Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tuomas


Tuomas
addikt

Felkeltette az érdeklődésemet a teszt alapján, bevallom nem vártam, hogy jól sikerül.
Korábbi években probléma volt a túl szigorú büntetési rendszer, ez ebben mennyire érhető tetten? Az MI ha kilök, az zavaró lehet, de talán érkezik peccs...
Mennyire játszható jól kontrollerrel?

We were here

(#2) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Én nem értem, hogy nem tudnak legalább egy FIFA szintű arc megjelenítést hozni kemény 21 versenyzőnek, meg mondjuk 80 szerelőnek. Utóbbinál nem is kéne élethűség csak ne ilyen GTA San Andreasos kinézetük legyen már 2016-ban...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3) dreampage válasza Tuomas (#1) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Kontrollerrel tökéletesen játszható, ezzel sosem volt probléma ezekben a játékokban szerintem. A kormány mozgás is olyan, hogy egészen finomnak tűnnek a mozdulatok, sokszor van olyan érzésem, mintha tévéközvetítést néznék. :) Engem még sosem büntettek meg a játékban, pedig volt néhány (nem szándékos) kanyarlevágás, kicsúszás. A rajtnál figyelni kell a kiugrásra, a boxkiállásnál pedig, hogy időben fékezz le 80 km/h-ra, de mindent jelez a játék. Volt néhány kisebb-nagyobb koccanásom is, de nem büntettek, nem érzem úgy, hogy szigorú lenne a játék ezen része.

A játéknak soha nincs vége.

(#4) Tuomas válasza dreampage (#3) üzenetére


Tuomas
addikt

Kööszi! :) :R Kicsit lejjebb megy az ára, beszerzem :)
Téli estékre jó lesz, amikor holtszezon van :K

We were here

(#5) Shyciii


Shyciii
veterán

"A mai Forma-1-es autók már közel sem annyira könnyen vezethetők, mint néhány évvel ezelőtti társaik. Ez már nem a befújt diffúzorok kora, itt bizony már táncol az autó feneke, ha túl korán vagy túl erősen lépünk a gázra."

Ezzel erősen vitatkoznék. A mai autók pontosan hogy könnyebben vezethetőek, és ezt nem csak én mondom, hanem azon pilóták akiknek mindkettőben volt részük. Azért a mostani agyon elektronikázott, kipörgésgátlós, félautomata fülesváltós szerinted könnyebb vezetni a régi erősebb autókkal amikben kuplungolni kellett, és rendesen váltani kipörgésgátló és minimális elektrronikával? Ráadásul régen nem volt fékerő elosztás kormányról, semmi ilyen nem volt. Egy beállítás volt, és ahhoz kellett alkalmazkodni, most meg úgy állítják ahogy ők akarják menetközben csak hogy kénylemes legyen.

(#6) Quent1n válasza Shyciii (#5) üzenetére


Quent1n
senior tag

Először én is így gondoltam ahogy te, aztán rájöttem, hogy szerintem a közelmúlt autóira gondol inkább pl. a Red Bull korszakban lévőkre. :) Azokhoz képest mostanság tényleg nehezítettek kicsit.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#7) Shyciii válasza Quent1n (#6) üzenetére


Shyciii
veterán

Azokhoz képest igen, de azok nem nagy különbség. Azok is a mai modern autókhoz tartoznak :)

(#8) Csapoati válasza Shyciii (#5) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nincs kipörgésgátló egyébként, és a turbó is finomabb gázadást kíván meg.
A játékot meg beszerzem majd, csak szerintem karácsony tájékán, mert a Forza Horizon 3-at várom.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) GeryFlash válasza Shyciii (#7) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,"A mai Forma-1-es autók már közel sem annyira könnyen vezethetők, mint néhány évvel ezelőtti társaik."

Ez teljesen valid állítás, 2014-es szezon óta egész máshogy kell vezetni az autókat, Raikkonen Vettel stb. is nagyon sokat panaszkodott és szenvedett a 2014-ben.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#10) Shyciii válasza GeryFlash (#9) üzenetére


Shyciii
veterán

Mindig sokat panaszkodnak a pilóták. Jaj most nagyon esik az eső, most nagyon vizes a pálya, nem tudom megelőzni mert feltart, kiszorít bla bla...Mansell tökéletesen megfogalmazta: primadonnák.

