Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) krisztian112


krisztian112
senior tag

Gereblyélik a sírt.

Huawei P10 lite

(#2) kolosanyi


kolosanyi
veterán

"Hasonló javítás persze más Symbian-alapú készülékre sem ártana, hiszen például a Nokia N8 is hajlandó hosszú időre elveszíteni a hálózati jelet, illetve időnként látszólag teljes térerő mellett sem képes hosszú percekig adatforgalmat lebonyolítani, melyen sokszor csak az újraindítás segít."

Ez Nokia sajátosság lehet, a Lumia 800-am is hajlamos ilyenekre...

(#3) FRENK1988


FRENK1988
veterán

"vásárlói igények villámgyors visszaesése" Hát ez kész. Nem is azért mert kijelentették, hogy meg fog szünni. NEEEM a felhasználók pártoltak el villámgyorsan

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4) MR007RM válasza FRENK1988 (#3) üzenetére


MR007RM
addikt

+ 1 :R

És persze semmit nem tettek azért hogy ez minél hamarabb meg ne történjen. :(

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#5) ClioRS válasza kolosanyi (#2) üzenetére


ClioRS
őstag

Ezt csak én, és egyik ismerősöm nem vette észre a két év alatt? :U

Merthogy sem ő, sem pedig én nem tapasztaltunk ilyet.... Sőt, a nokiaprogramokon, ahova sok N8-as jár(t), nem emlékszem, hogy bármikor probléma lett volna.

(#6) Kasya válasza ClioRS (#5) üzenetére


Kasya
nagyúr

En sokszor tapasztaltam a problemat, sajnos.

(#7) Rozzo


Rozzo
tag

Hasonló javítás persze más Symbian-alapú készülékre sem ártana, hiszen például a Nokia N8 is hajlandó hosszú időre elveszíteni a hálózati jelet, illetve időnként látszólag teljes térerő mellett sem képes hosszú percekig adatforgalmat lebonyolítani, melyen sokszor csak az újraindítás segít."

Persze, hogy Andante írta :DDD

(#8) TOM-202 válasza Rozzo (#7) üzenetére


TOM-202
senior tag

Először én is a cikket olvastam el, aztán pedig azt hogy ki írta....meg sem lepődök. :)

Egyébként hogy a hírhez is szóljak a két év alatt amióta használom az én N8-amon nem vettem észre ilyesmit egyáltalán, pedig sokat utazok és közben megy a net is a navi miatt.

[ Szerkesztve ]

(#9) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Azt se tudtam, hogy van ilyen hiba

valami

(#10) kpal


kpal
veterán

Nekem se produkált hasonlót az N8 ,de egy böngészőfrissítés jól jönne ,még ha ritkán is használom .

(#11) hdtomi


hdtomi
senior tag

Több symbianos oldalt figyelek, így olvastam olyat is, hogy jön majd frissítés az N8 és társaira. Aztán lehet csak találgatás, de remélem legalább 1 nagyobb még jön.
Tegnap amúgy frissült a Skydrive, bár én nem használom.

Térképek is frissültek, lecserélte a régieket.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#12) imisomogyi


imisomogyi
aktív tag

Mind szép és jó, de nem ártana még egy fontos apró frissítés.
Jó lenne, ha megszakíthatóak lennének a NokiaStore letöltések.
Ugyanis sikerült elindítanom egy olyan letöltést, ami Magyarországon nem is elérhető (valahogy mégis elindult), majd erre rájött a készülék is, és nem volt hajlandó tovább tölteni. Onnantól kezdve viszont semmit sem tudtam letölteni 24 óráig. Nem a legjobb marketing logika....

(#13) mrlujoak


mrlujoak
veterán

2016.

Figyelek...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#14) amigatya


amigatya
csendes tag

ilyen mutatványokra az iPhone is képes...

