Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano válasza Narxis (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, nem 30 éve ez a duma, a 2008-as világválságból kilábalva (kösz hülye közgazdászok) a covidig itt olyan világ volt, hogy bőven jutott volna a tanároknak, ha nem kifejezetten politikai cél a tanári kar tönkretétele.
másrészt egy csomó mindennel lehetne javítani a tanárok közérzetét, ami nem kerül pénzbe. például ezt a süket portfóliót kukázhatnák. stb. ezeket miért nem lépik meg?
a tanárok azért vannak sz.r helyzetben, mert egyes emberek kifejezetten azt akarják, hogy a tanárok sz.r helyzetben legyenek. sikerült nekik.

az, hogy egy focista két hét alatt többet keres, mint egy tanár éves fizetése, az egy nagyon súlyos b..meg kategória. és jó lenne, ha nem az lenne a cél, hogy az iskolából kikerülő gyerekeknek annyi esze legyen, mint egy focistának és annyi eredményt is tudjon felmutatni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) bambano válasza Noukoum (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hát persze, mennyivel jobb, hogy beígértek és megcsináltak egy olyan szja visszatérítést, amiről mindenki tudta, hogy nincs rá keret?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) Noukoum válasza Narxis (#48) üzenetére


Noukoum
veterán

Hát aki az asztalt veri azért mert hogy a tanár annyi pénzt kapna mint egy gyári melós.. vele is csak többen vagyunk.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#54) Somatom válasza bambano (#52) üzenetére


Somatom
veterán

Így van. Eddig csak a szociknak volt reális javaslatuk a problémára. Én hallgattam rájuk és teljesen rendben érzem a helyzetemet. Ha jól tudom, akkor a tanároknál, orvosoknál is hasonló a szitu.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#55) chess001


chess001
aktív tag

#bamba 51
Ez már közelebb lenne egy valamire való jövőképhez. 50%-100% csak úgy, mert az jó teljesen felesleges. Kb. annyit kéne a tanároknak is keresni, mint egy jobb focistának, akkor a gyerek is máshogy állna a tanárhoz-tananyaghoz. Persze az jelen állományt is kukázni kéne és persze sok értelmes ember is inkább visszamenne a pályára, minthogy menekülne.

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#56) Egon válasza chess001 (#55) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL.
A (középiskolai, hogy az átlagot vegyük) tanárok pl. a kies Angliában nagyjából az átlagbért keresik meg (egy kicsit többet): [link]
A focisták meg egy hét alatt keresik meg az éves átlagbért ugyanott. Persze egész más színvonalú a futball, de akkor is.
A tanároknak szvsz itt is a jelenlegi átlagbért kellene adni, ami bruttó 500K [link] (a középiskolai tanároknak ennyit; általánosban lehetne némileg kevesebbet, felsőfokú oktatásban tanítóknak kicsit többet). Jah, hogy ehhez lehet nem lenne elég az 50%-os béremelés?!? :U :W
Hagyjuk a focista béreket.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#57) Egon válasza Noukoum (#53) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyetértek.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#58) chess001 válasza Egon (#56) üzenetére


chess001
aktív tag

Ha valamelyik ország a jövőt akarja építeni oda tudás kell, iskola nélkül meg nehéz. Valahogy motíválni kell az egyszeri embert, a pénz a legkézenfekvőbb. Kell az, hogy a tanár példakép legyen, ne szánalmas bohóc. Min az orvosi szinte kéne rakni...

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#59) Tikakukac válasza Egon (#56) üzenetére


Tikakukac
titán

A focisták meg egy hét alatt keresik meg az éves átlagbért ugyanott. Persze egész más színvonalú a futball, de akkor is.

