Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MineFox54


MineFox54
őstag

Emlékeim szerint van valahol egy 386 lapom, ha kell, előkerítem, és odaadhatom... Nekiálljak keresni?

[ Szerkesztve ]

(#2) laskr99 válasza MineFox54 (#1) üzenetére


laskr99
addikt

Ha megvan és freschonak esetleg nem kell én átvenném :D

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem még kallódik itthon valahol egy 486sx25 :)
az a trident meg ultramodern, mi 8900c-ket kerestünk és használtunk.

a 386sx-nek akkor volt értelme a 286-tal szemben, ha protected módot is akartál használni. volt kollégám, aki azért vett 386sx-et, mert sco unixot futtatott rajta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) frescho válasza MineFox54 (#1) üzenetére


frescho
addikt

Bármit ami elég öreg szivesen befogadok. Mondjuk ha DX-40, akkor szerintem laskr99 jobban jár vele, mert abból már van pár darab. De egy 16 vagy 20 MHz-es példány még hiányzik a sorozatból.

bambano: A 8900-as jobb volt, mint a 9000. Kicsit érdekesen számozták, a 9000-be beépítették a DAC-ot. De a 9000-es széria nagy része max 512k-t kezelt. A 8900 széria 1MB-ot és a külső DAC-kal a későbbiek már true colort is képesek voltak megjeleníteni. A képe is szebb volt, ha tisztességesen megcsinálták a szűrést. 8900CL-em volt az SX-ben. Először 256kB-tal, de 6 üres foglalattal. Szépen felbővítve hicolor 800x600-ban lehetett használni Windows 3.1-ben. Aztán a végén mindig 256 színnel használtam csak, mert még úgy is lassú volt és kevésbé homályos. A névvel a trükköt az ATI is megismételte szintén 9000-es radeonnal, csak ott a 8500 volt a gyorsabb kártya.

https://frescho.hu

(#5) bakter24


bakter24
őstag

"Ez már modern gép, a merevlemezt automatikusan detektálta."

Ez a mondat régi szép emlékeket szabadított fel, és könnyeket csalt a szemem sarkába :D

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#6) frescho válasza bakter24 (#5) üzenetére


frescho
addikt

Amikor kb. 20 évvel ezelőtt Karácsonyra kaptam magamtól egy BH6-ot 300A Celeronnal akkor jött a következő állkeresés a SoftMenu-ben turkálva.

https://frescho.hu

(#7) MineFox54 válasza frescho (#4) üzenetére


MineFox54
őstag

DX40-es...
Octek Jaguar V386

(#8) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Szerintem még mindig megvan a 25 MHz-es 386SX lapom. Azt 2 MB RAM-mal, egy 40 MB-os HDD-vel és egy monochrome Hercules monitorral kaptam őseimtől '93-ban. Imádtam CGA emulátorban játszani a Prince of Persia-t vagy az Impossible Mission II-t. Amikor nagy nehezen összeszedtem a pénzt egy AdLib kompatibilis hangkártyára, a seggemet a földhöz verdestem attól, hogy milyen jó hangja lett a Prince-nek meg a Tie Fighter-t, még ha utóbbiból nem is láttam semmit. :D

(#9) r0b3r


r0b3r
senior tag

Ott a vinyóm... :DD Nekem is egy ilyen zúg a 325D-ben. :DDD :R :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.