Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16820480


#16820480
törölt tag

Ez a 3700-as akksi kicsit kevésnek tűnik. Az S21-ben 4000 volt, egy Xperia 5iii-ban van 4500, hogy nem fér ebbe el egy normális méretű?

(#2) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Sima S22nél ezzel a 3700 mAh-el van bajom.
S10et még előrendelésben vettem és következő nyáron el is adtam. Egyetlen problémám volt vele, az akku idő, de ez annyira zavart hogy inkább megváltam tőle. Gyk. fél napos telefon volt.

szerk.: lol 26 sec különbséggel ugyanazt írtuk le.

[ Szerkesztve ]

(#3) HawerKing


HawerKing
őstag

Veszik még az emberek a Galaxy S szériát :DDD

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#4) undercover


undercover
senior tag

Én csalódott vagyok. Azt hittem nem csak az Ultra jön új dizájnnal.

Így a sima S22 meg a S22+ szinte ugyanaz mint az S21.

A jobb grafikus chipet leszámítva miben éri meg majd az S22 így?

Jobban jár az ember ha S21-et vesz ha nem az Ultra érdekli...

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#5) NavySeal


NavySeal
senior tag

S20+-om van. Visszatérnék egy kisebb, számomra jobban kezelhető méretű telefonra.
Ezért is vártam az S22-t, de ezzel az akkumérettel nem hiszem, hogy üzemidő bajnok lesz :F

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#6) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Jesszus nagyon gyér,ez tényleg félnapos használat lesz....

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#7) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Én a P10 utódját keresem (a ma kapható legkisebb, de "modern" készülék formájában). Nos ahhoz képest a S22 akkumulátora 17%-al nagyobb, míg a másik esélyes a Xiaomi 12-höz képest 18%-al kisebb. Melyik ujjamba harapjak? :(((
Még a lassan már 1 éves Zenfone 8-ba is sikerült egy 4000 mAh-s akksit beletenni. :(

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Fú, az Ultra baromi jól néz ki, és örülök annak, hogy élesen különbözik dizájnban a másik kettőtől.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#9) tixem


tixem
addikt

Világos, nyilván a samsung nem ennyire hülye, hogy naivan ekkora akkut tesz az S22-be. Már a laikusoknak is jól csengő hívószó a nagy akku, hiszen az akkor biztos tovább bírja szuflával és ez többnyire igaz is. A geekek megint csak tisztában vannak vele, hogy csúcs SoC, nagy felbontású és méretű kijelző, 5g, 120hz stb zabálja az akkut és ehhez 4000 mAh is csirke, nemhogy 3700, így hát ha már egy vagon pénzt ki kell fizetni a sima s22-ért, akkor már nem akkora áldozat megvenni a pluszt a nagyobb akkuval, nyilván a gyártónak is ez az érdeke, hiszen drágábban el tudja adni ugyanazt a telefont. Ügyesek.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#10) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Nagyon kar a kis akkuert a sima S22-ben, ahogy a kepet nezem sik kepernyos, ami nagyon szimpatikussa tehette volna szamomra. :(

(#11) Felesbandi válasza tixem (#9) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Nem tudom, hogy mas hogy van vele, de engem ebben az arkategoriaban nem a plus verzio felara tartana vissza a vasarlastol, hanem a merete. Legalabbis ketlem, hogy akinek S22re futja, annak az S22+ mar ne ferne bele.

Ha jol tudom ebben is valtozik tartalomtol fuggoen a frissitesi freki nem? Talan az meg segithet a helyzeten.

(#12) <Adamsky> válasza Felesbandi (#11) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nem a plus verzio felara tartana vissza a vasarlastol, hanem a merete."
+1
Így van. Én sem tartom annyira "ügyes húzásnak" a kisebb akkumulátort (már amennyiben ez szándékos). Ugyanis én ha nem találok (idén sem) számomra megfelelő telefont, akkor max. akkumulátort cserélek a P10-emben és még +1 vagy 2 évig használom. Vagyis - ha csak rajtam múlna, akkor - az összes tepsi rájuk rohadhat. :(((

[ Szerkesztve ]

(#13) beno52


beno52
tag

Nekem az S22 egyelőre továbbra is szimpatikus, de nagyon kíváncsi leszek az anyaghasználatra. Az S21FE-t a minap kézbe vettem, gyalázatos, mintha egy 5e forintos játéktelefont fognék.

(#14) Aryon87 válasza janeszgol (#8) üzenetére


Aryon87
félisten

Engem a fehér megvett. Mar csak kerdes, a Telekom mennyire vesz meg a csomagjaival. 20k felett nem veszek telot. Max varok 1 evet vele.

Amugy jol olvastam hogy nalunk Exyf*ssal lesz? :(

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#15) ollie válasza tixem (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kisebb az S22 mint az S21 volt, nyilván ezért került bele kicsit kisebb akku. Továbbá nem lesz olyan nagy a felbontás, már az S21-ben is csak fHD volt, nyilván ebben sem lesz QHD. Az S21-nek jó az akkuideje, ennél sem számítok másra.

