Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) siriq


siriq
őstag

Egy HIS Iceq 4 -t is megneztem volna.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

De a Gainward 4850 OC -t miért kellett kihagyni???????? :W :W :W :W

(= Zala =)

(#3) tlac


tlac
nagyúr

Megvizsgáltuk a Radeon HD 4850-ek fogyasztását is, de nem sok érdekeset tudtunk meg. Ahogyan korábban a GeForce 8800 GT-knél, itt sem volt lényeges különbség az egyes versenyzők étvágya között. Terhelés nélkül minden konfiguráció 120 watt körüli értéket mutatott a konnektoros mérőn, terhelve pedig 250 watt környékén mocorgott a mutató.

fogyasztás jól el lett nagyolva
a ref-es 4850 alig veszi vissza magát idle-ben, dual slot-os sapphire pedig eléggé, szerintem ott lett volna különbség, amire kíváncsi vagyok

(#4) Trub


Trub
tag

Nekem 'Sapphire Radeon HD 4850 Sapphire Edition'-m van.
Tényleg jó kari, kicsi, stabil, tuningra olyan mint a többi.
De van 1 nagy problémám vele, ami úgy 1 hónap után jött ki nálam(Sztem egyedi):
Ugye indul a kártya 29 fokról,ilyenkor lekapcsol a venti teljesen, felmelegszik 36 fokra, iylenkor a catalyst szerint 1%on kezdi járatni a ventit. Namármost ez nem 1%! :W Mintha a ventiben elment voln a pwm szabályzó és fullon járatja. Hangos, maxon pörög, lehűl 29 fokra majd újra megáll, és melegszik :D . Kezdődik előlről!
Persze játékok közben fullon pörög. De így terheletlenül is azt hallom hogy fél percig megy a venti, fél percig pihen.
Most egyszerűen vegyek rá 1 nagyobb ventit(ha ez a gond), és legalább halkabb, meg hűvösebb lessz?

tlac:
Az én kártyám 250mhz(gpu) és 500(memory) mhz-re veszi vissza magát. A feszt már nemtom :) de olyan 1V alá. És természetesen driverből :) 1 kis buherálás után.

[ Szerkesztve ]

(#5) rudi válasza tlac (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

4-5 wattos különbségek voltak, azért nem írtam szét alaposabban, mert ennyit lazán szór a konnektoros mérő is. Direkt megmértem a ref 4850-et két különböző tesztnapon, egyien 124-et, másikon 119-et mutatott idleben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) sviba


sviba
tag

hümm.. nekem egy msi-m van, ami elvileg OC, de ref órajelen jár, ám a hűtőborda nagyobb rajta, teljesen eltakarja a memóriákat, és van a FET-eken is borda... Fura dolgok vannak az MSI-nél. Van ugye a 4 hőcsöves változat, akkor az ami nekem van, és ami a tesztben szerepelt (talán ez a legkevésbé hatékony)... meg ki tudja milyenek még. Meg nálam jók a hőfokok is. No sebaj. Jó teszt. :)

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#7) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jó lenne már hazai tesztben IceQ4et és mondjuk XFXet látni..
Azért köszi így is, ne legyünk mán állandóan trollok vagymi :)

Bár jelen árak mellett valszeg szerencsésebb lenne az egész összeállítást 4830akra kihegyezni..átlagembernek már azoknak az ára is fájdalomküszöb, de jó alternatívák hosszútávon is, alig lassabbak ugye.

A konklúzió ott is ugyanez lenne valszeg, Sapphireék jól megszerkesztgették a 48x0eket. Bár az eltolt GPU miatt nem csak öröm lehet, kis házakban nagy hűtővel (S1 és társai) lehetnek meglepetések is..

[ Szerkesztve ]

(#8) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Köszi szépen. :R

De szépek így együtt. Nekem jöhet bármelyik, majd rakok rá hűtőt, ha nagyon melegszik.

Mindig szerettem volna középkategóriás VGA-t magamnak, de hát a fogyasztása az nem nekem való. Így a teljesítmény oltárát feláldozva a 4670 mellett maradtam, na meg nem is volt rá pízem.... :DDD
Ez legalább terhelve sem eszik többet 65W-nál, tudomásom szerint.