(#11) Xaels válasza Shyciii (#10) üzenetére


Xaels
félisten

Ezért nézem inkább a régi versenyeket felvételről, mert azokban sokkal több az izgalom sokadszorra is mint ebben a mai pöcegödörben amit F1-nek hívnak.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12) Shyciii válasza Xaels (#11) üzenetére


Shyciii
veterán

Így van. Időnként Youtube-on én is elvetődök egy-két régi versenyhez,és csodálkozva figyelem, hogy tudták azokat így elvezetni előzgetve ide-oda. Ráadásul akkor voltak hősök, akarás vágy. Ha kifogyott a benzin, akkor betolta az autót az uccsó 300 méteren. Ha elrepült az egyik kerék, akkor 3 kerékkel ment 2 kört eszeveszett tempóban. Most meg azonnal kiszállnak ha valami baj van, és csapkodják a kormányt, hogy jaj vezethetetlen. Ezért nem nézem én se már 3-4 éve. Ráadásul még unalmas is. Szétcseszték ezt az autósportot.

(#13) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Állítólag 2015-ben alapokról újraírták a programot, de nekem ez még mindig ronda, pláne 2016-ban...

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#14) Redneck


Redneck
veterán

Évek óta ugyanolyan gagyik az ember modellek. Hihetetlen. Persze az alapoktól írták újra... Na ne röhögtessetek. :D A Codemasters egy ideje teljesen elkurvult. :W
A kedvencem pedig:
Képtörés One-on? Elég ciki...

A Forma-1 egyébként halott. Csak cirkusz, meg rongyrázás, kettős mércével és gyökér szabályokkal, túlbiztosított autókkal.
Aki autóversenyt akar nézni, már rég nem nézi. :((( :(

A régi futamoktól könnybe lábad a szemem, néha én is megnézek párat felvételről. :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#15) Csapoati válasza Redneck (#14) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Aki autóversenyt akar nézni, már rég nem nézi. - csak a magad nevében... #régenmindenjobbvót

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) Redneck válasza Csapoati (#15) üzenetére


Redneck
veterán

Nézem, de minden futamot már csak fél szemmel, néha szemhéjon keresztül. Az esetek kilencven százalékában megfogadom hogy soha többet nem nézem ezt a túldimenzionált szart.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17) Bogyi007


Bogyi007
veterán

"Az is zavaró lehet, ha a boxból túl sokat beszélnek hozzánk, de szerencsére rá lehet szólni a versenymérnökre, hogy kussoljon (mármint tényleg, szó szerint így)"

Kimi Mode On. :DDD

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#18) jorgoszka


jorgoszka
tag

"Az F1 2016 nemcsak a Codemasters eddigi legjobb Forma-1 játéka, de talán minden idők legjobbja is."
Nem, nem az. Az a Microprose-féle Grand Prix 2. :DDD

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#19) gutriqper válasza Shyciii (#12) üzenetére


gutriqper
tag

Ha nem nézed, akkor honnan tudod, hogy milyen?

(#20) dr.nervus


dr.nervus
tag

Jó teszt volt! Köszi! Felkeltette az érdeklődésem.. :U

(#21) psyko28


psyko28
csendes tag

Hát engem nem nyűgözött le, pedig a 2015 után bármi jobb lehetne, de nem.....reméljük ennyi volt a codemasters f1......

[ Szerkesztve ]

(#22) orc88 válasza psyko28 (#21) üzenetére


orc88
őstag

Nem tudom mi hiányzik neked ebből... Akármit nem rakhatnak a játékba mivel a FOM meghúzza a határokat...

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#23) Csapoati válasza psyko28 (#21) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Várjuk a konstruktív kritikát szeretettel.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) cheatergs


cheatergs
senior tag

"Az F1 2016 nemcsak a Codemasters eddigi legjobb Forma-1 játéka, de talán minden idők legjobbja is."
F1 Challenge 99-02?