***

(#16) ollie válasza Aryon87 (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már a tavalyi Exynos is nagyon jó volt, az idei is jónak ígérkezik.

***

(#17) <Adamsky> válasza Aryon87 (#14) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... Exyf*ssal lesz?" - mint minden nemzetközi Galaxy S esetén. Úgy tudom, hogy a Snapdragon, USA only. Egyébként mitől is lenne jó / jobb az utóbbival? Én mást sem látok, hogy a 888-at és a 8 gen 1-et nem képesek a gyártók megfelelőképpen hűteni. Mindenki a 870-et sírja vissza.

(#18) Aryon87 válasza <Adamsky> (#17) üzenetére


Aryon87
félisten

+ Ollie: pedig arrol volt szo hogy Snapisat kapunk, aminek orultem is (vilna)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#19) janeszgol válasza Aryon87 (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Az öcsém szerintem a 12/512-őt megveszi. Tervezi lecserélni az S10 Plust, ráadásul megint ceruzásat szeretne. (Note 3, 4, 5, 7 után S8, majd S10 lett).

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#20) janeszgol válasza Aryon87 (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha hiteles! Nem tudom.

"Galaxy S22 Series AP by Regions 1. Europe: Exynos
2. North America: Snapdragon
3. South America: Snapdragon
4. East Asia: Snapdragon
5. South East Asia/Oceania: Snapdragon
6. West Asia: Exynos & Snapdragon
7. Middle East Asia: Exynos & Snapdragon
8. Africa: Exynos & Snapdragon" [link]

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#21) Aryon87 válasza janeszgol (#20) üzenetére


Aryon87
félisten

Kapjak be... Nekunk a szutyok jut

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#22) xsjado93


xsjado93
senior tag

Lehet azt hitték, hogy ha az apple is rakhat kis akkut ekkora készülékházba, akkor nekik is megengedett :DDD
Kár hogy az android és az exynos / snapdragon fogyasztása nagyobb mint az alma megoldásai.

Your life is a lie.

(#23) Schuler888


Schuler888
senior tag

Eleg vastagon fogott a ceruza a ceruzas modelnel

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#24) Fred23


Fred23
nagyúr

Várjuk az előlapi kameralyuk nélküli S23-at...

(#25) ollie


ollie
MODERÁTOR

Az akkuidő kétkedőknek:

Galaxy S10e
142.2 x 69.9 x 7.9 mm
fHD felbontás
3100 mAh akku
1+ nap akkudiő

Galaxy S22
146 x 70,6 x 7,6 mm
fHD felbontás
3700 mAh akku

***

(#26) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Kár, hogy ilyen ocsmány színeket kapott(élőben lehet, hogy nem ilyen csúf). A fehér még kinéz valahogy. Kéne telót cserélni, a végén tényleg iPhone lesz... :Y

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#27) LosBlancosRM válasza ollie (#25) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Nem értem, minek erőlködsz. Úgy teszel, mintha ezek a számok bármit bizonyítanának. Mindenki máshogy, másmire használja a telefonját. Neked lehet, hogy több, mint egy napot bírt az S10e, de kétlem, hogy sokaknál így lett volna.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#28) ollie válasza LosBlancosRM (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig általánosságban jó üzemideje van az S10e-nek, nem sok panasz van rá a topikjában.

De ha meg szerinted a számok semmit nem bizonyítanak, akkor minek a felháborodás, hogy csak 3700-es akku van az S22-ben?

[ Szerkesztve ]

***

(#29) Aryon87 válasza LosBlancosRM (#27) üzenetére


Aryon87
félisten

Nalam tuti fel nap lenne... Gyarban dolgozom, meg a P40Pro-m ismegsinyli ezt a kornyezetet, hat meg egy Exyfosos Samu...
Kolleginanak S20+ van, az mar a fel muszaknal toltore megy, parom Snapis S20FE-je is merul ugyan, de siman birja.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#30) #72042496 válasza ollie (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

A refresh rate pedig 60 Hz vs. remélhetőleg 120 Hz; a 3700 mAh pedig azért szúr szemet, mert a nagyobb akkus Samsungok üzemideje se túl remek.

Én se írtam talán egy hozzászólást se a telefonom (S10) topikjába, max. következőnek szép csendben veszek mondjuk egy iPhone-t, ha a Samsung az Exynos és relatíve kis akku mellett marad.

(Az eladások alapján lehetnek ezzel még páran így.)

