Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Majd eljutunk oda, hogy a 15,4" lesz a netbook méret, ~22" felfele lesznek a notebook-ok... :)

Véleményem szubjektív...

(#2) mephi666 válasza hackeeeee (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát kb... lassan már tényleg az átfedés jön... felbontásban meg már meg is van... régi laptopok nem büszkélkedtek ilyen felbontással még :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) Volu


Volu
tag

Ahogy elnézem talán még a 11" beleférne, ha a kamera köré nem raknának keretet, valamint a fedelet kicsit megerősítenék.

''A számítógépező csajok strasszkövekkel díszített iPodot akarnak és macska formájú USB-memóriát, ami bedugáskor nyávog''

(#4) zdanee


zdanee
őstag

Ha valamelyik gyarto meglepne a meglephetetlent, es 4:3-as, 1024x768-as kijelzot szerelne az egyik netbookjaba, az kb vetekedne a kerek feltalalasaval. Ki nez 9"-on filmet? Akkor meg minek a szelesvaszon? Siman elferne a legtobb gepen az a plusz 168pixel magassag...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#5) Cathfaern válasza zdanee (#4) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azt ne felejtsd el, hogy akkor az egész gép aránya is megváltozna, nem csak a monitoré. Valószínűleg nem csak az az oka, hogy csak wide van, hogy most az a trendi.

(#6) shteer válasza zdanee (#4) üzenetére


shteer
titán

ne is álmodj róla ;]

én pl nézni fogok - igaz 10"-on

..szerintem jónak tűnik

(#7) orbano válasza Cathfaern (#5) üzenetére


orbano
félisten

nőm vett egy windet minap. na azon simán elférne a kicsit magasabb kijelző. de gondolom direkt ez a 600 pixeles magasság, hogy ne legyél tökéletesen elégedett. másképp sokan nem vennének ennél jobb gépet. Egy 1280x768-as netbook szétgyilkolná a notebookpiacot.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ennél a 10"-osnál viszont megint előjön a kérdés, a netbook lényege: súly, akkuidő? mert ha 1,2kg fölé, és/vagy 3 óra alá csökken, akkor számomra megszűnik alternatívának lenni...

(#9) MBazsee válasza Cathfaern (#5) üzenetére


MBazsee
tag

Egészen pontosan az az oka a sok szélesvásznú kijelzőnek, hogy a panelek vágásánál kevesebb selejt keletkezik, és olcsóbb (legalábbis én így hallottam beszállítótól). :)

Bocsi, rossz helyre ment... :B

[ Szerkesztve ]

(#10) Thrawn válasza ngabor2 (#8) üzenetére


Thrawn
félisten

Az 1000HE is 1,45 kg...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11) .mf válasza mephi666 (#2) üzenetére


.mf
veterán

... -NOT.
Van otthon 10+ éves laptop (Acer 711, ha jól emlékszem), P MMX 233MHz, és 13.3", 1024*768 kijelző (valamint kb 3-4kg tömeg, mivel a külső műanyag borítás alatt az egész váz fémbű van :DDD)

más:
Azon túl, hogy az alcímbe beírtátok, hogy frissül a platform, a cikkben is leírhattátok volna, hogy pontosan miben is: 133MHZ FSB 1.6G N270 --> 166MHz FSB 1.66G N280, valamint 945GSE --> GS40 és ICH7 --> ICH8 (vagy ICH9/10? na erre már nem is emlékszem...)

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Ennyi lett volna a cikk??? :O

Aláírás

(#13) rankesz válasza kapcs-ford (#12) üzenetére


rankesz
veterán

JA ezen én is csodálkoztam, nem sok tartalmi infó volt benne, ez inkább ilyen Logoutra való kis fejlődéstörténet .

(#14) simonzé válasza ngabor2 (#8) üzenetére


simonzé
addikt

Nem te vagy a célközönség, és nem én. Aki ért hozzá az nemigen vesz nettopot, hacsak nem munkaeszköznek, vagy filmnézésre, vagy utazáshoz zsebben elférő netes kütyünek.

Viszont pont ma kért meg egy hölgy, hogy segítsek neki laptop ajánlattal 100e Ft alatt. Ajánlottam nettopot, meg olcsó de jó laptopot (holnaptól a Bp-i MM-ban 90-ért kétmagos FSC), de neki a Toshiba nettop jön be mind közül. (Érdekes hogy az FSC-t lényegében meg sem nézte, mer' randa - mármint az FSC nettop).
Akárhogy nézem az ő igényeinek semmi sem felel meg jobban mint egy Lenovo vagy Toshiba netbook. Ő az átlagember, neki ez tetszik. Pláne hogy van benne webkamera. Így még az Ubuntu sem zavarja :)

I don't fit in. I fit out.

