n, vagy egy rendes monitoron... na ott minden harag elszáll. A fotóinak lelke van és látszik, hogy nem csak arra ment rá a Fuji, hogy a gépváz legyen "analógos", hanem az elkészült képek is igyekeznek elkerülni a digitális plasztikusságot.

Tetszik és imádom és a váz is becsúszott egy elfogadható árszint alá (ha úgy vesszük a Sony NEX-5R vagy NEX-6 után nem nagy az árbeli ugrás), de az objektív parkot összegyűjteni hozzá... na az a kemény inkább.

(#7) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Jó ez, jó ez. De jó lenne már vmi full frame milc is a piacra, hogy 5-10 év múlva lehessen nekem olyan. :DDD

(#8) Parci válasza PRO-peller (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minek, ha csinálnak dedikált aps-c obikat az aps-c vázhoz? a fuji például csinál, gyakorlatilag teljes a rendszerük már most.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) PRO-peller válasza Parci (#8) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A Sony csinált teljes lapkás kompaktot. Azt hittem van értelme. Talán lehetne FF-re vmit újítani. Horror áron. :F

Jellemzően a legkisebb "előnyért" is legyártanak manapság 1 új fgépet.

(#10) Parci válasza PRO-peller (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az igazat megvallva nincs semmi értelme, egy kompaktnál pláne nem. marketing üzenet, ennyi. ha csináltak volna a 35/2-es obival szerelt ff kompakt helyett egy 23/1,4-es obival szerelt aps-c kompaktot, pontosan ugyanott tartanának (kerekítve a kb. 4/3-os blende-különbséget). csak olcsóbban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) Mr.Csizmás válasza arn (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

díszbőröndben a fixsor+kitobi :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) Stauffenberg válasza Parci (#10) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért a bokeh mániásoknak nehéz elmagyarázni, hogy felesleges az FF szenzor. :) Bár tény, hogy nem lehet mellette olyan kompakt vázakat csinálni, mint M4/3 vagy APS-C esetében. Mondjuk tippeim szerint a Fuji X-rendszerében látott gépeinek jó részébe beférne egy FF szenzor.

(#13) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#12) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondjuk a két nagylátó kivételével elvileg az összes X obi kirajzolja az FF-et :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14) madgie válasza Stauffenberg (#6) üzenetére


madgie
titán

"Viszont belenézve a keresőbe, megnézni az elkészült képet az LCD-n, vagy egy rendes monitoron... na ott minden harag elszáll. A fotóinak lelke van és látszik, hogy nem csak arra ment rá a Fuji, hogy a gépváz legyen "analógos", hanem az elkészült képek is igyekeznek elkerülni a digitális plasztikusságot."

Pont ezt érzem az X100-nál és ezért tudom elnézni (az amúgy relatív súlyos) hibáit :)

(#15) PRO-peller válasza madgie (#14) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Az új szenzorok nagyobb dinamikája, amolyan alexpós benyomást keltenek. Szvsz. Persze ez csak érzés, mert nem pont ezt látom, de egy kis laposságot kölcsönöz a képeknek. Persze raw-ban fotózva előny. Jpeg-ben pedig eleinte szokni kell.

(#16) Parci válasza Stauffenberg (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valószínűleg ezért írhattam 23/1,4-es obit a 35/2-es helyett, nem? ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) madgie válasza PRO-peller (#15) üzenetére


madgie
titán

Átlövöd Provia módról Astia-ra, egyből nem lesz lapos kinézetű :) Két-három napig én is szoktam az előbbit (Normal módnak felel meg), azóta mindig Astia-ban van a gép, néha tájképnél meg még a Velvia is belefér (a legszűkebb dinamikájú mód). Igazából raw+jpg-ben lövök mindig, meg Fuji-nál tényleg rettentő jól működik a gépen belüli rawkonverzió (tehát akármilyen színteret, -1/+3 expókorrekciót alkalmazhatsz, stb)

(#18) Parci válasza madgie (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és amiket módosítasz, vissza is írja a raw fájlba még a gépben? vagy csak a jpg-t változtatja?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) Sn00k


Sn00k
veterán

Szerintem ez egy csöppet túl van árazva...

