Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

iLumia

Üdv: Laca

(#2) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Elég okádékul fog kinézni.
Prémium anyaghasználat = kopogós kínai fos műanyag mint annó a 3mas szérián

(#3) ribery22 válasza skylinelaca (#1) üzenetére


ribery22
tag

Lehet, hogy most a Nokia fogja perelni az Apple-t másolás miatt

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#4) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Minden napi i- hírünket add meg nekünk ma...! -.-

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5) NielsX


NielsX
tag

Samsung klón?:)

(#6) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Nem. Ez egy szappan.

valami

(#7) adamssss


adamssss
veterán

Az olcsó iPhone nem a 4s lesz? Mint eddig mindig a régebbei generációk...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8) mtcob


mtcob
senior tag

Úgy tűnik áttértek a Samsung féle "minőségi" műanyagra... :(((

(#9) istnag


istnag
addikt

jó lesz ez,csak ne 3,5 -es kijelzővel jöjjön,hanem min.4-el de inkább 4,3-al.

(#10) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

Elég ciki lesz egy ilyen hányadékot kiadni apple névvel, amikor ők pont a prémium és (csóróisztánban) nem olcsó cuccaikról híresek.

(#11) Dany007


Dany007
veterán

Na, ha ezt tényleg megjátsszák Apple-ék akkor ott ért véget az Apple exkluzivitása... És persze újabb pofon saját maguknak... :U Miszerint ők prémium szegmensben gyártanak és eszükbe sincs olcsóbb és egyben gyengébb modelleket kiadni... Kb olyan a szitu, mint amikor azt rebesgették, hogy a 3,5 colos kijelző a lehető legjobb, minden más szarabb. Persze nem így szó szerint... Aztán előrukkoltak a 4 colos kijelzővel homlok egyenest ellentmondva önmaguknak... Onnantól már a 4 colos kijelző is király lett...

(#12) margithid


margithid
veterán

Itthon úgyis aranyárban lesz! (ha lesz)

(#13) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Biztos nem ilyen lesz a végleges, és hát nekik is lépni kell, ha nem akarják lehúzni a rolót, az olcsóbb kínai készülékek is elérték a használható szintet, így egész egyszerűen az embernek van alternatívája, ha az apple továbbra is prémiumkategóriás telefonokat árulna, akkor csak ugyanaz a réteg lenne a vevőköre, vagy ez csökkenne, nyílván egy cégnek nem ez a célja. Szerintem két lehetőségük van/volt, dobbantani valami nagyot, újat, mint anno az első iPhone-al, vagy csinálni egy olcsóbb modellt.

(#14) Dany007 válasza Jim-Y (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Teljesen egyetértek és én az utóbbira várok már évek óta... Pontosabban arra, hogy dobbantsanak valami átütőt, mint az első iPhone esetében. Csakhát gondolom nem megy. Ami nem teljesen az ő hibájuk.
De nálam az Apple még mindig = az innovációval. Bár idővel ez kezd megkopni...

(#15) ESP23 válasza Fr3eWar (#2) üzenetére


ESP23
senior tag

+1 :D

[ Szerkesztve ]

(#16) margithid válasza Jim-Y (#13) üzenetére


margithid
veterán

Bezony.
Ráadásul az iphone már nem is anynira menő mint 2-3 éve.
A trend a tepsi és a full HD felbontás.
Itt vannak az olcsó WP8-ak, ráadásul az android is egyre használhatóbb, év végére szerintem már 40k HUF alatt is elsz két magos 1 GB Rammal szerelt 4.5" android.
A másik meg, hogy a Blackberry is újra vetélytárs lett, szóval duplán nehéz a dolguk.

(#17) skylinelaca válasza Jim-Y (#13) üzenetére


skylinelaca
senior tag

szerintem eddig is jóformán egy állandó vevőkört szolgált ki... hány olyan vevő áll sorba minden évben az "új" iPhoneért akinek ott a zsebében az egy évvel azelőtti igaz még aztsem nagyon használta ki/lakta be de már itt az új, meg kell venni. Azért megjegyzem ,hogy akinek szóba jön ,hogy iPhonet vesz, eszébe sem jutna valami kínait venni hiába vannak már használható szinten tehát nem nevezném alternatívának.

Üdv: Laca

(#18) Dany007 válasza skylinelaca (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Nem is a kínai az igazi alternatíva, hanem kb az összes többi csúcskészülék, akár Androidos, akár Wp8-as.
Átlagban olcsóbbak, de ha a nyitási ára nem is olcsóbb, pár hónap alatt azoknak a készülékeknek bizony lemegy az ára. Az iPhone-nak egy évig biztosan nem!

