Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SWiNEBoY

Klassz írás!
Annyit fűznék hozzá, hogy a Grande Puntoban ill. a Lineában is hasonló módon lehet bekötni ugyan ezt a kábelt, tehát nekik is hasznos lehet az iromány. ;)

(#2) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Nesze semmi, fogd meg jól! Ez így csak dicsekvés, nem segítség. Ha akarsz segíteni a sorstársaidon, akkor tessék leírni, linkelni, hogy mit hol találtál. ;)

Rip and tear

(#3) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ezt a VW Gamma rádióval is meg lehet vajon csinálni?

(#4) bb0t


bb0t
senior tag

SWiNEBoY:
Köszi, végül is nem gondoltam át, de igen egy-két típusnál ugyanez a helyzet. :K
Zoolash:
Nem tudtam mennyire ingyen reklám, de oké belinkelem a webshopot meg berakom majd a villák méretrajzát. ;)
-secret-:
Ha a módok között ott van az AUX akkor sanszos.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#5) Outlander válasza -secret- (#3) üzenetére


Outlander
őstag

Amennyiben Blaupunkt, Vdo vagy Becker a márkája, van rajta mini aux hátul (lásd a kék csati) és bármely módon elő lehet hozni az Aux "menüt" (pl cd váltó gomb, scr gomb nyomkodása kormányról stb) akkor igen...

Egyébként ez nem egy új keletű dolog.... de köszi az írást.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#6) -secret- válasza bb0t (#4) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Már 3 éve nálam van az autó de aux feliratra navigálnom még nem sikerült szóval gondolom nincs.

(#7) bb0t válasza Outlander (#5) üzenetére


bb0t
senior tag

Tudom, hogy nem új keletű innen-onnan össze lehet szedni a dolgokat de gondolom álljon itt egy komplett leírás. :K

Sőt úgy kezdődik az egész cikk, hogy az alábbi dolog nem új keletű. :DD

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#8) Zsolto


Zsolto
őstag

Köszi a leírást!
Ha a jackre ezek után ráhúzol egy tetszőleges, jack-aljzatos sztereó BT headsetet, pl. SE MW600, akkor a vezetéket a headset két töltése között el is felejtheted. Ha pedig tápos BT adaptert választasz, pl. Logitech, Motorola, akkor végleg is 😃.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#9) Muki94 válasza -secret- (#6) üzenetére


Muki94
aktív tag

Megoldható, kétféle módon.
Az egyik költséges, a másik filléres.
Költségesebb beszerezni egy cd tár emulátort, pl Yatour. Így lesz usb portod és auxod is.
A másik, ha keresel egy elektronikához picit is értő embert, aki kiköti a magnó mechanikát, és az olvasófej helyére beforrasztja a jelbemenetet. Ezután már csak annyit kell tenni, hogy azt a kis mikrokapcsolót, ami érzékeli, hogy kazit dugtál be, kikötöd, és a helyére kivezetsz egy kapcsolót, amit te is elérsz.
Ha telefonról hallgatnál zenét, csak átkapcsolod, elmegy kazetta módba, de a telefonodról fogja kapni az audio jelet.

(#10) -secret- válasza Muki94 (#9) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

S ez az emulátor dolog mennyi pénz s, hogy keressem?

(#11) rnyk válasza -secret- (#10) üzenetére


rnyk
tag

[link]

A hasznalt doboz meg van e-bayen [link] kb 12 000 ft.

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#12) jézusom


jézusom
addikt

Ez jó ötlet.
Panasonic CQ-1300-hoz van ilyen lehetőség? Összekötném csatlakozó nélkül is, ha az ISO csatin van egyáltalán AUX bemenet :)

(#13) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Örülök, hogy nem furkaltad meg a műszerfalat. Annál gusztustalanabb megoldás nincs. Egy szakadt ladaban, suzukiban elfér, de egy újabb autónál nem ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#14) akoska23 válasza -secret- (#10) üzenetére


akoska23
aktív tag

Szia! Én itt vettem és a feleségem szerelte be mert pont nem voltam itthon. :P Korrektek én első körben rosszat rendeltem de szó nélkül kicserélték. Azt hiszem az összes Fiat/Lancia/Alfa típusba jók (elvileg amibe van cd tár azokba is) Könnyű kezelni kormányról tudsz váltani zenét van rajta kártyalvasó és USB is.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#15) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Grande puntom van ott is hasonló kábelre van szükség, de sajnos, számomra nem az igazi, nem győzött meg a kábel.

[ Szerkesztve ]

(#16) DarkByte


DarkByte
addikt

Minden új autóban már alap felszereltségnek kellene lennie a Bluetooth kihangosítónak és az ezen keresztüli zene lejátszásnak. De ki vagyok én hogy ezt kijelentsem, elvégre itt minden adott volt az AUX porthoz de a gyártó egy filléres jack portot képes volt kispórolni. :(

(#17) Outlander válasza DarkByte (#16) üzenetére


Outlander
őstag

De kár hogy az új autó is csak úgy mint az ember is, öregszik, az én új autóm 2006-ban volt az... akkor még nem volt alap felszereltség se a esp, se hill a holder, se az első ablakfűtés, se stb... pedig az egy új autó volt. :Y

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#18) DarkByte válasza Outlander (#17) üzenetére


DarkByte
addikt

A cikk tárgyában szereplő autót csak azért ostorozom, mert nevetséges hogy a rádió tudja az AUX bemenetet de valahová a műszerfalba nem tudtak hagyni egy 50 ft-os jack aljzatnak helyet, vagy egy lengő jack aljzatot betenni a kesztyűtartóba ha már máshová nem ment.