3njoy the Lif3

(#20) Tejes Pite válasza Sn00k (#19) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Szerintem meg nem. :)

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#21) schawo


schawo
titán

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22) gerjus válasza Parci (#18) üzenetére


gerjus
aktív tag

Minden konverziora kreal egy uj jpg-t. Legalabbis az xpro igy csinalja.

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#23) Parci válasza gerjus (#22) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a kérdés, hogy a raw fájlt frissíti-e, vagy az marad az eredeti?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24) madgie válasza Parci (#23) üzenetére


madgie
titán

Nem írja felül a raw paramétereit, csak külön jpg-be ment. De azt vágod, hogy a Fujinál amúgy sincs gyári színeket hozó rawkonverter, mint a Nikonnál a cnx.

[ Szerkesztve ]

(#25) Mercutio_ válasza Stauffenberg (#12) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bokeh mániások, vagy dof mániások, mer' utóbbit még csak-csak megértem, de előbbihez nem feltétlenül kell FF szenzor :N

A cucc meg instant get, 2 év múlva féláron jöhet a teljes fixsorral:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26) sphe


sphe
senior tag

Hú, ez nagyon ott van..... iso3200 ilyen szépen és ezek a színek!
A panorámakép nem tetszik mert nem végtelenen van az élesség. De hát valahonnan el kell kezdeni a sweep módot...
A gépen belüli raw szerkesztés esszenciális és zseniális. Nagyon várom azt a hasonló verziót ahol a gépen belül már látni lehet a változtatásokat szerkesztés közben, kis előnézeti képekkel, és meg lesz a következő álomgépem.

(#27) Parci válasza madgie (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nemtom lr4.2 mit kezd vele... azt sem tudom, hogy a ricoh dng-it igazából "gyári színekkel" nyitja-e meg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28) nord_ válasza schawo (#21) üzenetére


nord_
veterán

Ennél egyértelműbben, tömörebben én sem tudom kifejezni. :C

(#29) madgie válasza Parci (#27) üzenetére


madgie
titán

Sajnos még a LR 4.3-nál sem látom, hogy megoldották volna, hogy "normálisan" kezelje (mármint a CFA szempontjából), a színeknél meg abszolút nem tud a LR egyik géppel sem "gyári" színeket, esetleg megközelítőt igen (például a Fuji X100 sokkal emészthetőbb alapból, mint a PL2 volt)

(#30) Parci válasza madgie (#29) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az x100-ban nem sima sony szenzor van?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31) madgie válasza Parci (#30) üzenetére


madgie
titán

Most kivételesen az X-E1-re gondoltam, ott más a CFA, tudod. X100-nál nincs gond, szép élesek a képek LR-ban.

(#32) Stauffenberg válasza Mercutio_ (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

No igen, pontosabban megfogalmazva DOF mániások, csak túl sokat olvasok inglisül és ott az ilyen fotók (lásd lent) kapcsán főleg a bokehlicious, bokeh-maniac meg bokeh-addict kifejezések merülnek fel és ezt szőttem a mondandómba. Nyilván kreatívan használva egy M4/3-os gépből meg minőségi objektívből is lehet faszaságokat kihozni, de az ilyen szűk mélységélességet FF meg középformátumú vázakkal éred el.

Ezekhez azért elkél az FF váz:

Én használok céges Nikon D7000 meg D800E vasakat és van egy régi (masszív fém és üveg) Nikkor 50mm f/1.2 objektívünk és azért még én is le tudok esni a székről mikor a D800 által produkált DOF-ot meglátom. Nem vagyok FF mániás, nem akarok mindenáron FF vázat, de azért nagyon ki lennék békülve egy D600-zal, mellé meg egy Sony NEX 7 vagy Fuji X-E1 is jöhetne, mert franc akar mindenhova DSLR-t cipelni.

[ Szerkesztve ]

(#33) Szulita válasza Stauffenberg (#32) üzenetére


Szulita
tag

Nekem inkább a csaj kéne a D600 helyett :D

(remélem, nem feleség, barátnő, mert akkor visszavonva..)

[ Szerkesztve ]

"Kellett nektek erre a kurv@ bolygóra leszállni és a f@sza gyereket játszani...és miért vagy ilyen rohadt büdös??" by Capt. Steven Hiller

(#34) madgie válasza Stauffenberg (#32) üzenetére


madgie
titán

Na igen, ilyesmit kényelmesen* csak nagyszenzoros géppel lehet művelni :)

*kevésbé kényelmesen meg körbelövöd brenizer módszerrel oszt csók. Úgy sem rohangálnak ezeken a képeket, egy 9 képes panorámával bőven jó lehet a kép.

