Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chp


Chp
őstag

Teletolnám RGB-s komponensekkel! LED-es alaplap, LED-es dVGA, LED-es memória modulok! ;] Na jó, tetszik a ház, de érződik, hogy a plexi oldallap válasz az egyre nagyobb teret szerző világítós gémer cuccokra. Hiába, a színes fény jótékony hatással van a másodpercenkénti képkockaszámra. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) Yutani válasza Chp (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez olyan, mint az autó tuning. Ne csak erős legyen a hajtáslánc, ez látszódjék is! :D

Persze ez nem igaz a sleeperekre. :N

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#3) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Tetszik, az 55€ nem is rossz ár. Teli oldallappal 40€-ért venném is! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) tailor74


tailor74
őstag

Nem rossz kicsi pénzért... :) Házon belül ott a számomra tökéletes matx ház a define mini c, igaz az már másik árkategória.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#5) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na ebben se nagyon van anyag.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#6) Szab02


Szab02
aktív tag

lévén a két USB konnektor közül csak egyik 3.1-es, a másik sima 2.0 - De ezt nem fogom megérteni, miért kell ezen spórolni fél dollárt.... :W (tudom, tele van a raktár még 1.1-el is.....)

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#7) Raymond válasza Szab02 (#6) üzenetére


Raymond
félisten

Szinten nem ertem. A kimenet az alaplapon 2 darab, elfoglalod az egeszet azzal az egy konnektorral es a masik vegen csak egy kimenet van az elolapon. Ugyanez van a CM N200-amon, de ott legalabb az USB2.0-bol van ketto. Nem ertem miert nem lehet 2+2 vagy eppen ha mar csak 2 van akkor az a jobbik legyen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) drsanya válasza Chp (#1) üzenetére


drsanya
aktív tag

Ez is egy szempont. Én pl. azért vettem magamnak ablakos kuckót, hogy a post-code kijelző legyen szem előtt, és így nem kell sípolnia a gépnek bekapcsoláskor. Az esetleges hibákról nem is beszélve. De szerencsére mindig csak az AA üzenet van :D Egy PC-nek pedig nem kell karácsonyfának lennie ahhoz, hogy szép legyen. Mondom ezt úgy, hogy minimál világítás nálam is van, szolid vörös, nem rikító, csak alaplap.

I am iRacer

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem rossz ház, csak tök felesleges. A Core 1x00 kasztnik nem voltak épp' elég belépő szintre pozicionáltak?
A helyükben szimplán ezekhez adtam volna ki külön ablakos oldallapot, oszt' csá!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Kulsore tiszta Thermaltake, azok a ledes ventik meg csak ratesznek meg egy lapattal. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11) ktamask


ktamask
tag

Engem az a 2 DVD meghajtó rács zavar.
:)

(#12) Vesa


Vesa
veterán

Láttam már szebbet...

A tudomány a valóság költészete!

(#13) X Factor


X Factor
addikt

Megvannak az új céges házak.

Make things work

(#14) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Szép, szép, de a CM Silencio 352-met nem cserélném el erre :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#15) Seirus


Seirus
tag

Mocsokul hasonlít a CM N200-ra :))
Ezt valahol megértem, hisz ha ki akarják hozni a maximumot ebből a méretből, akkor nincs sok varia...de azért mégis furcsa, hogy ennyire...

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#16) Milka 78 válasza Seirus (#15) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bizony n200 csak nagyobb a plexi és ebben 2x240-es radi is elfér.Remélem ez vastagabb lemezből van mert a CM irgalmatlan sérülékeny én is a másodikat fogyasztom belőle.
Minden esetre tetszik a házikó.

[ Szerkesztve ]

(#17) mekker válasza Seirus (#15) üzenetére


mekker
őstag

Ilyen házakat gyártanak már x éve.
Core 3000 Focus G Mini
Belsőre valóban hasonlít az elrendezés, bár egy kicsit sértőnek érzem, hogy egy biliacél/biliműanyag házat kopiznának.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#18) Taranti válasza Seirus (#15) üzenetére


Taranti
senior tag

Megelőztél! :D
Tök egyetértek, havernak N200 van és szuper: praktikus, könnyen szerelhető, elegáns. (Teli oldallapos.) Úgy nézem, ez is kb. ugyanaz lesz.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#19) józsi9995 válasza Milka 78 (#16) üzenetére


józsi9995
tag

Nekem szintén CM N200 van. Mi az ami sérülékeny benne? Igaz, én nem cibálom ide-oda...
Ez a kis ház tényleg hajaz rá és igen baba csak az a fránya plexi ne lenne...

