Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

"Rogozin tagadta, hogy harci robotot fejlesztenének, "

Lehet harci és egyéb kategória is.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) kymera válasza gabor7th (#1) üzenetére


kymera
senior tag

A programozó dönti el hogy mi legyen :)
Ott azért még nem tartunk hogy önálló tudattal rendelkezzen .

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#3) Kaiku válasza kymera (#2) üzenetére


Kaiku
senior tag

Miért gondolod? Mondta valaki, hogy a videóban látottak, nem egy korábbi verzió?

(#4) Ryu


Ryu
tag

Mi az előnye egy humaniod, autonóm(?) robotnak az űrben?

(#5) pulutodurumo válasza Ryu (#4) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az, hogy nem kell mindent áttervezni, átszerelni az ISS-en kívül-belül ahhoz hogy robot is működhessen. Minden rögzítő, kapaszkodó, zsilip, stb. emberre van szabva.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6) Ryu válasza pulutodurumo (#5) üzenetére


Ryu
tag

Ezt értem, de pl. a lábaknak jelen esetben mi a haszna? Gravitációban, földön lehet, hogy ez egy Terminátor, ami lő, járművet vezet, fut, pakol, stb., de az űrben, csak egy lebegő fél tonnás fém darab, amit gondolom kikötnek valahova és majd ott tevékenykedik. A tudásához képest, ez igen korlátozott működés.

Egy csavart egyszerűbb behajtani egy célszerszámmal, mint egy imitált csuklóval, ilyen körülmények között.

(#7) Clorf válasza Ryu (#6) üzenetére


Clorf
tag

Csak véleményezett tipp:
Motion capture ruhával ha a földön végigmegy az illető egy 1:1 modellen, akkor azt feltöltve a valódi űrállomásra ott a robot azt végre tudja hajtani.

Ha jól tudom a Nasa erőszeretettel (tudom itt ruszkik vannak) épít modelleket és azon nézik meg először, hogy valami működik vagy sem + ugye az Asztro/Kozmonautáknak is kell gyakorolni, nem egyből Hubble űrteleszkópot javítani.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.