A jelly bean óta pedig már az Android is van olyan zökkenőmentes, mint az iOS. A készülékek hardveresen többet tudnak, kijelzőjük szebb, többségében van memória bővítési lehetőség, valamint külsőleg is kellően változatosak ahhoz, hogy mindenki megtalálja a magának legjobban tetszőt.
Ellenben az iPhone külsőleg és UI-ban is kb ugyanúgy néz ki a 2010-es iPhone 4 óta. A hardver az rendben van, ellenben az évről évre megújuló sok "kis baki" nem vet jó fényt a készülékre. Persze más gyártónál is vannak apróbb bakik, de nálunk nem olyan feltűnő, mert kiadnak évente 10-15 készüléktípust, lehet választani. Az Apple meg kiad évente egy darabot, és ha ott bakiznak - mint pl múltkor a térképpel - akkor az bizony eléggé feltűnő és nemigazán van házon belül alternatívája.

(#19) Jim-Y válasza skylinelaca (#17) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem itt a trendeket kell nézni, és nem ilyen kicsiben gondolkodni. Amikor bejött az iPhone a piacra, és még 1-2 évvel utána is, ők, illetve a szifon jelentette AZ okostelefont. Ha ma megnézzük a piacot már nem ilyen egyoldalú a kép, ott a Samsung a baromi nagy választékával, nyílván nem olyan prémium mint az Apple, de az S3, az S4 azért komoly alternatíva, olcsóbban, a trendek is nagy tepsi felé mennek. Én úgy érzem, hogy a piac mostanra követte le az első iPhone-t olyan értelemben, hogy ha van egy olyan ember aki még sosem használt okostelefont, és szeretne egyet, akkor jelenleg sokkal több lehetősége van:

- ott vannak a csúcs droidok, nagy kijelzővel, nagy testreszabhatósággal, erős hardverrel
- ott vannak a WP8 mobilok, amik egyenlők a jól csengő nokia névvel, és már a WP8 is bőven vállalható, és a készülékek is
- és ugye ott van AZ okostelefon, ami a mai tepsi trendeket követve nem tepsi, cserébe drága, jó, nagyon jó, de drága.

Szerintem a fentiek miatt kényszerült lépni valamit az Apple.
Egész egyszerűen ma már nem veszik annyian mint 2 évvel ezelőtt (arányaiban), mert a többi gyártó is felnőtt, és megváltoztak a trendek. Szerintem..

(#20) Grecky


Grecky
senior tag

Szerintem egyértelműen fake a kép, szép lenne, ha kiadna egy ilyen kínai piacos telefont az apple. Főleg felejtős, mert most Jony Ive nagyobb szabadságot kapott.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#21) BDave


BDave
őstag

Hát ez tényleg olcsó kinézet...

(#22) skylinelaca válasza Dany007 (#18) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Teljesen egyetértek veled. iPhone ui egyébként 3gs-en is ugyanolyan mint 5-n csak 3gsen pixeles. Valami nem stimmel náluk az fix, rohamosan fejlődik körülöttük minden és évi 1 telefonnal amit véleményem szerint már sietve adnak ki nem tudják ezt követni.

Üdv: Laca

(#23) Energie X


Energie X
őstag

Én igenis örülnék egy olcsóbb ájfónnak bárki bármit mond. Ugye a napi használatra a sima 4s is elég hisz gyors az is mint állat, de 16GB háttértárral 160e-ért még mindig marha drága, meg ugye elöl-hátul üveg... 1x essen ki a kezemből... :/ Baromi jó az összes, félreértés ne essék, de van aki szeretne ilyet és nem teheti meg, hogy vegyen egyet magának :( (pl én) Szóval én kíváncsian várom mi lesz ebből az egészből :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#24) Quasi_modo válasza Jim-Y (#19) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Amikor bejött az iPhone a piacra, és még 1-2 évvel utána is, ők, illetve a szifon jelentette AZ okostelefont.
Ez tévedés. Főleg az első almára nézve.
Akkoriban a Symbian jelentette az okostelefont. Az Apple meg kiadott egy látványosan jól kezelhető érintő kijelzőt.

valami

(#25) balazs1022


balazs1022
őstag

akkor már jobban megérné egy iphone 4-et vagy 4s-t venni...