Annyira más, mint I-es Punto vs. Endeavour űrrepülőgép összevetése. Megy és mozog meg emberek alkották mindkettőt, de sok közük egymáshoz nincs. :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60) Egon válasza chess001 (#58) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezzel egyetértek, de vannak realitások is. Az én javaslatom (számításom szerint) 80-100%-os béremelést jelentene. Nem 50%-ot. Ennyinek (első körben) elégnek kellene lennie.
Ehhez a szakmához (és még van féltucat hasonló) elsősorban elhivatottság kell. Ha az nincs meg, fizethetsz csilliókat, akkor sem fog jól működni a rendszer.
A mindenkori politikai hatalomnak annyit kell biztosítani, hogy az elhivatottak méltósággal tudják folytatni a hivatásukat, ne kerüljenek anyagilag (vagy más szempontból) méltánytalan helyzetbe (ha ez nincs meg, akkor jönnek előbb-utóbb a pályaelhagyások, a színvonal csökkenése illetve az utánpótlás szinte teljes hiánya - ezt látjuk már egy jó ideje).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#61) chess001 válasza Egon (#60) üzenetére


chess001
aktív tag

Amit kérnek, meg amit javasolsz porhintés. Az egész rendszer olyan rossz, komolyan bűn, hogy így működik valami! A tanerő, a tananyag, a módszerek, a felszerelés. A következő évtizedeket el lehet felejteni a köz szintjén.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#62) bambano válasza chess001 (#55) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a kifogásom nem a pénzre vonatkozott, hanem az időpontra.
MOST rohadtul nem alkalmas az időpont bérrendezésre akkor sem, ha egyébként indokolt és méltányolható lenne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#63) bambano válasza Egon (#56) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

persze, csak az angol focisták úgy kapják meg az éves átlagbért heti zsetonnak, hogy a hajcihő, amit prezentálnak, megkeresi hozzá a bevéltelt. az angol fociklubbok vastagon nyereségesek

szemben a magyarral, ahol nincs foci, nincs bevétel, nagy pofa meg vaskos kiadások vannak állami támogatásból.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#64) chess001 válasza bambano (#62) üzenetére


chess001
aktív tag

Valóban, amíg nincs meg a választás eredménye, csak ígérgetés mehet. Egy szakmai stábbal van értelme csak belemenni és átfogóan rendezni. Az, hogy 10-20-30 % csak tényleg a kenyérgondokra tapasz.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#65) bambano válasza chess001 (#64) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az, hogy 10-20-30 % csak tényleg a kenyérgondokra tapasz.": pontosan ezt mondtam, hogy egyáltalán nem tapasz a kenyérgondokra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66) Tikakukac válasza bambano (#62) üzenetére


Tikakukac
titán

Mekkora atomjó duma, egyik másik fórumon volt pont ez terítéken, hogy na, háború van, előtte covidra fogtunk mindent ugye, míg covid nem létezett, addig fogtuk dzsordzsó bácsira, előtte a nyuszira, azelőtt pedig a péntek 13-ra.

És hipp-hopp, ott tartasz, hogy hub@zmeg, már kezdesz őszülni, lassan felnőtt még egy generáció és téged még mindig a kuki rossz felén tartanak és nem nagyon jutottál előrébb.

Mit javasolsz az olyan embereknek, akik úgy kezdik megunni az ígéreteket? Csendben megdöglés és remény, hátha az unokáknak már jobb lesz?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67) Chaser válasza Tikakukac (#66) üzenetére


Chaser
titán

ritkán értünk egyet, de ebben nagyon ( :
kifogás ezer van, eredmény csak egy - by volt főnim', aki az övétől tanulta...legalább ez ment neki :d -
a tescoban nem nagyon szoktá mondani hogy covid miatt én fél áron vásárolhatok, vagy a háború miatt, vagy akármi miatt
ellenben a ksh szerinti infláció háromszorosát azt már tapasztalom ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) bambano válasza Tikakukac (#66) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akinek kezd betelni a fundoklija, az pattanjon.
ezzel két legyet ütünk egycsapásra:
1. neki jobb lesz
2. minél nagyobb trutyiba taszítja a közoktatást, annál nagyobb lesz a zaj, és annál hamarabb fog végre történni valami. ugyanis jelen helyzetben egy dologgal lehet motiválni a politikusokat: botránnyal. és erre még azt se merném mondani, hogy egyik oldal specifikus.

csak akkor lesz érdemi változás, ha az ellenzéki média elkezdi harsogni, hogy üresek az iskolák, nincs tanár, nem lehet tanítani, bezárták, a diák nem tud hova menni, stb.

