Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

még mindig mondani kell, hogy ilyen kocsik üzemeltetése nem törvényes? vagy a máv vállalja a felelősséget minden innen elkövetett disznóságért?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Felújítani meg takarítani sem ártana! ;] Vagy esetleg új szerelvényeket beszerezni. ;]

(#3) icon válasza bambano (#1) üzenetére


icon
senior tag

Nem értem, mire gondolsz...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#4) #06658560 válasza icon (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha jól tudom arra, hogy a magyar törvények szerint a nyílt wifi nem engedélyezett, minden felelösség az adott hálózatról elkövetett büncselekmény esetén a hálózat tulajdonosát terheli.

(#5) anulu válasza #06658560 (#4) üzenetére


anulu
félisten

Emlékeim szerint jól tudod.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

sms-regisztráció? :U

egyfajta azonosításra jó az...

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#7) bambano válasza icon (#3) üzenetére


bambano
titán

Arra, hogy a jogszabály szerint egy hálózatból kimenő illegális forgalom kezdeményezőjét vagy tudni kell azonosítani (ez pl. internet szolgáltatókra jellemző) vagy vállalni kell a jogsértésért a felelősséget.

Ha pl. gyalázzák valamelyik celebet, akkor a blogmotorból kiszedik az ip címet, az ip cím alapján megmondják a szolgáltatók a szerződött felet és akkor a szerződött fél vagy megmondja, hogy ki követte el vagy elviszi a balhét. Itt konkrétan a máv szerződik a mobil internetre, ami a wifi ap-ket táplálja, tehát a mávnál landol minden ilyen témájú megkeresés. A vasúti kocsikon meg nyilván natolnak.

Ha a máv nem tudja megmondani, ki követte el, akkor övé a felelősség. De ez igaz minden nyílt wifire, éttermi hotspottól kezdve az összesre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) KEndre válasza bambano (#7) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

ezt találtam:
...az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény - kimondja: a hozzáférés-szolgáltató - feltéve, hogy az információ továbbítását nem ő kezdeményezi, címzettjét nem ő választja meg, és tartalmát nem ő választja ki - az általa hozzáférhetővé tett információ tartalmáért nem felel. A szolgáltató mentesülése azonban „nem zárja ki azt, hogy az a személy, akit a jogellenes tartalmú információ révén sérelem ért, (...) a jogsértés megelőzésére vagy abbahagyására irányuló követeléseit a jogsértő fél mellett a közvetítő szolgáltatóval szemben is bíróság útján érvényesítse". A szerzői jogi törvény ezzel összhangban úgy rendelkezik, hogy a jogaiban sértett szerző „a jogsértés vagy az azzal közvetlenül fenyegető cselekmények abbahagyását" attól is követelheti, „akinek szolgáltatását a jogsértés elkövetéséhez igénybe vették".

Tehát én úgy értelmezem, ha valakit jogsértés ér, akár kérheti a közvetítő szolgáltatás felfüggesztését is. Mondjuk ez a valóságban nehezen elképzelhető, de jobb lenne, ha a MÁV Start megelőzné a bajt, és azonosíthatóan engedné a wifijét használni.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#9) Tapsi válasza KEndre (#8) üzenetére


Tapsi
addikt

Pl. milyen azonosításra gondolsz?

(#10) bambano válasza KEndre (#8) üzenetére


bambano
titán

ugyanezen törvényben van egy olyan pont is, hogy a közvetítő szolgáltató akkor mentesül a hálózatából elkövetett törvénysértések jogkövetkezményei alól, ha hatékonyan megakadályozza a törvénysértés folytatását. Amit nem tud megtenni, ha nem tudja, ki követte el. ( 7.par. 4. bek)

De nem csak a szerzői jogvédelem vonatkozik ide, hanem pl. a hatóságokkal való együttműködés is adatszolgáltatási kötelezettség esetén (többek között 2001. évi XL törvény 13. par).

Más: ez a 13. par. 11. bek de jó kis mocsok szabály, eddig fel se figyeltem rá :P

Szerk: "Tehát én úgy értelmezem, ha valakit jogsértés ér, akár kérheti a közvetítő szolgáltatás felfüggesztését is.": a közvetítő szolgáltatás globális (vagyis az adott közvetítő szolgáltató minden ügyfelére vonatkozó) felfüggesztését nemigen kérik, nemigen kérhetik, de adott konkrét jogsértés esetén adott konkrét ügyfél szolgáltatásból történő kizárását rutinszerűen kérik és teljesítik.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) rgranc válasza Tapsi (#9) üzenetére


rgranc
aktív tag

Kicsit feljebb felvetették: SMS regisztráció

Svájcban jártam márciusban, ott pl. a McDonaldsban van ingyen wifi, délelőtt egy óra és délután egy óra ingyenes, SMS-ben küldik ki a belépési jelszót.