(#20) VinoRosso


VinoRosso
veterán

felül 240 mm-es radiátor fér el

Lehet, hogy elfér, de rögzíteni valószínűleg nem lehet, mert a két 120-as venti hely között van egy 1 centis hézag. A radiátorokon ilyen nincs, ott összeérnek a ventik. Ha ez így van akkor ez elég rossz dizájn 50 euróért.

(#21) Tidus válasza Pityu. (#5) üzenetére


Tidus
addikt

Konkrétan, semmire való.

(#22) kromatika válasza Tidus (#21) üzenetére


kromatika
veterán

Plusz 1.Unalmas és csúnyácska külső,minimalista jelzőbe bújtatva.Felejtős.

(#23) Televan74


Televan74
nagyúr

Nem rossz ház,de azért látszik rajta a 55€ ár.De a kategóriájában biztos jó választás lesz.20.000 forint fölött én már biztosan a Define Mini C -t venném, ami most 27.000Ft körül kapható.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#24) AxBattler


AxBattler
félisten

Aztán ott van a Corsair 88R is, 15k HUF-ért...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25) Milka 78 válasza józsi9995 (#19) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Költözésnél minimálisan keményebben ért földet és élből berogyott két lába.

(#26) fogtunder


fogtunder
nagyúr

csak én érzem ezt ennyiért rohadt drágának? 15K-ért azt mondanám OK, de 18-ért van Zalman Z9 Neo, 20-ért NZXT S340.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27) Wombath válasza VinoRosso (#20) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Nem, pontosan úgy vannak a 120-as ventikhez tartozó furatok (pirossal jelölve), hogy a két ventilátor érinti egymást, szóval teljesen hibátlanul elfér ott a 240-es radiátor is.

[ Szerkesztve ]

(#28) KO.zmahov


KO.zmahov
tag

Jó kis ház! Tetszett a teszt is! Mindig örülök, ha valami olyan termék kerül górcső alá, ami nem feltétlenül a "fő csapásvonalra" készült!

(#29) Kansas válasza Tidus (#21) üzenetére


Kansas
addikt

Na ja, nem azoknak való, akik önkifejezésre használják a házukat, hanem azoknak, akik csak használják és a praktikum fontosabb a csicsánál, valamint azok, akiknek kell egy "good enough" ház normális áron. Meg hát vannak akiknek ez tetszik...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) fogtunder válasza Kansas (#29) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak azoknak ennyiért van jobb választás, nekik az óriási ablak se kell, ami a kidolgozatlan belsőt tolja az arcodba. ablak nélkül 2K-val olcsóbban sokkal jobb lenne ez is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31) józsi9995 válasza AxBattler (#24) üzenetére


józsi9995
tag

jah,csak az plexis. nemtom, de nekem szempont, hogy legyen venti ami oldalról tolja a levegőt az alaplap fele. jópár fokkal hűsebb úgy.

(#32) Kansas válasza fogtunder (#30) üzenetére


Kansas
addikt

Jogos, akkor már valóban dobni érdemes a plexit is. Azért ezen az árszinten olyan nagyon sok jobb választás nincs - talán ha 2-3 ami (nekem) egyértelműen jobb(pl.
ez vagy ez), másik 4-5 kb. ilyen(és egyik sem igazán design-orientált), az igazán jó mATX/mITX házak 20e fölött kezdődnek, az ATX-ek szintén

(#31) józsi9995 Nekem eddig CM N200-am volt, plexi nélkül, és felettébb praktikus volt, tolta is az alaplapra a levegőt oldalról, viszont mióta váltottam N500-ra, sokkal halkabb és hűvösebb az egész, pedig ugyanannyi venti van benne(3) - talán ennyit számít, hogy kisebb lett a zsúfoltság, és több helye van levegőnek...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#33) fogtunder válasza Kansas (#32) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Írtam kettőt is visszább, az NZXT S340-re azért nehezen mondanám, hogy nem design orientált.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#34) Kansas válasza fogtunder (#33) üzenetére


Kansas
addikt

Azt se, hogy ennél a háznál egyértelműen jobb lenne... illetve, ha szerinted igen, akkor érdekelne, objektíve miben (az, hogy szerinted esetleg szebb, nem érv, szerintem meg a CM N-széria is szebb).

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#35) fogtunder válasza Kansas (#34) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Iszonyat merev, el lehet benne normálisan rejteni a kábeleket, a táp porszűrője nem csak a nagyobb rovarokat fogja meg, és teljesen objektíven szebb belső teret lehet benne létrehozni. 20K körül kb csak a Phanteks P400 jobb, ha nem kell sok HDD, vagy ODD

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Jó kis kuckó és valóban hasonlít a CM N200, és még e TT Versa H15-re is. Mondjuk ebben a méretben nem is igazán lehet mit kialakítani.

Azért nem venném zokon, ha olyan matx házat is kiadnának, amiben nincs már ODD, és javarészt inkább 2,5" hdd-k mennének bele.