(#9) D.Orion válasza Trub (#4) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha garanciás, akkor vissza a boltba és közöld, hogy mi a baja. Szerintem ki fogják cserélni. Ha nem akarják kicserélni sehogy sem, akkor elgondolkozhatsz új hűtőn.

(#10) Armor72


Armor72
csendes tag

A passzív hűtéses multicore Radeon védelmében csak annyit, hogy egy nagyon komoly szellőzésű házban azért nem ennyire forrófejű.. Nekem egy NZXT Tempest házban fél órás Furmark futtatása során sem ment 85 fok fölé a hőmérséklete..., "üresben" 45-48 fok körül áll be.

Üdv

(#11) lavorka


lavorka
aktív tag

5. oldal- KŐMÉRSÉKLETEK :)) :DDD

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#12) Myers


Myers
senior tag

Úgy látom ezt a mezőnyt tényleg lemosná egy iceq4. :U

Mert annak se hangja se melege!

http://www.muszaj.hu/

(#13) Skizz válasza Myers (#12) üzenetére


Skizz
addikt

még hogy nincs hangja... :U

kösz a tesztet :C

(#14) siriq válasza Myers (#12) üzenetére


siriq
őstag

Raadasul amit neztem tesztet rola joval kevesebbet fogyaszt mint a ref. 4850. Jah. A Turbo X-t hasonlitottak hozza, ami mar "joval" huzva van.

Skizz: Tenyleg nincs hangja. Itt van a gepben de nem hallom a venti zajat.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#15) opera11


opera11
tag

Hahe, nekem is Sapphire Editionom van, úgy tűnik jó lóra ruháztam be :D

Egy észrevétel: a Sapphire Edition a szövegben különösen ajánlott, de csak ajánlott képet kapott. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vicces aláírás helye

(#16) P00By válasza Myers (#12) üzenetére


P00By
nagyúr

Saját tapasztalatom nincsen, én is szívesen láttam volna az iceq4! Nyilván nem rudin múlott a dolog! :D

(#17) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

"GeForce 8800 GT (majd 9800 GT, végül GTS 240)" biztos az a végül? :DDD

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#18) Skizz válasza siriq (#14) üzenetére


Skizz
addikt

engem 8 centis ventik jelenlétében is idegelt a hangja... evvan.

dy_nmq: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) Speed® válasza siriq (#14) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Terheletlen állapotban fogyaszt kevesebbet a normális BIOS miatt, a ref. sajna nem veszi vissza magát 2Dben és Atiék sem igyekeznek a működő PP2 bevezetésével driverszinten, sajna..BIOSbuherálással általában megoldható az órajelvisszavétel, fesz. már más kérdés, az nem mindenhol működik, ahogy a ventivezérlés sem. Jó karit kell venni (Sapphire DS, ATTből vezérelhető venti, 2D/3D BIOSból), ennyi ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Az MSI ugyanezzel a hűtővel látja el a 4830-ait is (kis dualslotos), s azon a hőmérsékletek úgy alakulnak, hogy alapon 585/900 esetén a GPU 35-36°C FurMarkkal terhelve pedig a maximum 58°C kb. 15 perc után.

Ezek viszont közelítik a valóságot, mert a borda sem volt számottevően meleg. Ennek alapján a 4850-re kb. 65-70°C-ot mondanék reálisnak.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#21) siriq válasza Speed® (#19) üzenetére


siriq
őstag

Az oldal szerint nem [link].

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#22) Myers válasza Skizz (#13) üzenetére


Myers
senior tag

Saját tapasztalatból mondom, hogy nincs. :K

Jó, elhiszem, ha te úgy érezted, akkor lehet. ;)

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#23) tlac válasza rudi (#5) üzenetére


tlac
nagyúr

furcsa
itt idle-ben a dual slot-os 4830-ra elég alacsony fogyasztás jött ki a ref-es (gondolom) 4850-hez képest
persze a 4830 alapból is kevesebbet fogyaszt, de az a kis különbség látszódik is a terhelésnél
tehát idle-ben jóval kevesebbet fogyaszt a 4830, mint amit a 4850 és 4830 között adódna a felépítésükből, mivel jobban leveszi a frekvenciákat, feszeket, mint egy ref-es tenné

[ Szerkesztve ]

