Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Félig OFF: a floppy csati miért nem tűnt még mindig el? Szvsz lassan már másfél, de lehet, hogy két évtizede, hogy senki sem rak 3,5"-os FDD meghajtót a gépbe, pláne nem az, aki eféle tápot vesz magának. Ehhez képest rendületlenül küzd az életéért a floppy tápcsati... Nem is teljesen sikertelenül. :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) MMIX válasza Cifu (#1) üzenetére


MMIX
addikt


Mert a floppy csatlakozó a népi neve, a hivatalos az, hogy berg és nem csak floppynak kellhet.
-------------------------
Az RMx ugyan az, mint az RMi, csak nincs Corsair link képessége.

[ Szerkesztve ]

(#3) Jim Tonic válasza MMIX (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Megannyi előlapi panelhez is kell, stb.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) Bolobi


Bolobi
tag

igen van ahol még felbukkan de nem olyan gyakori. Mert akkor a molex gyakoribb azt meg ezekről már kihagyják.
update: vagy a perifériák a molexre utal?

[ Szerkesztve ]

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#5) Ł-IceRocK-Ł válasza Bolobi (#4) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Úgytudom így hívják, periféria= molex ahogy láttam.
A satát külön tüntetik fel.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#6) Jim Tonic válasza Ł-IceRocK-Ł (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Így van. Nagyon helyesen nem molexeznek, mert az egyrészt egy vállalat, másrészt a saját tervezésű csatlakozóit mind molexnek hívják, és nagyon változatosak. Pl. a 24 pines alaplapi csatlakozónak is molex a neve (mini-fit jr., vagy ilyesmi).

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) Bolobi válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


Bolobi
tag

Ma is tanultam valamit :R :R

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#8) Ł-IceRocK-Ł válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Tehát mindenki aki úgymond molexezik, nem helyes kifejezést használ, a leírtak alapján. DE!
Én már annak is örülök amikor a molex csatlakozót fel tudják ismerni :D. Ami helyesen a periféria csati mint tudjuk.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mi az újítás?

Mert ahogy elnézem ugyanaz a belső, mint az RM / CWT belsős /esetében.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) nyunyu válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

Nagyon helyesen nem molexeznek, mert az egyrészt egy vállalat, másrészt a saját tervezésű csatlakozóit mind molexnek hívják, és nagyon változatosak

Periferia csatit raadasul nem is a Molex tervezte, hanem az Amp nevu vallalat volt olyan galad, hogy a Molex 0.093" alapjan rajzolt egy ugyanolyan meretezesu, de eltero formaju csatlakozot, amit nem lehetett bedugni a Molex gyartmanyu csatikba.

Aztan valahogy megis a molex nev ragadt rajuk. ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) snecy20 válasza Cifu (#1) üzenetére


snecy20
veterán

Még az én nem túl régi Asus Xonar Essence-emhez is ilyen kell, és nagyon remélem is hogy ez a csatlakozó fajta még jó ideig nem tűnik el.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12) gy.laci válasza Cifu (#1) üzenetére


gy.laci
csendes tag

Nekem ehhez kell, úgyhogy jó ha van rajta:
Asus Xonar DX

A múlt: gy.laci felhasználónak 29 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#14) dqdb válasza Cifu (#1) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ennél a tápnál is (ahogyan mostanában egy több modulárisnál) egy átalakítókábellel tudják le a Berg csatlakozó támogatását, a moduláris kábelkötegek egyike sem tartalmaz ilyet:

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Nem nagyon követem a Corsair tápegységeit, így megkérdezném, hogy ki gyártja a belsejét?

[ Szerkesztve ]

(#16) dqdb válasza CsonkaImo (#15) üzenetére


dqdb
nagyúr

CWT

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17) Graphics válasza CsonkaImo (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennek éppen a CWT, de elég változatos, mondjuk jól jelzi azt is, hgoy az RM első kiadásában még Chicony belső volt, amit a tesztek se dicsértek agyon.

A CWT azért más kvalitás, ők tényleg le tudják fedni a tápok teljes palettáját ha kell.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) exedoc


exedoc
senior tag

Nálam egy HX850 muzsikál, az is CWT-s. Nagyon elégedett vagyok vele, sokat vaciláltam mire megvettem. SLI / Crossfire konfigra terveztem, bár sajnos jelenleg csak egy kártyám van. Jó kis tápok, igaz a Corsair csak matricáz, az utóbbi években kezd feljönni a nagyok mellé. (Seasonic, Enermax, EVGA, FSP)

[ Szerkesztve ]

(#19) Graphics válasza exedoc (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Corsair jól indult, és utána történt meg a visszaesés minőségileg.

Az ok egyszerű, profit..