(#37) fogtunder válasza hegegabi80 (#36) üzenetére


fogtunder
nagyúr

megtörtént, Fractal Design Define Mini C a neve.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#38) Kansas válasza fogtunder (#35) üzenetére


Kansas
addikt

Ezt kb egy n200-ról is el lehet mondani, bár az "iszonyat merev" azért viszonylagos, rendeltetésszerű használat és elemi odafigyelés esetén sokat nem oszt-szoroz.
10e fölött már nem nagyon találsz papírházat...
Nekem többet számít hogy pl. a belső élek ne okozzanak háborús sebeket szereléskor és kettőnél több HDD beleférjen, lehetőleg keresztben(lehet, hogy csak az én mániám, de nem szeretem falra szerelni a 2,5"-ös egységeimet sem).

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#39) fogtunder válasza Kansas (#38) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A strukturális merevség nagyon jól jön, ha nem akarod a HDD által keltett rezgéseket hallgatni a házon visszajátszva.
Az N200-at nem tudom, minek kell ide keverni, de egy archaikus design, nem túl sok hellyel az alaplap mögött és nem is kimondottan merev és porszűrésben se túl jó.
A 2,5" meghajtóknak az S340-ben is fekvő hely van.

És mindennek továbbra sincs semmi köze annak, hogy ez a ház nem ér meg 18K-t.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40) Raymond válasza fogtunder (#39) üzenetére


Raymond
félisten

"Az N200-at nem tudom, minek kell ide keverni, de egy archaikus design, nem túl sok hellyel az alaplap mögött és nem is kimondottan merev és porszűrésben se túl jó."

Ez egy szep leiras az N200-rol, nekem is az van :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41) hegegabi80 válasza fogtunder (#37) üzenetére


hegegabi80
addikt

Csak részben mert majdnem akkora, mint egy kisebb ATX-es ház.
Én azért jó pár centivel kisebben képzeltem el.

(#42) fogtunder válasza hegegabi80 (#41) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ennél kisebb már csak akkor lesz, ha a tápegyseg nem optimálisan van elhelyezve, limitált a VGA hossza, vagy a CPU hűtő magassága. Ha ennél kisebb kell, akkor ITX, de én inkább hozzászoknék ennek a méretéhez.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#43) Kansas válasza fogtunder (#39) üzenetére


Kansas
addikt

Nem is mondta senki, hogy annyiba fog kerülni. Egyelőre nem ismert magyarországi kisker ár.
A cikkíró csak ennyit mondott: "18 000 forint alatti összegért jó választás lehet" ez pedig kb igaz is.
Ha valamiért 18000 fölé menne az ára, akkor más lesz a leányzó fekvése.

Az N200-at pedig azért "keverem ide", mert szerkezetileg történetesen csak a plexi oldallapban és a külső meghajtó-helyek számában (2x5,25" vs. 1x5,25"+1x3,5") tér el ettől, egyébként ikrek is lehetnének.

Az "archaikus design" megjegyzésed pedig szvsz nettó bullshit/arcoskodás. Ugyan valóban nem jővőbe mutató, hanem inkább a jelen gyereke, ha archaikus design-t akarsz látni, nézz meg inkább egy Chieftec XT-01B-OP-t, na az valóban archaikus.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#44) Seirus válasza Kansas (#43) üzenetére


Seirus
tag

Én az első képet nézve megint azt hittem, hogy az az N200, csak lejjebb görgetve esett le hogy nem.
Pedig vannak azért eltérések, de hogy még az előlapi műanyag vonalvezetése is megegyezik oldalnézetből... :))

Amúgy én nem akartam ezzel mondani/sugallni semmit, csak megállapítottam :K

Egyébként sem baj az, ha vannak ezzel a praktikus elrendezéssel kicsit eltérő funkciókat felvonultató, és eltérő áron kínált házak. Legalább van választék. Az mindig jó :C

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#45) Amazonas válasza Seirus (#44) üzenetére


Amazonas
senior tag

Sziasztok,

tipp azoknak, akiknek ilyen Focus G háza van: a táp melletti SSD-hely szerelhetősége elég körülményes, viszont azon túl, + SSD-hely nyerhető az alaplapi tálca ház eleje felőli oldalán található üres csavarhely kihasználásával: ide simán fel lehet fogatni még egy SSD-t, ami ráadásul még takarja is a hátul lévő kábeleket.
Igaz, hogy csak egy ponton van így rögzítve az SSD, viszont gyakorlatilag úgysincs súlya.
Ha 3,5"-ös drive-ból is csak 1 db van, érdemes a tartórekeszt kiszerelni, amivel további potenciális SSD-felfogatópontok kerülnek elő. ;) Az 1 db 3,5"-ös drive pedig vígan elfér a fiókjában hosszában.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.