(#24) Konfigos


Konfigos
őstag

Nekem volt passzív giga 4850-em.Rácsaptam egy 9cmes hangtalan ventit (Nyugdíjastól)
és szétalázta az összes kártyát amik itt voltak a tesztben.És még mindig hangtalan volt.
Az tény hogy venti nélkül tűzforró de ventivel már szerintem nincs jobb vétel.Persze ez magánvélemény

(#25) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a passzív giga nekem is szimpi, de passziv kártyához tényleg _nagyon_ gyorsan keringetett levegő kell a házban.

vagy a venti rá megoldás:d

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) Peti78 válasza proci985 (#25) üzenetére


Peti78
őstag

vag ykell egy ráaplikált 12 es venti, ami szépen lehűti 1000-1200 rpmen, és biztos h halkabb még így is, mint akármelyik gyári ventis megoldás.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#27) L4R$()n


L4R$()n
tag

Nekem most pont aktuális ez a téma, holnap jön meg az Artic Cooling Twin Turbo-m :DD úgyhogy holnap szerelés lesz és remélem hogy jó (a ti szavaitokkal élve) kőmérsékletet érek el vele, habár a mostani ref nél biztos jobb lesz, mert játékok alatt most 95 fok körüli :F ami mellé iszonyatos hang párosul, de holnaptól ez már csak egy rosssz emlék lesz :C

(#28) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Hmm, nah majd kérnék 4870X2 es tesztet is :DD
Viccet félre téve, jó ez a teszt, jó lenne sűrűbben ilyet, persze gondolom akad más melótok is :)

...

(#29) rollins


rollins
őstag

referencia 625-öt még 200 MHz-cel tudtuk megfejelni, de a leggyengébb referenciamodellre is rá tudtunk pakolni 130 MHz-et. Az Asus TOP 800-ig, a Sapphire 780-ig, az MSI 760-ig jutott, a forrófejű Gigabyte-ot inkább nem feszegettük.

Hogyan sikerült ez a tuning? ATT-vel gpu feszen emeltetek? A ref. 4850-em gpu-ja alapfeszen már 680 MHz -en is fagy, nemhogy még +130 MHz...

[ Szerkesztve ]

(#30) L4R$()n válasza Devid_81 (#28) üzenetére


L4R$()n
tag

" persze gondolom akad más melótok is "

:DDD Hát pont ez a dolguk :B , teszteket csinálni, am tényleg jó a teszt :R

(#31) bacsis válasza rollins (#29) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igaz-igaz!
én vízzel hűtöm a kicsikét, mégis 680fölött megfexik :W

(#32) Puma K


Puma K
veterán

Oh csorog azután az Asus Matrix után a nyálam! :O
EPU miatt majd le akarom cserélni a Gigabyte-ot egy Asus-ra majd később még egy Asus-t venni és CF-ben hajtanám őket. Továbbá ha kint lesz a Win7 akkor veszek egy 8400GS-t fizikát számolni ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Na ne már... Én mióta kijött az ASUS Matrix sorozat azok után epekedem, erre most kell megtudnom, hogy így elrontották ezt a hűtés? (mármint hang alapján, sajna a süvítő hang nálam is jelentkezik (8800GT) amit nagyon utálok! )

[ Szerkesztve ]

(#34) LicskaiJ


LicskaiJ
aktív tag

Köszi a tesztet!
VGA vétel előtt állok...
Sapphire volt a kiszemelt, és ez a teszt csak megerősítette a döntésem.
Azon még erősen gondolkodok, hogy 4850-es legyen v inkább kb 10k-val olcsóbban 4830-as :F

Go Pats!

(#35) rudi válasza rollins (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Legújabb RivaTuner és hajrá! Én is vártam, hogy lesz lehalás, de nem! Egyedül a második HD 4870 körben volt egy Gigabyte, ami nem hagyta magát.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sajnálom hogy az enyém nincs benne ebben a tesztben,azt látom hogy a Gainward GS-em hűtése jobb ezekénél,700/2200-on alapon 34fokos terhelve 50-55között változik automatikus ventilátor szabályzásnál és síri csendes még terhelésnél is.

rudi:Kérhetném a linket a legújabb RivaTunernek?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#37) rollins válasza rudi (#35) üzenetére


rollins
őstag

Kösz! Otthon kipróbálom majd azt az új RivaTunert. Nagyon kíváncsi vagyok. :-)

(#38) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A Gigabyte Multi-Core hűtésű kártyáját csak jól szellőző házakba ajánlom, nálam rendben volt, de hallottam már 120°-okról, stb..

