Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) copin


copin
őstag

Érdemes lesz ilyen magas sebességet kihasználni?

(#2) Jofi81 válasza copin (#1) üzenetére


Jofi81
őstag

Nem hinném. Aki azt akarja, hogy az adatok néhány év múlva is olvashatóak legyenek a lemezen, az úgysem fog 20x-osan írni.

(#3) PPeter válasza copin (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Nem. De valamivel el kell adni az új írókat. :D

Ránézésre NEC/Optiarc klónnak tűnik - majd meglátjuk.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4) [CS]Blade2 válasza copin (#1) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Semmi értelme, ált. ekkora sebeségen nem tud végigirni egy lemezt, vissza szokott váltani 16X 12X egészen akár 8X-osik, majd a végén megint felmegy 20X -osra, és szar lesz a lemez.

Én 3,3X, vagy max 6X-osan irok Sony NEC Optiarc iróval, és 4X vagy 8X -osan a Piooner-el..

(#5) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

és alig kerül majd többe, mint a már piacon lévő, lassabb változatok.

Hja, végulis akkor kb 20e lesz itthon, és ráadásul már csak a névért fizet a lúzer júzer. :(((

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#6) zsolt501


zsolt501
nagyúr

AZ LG N60-as már ezt tudja vagyis a 20X-os írást.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Plextort valamiért mindig is meg kellett fizeni....nincs sok tapasztalatom az újakkal, de régen NEC is tudott "mindent" és fele annyiért.

...

(#8) PPeter válasza Devid_81 (#7) üzenetére


PPeter
addikt

Pont régebben volt az, hogy a Plextor többet adott - önmagával a termékkel és a terméktámogatással is -, mint bármelyik más gyártó. De az optikai adattárolók piaca ma már kommerszebb mint valaha, a tömegtermelés és az olcsó árak miatt nem éri meg egyedi fejlesztéssel nyomulniuk a piacon. Viszont felépítettek egy márkanevet, amit jó pénzért el lehet adni, valamint a support tényleg jó náluk.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#4) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

20X az 27.7MB/s :Y :C

Ennyit már egy mezei HDD nem tud irni folyamatosan :D
PPeter: Persze rendszer hdd, sok file, 5400RPM, stb...

Ekkora sebbeség nagy hanggal is járhat, meg hőt is termel....jönnek majd a 400X-os dvds-irók at végeznek 2sec alatt a lemezzel, és egy gyufásdoboz hamú jön ki mikor kiveszed a lemezt... :C

Nekem nincs szükségem sem a 20X sebbeségra, sem a Plextor terméktámagotásra, és 20K-t sem adnák egy ilyen iróért, főleg hogy 6-8K-ért már egész komolyat kapsz, és még ha el is baxodik, veszel mégegyet, és még mindig alatta vagy árban is...

[ Szerkesztve ]

(#10) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Lassan valamelyik gyártó megint feltalálhatja a spanyolviaszt és kiadhat egy kétfejes írót, mint annak idején a Kenwood. :D

Aki hülye, haljon meg!

(#11) PPeter válasza [CS]Blade2 (#9) üzenetére


PPeter
addikt

Folyamatossan biztosan nem, de folyamatosan - ha nem töredezett a fájlrendszer és nem a rendszervinyód - simán.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) PPeter válasza L3zl13 (#10) üzenetére


PPeter
addikt

Az olvasó volt, khmm, csak szólok.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) Padisah


Padisah
tag

Csak nekem furcsa, hogy DVD lemezeket 20x-os tempóval ír, de csak 16x-os sebességgel olvas?Vagy ez így természetes?

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#14) PPeter válasza Padisah (#13) üzenetére


PPeter
addikt

Az írási stratégiák az egyes lemezekre szabottak (a MID alapján), az olvasás mwg nincs lemezekre (gyártónként) optimalizálva: nem is lehetne, mivel egy üres, szűz lemezzel ellentétben egy megírt korong paraméterei ezer dolog miatt lehetnek eltérőek az optimálistól.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Szerintem ha akarnák íróban is meglehetne valósítani ha akarnák (vagy nem).

