Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duck663


Duck663
őstag

Ez elég sokat elmond arról, hogy mennyien és mire használják az Intel iGPU-it.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#2) Viktor77 válasza Duck663 (#1) üzenetére


Viktor77
titán

"mennyien"

Többen mint az összes többi megoldást együttvéve.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) #55525888


#55525888
törölt tag

lol :)

(#7) jeni válasza #55525888 (#6) üzenetére


jeni
félisten

kérdés,hogy az előző 3. vagy a követő 5. generációnál is meg van a DirectX 12 hiányosága is?

(#8) jeni válasza Duck663 (#1) üzenetére


jeni
félisten

a vállalati ,munkahelyi gépeken nincs diszkrét VGA tehát kizárólagosan IGP-re vannak kötve a monitorok ,nagyon kevés AMD-s céges gépek vannak még vagy semmi se.
tehát így mond sokat,hogy mennyire használatos ma még az IGP!

[ Szerkesztve ]

(#9) #55525888 válasza Duck663 (#1) üzenetére


#55525888
törölt tag

Szegény nyomorult, a Windows7 mániával, olcsó troll.

(#10) Duck663 válasza jeni (#8) üzenetére


Duck663
őstag

Ezért írtam, hogy mire, csak egyeseknek ez nem igazán esett le! Ott meg mi a fenének kellene a DX12! Hiába a nagy darabszám, ha a iGPU tudása teljesen irreveláns!

#9 Anachronix: Inkább vagyok olcsó troll, mint (hülye) kínlódok az állandóan tákolt Win10-zel. Kenjék a hajukra. A felhasználók stabil környezetet akarnak, a Win7-tel ez megvan, nem jön hozzá update? Éééééés? Legalább nem csesznek el semmit rajta. Egyébként mint tudjuk, sok milliárd légy nem tévedhet! :D

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#11) KISDUCK válasza Duck663 (#10) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát lehet hogy a W7 működik meg szép és jó meg minden, de már biztonsági frissítéseket se kap, szóval lehet hogy nem a legjobb ötlet már használni. Függönyt is lehet használni ajtó és zár helyett, de nem biztos hogy a legjobb ötlet biztonságtechnikai szempontból.

(#12) Duck663 válasza KISDUCK (#11) üzenetére


Duck663
őstag

Egyik OS védelme sem tökéletes! Biztonsági oldalról nézve pedig nem gondolom, hogy bárkinek is én lennék a célpontja, nem tartok célzott támadástól. Olyan oldalakat pedig látogatok, nem növelem a biztonsági kockázatot. Így függetlenül attól, hogy támogatása már nincs az OS-nek, nem érzem magam biztonsági kockázatnak kitéve!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#13) KISDUCK válasza Duck663 (#12) üzenetére


KISDUCK
addikt

Engem nem zavar ha vírusos vagy zsarolóprogramos lesz a géped, mert nem nekem fog fájni, tégy ahogy jónak látod.

(#14) Duck663 válasza KISDUCK (#13) üzenetére


Duck663
őstag

Ne aggódj, nem lesz! :)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#15) Krugszvele válasza jeni (#8) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

És ezzel milyen sok fogyasztást és szilikont lehet spórolni! Én is IGP-t használok, ráadásul 2. generációs core cpu, mégse vettem észre egyszer sem, hogy nem indult el egy program. Mi az amihez feltétlen kell a DX12?

(#16) jeni válasza Krugszvele (#15) üzenetére


jeni
félisten

passz,hogy mi is kell a DX12-hez-
én csak azért írtam ,mert sokan használnak direkt VGA nélküli gépeket otthon és munkahelyi környezetben.
nálam is van itthon 2 gép VGA nélkül.

(#17) #55525888 válasza Duck663 (#10) üzenetére


#55525888
törölt tag

Kinek mi az agymenése :))
Semmi gondja a 10-esnek. Én is imádtam a hetest, a tízesnek kellett 3 év mire megtetszett, de mostanra kiváló.

(#18) kilua válasza Viktor77 (#2) üzenetére


kilua
senior tag

Az lehet, mert böngésző/filmnézős gép alá tökéletes, de aki játszani akar az szerencsére nagyrészt képben van hogy nem elég neki az Intel GPU: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19) LGG555 válasza Duck663 (#14) üzenetére


LGG555
aktív tag

Az a gond ezzel hogy ha újabb géped van akkor a Win 7 szóba sem jöhet mert az alaplaphoz semmilyen szoftveres támogatás nincs és ez elég nagy gond.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#20) kromatika


kromatika
veterán

cirkusz amit az Intel művel. kezd unalmas lenni.