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#26) skylinelaca válasza Quasi_modo (#24) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Ami ráadásul eleinte butának is számított, csak később lett okostelefon belőle.

Energie X: azért az olcsó iPhone nem azt jelenti hogy 80e ft...fog annyiba kerülni újonnan mint egy használt 4-4s és ÉN akkor már inkább azt venném...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#27) Quasi_modo válasza skylinelaca (#26) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ok. Pont ezt mondtam.

valami

(#28) Energie X válasza skylinelaca (#26) üzenetére


Energie X
őstag

Igazad lehet, majd idővel kiderül melyiket és hogyan érdemesebb :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#29) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Fiúk, lányok!
A könnyeimet törölgetem!
Végre egy topic, ahol nem alakult ki a platformok háborúja a 3.hsztől! :C
Végre értelmes hozzászólások, pro-kontra mindennek, nem csak a "másik" fikázása, végre értelmes emberek szólnak csak hozzá, így tovább! :R
Igazán lehetne ezt művelni minden helyen, de sajna ez a ritkább! :O
...remélem nem találnak ide a fanatikus "a másik szar" pitbullok! :))

"Oh my Goa'uld!"

(#30) skylinelaca válasza Peaceliker (#29) üzenetére


skylinelaca
senior tag

hát délelőtt van, a kis trollok meg iskolában izgulnak ,hogy mikor jöhetnek már ide ;]

Üdv: Laca

(#31) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha tényleg lesz olcsóbb iPhone, az csak akkor lehet sikeres, ha megmarad a minőség kívül/belül egy bizonyos szinten.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) joey04


joey04
titán

Olcsóság, műanyag, oké. De ne legyen ilyen fényes szar.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Blyan


Blyan
félisten

Hát ha nem kamu a hír, akkor Cooknak elgurult a gyógyszere, az biztos... Gyakorlatilag kiadnak egy gagyi i4S-t.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#34) skylinelaca válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


skylinelaca
senior tag

csak ne abból a műanyagból csinálják amiből a 3gs-t.... reped, lepattog ...

Üdv: Laca

(#35) Octi válasza skylinelaca (#30) üzenetére


Octi
aktív tag

:C

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#36) Yany


Yany
addikt

Szépen építik lefelé az Apple brand-et... ezt vajon melós Pista is hagyná?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#37) N4ri87


N4ri87
senior tag

Szerintem nem fognak egy ilyennel elő hozakodni. Egy gyenge minőségű készülékházzal nem akarnák lerombolni az évek során felépített Apple-presztízst.

C805

(#38) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Azert ha 45e-be(pontosabban 200dollar inkabb) fog kerulni,kint meg free lesz 2eves elofizetessel...akkor lehet a gagyi muanyag maris mindenkinek vonzobb lesz ha megkapja a 4s hardveret es a 4kamerajat,az ipod gyengebb retina kijelzojevel,1430mhas aksival es ios 6-7tamogatassal... ;)

[ Szerkesztve ]

(#39) gzbotii


gzbotii
veterán

HTC Fist, te vagy? :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#40) taramta


taramta
csendes tag

Az iPhone-t lehet szeretni, nem szeretni, az viszont tény, hogy jól néz ki. Ellentétben ezzel. A kedves almás cég marha drágán (ha 400 dollár alatt nyit, megeszem a kalapom) kiad valamit, ami elég ocsmány. Mert itt nem csak a műanyaggal van baj - egy ilyen formatervezéssel akármilyen minőségi anyagot lehet ellensúlyozni... Plusz figyelembe kéne venniük, hogy egy hozzá nem értő mit fog nézni: hány giga zene fér rá meg mekkora(sic!) a kamera. Ezzel kábé ki is fújt. Azaz ezzel nem fognak új vásárlókra szert tenni. Bár ki tudja, a kőműves Tibi lehet, hogy ezt veszi majd, nehogy munka közben az i5-jének baja essen...

(#41) Stauffenberg válasza N4ri87 (#37) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Eddig minden szériának volt valamilyen gyártási hibája, szóval aki nem csak az ultra elfogult fan blogokat olvassa a hírek beszerzéséhez az általában tud mindegyikről. De csendben leülnek a bakik és mindenki ugyan úgy megveszi majd. De azért ez az imázs sosem a valódi minőségen alapult, hanem az ügyesen felépített mítoszon. Láttál te már 1 év után bedöglő MacBook akkut? Láttál te már 1 évnyi gyakori hajtogatástól lötyögő MacBook Air fedelet? Hallottál már a közel egy millás MacBook Pro Retina tengernyi gyártási hibájáról? Hallottál az i4 antenna problémájáról? Hallottál az i5 gyorsan lekopó festéséről? Hallottál az i5 kamerájának "purple flare" hibájáról? Vagy éppen tapasztaltad már milyen érzés, hogy vásárlóként telibe vagy szarva ha nem veszed meg a legfrissebb modellt? Hogy fut az a szerencsétlen iOS a régebbi eszközökön?

