Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mghltm


mghltm
addikt

Sapphire HD 7770 GHz FleX Edition @ hardwareheaven

a showdown es a cs:go eleg szepen fut a 3 monitoros rendszeren :)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#2) Silentfrog válasza mghltm (#1) üzenetére


Silentfrog
veterán

Az elég szépen azt jelenti,hogy medium beállitás mellett?
A legtöbb játék meg meg is hal a 3X os full hd mellett.
Ha játszani akar az ember 3 monitorral akkor ne ilyen kártyát akarjon venni.

(#3) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Kár, hogy túlárazottak ezek a kártyák (is). Még mindig inkább 6850-et veszek, ami olcsóbb, és gyorsabb. Pedig vennék 7770-et is csak nem nagyon éri meg.

(#4) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ezt most nem értem. Egy DP-DVI átalakító kb. 2000Ft, de nálunk van egy rakat feleslegesen a raktáron.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) Silentfrog válasza antikomcsi (#3) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ez azért nem teljesen igaz 32 ezerért kapsz már 7770 oc-t bolta 3 év garival 6850-et már nem láttam ennyiért és a 7770 oc szinte hozza a 6850 sebességét.
Én pont most vettem egy 7770-et és én is gondolkoztam azon amit mondasz,de végúlis nem vettem 6850 et.
A fogyasztás is a hetes széria felé mozditotta az elhatározásomat.

(#6) antikomcsi válasza Silentfrog (#5) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Kíváncsi vagyok, ha majd lehet tudni az árát mennyi lesz, nem hiszem, hogy 32K-ért megkapod majd. Persze, sokfelé lehet sok mindent kapni, különböző árakon, de ettől még a cikkben szereplő kártya túlárazott marad.

(#7) maci8 válasza antikomcsi (#3) üzenetére


maci8
csendes tag

HD7770 OC 32500 huf Vs. HD6850 39700 huf.

(#8) Male válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Csakhogy a 2000Ft-os az passzív átalakító... tehát semmire sem mész vele, ha három monitort akarsz használni... csillagozott nagyon apró betű by AMD.

(#9) Jim Tonic válasza Male (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hopp, ezt nem tudtam. Bővebben?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) Ringman válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


Ringman
nagyúr

AMD Eyefinity Validated Dongles

+ még sapphire és xfx forgalmaz ilyen (valószínűleg csak matricázva)

(#11) antikomcsi válasza maci8 (#7) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Világosan le van írva a cikkben, hogy még nem lehet tudni az árát, esetleg azért pár számot és típust még írj ide.

Amúgy ahol én tudok venni, ott 34K a Sapphire 7770, ez a flex meg szerintem 4-5K-val lesz drágább.

Szerintem nem éri meg a felárat, így túlárazottnak tartom, mi a gond ezzel? Ha Neked tetszik vegyed majd nyugodtan.

(#12) Male válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Ahhoz, hogy 3 kijelzőt kezeljen, legalább egy kijelzőt DP-re kell kötni (kivéve a FLEX és hasonló modellek). Ha a kijelző eleve DP-s bemenettel bír, akkor semmi gond, ha viszont átalakítózol, akkor figyelni kell, mert csak az aktív átalakítók jók erre. A DP->D-subok mind aktívak, a DP->DVI-k között viszont csak a drágábbak (6-7000 körültől), az olcsók sima passzív átalakítók.... kép van velük, működik, csak marad a max két kijelző egyszerre limit.

Ringman: Elvileg bármelyik jó, ami aktív átalakító, ez a lista kb olyan, mint a memória kompatibilitási lista az alaplapoknál.

antikomcsi: "Véletlenül" a FLEX modellek mindig kb egy aktív DP->DVI átalakító árával drágábbak... olyan meglepő ;]

[ Szerkesztve ]

(#13) Misi 007 válasza maci8 (#7) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Nem kötekedni akarok csak mielőtt árakat hasonlítasz össze érdemes lenne azt is megnézni hogy a 6850 már csak pár helyen kapható mivel elkapkodták őket.
Lehet hogy az ár ami épp fel van tüntetve már csak úgy ott van a honlapon és nincs is nekik készleten elvégre kifutó modellről beszélünk... :K

[ Szerkesztve ]

(#14) antikomcsi válasza Male (#12) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ezeket a futurisztikus csatlakozókat amiket mondasz, nem is ismerik ott, ahova veszem ezeket a kártyákat. :DDD ;]

(#15) Ringman válasza Male (#12) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak gondoltam linkelem a hivatalos álláspontot.

--

vagy kb annyival drágább a dell u2312/2212 az lg 23/22ips-eknél, mint egy displayport átalakító :)

(#16) Gomez86 válasza Silentfrog (#2) üzenetére


Gomez86
őstag

Ez bizony nagyon igaz. Van egy 6870flex-em és még csak nem is 3xfull hd-vel használom, és mégis nagyon megérezni a teljesítményén a növekedett felbontást. A másik tanulság hogy szerintem 1 GB az nem elég erre...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#17) zapok


zapok
aktív tag

Nem rossz. A Sapphire jó márka hírében áll. Bár a 7770 fórumban már volt akinek rövid időn belül elhalálozott, de ez csak a kivételt erősíti (gondolom).

Tetszene nekem is, ha 30k alatt lenne ez a Flex, mert kb. annyit még megérne.

Ne feledjük ez még mindig 128 bit és a driverek sem kiforrottak még hozzá. FHD-re elég, de Eyefinityre már kevés, az olvasott fórum hsz-ek alapján.

Na majd, talán januárban..., lehet megint gondolkodnom a cserén, - már ha lesz rá keret - (akkor lesz 2 éves a mostani VGA-m).

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#18) Silentfrog válasza Gomez86 (#16) üzenetére


Silentfrog
veterán

A gtx 660ti vel nézem egy tesztet A gta-t nyűstölték.Azzal a kártyával ment 40 fps-el a 7770 még medium felbontáson is 19-20 fps-t tudott csak kipréselni magából./erős proci volt a tesztben / Bár nm értem,hogy aki kiad 3 monitorra egy rakás pénzt az miért akar egy 30k-s videokártyával randalirozni. Játékra kevés 3 monitorral.
Aki meg árérzékeny az ne akarjon olyat! Nekem sincs. :P

[ Szerkesztve ]

(#19) Gomez86 válasza Silentfrog (#18) üzenetére


Gomez86
őstag

háát. jogos, de én pl úgy csináltam hogy volt már egy monitorom, és kerestem hw aprón mellé még kettőt. Így megvettem a két másik monitort 50-kért szóval ki lehet ezt hozni nemsok pénzből is de tény hogy a VGA-n nem illik spórolni semmilyen esetben sem ha játékra kell egy gép...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#20) Male válasza Ringman (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, hasznos az, csak a gond vele, hogy kb beszerezhetetlenek errefelé a listán lévők.

:) ...hát igen, vannak ilyen "véletlenek" :)

(#21) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Hirtelen azt hittem hajlékony kártyák... :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.