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#16) PPeter válasza zsolt501 (#15) üzenetére


PPeter
addikt

Nem lenne értelme. Tegyük fel, hogy megoldják a külön fejjel felírt szakaszok zökkenőmentes összekapcsolását és minden ezzel kapcsolatos tecnológiai problémát.

Tehát: ha két fejjel akarsz írni, akkor ugyebár a két fejet kiszolgálandó, felírandó adatot is produkálni kell, párhuzamosan, folyamatosan - erre meg a kommersz SATA/PATA csatolás és az átlagos felhasználó agyontöredezett állományrendszere nem alkalmas. Lassabb lenne, mint egy fejjel.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#17) Huggyos válasza PPeter (#8) üzenetére


Huggyos
tag

Akkor ma mar egy Plextor semmivel sem jobb mint egy akarmi mas gyartmany? Csak nev?

(#18) benedekco válasza Huggyos (#17) üzenetére


benedekco
addikt

de, sokkal hamarabb szarrám1 mint a többi ;)

de most komolyan, Én januárban vette megy Plextort, választhattam hogy lite-on vagy plexi, mert nem volt más (Dániában vagyok és akkor még nem tudtam netezni, úgyhogy egy ismert nagyboltban kellett vásárolnom)... szal ezt vettem: PX-800A, hát mit mondjak... ovasásra jobb volt a samsung kombó drive (írottakkal illetve gyáriakkal is) írásra meg... nem volt különösebb baj vele, egészen vasárnapig, mert akkor meghalt, elkezde írni, majd kb 1-2 %-nál megadta magát, elbaxta a lemezt és azóta olvasni sem hajlandó (beteszem a lemezt, de még fel sem tudja pörgetni rendesen, csak picit és csúnyán zümmög), namost ez nem is lenne nagy gond HA, a faterom otthonija (valami régebbi 16*os vagy valami olyasmi író) nem tökre ugyanezt csinálta volna, aztán kapott helyette egy vadi újat, ami egy évre rá szintén meghalt, igaz az már picit másképp... írt, majd írás közben megadta magát és se kép se hang, de gép kikapcs után működött (kb 1-2 dvd erejéig), azóta kuka... Ő egy picit többet használja mint Én, nekem 5 hónap alatt sikerült megírnom 6-8 DVD-t meg 4-5 RW-t és még 2-3 RW-CD-t... asszem ez nem valami sok... Én ha tehetem lecserélem ezt a szart... ha nem akkor szervíz után addíg használoim míg megint be nem döglik, aztán pioneer, vagy az akkori piac egy noormálisabb írója...
ezek után nem bízom ebben a márkában, a 20* meg tényleg hülyeség, Én is max 8on írom a DVDimet, de lehet okosabb lenne max6-al írni

(500 dán korona volt - kb 16500-17000 Ft sztem ez irreálisan sok ezért a teljesítményért)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19) varga911 válasza benedekco (#18) üzenetére


varga911
senior tag

Egyedi eset, általában évekig írnak. Garanciáztasd!

(#20) Devid_81 válasza PPeter (#8) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem tudom mire gondolsz a több alatt, én csak arra értettem , hogy NEC-vel megírtam több ezret addig haver a híres plextorját sorba vitte vissza garba, és mindig újat kapott.
Nem volt válogatós lemez szempontjábol az tuti,de más "olcsó" simán felvette vele a versenyt.

...

(#21) Hitman


Hitman
aktív tag

Plextorral kapcsolatban személyes tapasztalat, px-716 bő 1,5 év használat után kezdett vacakolni, (cd-rw írás...) kitöltöttem egy RMA Request-et, meg vmi info-tool-al készítettem egy diagnosztikát, e-mail elküld, 1 héten belül jött futárral a px-755, azóta is boldogan használ. :C user örül. (régi px-716 köszöni szépen még mindíg működik, átkerült másik gépbe...)

DE, ha most állnék odd vásárlás előtt nem hiszem, hogy megvenném ezeket az "átvett" belsővel szerelt plextor modelleket !