(#12) #06658560 válasza Tapsi (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nullás összegü bankkártyás vásárlás, vagy 0,1ft-s, amivel kapsz egy kódot pl. lehet alkalmas ilyenre.

(#13) KEndre válasza Tapsi (#9) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

fellépek a rendszerbe, beírom a mobilszámomat, majd kapok sms-ben egy egyedi jelszót az utazási időtartamra (+ 1 órát a késéssel is számolva).
A mobilszámom már egy azonosítás... tudom, ez is gyenge, de legalább jogilag szolgáltatóként védve vagyok.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#14) #06658560 válasza KEndre (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Evlileg idökorlátot sem kellene adni, vana vonaton gps, stb., lehetne megoldás levenni az érkezési információt.

(#15) icon


icon
senior tag

szép kis ország ez, mondhatom... a hivatalok után már a köztudat is azt szajkózza, hogy minden ember bűnöző... ez már olyan, hogy a kalauz a felszállóknak a vonaton hátrabilincselné a kezét, hogy senki ne tudjon lopni...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#16) rgranc válasza KEndre (#13) üzenetére


rgranc
aktív tag

Ismét az előző példát hozom fel: a McD-s jelszó fél évre érvényes, addig nem kell az adott mobilszámhoz újat kérni (bár természetesen meg kell adni minden alkalommal).

Ez a szolgáltatónak is jó egyrészt, mert jóval kevesebb SMS-t kell kiküldenie, másrészt a felhasználónak gyorsabb, mert ahhoz hogy mondjuk megnézzen egy emailt vagy egy moziműsort, nem kell minden alkalommal SMS-re várnia...

Most belegondoltam abba is, hogy marketing szempontjából is van ennek előnye a szolgáltató részére: a MÁV így például nagyjából tud profilozni, hogy melyik vonatokat, mikor használom, és (később majd) akár egyedi ajánlatokkal is bombázhat...

/r.

(#17) ZxZ válasza bambano (#1) üzenetére


ZxZ
tag

..és személyi igazolvány nélkül nem tartózkodhatok közterületen..?

..és persze tulajdonképpen minden város önkormányzata is felelősségre vonható, amiért külön engedély vagy regisztráció és mindenféle azonosító nélkül, szabadon engedi a város utcáira az embereket, ahol aztán kirabolhatnak, megverhetnek, meggyilkolhatnak, ahonnan betörhetnek a lakásomba stb...

..ja, és követelem, hogy jelentkezzen az összes olyan internetező, aki az általam valaha készített képeket és írásokat megnézte, elolvasta... csak hogy elkérhessem a jogdíjat...

ZZs

(#18) bambano válasza ZxZ (#17) üzenetére


bambano
titán

ne égesd magad, nem jársz jól vele.

személyi igazolvány nélkül, miután nem kötelező okmány, természetesen tartózkodhatsz közterületen. fényképes személyi azonosító irat nélkül viszont nem.

a netezők esetén meg nézd meg a logjaidat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) ZxZ válasza bambano (#18) üzenetére


ZxZ
tag

..szinte sosincs nálam "fényképes személyi azonosító irat"... most mi lesz..? : ))

..szerintem ne szarozzunk, ültessünk mindenkibe chipet...

ZZs

(#20) kali válasza ZxZ (#19) üzenetére


kali
legenda

esetleges probléma esetén, elvesz a hatóság némi időt a napi ténykedésedből, illetve soványabb lesz a zsebed/pénztárcád/számlád.
eljön az az idő is...

szoktál utazni vonaton? amennyiben igen, úgy gondolom nem kedvezményes jegy birtokában...

(#21) ZxZ válasza kali (#20) üzenetére


ZxZ
tag

..az elmúlt 25évben 3x vagy 4x fordult elő asszem, hogy kérte a közeg és persze nem volt nálam.. egyszer kellett velük mennem, még az előző korszakban, de az sem tartott 2-3 óránál tovább..
..vonaton nagyon ritkán utazom...
..és persze ha elutazom, akkor szoktam vinni, de akkor is volt, hogy elfelejtettem...

..szóval, ha valaki elkezdi túl komolyan venni ezt az ellenőrizhetőséget akár a valóságban, akár a virtuális világban, az nagyon fél és/vagy a fasizmus alapjait fekteti le...