(#15) Palibá


Palibá
tag

hol hallott vajon a cikkíró ilyen hibáról az n8-al kapcsolatban, mert én eddig sehol. :N

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#16) this is life


this is life
Ármester

A 701 em se tudta 1 ev alatt ezt a hibat produkalni...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#17) Peterson_ válasza ClioRS (#5) üzenetére


Peterson_
addikt

Cimborám N8-án, nekem pedig az 5800-n is volt ilyen, hogy miért az jó kérdés.
Miután szétromoltam ez a gond megszűnt-lett helyette másik 5:DDD-

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#18) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

nekem ezt az adathálózat eldobós dolgot a Lumia 710 is csinálta, budapesti pláza közepén, térerő max, nem is ingadozik de adatforgalom nincs, csak restart után.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#19) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Bevallom kedves forumtársak, velem bizony megesett ez a hiba! Látszólag jó térerő mellett semmit nem csinált a telefonom (N8) és nem is tudtam máshogy észhez téríteni, csak újraindítással. 2x megcsinálta, utána újratelepítettem és pár sallang progit nem raktam vissza rá - na azóta nem volt gond.

(#20) =Mentor= válasza mrlujoak (#13) üzenetére


=Mentor=
őstag

Az androidos gyártók már 1 év után is leszarják az usereket...

:U

(#21) siofok00 válasza =Mentor= (#20) üzenetére


siofok00
tag

már csak egy hiba van. Magyar, független pc-re nincs jelenleg frissítés.

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#22) this is life válasza siofok00 (#21) üzenetére


this is life
Ármester

Majd kint lesz a smartnews-on ,a multkor is onnet szedtem le...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#23) AMD Power


AMD Power
titán

Dicséretes és meglepően szimpatikus lépés volt a Nokiától! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#24) kpal


kpal
veterán

N8 -al elleszek jó darabig :) Lumia még fejlődjön kicsit .

(#25) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Engem nagyon-nagyon érdekelne miért nem jött ki OTA-n a 1508-as szoftver 808-ra. Mintha el lett volna tusolva. Én ezt használom és nem találkoztam hibával.

(#26) daniel909


daniel909
addikt

ez volt a Nokia Androidja :) kár érte valahol. én szerettem annak idején. rendkívül energiatakarékos rendszer volt.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#27) MR007RM válasza daniel909 (#26) üzenetére


MR007RM
addikt

Ezt a "volt" -ot még tartalékold 2016 utánra. A Nokia a WP-vel még nem került nyeregbe! Még mindig bármi lehet, főleg hogy nem tudjuk mi megy a szinfalak mögött. :K

Jó tudom nagyon naív vagyok, de ha jöhetnek új sosem hallott OS-ok napvilágra nagyratörő céllal, akkor egy 2016-os dátumu még élő és nagy multú rendszert temetni teljesen manapság nem fer. Akkor sem ha a jelenlegi infó ezt mondja. :D Minden változik. Nem lehet tudni mit hoz a jövő.

Temessünk akkor, ha a WP tarolni fog. :K

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#28) Hakuhun


Hakuhun
tag

Inkább a Google Symbianja az android. :P

Btw az 5230 is hasonló hibákat vétett. Ts rendszerre azóta sincs a már lassan 2,5 éves upgrade. >_<
Még jó, hogy lumiára váltottam. :D

[ Szerkesztve ]

(#29) mrlujoak válasza =Mentor= (#20) üzenetére


mrlujoak
veterán

...szezont a fazonnal...

Az OHA is óvatos a maga 18 hónapos támogatási ajánlásával, erre a Nokia kukázza a Symbiant, de bevállal egy nehezen tartható, 2016-ig tartó ígéretet...

De, hogy közvetlenül a felvetésedre reagáljak:

Melyik az a(z ex-androidos) gyàrtó, amelyik kukázta az androidot, de tett felelőtlenül 4 évnyi támogatási/frissítési ígéretet?!