(#15) rudi válasza simonzé (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

A nettop és netbook nagyon nem ugyanaz! És tényleg nem egy HW oldalon fórumozók az elsődleges célközönsége egy netbooknak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) pereces


pereces
tag

nem úgy volt hogy XP oem licenszet már csak megszabott paraméterekkel rendelkező hordozható eszközökre adnak, maximális -tárhely -memória meg ez a fura felbontás is emiatt van, nem ?

(#17) Alchemist válasza MBazsee (#9) üzenetére


Alchemist
addikt

Ennyit a fogyasztócentrikus piacgazdaságról..
:((

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#18) Alchemist válasza shteer (#6) üzenetére


Alchemist
addikt

Én is néztem már pár (feliratos!) filmet a Samsung Omnián.. de azért nem arra való (és a mellékhatások tekintetében kérdezze meg szemorvosát, látszerészét)
:))

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#19) bambano válasza orbano (#7) üzenetére


bambano
titán

létezik 1280x768-as netbook jellegű gép, mégse gyilkolta szét a piacot.
szerk: tök jó rajta filmet nézni, addig sem az asztali monitor előtt görnyedek.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) zdanee válasza Cathfaern (#5) üzenetére


zdanee
őstag

Nem feltetlenul kene a gep aranyanak megvaltoznia, rengeteg a holtter a legtobb netbook TFT-je alatt, folott. Csak az inverternek kell egy kis hely, webcamnek kb nulla, ugye ami befer egy mobilba, annak egy TFT felso kavaja nem palya. A legtobb netbook kijelzoje korul annyi a hely, h egyesek komplett USB-hubot epitenek be ide a modolt erintokijelzojukhoz...mondom en, aki meg egyet sem nyitott ki, de ha sikeresen leszallt az emberiseg a holdra, es megfertozte madarinfluenzaval a marslakokat, ez a par mm nem lehet akadaly. :D Gondolom draga sajat TFT-modellt gyartatni, amikor mindenki szabvanyt veszi es epiti be, de 120eFt-be meg ez is bele kell ferjen, a FuSi pl 70bol kiozta adok es afa utan a sajatjat, ha megolyan is.

PS: Az otletgazda nem Nicholas Negroponte? Nala mondjuk mindenki tobbet adott el;)

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#21) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Az Acer többet adott el mint az ötletgazda?
Nálunk az egyetemen már a profok többségének ilyen kis cucca van az asztalon az előadások alatt, többnyire Acer márkajelzéssel a hátlapon...

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#22) Solten


Solten
addikt

Na, helyes... 10" az alap... :)

Saor Alba

(#23) BloodRay


BloodRay
veterán

Ebben sajnos tényleg nem sok új infó volt, de dícséretes, hogy a 10" lassan minimum lesz. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#24) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Nem rosszak ezek e gepek, de tenyleg azert egy 10" kornyeki kepernyo meret azert minumum kene, legalabb is reszemrol!
Teljesitmenyuk boven eleg, amire szantak oket!
:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#25) venember83


venember83
nagyúr

Nagyobb teljesítmény minek? Inkább hosszabb üzemidő kellene. A normális méretű kijelző viszont jó irány. :K

(#26) TheDragon007 válasza venember83 (#25) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Egyetértek, a teljesítmény inkább elég oda ahol használják ezeket (prezentáció, netezés bárhonnan), jobban örülnék ha az üzemidő tolódna el magasabb tartományokba a mostaninál :K

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#27) simonzé válasza venember83 (#25) üzenetére


simonzé
addikt

Az aláírásodhoz: Ezen az alapon Graham Hill a legjobb. Ő is nyert Monacoban ötször. Úgy nem mellesleg ő az egyetlen Triple Crown birtokos is (Monaco + Indy500 + LeMans). Ja, meg volt egy Senna nevű muki aki hatszor nyert. Szóval a kérdésedre a válasz még véletlenül sem M.S., bár a Top3-ban alighanem ott lenne.

I don't fit in. I fit out.

(#28) venember83 válasza simonzé (#27) üzenetére


venember83
nagyúr

Ötször. Másnak hatszor sikerült. Valami brazil kutyaütő volt, azt hiszem.

(#29) rudi válasza TheDragon007 (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

A számok 2008 utolsó negyedévére vonatkoztak. Összesítésben asszem az Asus vezet, valahol 4 millió eladott darabnál tart.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.