[ Szerkesztve ]

(#22) Remington


Remington
őstag

nevetségesnek tartom h egy plextor író 3x annyiba kerül mint egy pioneer/nec, ami ugyanannyit tud ha nem többet :U persze, tudom, nem nekem gyártották meg minőség ára meg minden de azért nonszensz :U

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#23) benedekco válasza Hitman (#21) üzenetére


benedekco
addikt

ja asszem a fater meghalt írói is px-716-osak voltak...
MOD:
re: (#19) varga911 válasza
egyéni? Fateromnak 2 darab, most Hitman panaszkodott, szerintem ez már annyira nem egyéni... és egyéb helyekről (több ismerősöm is kereskedik pc alkatrészekkel) és az a tapasztalat, hogy plexikkel több a garis eset mint pl NEC-el vagy Pioneer-rel, vagy akár LG-vel, de az utóbbival már volt rossz tapasztalatom (két drive, nem haltak meg, csak sok a rosszul írt lemez illetve sokszor olvasási hibákat vétenek) de az is igaz, hogy tökéletes termelés sose lesz, szal mindenki hibázhat
(gariztatom is, csak jelenleg nincs meg a számlám...)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#24) g@bo


g@bo
nagyúr

olcsó Blue írót a népnek, ne kamu fejlesztéseket. 8* osan írok... :F

(#25) PPeter válasza g@bo (#24) üzenetére


PPeter
addikt

Arra várhatsz, legjobb esetben is Blu-ray írót kapsz majd, Blue nem lesz. :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#26) Hitman válasza benedekco (#23) üzenetére


Hitman
aktív tag

[OFF] Nem igazán panasznak szántam a hozzászólásom, inkább a garanciális ügyintészés példás megvalósítását akartam ecsetelni. Közvetlenül a gyártóhoz fordultam, kihagyva a kiskert ahol vettem a meghajtót, más periféria esetében nem hiszem, hogy ilyen gyorsan reagált volna a gyártó.
pl: zalman fülhallgatóval volt garanciális problémám, szóra se méltattak...

Mint írtam a 716-os még mindíg aktívan üzemel, igaz max havi 1-2 dvd-t írogatok vele (kifogástalan minőségben) - igaz az rw lmezeket kerülöm...lehet a sokadik frimware frissítés okozta a galibát, bár ebben nem vagyok teljesen biztos.[/OFF]

Hogy ON is legyek:
Más gyártók már kihozták a 20*-os odd-t, most a plex is felzárkózott, kb ennyi értelme. Más szemszögből már ideje volt kihozni, ha azt nézzük, hogy a samu már 22* írásnál jár. Kár, hogy LibeScribe-ot vagy Labelflash-t nem tudja (ezidáíg egyik plextor sem), ráadásul abban sem vagyok biztos, hogy lemez-diagnosztikában tudja -e azokat a funkciókat, mint a plextor belsős példányok.
Az megint más kérdés, hogy mennyi létjogosultságuk van a 16* tempó feletti meghajtóknak megfelelő nyersanyag hiányában.

(#27) PPeter válasza benedekco (#23) üzenetére


PPeter
addikt

Ez baromság. Az újkori Plextoroknak eleve nem lehet rosszabb a meghibásodása, mint a NEC és Pioneer íróknak, mivel a 8xx sorozat NEC és Pioneer írókat takar. A saját fejlesztésű 716-osnak és 760-asnak valóban volt egy-egy korai szériája, ami hajlamos volt meghibásodni, de igen hamar cserélték és az európai piacra nem sok jutott a rossz szériából. Nekem tucatnyi 716-os dolgozott a kezem alatt PC-alapú másolótornyokban és nagyon-nagyon meg voltam elégedve velük. 760-asból pillanatnyilag négyet, 755-ösből kettőt használok. A 760-osból egy már cseredarab, de amennyi lemezt megírtak, az sem lenne csoda, ha atomjaikra bomlottak volna.