(#21) Memora válasza Duck663 (#14) üzenetére


Memora
senior tag

Nekem van Win 10 is (laptop), és Win 7 is (desktop), mindkettőt (más miatt) szeretem (a Win 10-re sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy rossz OS lenne...), de az sejthető, hogy nem a Win 7 gép az, amit webböngészésre használok (a másik is netre van kötve pár alkalmazás miatt). Néha ugyan megnyitom valamelyik böngészőt, de legutóbb több vírust kapott be (Avast védi), mint a támogatottság lejártát megelőző pár évben összesen. Onnan vettem észre, hogy elkezdett "furán" viselkedni a gép, erőforrás hiányra panaszkodva nem volt hajlandó új alkalmazásokat megnyitni pár óra után. Egyébként a rosszindulatú szoftvereket eltávolító eszköz igenis folyamatosan frissül mindmáig, kb: havi 1 alkalommal.
A desktop gép OS-ét azért nem frissítettem még 10-re, mert el van benne romolva a VGA, az SSD is rég tönkrement, és csak 4GB van benne (talán meg kéne oldanom lassan ezeket a problémákat...). A Win 10-ben nekem hiányzik a helyes folder-kép kezelés a mappákhoz, a kissé átláthatóbb feladatkezelő, és talán még pár apróság, ami most hirtelen nem jut eszembe.

Fancy quote placeholder

(#22) #55525888 válasza kromatika (#20) üzenetére


#55525888
törölt tag

lehet vásárolni kiváló integrált grafikás rájzeneket. ja, hogy csak kettő félében van egyáltalán grafika, há' az gond

(#23) azbest válasza Krugszvele (#15) üzenetére


azbest
félisten

windows 11 :D

nekem feltűnt, hogy 4th gennél kivették a dx12-őt, mert a win11 kompatibilitás ellenőrző tool körüli kavarás kapcsán átfutottam, hogy mik a követelményei.

Tudom, persze, azok már jópár évesek. Csak a valós és a mű inkompatibilitások kapcsán volt érdekes látni ezt, hogy hopp pont kiesett a 4th gennél egy olyan képesség, ami viszonylag indokolt követelménye.

[ Szerkesztve ]

(#24) RandomName válasza jeni (#7) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ha nekem nincs már régóta DX12, akkor a negyediknek sem sok jut.
Fix 9.17.10.4459 verzióm van régóta. :)
I3-2330M Windows 11 Pro, 22000.258

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#25) #72688384


#72688384
törölt tag

istenem.. ezek az alusapkás win7 hivők..

neki nincs oka célzott támadástól tartani, aztán közben már lehet 2 éve kriptót bányászik a gépe a háttérben vagy random országok infrastrukturáját doszolja egy botnet-hálózat tagjaként ugyanigy és fel sem tünik neki.

a win11 pedig a legnagyobb átbaszás a vista óta, átbőrözött win10, szar is de a birkák kajálják. MS verziója az almás agymosásnak.

(#31) M@cika


M@cika
őstag

Akinek régebbi gépe van arra teljesen jó a 7-es, az újakra ahogy írták előttem elég nehéz drivert találni hozzá. De mindenki használjon amit jónak lát/bevált neki...
Patcheket meg nem telepítünk, amikor kijön az új build akkor azt ráhúzzuk és kész. A vírusok és hasonló rémek meg csak azt érdeklik, akinek nincsen normális mentése a rendszeréről vagy olyan alsókategóriás védelmük van, mint az Avast. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#32) #72688384 válasza M@cika (#31) üzenetére


#72688384
törölt tag

úgy bizony.
egyébként amin fut a w7 azon a 10 is. a driver része a legkevesebb, w7 óta ugyanaz van a motorháztető alatt, a régi gépek hardvereit alapból felismeri a rendszer, annál a párnál pedig amelyiket nem, a w7 driver simán müködik w10 alatt is.

(#33) #55525888 válasza M@cika (#31) üzenetére


#55525888
törölt tag

Magvas gondolatok ezek.

(#39) #72688384 válasza Duck663 (#36) üzenetére


#72688384
törölt tag

úgylátom vannak ott gondok. nuff said.

(#40) Duck663 válasza #72688384 (#39) üzenetére


Duck663
őstag

Nálad? Lehet, nem tudom! Nálam egy szál se! :)

#38 ricsi99: Minden gond nélkül frissül a Firefox és a Norton is! Az, hogy a gyáriak nem jönnek, ki a fenét érdekel? 4K-s videók gond nélkül mennek, mi kellene még?

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.