Nem tom melyik mostani codemasterses F1-et próbáltam (tán '14), de az EA-féle Challenge mellett olyan Formula 5-nek tűnt minden tekintetben.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#25) boeing válasza cheatergs (#24) üzenetére


boeing
senior tag

Igen és még mindig a Grandprix 3 tolom ha rám jön a F1-ezés.De eddig minden meg jelenő F1 ki próbáltam,ezt is ki fogom. :K

(#26) UnSkilleD válasza jorgoszka (#18) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

gp2 tényleg nagyon király volt, mennyit játszottam azzal te jó ég

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#27) Hankukk


Hankukk
újonc

Azt bírom amikor valaki a fotelben ülve eldönti hogy melyik Forma 1es autót volt nehezebb vezetni. Persze lehet jönni azzal hogy régen minden jobb volt de ne hasonlítsuk össze a kettőt.
Tegyük fel beültetünk egy mai versenyzőt egy 80as évek beli autóba. Nem volt automata váltó, kipörgés gátló stb. Lehetett neki tövig nyomni nem kellett a motorra vigyázni, spórolni a gumival, az üzemanyaggal, kb(hasraütés szerűen) 30%ban számított a pilóta képessége a többi a technika.
Nézzük meg fordítva, ha egy modern F1es gépbe ültetnénk egy régi versenyzőt. Kipörgés gátló már most sincs, figyelni kell a gumira, az üzemanyag fogyasztásra, hogy ki hogy tölti a KERS -t, a DRS távolságra, fékezés közben a visszatöltésre stb. Komplexebb lett, össze nem lehet hasonlítani. Megy folyamatosan a sírás hogy régen mekkora esőkben mentek, hasonlítsuk már össze a régi autókat az újakkal... ezek a gépek már annyira ki vannak hegyezve hogy ha áll a víz a pályán vezethetetlenek. Nem véletlen hogy nem engedik őket. A tengeren túlon ha már minimális eső esik nincs Nascar se Indy. Ez nem a pilóták hibája, lehet őket primadonnáknak tartani, de ha meg bekövetkezik a tragédia(lásd Suzuka), akkor mindenki a felelősöket keresi...
Bocsánat ha hosszú voltam, a játékhoz szólva, a Codemasters is inkább átvette már azt amiről a mai F1szól (a show) csillivilli autók, pályán kívüli események stb. Illetve én szerintem pont lényegtelen hogy néznek ki a pilóták. Geoff Crammond anno mesterművet alkotott a Grand Prix szériából, de ezt is felesleges lenne azzal összehasonlítani mert már teljesen másról szól.
Bocsánat ha hosszú voltam.

(#28) Tuomas válasza Hankukk (#27) üzenetére


Tuomas
addikt

Igazat adok!
És azt is meg lehet nézni, régen hányan haltak meg és napjainkban.

We were here

(#30) csabi63


csabi63
senior tag

Kötelező vétel. Lesz majd jövő ilyenkor, ha félár alatt dobálják.

(#31) vlevi válasza Shyciii (#5) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tessék felrakni az F1 2013-at, és az ahhoz tartozó classic pakkot. Ott majd kiderül :)
Nem állítom, hogy bármi köze is lenne az autóknak a valósághoz, de azért pl. egy 90-es évekbeli, pl. 1996-os Williamst sokkal könnyebb a pályán terelgetni, mint a 2013-asat. A játékban legalábbis. Az újabbb, 2013-as autókat pedig azért nehezebb a játékban vezetni, mert hatalmas aero csomaggal dolgznak, nagyon erőszakosan kell bedobálni kanyarokba, nem úgy, mint a régieket, amit lendületből lehetett végigterelni a páylán.
Viszont a Lotus98T, ami a turbós őskor, az egy vadállat, a nagyon nagy turbó lyuk miatt, nagyon nehezen vezethető. Amikor megjön a turbónyomás, akkor mindenki meneküljön, ki merre lát, mert az autó elindul, keresztbe. De addíg meg semmi.

[ Szerkesztve ]

(#32) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

PC-n próbáltam One kontrollerrel. Nagyon jól irányíthatóak az autók. Nekem a 15 nem jött be, és továbbra sem az én játékom a Codemasters féle F1 sorozat(6 év rFactorban eltöltött ligázás után nehezen áll rá a kezem)
Viszont eddig az összeset próbáltam. Hangulatban eddig a 10 tetszett a legjobban, talán azért mert hosszú évek után ez volt az első F1-es játék.
Full weekenden érezhető ahogy jobb lesz a pálya, versenyen is érezhető, hogy tele van tankolva az autó.
Az AI viszont még mindig idióta. Gyors körön vagyok, ő jön ki a boxból, de az ideális íven megy, nem is érdekli, hogy jövök mögötte... de hát ez már évek óta ilyen. Ideje lenne ezen is finomítani.
Grafika a videók alapján nem tetszett. Volt már szebb rész, nem értem mért kell szürkére kreálni a játékot. És azt sem, hogy mire volt jó ez, hogy naplementében is lehet futamot indítani.
Összességében nem lett rossz. Most még tuti nem venném meg, majd ahogy olcsóbb lesz. De ezzel is az a baj, hogy jövőre olcsó lesz, de akkor meg már pár hónap és jön a új. Kell a francnak a régi. Ez egy ördögi kör :D