én csak a saját példámat tudom általánosítani: folyton csesztették az internet szolgáltatókat. hiába magyaráztuk, hogy nem lesz jó, nem hatott meg senkit. egyszer elszakadt a cérna, x ember megtöltötte az Erzsébet hidat, rögtön visszakoztak.

szerk: de volt helyi adó is. a kormány lehetővé tette, hogy az önkormányzatok helyi adót vessenek ki az internet szolgáltatókra. erre több kapzsi önkormányzat akkora adót vetett ki, amit nem lehetett kigazdálkodni. csomó isp két ünnep között kiment és levágta a kábeleket.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#69) bambano válasza Chaser (#67) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"a tescoban nem nagyon szoktá mondani hogy covid miatt én fél áron vásárolhatok, vagy a háború miatt, vagy akármi miatt": he?
te nem itt élsz?
jelenleg igen, a teszkóban mondják, hogy te beszerzési ár alatt vásárolhatsz pár élelmiszert, ár alatt vehetsz benzint, ingyen internetet kaptál, stb.

ez a tolvaj banda sorozatosan magántulajdont lop és vállalkozások zsebében turkál. régen pofán kellett volna verni őket egy szívlapáttal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#70) Tikakukac válasza bambano (#68) üzenetére


Tikakukac
titán

akinek kezd betelni a fundoklija, az pattanjon

Leírva és kimondva kiváló. Valóságban láttam már 1-2 barátomat igen durván megroggyanni az ilyen lépésektől.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71) Somatom válasza Tikakukac (#70) üzenetére


Somatom
veterán

Tulképp nem kell teljesen megpattanni. Élni teljesen jól lehet itthon is, csak a pénzt kell rá kint megkeresni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72) Chaser válasza bambano (#69) üzenetére


Chaser
titán

jah, csirkefarhátot, ami bekerült a magyar közlönybe
lol
nem érdekel a beszerzési áruk, az érdekel az én zsebemből mennyi megy ki ( :
és az saLYnos nem fedi a ksh "statisztikáit"
és nem nagyon érdekel épp mi a kamu rá
valahogy elhiszem, hogy a tanárok zömét sem érdekli már
én drukkolok nekik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73) bambano válasza Tikakukac (#70) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lehet, nem voltam egyértelmű. nem mondom, hogy külföldre menjen, én sem tudnám megtenni.
de másik állást lehet keresni, esetleg közeli nagyvárosban vagy Pesten.
elhiszem, hogy ez gondokat okozhat, majd eldönti, hogy mi fáj jobban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#74) bambano válasza Chaser (#72) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"nem érdekel a beszerzési áruk, az érdekel az én zsebemből mennyi megy ki": de kell, hogy érdekeljen a beszerzési áruk, több okból:
1. a beszerzési ár alatti árusítást a törvény tiltja. igaz, eredetileg ócska akciók ellen találták ki.
2. normális ember nem akar más kárán gazdagodni.
3. a nagy piszok ócsítás vége az, amit a benzinkúton látsz: a 21. század Magyarországán áruhiány van. wtf? most benzinből, de ha így haladunk tovább, akkor mindenből hiány lesz. ezt akarod?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#75) Chaser válasza bambano (#74) üzenetére


Chaser
titán

de az engem nem érdekel
egyébként az áfa miatt van az a törvény - és van hogy épp tojnak rá -
nem akarok én más kárán semmit, csak szeretnék a ksh által kimatekozott inflációval vásárolni mondjuk...
"Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus"
((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76) bambano válasza Chaser (#75) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"de az engem nem érdekel": akkor az se érdekeljen, hogy nem tudsz tankolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#77) Chaser válasza bambano (#76) üzenetére


Chaser
titán

nem is érdekel...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) Tikakukac válasza bambano (#73) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hát okozhat gondokat meg fájhat is. Muternak is elmondtam, hogy 1 opciója van ha kedves az élete, ha menekül. Ez potenciálisan 2 darab halálos áldozattal fog járni, de neki még lehet egy relatív jó életszakasza.
Mi sem egyszerűbb és könnyebb mérlegelni ilyenkor :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79) Somatom válasza Chaser (#77) üzenetére


Somatom
veterán

Gratulálok! Szted a kaja hogy kerül a bótba? A rendőr, mentő, tűzoltó, kukás, stb. autói mivel mennek?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#80) UnA válasza Somatom (#79) üzenetére


UnA
Korrektor

De nem is ők vásárolják fel az üzemanyag többségét... ;)

(#81) gidalight válasza bambano (#74) üzenetére


gidalight
tag

Azért a nagy benzinhiány közepette mégis, szinte biztosan tudnál tankolni egy 15 perces körön belül, nem? Hacsak az oroszok elleni szankciók nem változnak, akkor itt nem lesz benzinhiány, esetleg a piac átrendeződése (és a MOL egyeduralkodóvá válása -nem csak mint beszállító, hanem mint kisker értékesítő is).