(#39) zed1983


zed1983
őstag

Rá kell aplikálni egy 8-12 cm-es légkavarót és kész. szvsz

Grat a teszthez, csak átfutni volt időm rajta, de holnap elolvasom, azért az értékelést meglestem!
Igaz van egy pár igazolatlan hiányzó, mint pl. Iceq vagy Gainward, de egy xfx is elfért volna.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#40) Skizz válasza Jhonny06 (#38) üzenetére


Skizz
addikt

nálam ref. hűtővel volt annyi...

(#41) Stiky


Stiky
senior tag

Ennek az Asus Matrix-nak a hűtése elég elcseszett megoldásnak tűnik.
A venti szele amit kelt rögtön eltávozik a koré hajlított bordák között és alig megy hátrafelé valami... :U

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#42) CHIPman válasza lavorka (#11) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Minden táblázatban ez van, és azokban a táblázatokban, amikor a házban jár a levegő, ez van írva:
Ház szellőztetéssell

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#43) mandark94


mandark94
csendes tag

Üdv!

Augusztusban vettem a His IceQ4 HD4850-es kártyám, ami folyton VPU Recovery hibát jelez játék közben, kivéve a gta4-nél.

A catalyst driver a legújabb, de előzőeknél is ugyanezt csinálta.

Konfig:

Corsair 550W
Asus P5Q Pro
Intel C2D E8400
2gb corsair xms2 800mhz ddr

ötlet?

(#44) Speed® válasza Gaboman (#36) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Google ;)
Riva 2.24

mandark94
Kapcsold ki a VPU Recovert és nézd meg, hogy úgy fagysz-e. Ha igen, nézz egy terheléses hőfokot (Riva mellett FURmark pl.), hátha valami melegedési nyűg.
Tápellátási zavar is lehet akár, bár az 550es CTnek bírnia kéne ha nincs űberOC.

[ Szerkesztve ]

(#45) Solten válasza siriq (#1) üzenetére


Solten
addikt

:K Alap. Amúgy tok jó írás. Még sok ilyet :)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#46) mandark94 válasza Speed® (#44) üzenetére


mandark94
csendes tag

Kikapcsoltam, úgy lefagy, hibaüzenet nélkül, azzal tudok tovább játszani, cask hát előjön újra, de akkor ki is lép a játékból. Semmi tuning nincs, ha a melegedéssel lenne a baj, az meg elég ironikus lenne egy iceq 4nél :(
de megnézem, köszi

(#47) HERR Z


HERR Z
veterán

hehe, nekem is sappi edisön van de nem ilyen mint ami a cikkben van
1: samsung 1ns
2: 2tűs venti
3: nicns szellőzőhátlapja, csak a sima 1 pci-os
de! ezt is tudja valamennyire szabályozni, bár egy potival viszábbvettem és úgy k*ssés 700/2250 stabil

(#48) siriq válasza mandark94 (#46) üzenetére


siriq
őstag

Masik vin alatt probaltad? Masik driver, 8.12 -vel ilyesmi. Nalam csak a monitor frissitessel van problemam. Sajna a driver rosszul detektalja a monitort, igy csak 1 fele kepfrissitest tudok beallitani neki. A CCC-t nem is hasznalom. Kov. dolgom hogy uninstall lesz belole.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#49) ádikácska


ádikácska
aktív tag

Nekem egy Sapphire hd4850em van refhűtős :DDD jumbojet landolás kutyafüle ehhez a hűtőhöz képest... idle-ben 61 fok úgy hogy a venti 50 %on megy UltraF@s ez a refhűtő... :( :W

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#50) direwolf


direwolf
őstag

Nekem a giga mc mellett ott lehel egy 12centis 900-at vánszorgó glacialtech. Így 65 fok fölé nem megy, hangban meg verhetetlen :U
Amúgy jó lett a teszt, csak ezt azért még kipróbálhattad volna Rudi ;]

"I've seen things you people wouldn't believe"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.