[ Szerkesztve ]

(#35) PRO-peller válasza madgie (#34) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ezt én is próbáltam. Ha csak 3 képes állított panorámát csinálsz már más a "bokeh fekvése".

(#36) Mercutio_ válasza Stauffenberg (#32) üzenetére


Mercutio_
félisten

A negyedik képen pont nem a dof/bokeh ragad meg :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37) madgie válasza Mercutio_ (#36) üzenetére


madgie
titán

Azt még halszemmel is megpanorámáznád, mi? :D

(#38) Tejes Pite válasza Szulita (#33) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Nekem meg inkább a D600. :DDD

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#40) Tulku válasza madgie (#37) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem az x100-ba átmenthetné a fudzsi a q menüt meg az 1080p videót (a leírtakkal ellentétben tetszik, még ha csak 14 mbit-es is...) oszt a többivel lazán elvagyok...mert baromi jó!
És nem gondolkodom obicserén :)

Bravó Fuji szépen odatetted magad a milc vonalhoz, a kijött obipark pedig tökéletes...(szegény Schawo és Nord...)

(#41) nord_ válasza Tulku (#40) üzenetére


nord_
veterán

... és állítólag jön az X200 is. :D

(#42) Parci válasza nord_ (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fuji is on a rampage! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43) PRO-peller válasza Tulku (#40) üzenetére


PRO-peller
senior tag

"Full HD-ban például 24 kép/mp az egyedüli opció. Felvétel közben van folyamatos AF, illetve manuálisan is állíthatjuk az élességet igény szerint. Anyagaink rögzítése közben nem állítható át sem a záridő, sem a rekesz értéke, ezeket mind a felvétel indítása előtt kell beállítanunk."

A cikkből véve.

A rekesz rögzülése itt a legnagyobb hátrány. Fénymérés hiánya? Valahogy nem mentek rá a videó képességre igazán. Ez bizonyára a koncepció része. Filmesek biztosan tudnak ezzel is kezdeni vmit. De földi halandó az argó szókészletéből idézhet rendszeresen használat közben (után). Az objektívek persze nagyon betalálnak. Lehet, h innen közelítettek a tervezésnél. Talán ez látszik.

(#44) Mercutio_ válasza madgie (#37) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pszt, még az asszony féltékeny lesz :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Elképesztő, hogy néhány általam pozitívan megítélt Japán márka a válság hatására mennyire a csőd közelébe jutott, és nem tud megújulni, míg a Fuji, akit pont lesajnáltam a válság előtt, ilyen fantasztikusan megrázza magát. Így kell szembe menni a gagyival, az olcsósággal, a negatív trendekkel.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) Tulku válasza nord_ (#41) üzenetére


Tulku
veterán

Mire az baráti áron lesz...kinő a szakállam...vagy addig használom az x100-at...

(#47) Peethy válasza madgie (#34) üzenetére


Peethy
őstag

Hát, nekem Brenizer módszerrel a Pana GX1 + 45mm f/1.8-ból ez jött ki:


[link]

Nikon D90 + 85mm f/1.8-ból meg ez:

[link]

Szóval szerintem m43 "brenizeresítve" hozza egy sima aps-c mélységélességét, és aps-c-vel lehet elérni a fullframe DOF-ot.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#48) madgie válasza Peethy (#47) üzenetére


madgie
titán

Elhiszem én, hogy jobb az APS-C erre, de itt pont nem közös gyutávról van szó (ekv 90 mm vs ekv 128 mm)

(#49) Peethy válasza madgie (#48) üzenetére


Peethy
őstag

Igazad van, ez csak egy példa. Valamiben azonban mégis korrekt az összehasonlítás: árban. Aki APS-C-n "csak" a 85 1.8-at engedheti meg magának (nem az 1.4-et pl.), annak az Olympus 75mm f/1.8 sem alternatíva. Sajnos azt nem volt lehetőségem kipróbálni.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#50) Tempus_fugit


Tempus_fugit
tag

Esti fények X-E1-gyel:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.