[ Szerkesztve ]

(#82) UnA


UnA
Korrektor

Most olvastam @bambano másik írását, amit úgy fejezett be, hogy *három* autó áll a ház előtt - akkor miért csodálkoznak a népek, hogy hiány van? ;)

(#83) gidalight válasza UnA (#82) üzenetére


gidalight
tag

1 ember 3 autóval valószínűleg éppen annyit autózik, mint 1 autóval tenné (persze én is olvastam az írást, és az egyiket a párja használja, szóval igazából 2-vel :P).

(#84) bambano válasza gidalight (#81) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Hernádi az interjúban elmondta, hogy a molos finomítókban zömében orosz olajat tudnak feldolgozni, tehát hiába jönne Brent a csövön, az nem felel meg.

hogy hol tudnék tankolni, azt nem tudom, mert nem mozdultam ki egy ideje. az asszony azt mondta, hogy a kúton, ahova gyakran járok, semmilyen üzemanyag nem volt, le is zárták.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#85) Somatom válasza UnA (#80) üzenetére


Somatom
veterán

Hogy jön ez ide? Azt írtad, hogy nem érdekel az üzemanyaghiány. Erre reagáltam, hogy az mindenkire hatással van, függetlenül attól, hogy van autója, vagy nincs.
Egyébként az árstop után jön majd a feketeleves.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86) Narxis válasza bambano (#51) üzenetére


Narxis
nagyúr

De, 30 éve ez a duma. Bokros-csomag rémlik neked? Vagy előtte a rendszerváltás? Mindig volt mire fogni csak most a propaganda álltal szajkozott "elmúlt 100 év legjobb 10 éve" üt vissza.

Thanos was right.

(#87) Egon válasza bambano (#63) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha kontextusban olvastad volna az írásomat (emlékeztető: arra ment válaszul, hogy adjanak focista bért a tanároknak), akkor rájöhettél volna, hogy abszolút feleslegesen írod ezt, mert jelen téma szempontjából teljesen irreleváns, hogy mire és miért kapnak ekkora bért (még az ottani, nem alacsony átlagjövedelemhez képest is kiemelkedően) az angol focisták.

Mellesleg (bár szintén teljesen irreleváns jelen topic fő témája szempontjából, de ha már itt tartunk): a magyar NB1 és az angol első osztály átlagbérezése között alsó hangon tízszeres a különbség, miközben vélhetőleg tízszer nem (max. ötször... :P ) jobbak az ottani játékosok... ;] A nyereségesség ott sem evidens, ha olvasol erről cikkeket: a tulajdonosok nem is befektetésként, inkább egyfajta hobbiként tolnak bele pénzeket. Nálunk pedig a Honvéd és az MTK elvileg nyereséges.
Hogy miért és minek tolnak bele tonnányi állami pénzt a fociban, és hogy ez a pénzszórás ebben a formában miért rettenetesen nagy b*romság, egy hosszabb elemzés témája lehetne, de itt végképp OFF.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#88) Chaser válasza Somatom (#79) üzenetére


Chaser
titán

gratulálok, ezeket tudom magamtól is valahogy ( :
csak sajnos nics erre - sem - ráhatásom, ennek szólt a "nem érdekel"
pont anyira érdekel mint az 550 ft-os banán, ami eddig 450 körül ment - de sokszor 300-ért is tudtam venni multikban -
jobb híján elfogadom, mert nem tudok mást tenni...nem érdekel ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) janeszgol válasza kuntics (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Dühítő a hozzászólásod. 28-30 tanóra egy héten igen. De ez nem a munkaidejének a 100%-a, ez csak egy része annak.
Nyári szünet. Életemben nem láttam olyan tanárt, aki két és fél hónapot nyaral. Max a munkanélküli tanárt.
A nyári szünet a diákoknak van.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#90) Somatom válasza Chaser (#88) üzenetére