[ Szerkesztve ]

ZZs

(#22) kali válasza ZxZ (#21) üzenetére


kali
legenda

ez a te nézeted és véleményed, a jogszabályok/törvények mást mondanak - az előző korszakhoz képest lazultak, de adott irányú kötelezettség megmaradt, gondolok itt a személyazonosság igazolásával kapcsolatos kötelességekre! persze akinek nem probléma, hogy bármikor előállíthatják emiatt, és nem tud akkor és oda menni, amikor és ahová fontos lenne, mert akár órákra korlátozhatják a személyes szabadságában, illetve pénzbírságot szabhatnak ki emiatt, annak lelke rajta...
rühellem a politikát, nem is megyek bele úgy, mint te, de mindig és minden területre kell bizonyos (jogi) szabályozás, és régen rossz, ha valamit/valakit nem lehet beazonosítani, mert a máv...stb ezt nem veszi figyelembe, de biztos vagyok benne, hogy lesz is még ebből probléma! :(
te sem feltétlenül örülnél annak, ha ilyen tényezők miatt nem lehetne beazonosítani azon személyt, aki a te sérelmedre bűncslekményt követ el!?!?
mindegy, a "közvetítő" elviszi majd a balhét...

[ Szerkesztve ]

(#23) bambano válasza ZxZ (#21) üzenetére


bambano
titán

"..szóval, ha valaki elkezdi túl komolyan venni ezt az ellenőrizhetőséget akár a valóságban, akár a virtuális világban, az nagyon fél és/vagy a fasizmus alapjait fekteti le...": vagy jobban tisztában van a jogszabályokkal és az alkalmazásuk napi gyakorlatával, mint pár hmcs.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) ZxZ válasza bambano (#23) üzenetére


ZxZ
tag

..attól, hogy tisztában van valaki egy jogszabállyal és az alkalmazásuk napi gyakorlatával, nem jelenti azt, hogy az a jogszabály megfelelő mindenki számára vagy egyáltalán a szabályozandó számára..

..egy szabály akkor ideális, ha kizárólag a szabályozandóra van hatással..
..erre kéne törekednie a jogalkotóknak, de sajna sosem ezt teszik, hanem csak bizonyos érdekeknek megfelelően alkotják meg azokat vagy éppen csak dilettánsként, átgondolatlanul (eklatáns példa a jelenlegi magyar kormány)... erről ennyit!

ZZs

(#25) ZxZ válasza kali (#22) üzenetére


ZxZ
tag

..ezek szerint már rég meg kellett volna szűnnie a bűnözésnek, hiszen van ellene egy raklap szabály elég rég óta.. (folyt.lejjebb)

[ Szerkesztve ]

ZZs

(#26) kali válasza ZxZ (#25) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy pont azért nem szűnt meg, mert sokan úgy közelítik meg a dolgot, mint te... :U
sebaj, gondolj majd ezekre, ha például a topic témájául szolgáló eszköz útján követnek majd el a sérelmedre bűncselekményt, és a korábban leírt okok miatt marad hivatalosan "megtorlatlan".
mindennek - legalább - két oldala van, persze az sem jó, ha indokolatlanul szűkre vesznek valamit, de az ellenkezője is probléma, pláne úgy, hogy nem mind a két oldalt nézik el azonos szinten...
a sok, nem feltétlenül egyenlő a jóval!

[ Szerkesztve ]

(#27) ZxZ válasza kali (#26) üzenetére


ZxZ
tag

..sztem meg azért, mert sokan úgy közelítik meg a dolgot, mint te.. : ))
..a "megtorlás" nem megoldás, legfeljebb tüneti kezelés lehet.. ráadásul sok esetben kontraproduktív lehet...
..viszont a megfelelően átgondolt megelőzés az..
..és a megfelelő az nem két oldal figyelembe vétele, hanem amennyinek csak lehet..

..a sérelmeimből pedig inkább tanulok, mint hogy a bosszúvágy keserítse az életem...

[ Szerkesztve ]

ZZs

(#28) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Felénk csak mutatóba jár ilyen szerelvény, de jó dolog ez, már én is belefutottam egybe.

x gon' give it to ya

(#29) kali válasza ZxZ (#27) üzenetére


kali
legenda

ráadásul nem is értettél meg, akkor hagyjuk inkább... :U
igaz, én nem csatlakozom fel nyitott wifi hálózatokra, a saját érdekemben sem, akkor már biztosabb a mobilinternet.

(#30) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Örvendetes hasznos hiszen ha vonatra ülünk,ott stabil WIFI van,mindenüt,minden idöben! Mig Fövárosban Möbil nettezni csak Méreg drágán lehet el avult lassu,letöltés,mert inkább csak /GPRS-EDGE/ tán 3G van néhol HSUPA-UMTS gyengécskén 4G-LTE HM-HM-Nos érdemes a vonattal gyakrabban utazni,mert Ingyen WIFI-van! :Y :C ;]

föolvaso

(#31) bambano válasza fojuzer (#30) üzenetére


bambano
titán

egyrészt írhatnál legalább egy mondatot, amiben 5-nél kevesebb helyesírási hiba van, másrészt mit gondolsz, a vonatos wifiről hogy megy ki az adat? megsúgom: 3g-n. úgyhogy a vonatos wifi pont ugyanolyan vacak, mint az a mobilnet, amit leszóltál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.