Persze az utolsó saját fejlesztésű Plextor írók (716, 755, 760) már messze nem olyan atombiztosak, mint a régi, békebeli Plextorok, de azért még így is nagyon előkelő helyen voltak/vannak írási minőségben - amire például az LG csak az utóbbi egy-másfél évben kezdett ügyelni - az utólagos firmware supportról nem is beszélve: a Plextor fejlesztésű meghajtókhoz évek múltán is jöttek/jönnek ki hasznos firmware frissítések, míg az LG például jellemzően elfelejti a korábbi termékeinek az ápolását, amint az új széria a piacra kerül.

Sajna a kommersz ODD piac a Plextort is beállította a sorba, ezért nem fejlesztenek már önállóan. Én nagyon sajnálom. Mai napig tökéletesen működő SCSI CD-íróikat használom a stúdiós munkákhoz és nemigen van párja az ATAPI-s korszakból a Plextor Premium meghajtóiknak.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#28) benedekco válasza PPeter (#27) üzenetére


benedekco
addikt

Oks... megmondom őszintén Neked valahogy jobban hiszek (optikai témában legalábbis tutira)mint a bolt-os illetve "adok-veszek" ismerőseimnek(sok cikked(talán a régi PC-guru?) és egyéb munkáid alapján vélekedek így)... ezt hallottam ezt mondták, nem akartam hülyeséget mondani, nekem meg sok problémás tapasztalatom volt ezekkel a plexikkel... a support más kérdés abban elismerem ott vannak... remélem az Én esetemben is sikerül (kiskerrel vagy anélkül) okosan megoldani a problémát.
Én akkoriban tudtam csodálni a plextort, mikor megláttam a 6x-es SCSI írót... mindent írt, mindent olvasott... grabbelésre is használtam sokat (amíg még scsi-val szarakodtam) az egy isten volt és tényleg pár éve csak, hogy nem beszélek szuperlatívuszokban a plexikről...
anno még a yamaha-t is sokra tartották, sajátom nem volt, de egy ismerősnél sikerült írnom vele és teccett...

ON: ténylegesen milyen területen érdemes használni a 20x-es írást? van ennek bármiféle előnye is?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#29) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Mostmár minek dvd írót fejleszteni? A célnak az eddigiek is bőven megfelelnek, ráadásul már igencsak haldoklik az egész technológia. Még ha bluray / hddvd lenne...

(#30) Dr. Akula válasza PPeter (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sajnos nemcsak az ODD-k egyre gagyibbak, hanem minden. Régen pl a kenyér kenyérből volt, másnap is annak látszott, a mai lufikenyerek meg kb. 1-2 órát bírnak, aztán behorpadnak / vizesednek.

(#31) [CS]Blade2 válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A kenyér még hagyám, de a mai autók, háztartási gépek, mosogépek.... :(

Egy uj mosogép bir 1 évet.... régen 20 évet vittek
egy uj autónak megárt ha ráesik az eső...kajak megzavarodik az elekronika, és nem csukja az ajtót.. :W 1mm-es átmérőjü kábelek vezetnek mindenhova, amik semmit nem birnak ki...régen ebből sem sporoltak, centis kábelek vezetek még a fényszoróba is...
Minden ép hogy jó esetben kibirja a garanciális időt, aztán lepukkan.. :(
Hardver terén meg már a garanciális időt is nehezen viszik.
Volt nálam egyik nap egy 4gb-s Quantum hdd - robogóval a csomagtartoba a szerszámosláda mellet utazott, mégis semmi baja.
Mai 300-1000 Gb-s samuk meg egy áramszünettől meghalnak... :( , nem hogy robogoval szálitod, meg rálépsz aztán bedugod, és behozza a 1999.-ben telepitett win98-at (ami nem egy stabil windows volt, mégis ment.... )

(#32) Taky


Taky
senior tag

A Plextor mindig is késve jelent meg új/gyors írókkal a többi gyártókhoz képest, cserébe viszont a vásárlók tökéletes minőséget kaptak. Nekem az első Plextor cd íróm még ma is tökéletesen működik, hibátlan lemezeket készít még mindig, bár már nem nállam...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#33) [CS]Blade2 válasza Taky (#32) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Az volt régen, ma olyanok mint a többi, ha nem szarabbak.. :(
Piooner -el
Vagy NEC Sony-val jobban jár az ember
abból vehet 2-t enyiért...