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#33) Gomez86 válasza Hankukk (#27) üzenetére


Gomez86
őstag

"figyelni kell a gumira, az üzemanyag fogyasztásra, hogy ki hogy tölti a KERS -t, a DRS távolságra, fékezés közben a visszatöltésre stb."

Háááát.... talán pont ezért ez már egy másik "verseny". Amúgy meg nem tudom hogy ez jó irány-e, mert ebből a néző kb mit sem lát...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#34) Hankukk válasza Gomez86 (#33) üzenetére


Hankukk
újonc

Na igen, pont ezért értelmetlen összehasonlítani a dolgot. Eléggé steril lett az egész, a néző meg a felét nem is fogja fel mint ahogy lassan én sem. Amit a legjobban sajnálok az az agyon korlátozás. Gyakorlatilag ugyan úgy néz ki mind a 22autó, milliméter pontosan meg van szabva mit hogy lehet megépíteni. Pedig mindig is erről szólt a Forma 1, a mérnöki innovációról. Nekem a befújt diffúzorral sincs bajom, se a "mozgó, hajló" alkatrészekkel. Hol van már a 6kerekű Tyrell, a porszívó Brabham(na jó ennek tiltása érthető volt), az agyon szárnyazott Toleman... Még a rozmár Williams-t is visszasírják... :(

(#35) gutriqper válasza IntelKiller7 (#32) üzenetére


gutriqper
tag

Szia!
Az Rfactor-t is controllerrel nyomtad? Élvezhető azzal? Nem tudod, hogy nagy a különbség az X360 és az XONE controller között?

(#36) IntelKiller7 válasza gutriqper (#35) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Szia. Nem azt DFGT-vel illetve G27-el nyomtam.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#37) vinibali


vinibali
őstag

a fizika maradt az előző évekhez hasonló?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#38) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Szerintem jobb lett. Az autó viselkedése a körülményekhez képest mindenképp.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#39) mlinus válasza IntelKiller7 (#32) üzenetére


mlinus
őstag

Grafika a videók alapján nem tetszett. Volt már szebb rész,

ajánlom a szemüveg használatát.

(#40) IntelKiller7 válasza mlinus (#39) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Ott lemaradt, hogy esőben és felhős időben jól néz ki a játék. Napsütésben egyáltalán nem szép.
De tegyük egy Project CARS vagy egy Assetto Corsa mellé, és akkor látod, hogy mennyire rossz a grafika. Azért ezt 2016-ban már...

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#41) lócitrom


lócitrom
őstag

vajon mikor lesz olyan, hogy egy nagy játék fejlesztői DLC-ben gondolkodnak és tökéletesre faragnak egy játékot ahelyett, hogy mindig lerántanák a bőrt az emberről évente?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#42) Kikki90


Kikki90
tag

Sziasztok!

Az osztott képernyős játékmód az idei epizódból is kimaradt?

Köszi,

(#43) --HARDCORE-- válasza lócitrom (#41) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Vagy soha, vagy Mr. Ecclestone távozása után valamikor.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#44) orc88 válasza Kikki90 (#42) üzenetére


orc88
őstag

Igen, de CO-OP van.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#45) IntelKiller7 válasza --HARDCORE-- (#43) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Áhh. Ez a Codienak is jó pénz, hogy évente kiadnak teljes áron egy F1-es játékot. Akinek kell úgyis megveszi. 50€-ért meg nem lehetne eladni pl egy season 2017-es DLC-t. Annyit nem ér meg senkinek sem.
A 13-ban jó volt, hogy betették a klasszikus autókat, azt hittem utána majd jön a többi. 2008-as autókat nagyon megnézném :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#48) Hapho válasza jorgoszka (#18) üzenetére


Hapho
csendes tag

Én még most is játszom vele.

(#49) bloggiold


bloggiold
aktív tag

Egy zavaró dolog van számomra a játékban. Minden pilóta az ideális íven megy, mint a sínautók.Simán kilöknek a pályáról

https://fontecone.blog.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.