Az android verzióinak támogatását totál felesleges volt idekeverned...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#30) Pirosász válasza Hakuhun (#28) üzenetére


Pirosász
aktív tag

No igen!Mivel a Symbi 1998-ban jött létre,nehezen lehet a Nokia Androidja,inkább fordítva.Az Android a Google Symbian-ja,csak ők sikeresebbek lettek.

(#31) Hakuhun válasza Pirosász (#30) üzenetére


Hakuhun
tag

Értettem én ;)

(#32) kromatika


kromatika
veterán

nem is gondoltam hogy a Symbian még frissítik

(#33) =Mentor= válasza mrlujoak (#29) üzenetére


=Mentor=
őstag

Összevissza csúsztatsz, amikor a 2016-ig tartó ígéretet tették, még szó sem volt a Symbian teljes kukázásáról. Tehát én úgy fognám fel, hogy egy halott rendszerhez kiadott bármilyen frissítés/hibajavítás ajándék.

(#34) Kolondrum válasza =Mentor= (#33) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mi másképp latjuk. Én szem. szerint úgy, hogy a külsősök többet mint maga a nokia. Herald Majer, Alexander Fokin stb.

(#35) MR007RM válasza =Mentor= (#33) üzenetére


MR007RM
addikt

Nem tudom hol voltál az elmúlt pár évben. Pont a kukázás miatt van az a 2016. :U De ha még az sem elég ami eddig történt a rendszer felfuttatásának érdekében. :W

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#36) this is life válasza Hakuhun (#28) üzenetére


this is life
Ármester

Nem tudom miert problemazol a nokia 5230 frissitesen az lazan 5 eves telefon,es ott is tartottak boven a 2 evet a finek 21xxx szoftal jott 51xxx el ment nyugdijba,az 5xxx szeria nem egy mai darab a nokia telefonok kozt s60v5 az mar csak egyszer volt hol nem volt...

De hogy a hirhez is szoljak nalam még nem jelzett frissitest a telefonom 701 steel black..amugy a forumot vegig olvasva ,megis csak letezo hibat javitanak,az igaz hogy beszelgetessel sosincs gond,de adatkapcsolatnal tenyleg beragad neha a 0 tempora...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#37) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Az a kérdés, ez a frissítés eljut-e ide, vagy csak annyira mint a 1508.

valami

(#38) mrlujoak válasza =Mentor= (#33) üzenetére


mrlujoak
veterán

...hmm, látom csak a személyeskedés megy, kár, Nokiás-ként illene tisztában lenned a múlttal...

2011. április:

Az Accenture folytatja a Symbian fejlesztését

2011. május:

Symbian frissítések legalább 2016-ig

"A PR részleg ballépéseinek sora persze ezzel még nem ért véget, hiszen a Symbian platform fejlesztéseinek leállítása, és a fejlesztések kiszervezése szintén pontos ütemterv nélkül került bejelentésre, melyre a potenciális vásárlók és a piac is igencsak negatívan reagált."

2011. június:

Az Accenture kezében a Symbian

Szóval de, a Symbian platform fejlesztésének leállításakor (kuka) lett a 2016-os ígéret a támogatásra, ott a videó is róla a cikkben...

...és nem nem csúsztatok, csak emlékszek... :(((

Direkt MA-s cikkeket linkeltem, nehogy az legyen a gond, hogy valamelyik másik (index, origo ...) hírforrást nem ismersz el...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#39) MC Pite válasza ClioRS (#5) üzenetére


MC Pite
veterán

Nkem N8am van, páromnak is, húgomnak is, és 3 haveromnak is, de még nem tapasztaltuk. C7, 701es és X7essel rendelkező kollégáimtól sem hallottam ezt - pedig első körben kérdeznének engem, az tuti.