De Bluetooth is mióta létezik? Gyors Wikipedia keresés 1999-et ír. És a kihangosító funkcióhoz szükséges Handsfree Profile már a Bluetooth 1.0-ában benne volt. A 2.0-ás Bluetooth elvileg 2004 óta van, az A2DP sztereó audio átvitelhez már az elegendő. Ez is tíz éve elérhető, még is az utóbbi pár évben kezdtem el látni olyan autókat a környezetemben (hétköznapi, nem luxus autók) amelyekben elérhető ilyen kapcsolódás gyárilag.

Aftermarket rádióval nyilván megoldható, de aki nem akarja megbontani a gyári műszerfal elrendezést, esetleg más funkciók is össze vannak építve a rádióval, annak ez nem opció.

[ Szerkesztve ]

(#19) bb0t válasza DarkByte (#18) üzenetére


bb0t
senior tag

Hát igen jogos, de nem erre az egy autóra vonatkozik ez. Réges régen dobhattak volna beléjük egy usb vagy aux aljzatot. És miért van az, hogy egy toyota aigo-ban van egy újabb nagyobb kategóriájú autóban meg nincs. Minden filléres szutyokért elkérnek száz ezreket extraként szánalmas.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#20) daniel_229


daniel_229
csendes tag

Köszi a leírást!

Olcsó megoldás, és a hang minősége sem romlik (számottevően) :N Ez alapján én is belevágnék, de azt előtte jó lenne megtudnom, hogy a cikkben említett "ISO" csatlakozó szabványos vagy gyártónként / autómárkánként eltérő? Nem szívesen bontanám szét 2x a konzolt, hogy megnézzem ugyanez a csatlakozó van-e rajt.
Esetleges buktatók? Találkoztam már olyannal, hogy a gyári fejegységre kötött XY csatlakozó bezavart a rádiónak és olyankor egyáltalán nem fogott semmilyen adót :F Sajnos az okára nem tudtam rájönni, nem vagyok autóvillamosságis :)
Nem a reklám helye de az "öbölbe" 6-700 ft-ért is láttam ilyen kábelt. Valakinek van ezekkel tapasztalata? Érdemes megvenni, vagy az már tényleg csak gyorskötözőnek jó?

(#21) Outlander válasza DarkByte (#18) üzenetére


Outlander
őstag

Klima és elektromos ablakok mióta vannak?

'50 évek végén már voltak olyan autók.... nálunk mai napig lehet kapni kurblis autót, klima nélkül, újonnan...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#22) sipi8610


sipi8610
újonc

Üdv bb0t!

Azt szeretném megkérdezni,hogy ki tudnád e cserélni az autórádióm,mivel sajnos nekem nem sikerült a netről rendelt kiszedő villával kivenni a rádiót :(

(#23) instantwater


instantwater
addikt

Sziasztok,

Vettem kábelt, villát, kiszedtem a Blaupunkt fejegységet, rádugtam az aux kábelt, de sehogy nem sikerül az AUX bemenetet előcsalogatni a rádión.
Csak rádió, cd, és amikor be van dugva pendrive, akkor USB lejátszást enged.

Mi lehet a hiba, vagy hol ronthattam el?

Köszi

(#24) kenwood válasza -secret- (#6) üzenetére


kenwood
veterán

Abban ne legyel biztos.Engem egy 156os alfa cd lejatszoja gyozott le.
Elkonyveltem hibasnak,a szervizben kozoltek,hogy a visszatekero gombot kell tartani par masodpercig,mert az a play. :DDD
Arra viszonylag kicsi az esely,hogy van hatul fizikai aux csatlakozo,de a szoftverben nincs ilyen opcio.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#25) kenwood válasza DarkByte (#18) üzenetére


kenwood
veterán

Rossz a megkozelites.
Ugy kepzeld el ezt a megoldast,mint amikor egy harommagos prociban feloldod a negyediket.

Vasarlaskor megvolt a lehetoseg ra, hogy okosabb legyen a hifi.

Te azert tudsz egy fapados autot 3 millioert megvenni,mert van x ember,aki kifizet 5 milliot is a jobban felszerelt valtozatert.

Ha magasabb lenne az alapfelszereltseg,akkor 3.5nel kezdodne az auto,mert kevesebben vennek meg a 4-5 millios modelleket.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#26) freetaki


freetaki
csendes tag

Hali!
Nem talalom sehol a kiszedo villa mereteit. Le tudna valaki irni?

(#27) freetaki válasza freetaki (#26) üzenetére


freetaki
csendes tag

tessék, ha valaki le szeretné gyártani. de egyszerübb megrendelni 3000ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.