Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

Ez hogy fog működni?
Pl. Debreceni, vagy Miskolci Egyetem is elérheti?
Hallgatók is, vagy csak oktatók? Mármint adatbázis felhelyezésre és nem könyvtári állomány letöltésére? És milyen védelemmel lesz ellátva a szoftverállomány? Ezt ki nyerte el?
Mindenesetre jó az út! Kell az ilyen injekció a felsőoktatásba!
Üdv az Erdésznek! Legyen fényes sikere a Kohásznak! :R

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

floppy...

500 terra a magyar felsőoktatásnak meg a kutatási szférának... fejenként annyi sem jut, mint egy nagyobb pendrive. egy tera vinyó már 20k alatt megvan, semmiből nem telik összerakni 4-8T-t, és akkor jobb vagy, mint amennyit a központból kaphatnál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) lujó55 válasza bambano (#2) üzenetére


lujó55
őstag

Na ez biztos nem így fog működni. Ezért kérdeztem fentebb. Nem úgy lesz, mint a szülinapon, hogy mindenki kap egy szelet tortát, hanem úgy, minta katonaságnál, a tábornok jóllakik, a lövészárokban meg éheznek.
Akinek van egy jó kis futó projektje és közel ül a zsírosbödönhöz az megkapja a megfelelő mennyiséget, aki meg nem annak tanácsolni fogják, hogy vegyen egyet OTKA-ból. :DDD :DDD

(#4) #89874944 válasza bambano (#2) üzenetére


#89874944
törölt tag

nahja... 2 tera 27k. ebből 250 db kell, az 6,7M. szeretem amikor nem is próbálják palástolni a lo..közbeszerzéseket

(#5) kraftxld válasza #89874944 (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem tudom hallottál-e RAID-ról, mentésről, valamint láttál-e már árcimkét ilyen storage rendszeren? Amúgy tuti túl van árazva, de azért ne hasonlítsuk 250x2T vinyóhoz a sarki pc boltból.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) bobsys válasza kraftxld (#5) üzenetére


bobsys
addikt

60 milla ~214 000 euro nem olyan sok, egy dell powervault 24x600GB sas lemezzel siman van 35000 euro

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7) kraftxld válasza bobsys (#6) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, tényleg annyira nem vészes akkor. Meg gondolom a konfigurálást se ingyen csinálják.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) Angel1981


Angel1981
veterán

Egyszer majd el fog férni egy vinyón ez az adatmennyiség! ;]

(#9) WonderCSabo válasza Angel1981 (#8) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vmi akkor nagyságú valamin el fog, de kétlem, h. vinyó lesz az.

(#10) dabadab válasza bambano (#2) üzenetére


dabadab
titán

Nem hiszem, hogy erre akarnak rarakni minden hallgato $HOME-jat (ahhoz a savszelesseg se lenne eleg), hanem csak a tenyleg megosztva hasznalt dolgokat.

DRM is theft

(#11) bambano válasza dabadab (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a megosztva használt dolgoknak is jobb, ha projektenként vagy kisebb intézményi egységenként összedobnak egy szervert és arra rakják. Sokkal több helyet lehet így előteremteni.

ez egy kirakatberuházás volt, az én szememben az értelme nulla.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) talpalavalo válasza #89874944 (#4) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

deaz tuti nem samsung vinyó lesz, tehát nem kevés az a 60 milla nyugi ;) Itt nem a megszokott sumákról van szó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.