Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lenox


lenox
veterán

Itt most 12 magos miert nem szerepel?

(#2) Thrawn válasza lenox (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Kétutasba egyáltalán van 12 magos? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Én ezekkel a mai szerver procikkal már nem vagyok képben, mert nem követem a fejlődésüket, de miért lovagol az összes ilyen cikk az E5-ök körül? Van E7 is, azok nem sokkal jobbak? Elvégre amikor néztem 2x annyiba kerülnek...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4) Fiery válasza Thrawn (#2) üzenetére


Fiery
veterán

Van, pl. Xeon E5-2695 v2. De a 12 magosbol csak az EP es EX szegmensbe vannak procik. Az EN Xeonok a beleposzintu 2 utas szerverekbe keszulnek, oda nem kell 12 mag.

(#5) Fiery válasza BlackSoft (#3) üzenetére


Fiery
veterán

Az E7 procikrol is beszamol a PH, pl. --> Jönnek a tízmagos Intel Xeon processzorok

[ Szerkesztve ]

(#6) Thrawn válasza Fiery (#4) üzenetére


Thrawn
félisten

Közben találtam én is egy párat. Hogy fejlődik a technika :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7) lenox válasza Fiery (#4) üzenetére


lenox
veterán

Ezt az EP, EX, EN szegmenst mar nem vagom. Mik ezek, es hol lehet latni? A hp z820-ba belemennek mind tudtommal, ugyhogy itt pl. 2697-esek vannak.

(#8) Fiery válasza lenox (#7) üzenetére


Fiery
veterán

EN = Entry Level Server (max. 2 utas beleposzintu szerverek), Xeon E5-1400 es E5-2400 sorozat, LGA-1356 foglalat, max. 3 csatornas DDR3-1600

EP = Efficient Performance (max. 2 utas nagy teljesitmenyu szerverek), Xeon E5-1600 es E5-2600 sorozat, LGA-2011 foglalat, max. 8 csatornas DDR3-1866

EP4S = 4 utas EP, Xeon E5-4600 sorozat, LGA-2011 foglalat, max. 8 csatornas DDR3-1866. Ritkasag szamba megy, ilyen celra inkabb EX alapu szervert vasarolnak a cegek.

EX = Mission Critical & Expandable (max. 8 utas nagy teljesitmenyu, tipikusan 24/7-es kritikus fontossagu szerverek), Xeon E7-2800, E7-4800 es E7-8800 sorozat

Ezeken felul ott van me'g a WS (1 utas szerver/munkaallomas) szegmens is, ami a desktop Haswellre epul, Xeon E3 brandinggel. Meg persze ott van az Itanic is, de halottrol jot vagy semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#9) stratova válasza lenox (#7) üzenetére


stratova
veterán

Kicsit kicsi a kép, de a semminél több.

(#10) BlackSoft válasza Fiery (#5) üzenetére


BlackSoft
addikt

De ez még 2011-es hír, azóta semmi nem történt volna ezen a téren? :F
Amúgy szerintem ideje lenne már 12magra ráállni HT-val. Azzal 24szál lenne egy proci. 4 CPU-s lappal az 96 szál, ami már igencsak meredek lenne :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#11) Fiery válasza BlackSoft (#10) üzenetére


Fiery
veterán

Az EX szegmens lassabban frissul, mint a tobbi. A Xeon E5-2695 v2 es E5-2697 v2 egyarant HT-kepesek, 24 szal egy socket.

(#12) Thrawn válasza BlackSoft (#10) üzenetére


Thrawn
félisten

Lesz egy pár 15 magos 30 szálas Xeon E7, az nem jó? :D
Xeon E7-8870 v2
Xeon E7-8880 v2
Xeon E7-8880L v2
Xeon E7-8890 v2

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13) lenox válasza Fiery (#8) üzenetére


lenox
veterán

+stratova

Koszi. Akkor ertem, a multkor a x6xx-es procikrol szolt a hir, most meg a x4xx-ekrol

(#14) stratova válasza Fiery (#11) üzenetére


stratova
veterán

Elvileg lesz kis tesójuk is E5-2692v2 képében.

(#15) Fiery válasza stratova (#14) üzenetére


Fiery
veterán

Az ilyen infokkal jobb vigyazni. Az Intel kb. 2x annyi CPU SKU-t tervez be elore, mint amennyi vegul piacra is kerul. Nem tudom, mi alapjan dobaljak ki nehanyukat menet kozben, talan nem kapnak ra megrendelest :) Az a biztos, ami mar az Ark site-on is megjelent.

[ Szerkesztve ]

(#16) BlackSoft válasza Thrawn (#12) üzenetére


BlackSoft
addikt

És azok is, ilyen 4 procis cuccnak használhatóak? :Y Az már 120 szál :U Azzal azt hiszem tudnék mit kezdeni....Első sorban ide kitennék egy képet ;] :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17) Fiery válasza BlackSoft (#16) üzenetére


Fiery
veterán

Az "E7-" utan kovetkezo 8-as mutatja, hogy max. hany socketet tamogat a proci.