(#34) PPeter válasza [CS]Blade2 (#33) üzenetére


PPeter
addikt

Látom olvasni azt nem tudsz. Plextor PX-800A = NEC. Plextor PX-810SA = Pioneer.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#35) [CS]Blade2 válasza PPeter (#34) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én a 6-8K NEC-re, és Piooner-re gondolok, amiből 2-t lehet venni és még mindig nincs meg 20K

Az is böven jó, nem kell 20X meg ilyenek, minőségre jó lemezeket készit.. Inkább a maradék pénzből márkás jó alapanyagu lemezre költeném...

(#36) PPeter válasza [CS]Blade2 (#35) üzenetére


PPeter
addikt

Az rendben van, de mitől lenne szarabb, ha ugyanaz? :U

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#37) [CS]Blade2 válasza PPeter (#36) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ugyanaz több pénzért

(#38) PPeter válasza [CS]Blade2 (#37) üzenetére


PPeter
addikt

Ezek szerint akkor azt sem tudod, mit írtál három hozzászólással korábban: "ma olyanok mint a többi, ha nem szarabbak.. " :U Mindegy, befejeztem, semmi értelme.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#39) Zolee11


Zolee11
senior tag

És ha jól tudom akkor ezek az írók, képesek csak normálisan visszaellenőrizni a megírt lemez minőségét, a többi íro közelébe se ér. Minden tesztben Plextor írokat használnak visszaolvasásra, a minőségi driagrammok elkészítéséhez, tehát azért adnak valami +-t azért a pénzért.
Persze nekem is "csak" pionyír íróm van.

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#40) PPeter válasza Zolee11 (#39) üzenetére


PPeter
addikt

(Sóhaj). Amit írtál, az a saját fejlesztésű Plextor írókra vonatkozott. Olyan meg nincs már.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#41) blattida válasza Zolee11 (#39) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezek a plextorok(800-as sorozat) nem képesek minőségellenőrzésre, lévén nem plextorok.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#42) Zolee11 válasza blattida (#41) üzenetére


Zolee11
senior tag

Ohh...ezt azért nem gondoltam volna, annak ellenére, h nem saját belsős...
Ezzel elindultak a süllyesztőbe? háromszoros áron ugyanazt :F

no brain, no problem

(#43) Lenry válasza Zolee11 (#42) üzenetére


Lenry
félisten

pontosan... :(

nekem Pio íróm van... bár mindig is szerettem volna egy Plextor DVD-írót, mert az 1000 éves Plextor Cd-írómmal (anno 2001-ben 80ezer Ft volt :Y) még a mai napig nem sikerült lemezt rontani... mondjuk szegénykének haldoklik a tálcanyitó mechanikája, mert tálcamozgatás alatt olyan hangja van mint egy traktornak, de funkcióját még mindig betölti...

de így, hogy tulajdonképp NEC meg Pio belsőjük van... így akkor maradok a szintén bevált Pioneernál...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Én egy PX-760A-t használok már évek óta, és még csak elenyésző mennyiségű megírt lemezzel voltak később (Nem azonnal) gondjaim, de ott sem az író volt a ludas, inkább a lemez lehetett gyengébb minőségű.

A sebbességhez annyit: 6x-osan szoktam írni a DVD-ket, 16x-osan a CD-ket, szerintem ennél nagyobb sebesség nem kell. Nem gyártom nagyüzemben a korongokat, hogy számítson az a pár másodperc, amivel gyorsabban készülnek el így a lemezek.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#45) Hukkle


Hukkle
tag

Sziasztok Elnézést a láma kérdésemért. Ha veszek egy ilyen SATA-s írót, akkor a windows újrahúzás nem lesz gond ugye. A SATA-s merevlemez esetében nem keveset szívtam anno, míg sikerült felismertetni a géppel. Szóval ilyen gond már nincsen mostanság?

Az alaplapom egy nForce 4 chipszetes ASUS

:R
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.