Kihozták anno a CX400-at, Seasonic SS400-ET platform, jó belső

Aztán ott voltak a HX-ek, de ott már elkövettek hibákat, letekerték a ventit, kérésre, és nem volt megfelelő hűtés, Seasonic-kal indult, majd szépen azokat is kivezették, mostanság a HXi-ben szerencsére újra feltűnt

Aztán a TX szériában is Seasonic volt sokáig, aztán jöttek a V2-es kiadások, ahol átvette szinte minden modell belsejét a jóval olcsóbb beszállító a CWT pl, de utána lett Chicony belsős Corsair is, és a legszörnyűbb számomra... Great Wall a CS-ben..

Na szóval ezek miatt számomra a Corsair kiesik... a kezdeti hírnévből próbáltak megélni.

Amúgy igen, X összeg felett jók, de pl ahol labdáznak mondjuk az RM-k is, ott már Seasonic tápot lehet kapni..

OKé, más liga, majdnemhogy más brand az AX sorozat, az full minőség.

Az Enermax már kezd kicsit lecsengeni, új szériákban már CWT gyártósoron készül minden, Enermax tervezéssel / konkrétan nem nevezném hanyattlásank, de elég érdekes hat a dolog.

Szögezzük le a CWT-vel semmi bajom, szerintem konstans minőséget tudnak. Inkább a Corsair üzletpolitikája zavaró.

Ezért inkább a színtiszta OEM megoldásokat díjazom, ott tudom mit kapok

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) eventus válasza exedoc (#18) üzenetére


eventus
veterán

Mert az enermax, evga nem matricaz, mi?:)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21) nyunyu válasza Graphics (#19) üzenetére


nyunyu
félisten

Aztán ott voltak a HX-ek, de ott már elkövettek hibákat, letekerték a ventit, kérésre, és nem volt megfelelő hűtés, Seasonic-kal indult, majd szépen azokat is kivezették, mostanság a HXi-ben szerencsére újra feltűnt

Nekem semmi bajom a 7 eves, letekert ventiju, Seasonic beles HX520-szal.

Ugyan par honapja a nyari kanikulaban nem mindig akart poccre indulni, de csak annyi volt a baja, hogy korabban sosem volt meg szetszedve, aztan a vastag porreteg miatt tulmelegedett.
Fel kilo por kivakarasa utan ugyanugy megy, mint uj koraban :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) exedoc válasza Graphics (#19) üzenetére


exedoc
senior tag

Ezt nem tudtam, nem követtem végig az eseményeket. Igazából a vételt tesztek alapján döntöttem el, általában külföldi oldalakon nézegetve. Hál istennek nagyon jól szellőző házam van, szóval ez nem gond, meg nincs is kimaxolva egyenlőre. Elég nehéz itt már követni ki gyárt mit, ki matricáz, ki tervez. Nem tudom milyen a CWT, olyan rosszakat nem írtak róla, de persze egy Seasonic-nak nem ér a közelébe (már ha az is megtartotta a minőséget).

(#23) wolfman


wolfman
veterán

Úgy látom csak tolják a felhasználókat 500W fölé. Igazából nem foglalkoztat a dolog, mert van 460W-os Platinumom, csak hogy nem egy nagyon elterjedt a jó hatásfok alacsonyabb teljesítménynél.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#24) Graphics válasza nyunyu (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem is kirivo eset amit irtam, de fordult elo par tulmelegedo peldany

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) Jim Tonic válasza Graphics (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már majdnem felhúztam az agyam, ahogy olvastam a hozzászólásod, mert most vettem egy AX760-at, és én nem tudtam, hogy a Corsair így eladta a lelkét. Akkor az AX760 még Seasonic? Hülye döntés amúgy, hogy minőségi tápokkal megalapozzák a nevüket a piacon, majd választanak egy olcsóbb OEM partnert, az árakat meg nem csökkentik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Az én HX650-esemben pontosan két éves korában PUKKANT el valami, A gyár intézte a garanciát. Kaptam helyette egy RM650-et. Nem is vagyok túl boldog.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#27) dqdb válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor az AX760 még Seasonic?
Igen :K

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28) wolfman válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


wolfman
veterán

Mert a gazdasági világválság még jelen van, csak burkoltan. A világon minden cég ügyeskedik valahogy.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29) Graphics válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen az Seasonic.

Hat ez van, nem veletlen nincs olcso kategoriaban ajanlott Corsair tap...

Sokszor amugy elternek a referenciatol is ... De van hogy szar szeria sikerul, lasd kattogo GS szeria a hybrid ventivel.
Youtube kiad parat

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) icp1970 válasza Graphics (#29) üzenetére


icp1970
senior tag

Igen nagyon jó tápok,de sajnos az áruk nem igazán kedvező.

(#31) ASch


ASch
csendes tag

Sziasztok!
Tervezek egy CORSAIR RMx Series 750W tápot venni - más márkáknál olvastam, hogy esetleg sípolhat, cicereg, stb. Akinek ilyen van, írja le, legyen szíves, hogy ennél jelentkezett-e hasonló...
Thx! :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.