Ezek alapján én ezt nem írnám csak így bele a hírbe, kissé légből kapottnak tűnik.
Ja, N8as fórumot hónapokig követtem napi szinten, ott sem rémlik hogy olvastam volna...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#40) MC Pite válasza daniel909 (#26) üzenetére


MC Pite
veterán

Miért, most egy alumíniumtömb hever csak előttem az asztalon? :Y

:F

Plusz ha használnál ilyen rendsezr, tudnád hogy azóta indult meg fejlődésnek, mióta eladták...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#41) this is life válasza MC Pite (#39) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem neha csinalja hogy a semmit tolti,pontosabban nem tolti be az oldalakat,all az adatforgalom,de hogy ez a keszulek a vagy a telenor hibaja,hat tudja a banat,bar elnek a gyanu perrel hogy inkabb a szolgaltatonal nem stimmel valami. Full 3.5 g terero mellett 0 sebesseget produkal neha, restart utan megjavul... de hogy ki az okozoja hmmm nem tudhato.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#42) MR007RM válasza this is life (#41) üzenetére


MR007RM
addikt

Igen, ilyen néha nálam is van. És szeretném tudni ki a felelős érte. A teló, vagy a Telenor. :D

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#43) this is life válasza MR007RM (#42) üzenetére


this is life
Ármester

Lehet hogy telenor ha mar nalad is ugyanaz a hiba, mikor kulfoldon vagy roamingkor nem szoktal mobil netet hasznalni,mert ha kulhonba is csinalna ilyet akkor keszulek,ha meg nem akkor a szolgaltatonk a ludas.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#44) MC Pite válasza this is life (#41) üzenetére


MC Pite
veterán

Én fél évig trés voltam, előtte utána telenoros, nem tapasztaltam. Ténél beszéd és adatforgalomnál is voltak megakadások, megszakadások, de ez nem a készülék hibája volt (hálózat foglalt üzenet és társai).
Nem tudom van-e köze a 3(+)g-hez vagy nincs, mert a környéken (vidék) amúgy is jellemzően nem 3g módban használják az emebrek a telefonjukat - mondjuk ténél kellett, mert sok helyütt nem volt edge lefedettség, a 3-3,5g meg vagy ment, vagy úgy sem int a telenor edge. :U

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#45) this is life válasza MC Pite (#44) üzenetére


this is life
Ármester

Debrecen kozpontjarol van szo ,ugy hogy annyira nem videk ,amugy en is a telenorra gyanakodok,mert kettos uzemmodban tud csodakat muvelni beszelgetes alatt,fix gsm-en meg semmi gaz . Mind ezt allva egy helyben tudja a kek propelleres szolgaltato :) ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#46) MC Pite válasza this is life (#45) üzenetére


MC Pite
veterán

Boldogan fizettem ki Esztergom környékén a fentmaradó fél évet és dobtam ki az ablakon a maradék fél éves flotta tagságom hogy normálisan tudjak újra beszélgetni és netezni.
Tudtam hgoy em túl jó a tré, cégesekkel is ilyen volt, meg már az előző cégnél is ez volt; de úgy gondoltam hogy végre, a hálózat fejlesztés után mostmá' fasza lesz. Nem nyertem :(

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#47) this is life válasza MC Pite (#46) üzenetére


this is life
Ármester

Mondjuk a mobil,szolgaltatok vedelmebe azert hozzatennem,hogy a tul adoztatasuk miatt tuti hogy kisse fekezik a fejleszteseiket. Azzal is tisztaban vagyok hogy hmm europaban nem nalunk a legolcsobb a mobilhasznalat,de azt is erdemes lenne megnezni mekkora jarulekos adokoltsege van a mukodesuknek. Ami felenk ugy mond rohej hogy elmesz Debitol 17 kmre (Bánk) es mar az is csoda hogy van terero sima gsmen, pokoli kaki egy csik es az is instabil,de azon a kornyeken a tobbi szolgaltato sem jeleskedik,de lehetne meg sorolni a telepuleseket ahol beletojnak a szolgaltatok...de a cikkhez kapcsolodoan kivancsi lennek mi miatt tud 0 le es feltoltest produkalni..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.