Ettől függetlenül tényleg minőségi cuccokat készítenek, de azért túlzás, hogy bármit amit kiadnak az aranyból van. Laptopból én például előbb vennék tényleg üzleti HP, Dell vagy ThinkPad gépet. Az Apple consumer cuccokat árul enterprise/bussiness áron. Pedig kifejezetten kedvelem az OSX-et és tényleg jó rajta dolgozni.

Ha viszont ebből indulunk ki, akkor tényleg nem lesz ilyen műanyag csoda az Apple kínálatában. Nem azért, mert a műanyag leprás, vagy rosszabb, mint a fém. Csak hát a mítosz... Pedig ez sem lenne rosszabb, mint a többi amit az Apple kiad a kezei közül.

(#42) atike


atike
nagyúr

"Olcsó" - ez tetszik... Mármint hogy a cikkben is idézőjeles... :)

Na most majd a Samu perelhet a szappantartó miatt... :D

#43: szólni kell nekik akkor, nem vették észre... :D :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#43) Blyan válasza atike (#42) üzenetére


Blyan
félisten

Mert a 3GS nem volt szappantartó?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44) Mr President


Mr President
senior tag

Még mindig hülyeségnek találom az "olcsó" iphone híreket. Olcsó mindig az aktuális csúcs telónál két évvel előbbi széria. Szerintem ez így rendben is van.
Az más kérdés hogy nekem az utóbbi években egyik telójuk sem jön be. Nincs benne semmi újítás ami miatt késztetést éreznék a vásárlásra. Ellenben a mostani androidos csúcstelókkal. S4 és a One nálam ezerszer különb teló az i5-nél.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#45) xmaas


xmaas
őstag

Szerintem hogyha ez igaz hogy kiadnak "ocso" ajfont uzleti szempontbol kifizetodo mert sokan megfogjak venni majd kiderul a vegen amikor latjuk a vegleges keszuleket hogy mennyire art vagy sem a ceg "imazs" nak

(#46) manoarc válasza Mr President (#44) üzenetére


manoarc
senior tag

"Olcsó mindig az aktuális csúcs telónál két évvel előbbi széria."

Vagy még az sem ... :U

{。^◕‿◕^。}

(#47) fahrii


fahrii
őstag

ocsmány

(#48) Stauffenberg válasza Mr President (#44) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én meg a Galaxy S4-ben nem látok fantáziát. Ha most el akarnék költeni egy valag pénzt ilyen jellegű hülyeségre, akkor az S3-mat venném jelentősen olcsóbban (most közel százezerrel, de majd ha az S4 ára beáll akkor is bő 40-50 ezer lesz a különbség). Ez a gyártó is bekerült egy komfort zónába, mint az Apple. Már nem kell törnie magát az elsőségért, mert azt megszerezte (meg az Apple is első, csak át kell fogalmazni a statisztikákat). Ezért elég csak néhány apró újítást eszközölnie évente egyszer és kész.

A Nokia Lumia 920 szerintem nagyon jópofa, egy sor olyan dologgal állt elő elsőként, melyek tényleg lényeges újítások. Nagyon komoly fejlesztésen átesett kamera, kesztyűben is működő érintőképernyő, vezeték nélküli töltés és sorolhatnám. Engem nem hat meg, hogy most valaminek egy kicsivel megnőtt a felbontása, rátettünk egy kicsit a képernyő méretre meg kaptunk egy picivel erősebb hardvert, miközben már az előző generáción sem fog még ki semmi még hosszú ideig. Csak azt sajnálom, hogy a Lumia 920 ilyen dög nagy, drága és WP8 fut rajta, amitől egyébként sikítva menekülök el.

(#49) wmati


wmati
addikt

Ez meg mi csoda ?

(#50) rizso


rizso
addikt

A Desire, amit használtan vettem, az ma már olcsó :) De egy 100-150eFt-os telefon minden, csak nem olcsó (márpedig tuti lesz annyi, ha egyáltalán lesz).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.