Somatom
veterán

Most jönnek a választások és azt mondod, hogy nincs ráhatásod?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#91) Chaser válasza Somatom (#90) üzenetére


Chaser
titán

lol
röviden ennyi a véleményem a választásról

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) janeszgol válasza Armagedown (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez a hozzászólás még a fészbúkon is szégyen lenne. Pedig eléggé mélyre le szokott menni a színvonal ott is. Gratulálok!
Az ilyet nem lehetne töröltetni? Bármekkora baromságot beírhatunk ma már ide?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#93) janeszgol válasza Noukoum (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Jól írod. Az emelés bérpótlék volt. Az beleszámít a nyugdíjszámításba? Vagy csak az alapbér?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94) UnA válasza Somatom (#85) üzenetére


UnA
Korrektor

Akkor először definiálni kell, mit jelent a hiány, mert ez lehet: (1) a szükségesnél kevesebb kevesebb mennyiség vagy (2) nulla mennyiség.
Az első esetben fontos a prioritás, vagyis az tankolhat először, akinek a szerepe is fontosabb: mentő, tűzoltó, áruszállítás, stb. A második esetben már úgyis mindegy...

(#95) Somatom válasza UnA (#94) üzenetére


Somatom
veterán

Jó, akkor definiálom. Áll a sor a kútoszlopnál, a kutas meg húzogatja a vállát, hogy fogalma sincs, mikor lesz üzemanyag. Én ilyennel találkoztam.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#96) Tikakukac válasza UnA (#94) üzenetére


Tikakukac
titán

Definiált hiány: 2 nappal ezelőt lebólyázták a MOL kutat és azóta is stabil a szitu :B Viszont valamit Andika mesélt, hogy nem zárhatnak be, mert gázpalack még van, ergo egy 15 órás nyitvatartás most úgy néz ki, hogy ha mákja van valaki bemegy egy palackért, ha nincs, akkor egész nap ül és néz kifelé meg hajtja el az embereket :DDD

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97) Somatom válasza Tikakukac (#96) üzenetére


Somatom
veterán

Na és a csirkemájas bourecas? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#98) gygabor88 válasza Noukoum (#10) üzenetére


gygabor88
tag

Egyébként ezt nem tudom megérteni, hogy miért kell egy tanárnak 5-6 évig tanulnia. Most nem az egyetemi / főiskolai tanárokra gondolok. De basszus, ahhoz hogy valaki középiskolásokat felkészítsen érettségire vagy versenyekre, oda mi a fenének kell 6 évet egyetemen tanulni? 3 év is bőven sok lenne.

Szerintem itt van elcsúszva egy kicsit az egész tanári fizetés téma. Mindig az az érv, hogy mennyit kellett tanulni és akkor alap lenne, hogy sokkal jobban keressen, mint egy csak érettségivel rendelkező személy. Persze a munkaerőpiac nem így működik, de legbelül a többség így vezeti le magának: sokat szoptam suliban => több fizetést akarok.

(#99) Alex91 válasza gygabor88 (#98) üzenetére


Alex91
félisten

Vegulis boven eleg lenne, ha mindenkinek megtanitanak az abc-t, meg az egyszer egyet, azt nem kellene evekig iskolaba se jarni, azt tanar se kellene annyi, nem? :W

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#100) Chaser válasza gygabor88 (#98) üzenetére


Chaser
titán

szerintem az másodlagos mennyit kellett tanulnia - mármint pénz szempontjából, legtöbb melóban egyébként is fejlesztenie kell magát az embernek folymatosan -
ma már azért elég sok szakmunka van, amivel esetenként valaki jobban keres mintha jogászkodik pl
felelősség sok szemontból, ami a tanárok vállán van, azt kellene megfizetni
de nyilván nem véletlenül nem erőlteti kedves állambácsi a pedagógusok megfizetését
így is bőven kerül ki annyi anti-birka amivel kezdeniük kell valamit - egy részük dobbant is, másik részük marad hangos kisebbség kb -
nem érdeke állambácsinak a sok anti-birka, neki birkák kellenek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.