(#18) Thrawn válasza BlackSoft (#16) üzenetére


Thrawn
félisten

Persze, de rakhatod őket 8-utas szerverbe is. Az mennyi is? 240 szál? :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Na várjatok, ez nekem most új.... 8 CPU? Én csak 4 foglalatosról tudok :F Valaki linkelne esetleg egy 8 CPU-s lapot vagy valami?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#20) stratova válasza BlackSoft (#19) üzenetére


stratova
veterán

Nem egyetlen alaplap, de 8 utas szerver.

(#21) BlackSoft válasza stratova (#20) üzenetére


BlackSoft
addikt

:R Ez nekem már nagyon új. Én amivel találkoztam, és amit raktam össze az nem ma volt, az valami ilyen kinézető lap lehetett.

Amiről meg mostanság tudok, az valami ilyen: LINK

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#22) kromatika


kromatika
veterán

hihetetlen fejlődés.

(#23) QbHead válasza BlackSoft (#10) üzenetére


QbHead
aktív tag

Ha a 96-szál meredek lenne akkor ez az 1024 szálával :DD : [link]

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#24) BlackSoft válasza QbHead (#23) üzenetére


BlackSoft
addikt

Na taka... :Y :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#25) tgabi333


tgabi333
tag

Talán lemaradt egy L betű a második 2430-asról?

(#26) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Mit jelent tulajdonképpen az hogy kétutas?

(#27) westlake válasza Lolka Bolka (#26) üzenetére


westlake
félisten

2 socket. 2 processzoros.

Play nice!

(#28) Lolka Bolka válasza westlake (#27) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

ja csak ennyi...azt hittem magában az architektúrában van vmi...kössz!

pl ez :) bár tudom ez nem szerver...

[ Szerkesztve ]

(#29) BlackSoft válasza Lolka Bolka (#28) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ez szerver is meg nem is.... Nem szerver..mert nem az, de csak xeon-t tudsz tenni bele, szóval még is az :B

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#30) Lolka Bolka válasza BlackSoft (#29) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Ez már definíció kérdése, hogy mit nevezünk annak....Mondjuk skatulyázzunk felhasználás és ne alkatrész alapján.:) Így akár egy celeronos gép is lehet szerver, bár nem arra tervezték...és bár csak egy utas.

[ Szerkesztve ]

(#31) westlake válasza BlackSoft (#29) üzenetére


westlake
félisten

Ezt nem lehet egyáltalán szervernek nevezni. Se ECC, se SCSI. Attól nem lesz valami "kicsit" szerver, mert két socketes. Ezeket hívják nagyon okosan workstationnek.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#32) BlackSoft válasza westlake (#31) üzenetére


BlackSoft
addikt

Attól válik egy gép szerverré, hogy arra használjuk. Tegyük fel, hogy csinálok egy oldalt, mint a PH!, csak mondjuk tized ekkorát, aminek nincs különösebb igénye. Amin az oldal fog futni számítógép, azt szervernek fogjuk nevezni... Márpedig lehet hogy egy PIII-as Tualatin hajtja meg 256MB SDRAM-al. Tehát sem az ECC, sem a SCSI nem lesz jelen, még is működni fog minden.

Kezeim alatt volt 20-25 proliant. Szervereket működtettem külföldön. Ez elég régen volt, dual procisal voltak, Tualatin procikkal, cpu-ként 1GB ecc-vel. 4x72,8GB IBM U320-as SCSI-k voltak bennük (régebbiekben a 68pines U160-asok, azok csak 18,3GB-osak voltak). Ezek voltak használva játék szervereknek, illetve volt ami torrentért felelt, és weboldalakat is működtettek, FTP tárhelyet biztosítottak.

Nem sokkal később én elmentem onnan, és otthon csináltam hasonlót, de szerverekre nem volt pénzem. Összeraktam single procis piii-as konfigokat, normálisa rammal, ide diskekkel, és volt saját játék szerverem, egy torrent szerverem is, és weboldalt is működtettem (külön gépek). Minden ugyan úgy ment, mint a méregdrága ecc-vel meg scsi-val. Tehát én ugyan nem tudom ezekre hol van szükség, de nélkülük is olyan szervert lehet csinálni, ahogy annak rendje van :B

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#33) lenox válasza BlackSoft (#32) üzenetére


lenox
veterán

Olyan gepnel, ami fontos, hogy mukodjon folyamatosan, es ne csinaljon hibat mindenfele hibaturesi rendszereket be szoktak rakni. Szoval mukodik egy szerver ecc memory es raid nelkul is, csak nem megbizhato. De ezek azert nem veletlenul vannak kitalalva. A google-s tanulmany szerint a memoriamodulok 8%-anal fordul elo hiba egy ev alatt. Ez egy otthoni gepnel nem erdekes, mert valoszinuleg nem is fogja a user eszrevenni, de szervernel, ahol azon keresed a penzt, hogy uzemel, ott mar nem erdemes kihagyni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.