[ Szerkesztve ]

(#31) LosBlancosRM válasza Aryon87 (#29) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Amikor megvettem a Note9-et tök jó volt az aksija, egészen amíg nem mentem Veresegyházára a GE-be... :DD Se térerő, se üzemidő. Sugárzási értéket szerintem már túlságosan is szigorúan veszik, azért nincs térerő, ami miatt meg merül, mint a vasmacska.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#32) LosBlancosRM válasza ollie (#28) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Hát, a nagyobb aksival se volt acélos egyik Samsung se... Majd meglátjuk, hogy mit hoznak a tesztek, de én már nem mernék beleugrani egy előrendelésbe.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#33) Fecogame


Fecogame
veterán

Örülök, hogy továbbra is elhagyják a lefolyós (edge) kijelzőt a sima S22 esetében... :R

Plusz pénzt ér nálam, ha nem olyan telefont kell használom, ahol az "a" betűt a telefon oldalán kell megnyomnom.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34) |AP|


|AP|
veterán

nálam S9-ről nagyon esélyes a váltás a sima S22-re.
Nem tudom az akksi mennyire lesz vészes, nagyobb akksi van benne és kisebb a kijelző felbontás, mint az S9-ben.
Szóval akár tovább is bírhatná, de lehet a 120Hz, meg a többi újdonság miatt jobban fog merülni...
A kialakítás és a méret viszont nagyon szimpatikus! Ebben a méretben nincs másik felső kategóriás androidos telefon. A sík képernyő is megváltás lesz az S9 után.

Szóval én várom nagyon

(#35) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Jelenleg S10-et használok nagy megelégedéssel, de viszket a tenyerem valami újra, úgyhogy lehet idén már aktuális lesz a váltás. 2 dolgot sajnálok kicsit, az egyik hogy még nem hozták be ebbe a szériába a kijelző alatti kamerát, a másik meg az edge kijelző elhagyása a kisebb modelleken.
Cirka 5 éve használok lehajló kijelzős telefonokat, sérülékenységi problémám ezidő alatt nem volt velük, viszont esztétikailag nekem jobban bejön, illetve a gesztusvezérlés is sokkal kényelmesebb rajta mint egy sík panelen.

Az üzemidőtől nem tartok különösebben, a legkisebb modellben is nagyobb akku van mint a jelenlegi telefonomban, ráadásul kisebb kijelzőfelbontás (bár nagyobb frekvencia) mellett. Ennek ellenére lehet, hogy a simát Plusra váltom így, hogy a fizikai méretek csökkentek.

Az Exynos nem zavar, a jelenlegivel sem volt semmi problémám, ráadásul az idei Snapdragon legalább ennyire hulladék.
Az árazás meg magas, de legkésőbb szeptemberre már az emészthető kategóriába csúszik, ahogy ez lenni szokott az S szériánál.

(#36) rdt89


rdt89
addikt

Ennyi pénzért az Ultra kamerái nem túl méretes szenzorokkal van megtoldva, és nem a felbontás az első amire itt gondolok...

(#37) Aryon87 válasza LosBlancosRM (#31) üzenetére


Aryon87
félisten

Annak még normális volt az akkuja. A 20-as szériától valami nagyon félrement, mert az üzemidő az egyik problémás rész, valamint a gyenge térerő.
Remélem hogy az S22Ultra azért felmutat valami becsületes értéket e két ponton, de pont az Exynos miatt tartok tőle, hogy továbbra se fog remekelni vele, hiába a remek teljesítmény, ahogy reklámozzák.
Sebaj, töltő+kábel+powerbank elfér a táskámban :D De valami azt súgja egy Xiaomi12Pro-val jobban járnék ezen a téren.

Most azon drukkolok hogy normális árajánlat legyen a Telekomnál (8/128-at pályáznám meg), igaz júniusig ráérek még, akkor jár le a 2 évem.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#38) bigmasterg válasza ollie (#25) üzenetére


bigmasterg
addikt

S10e-nek jobb volt az akkuideje, mint a sima s10nek?
Az furcsa lenne.
Nálam fél napos telefon volt a sima S10, délután már töltőre kellett rakni.
Most mi10 pro-m van, 4500mah akksival. Ezzel már elég egy napra.

(#39) ollie válasza bigmasterg (#38) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, jobb az akkuideje, mint a sima S10-nek.

Egyébként meg a 120Hz kapcsán, az S21U-nak is lényegesen jobb az akkuideje a 120Hz kijelzővel, mint a korábbi modelleknek.

[ Szerkesztve ]

***

(#40) LosBlancosRM válasza Aryon87 (#37) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

8.1-ig nem is volt bajom az üzemidővel. Sajnos frissítettem 9-re, onnantól megállíthatatlan volt a romlás. Én nem bízok már a Samsungban. Pont az aksi az ami leginkább a sötét oldalra csábít, plusz, hogy unom a droidot. Aztán lehet, hogy sírva menekülök vissza. :D

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#41) Aryon87 válasza LosBlancosRM (#40) üzenetére


Aryon87
félisten

Engem nem vonz a sötét oldal. 2 távoli "ismerősöm" próbál néha téríteni (kb ahogy a jehovák nyomják) és ezzel még jobban taszítanak, pedig kacérkodom a gondolattal a 13PM kipróbálásával, vagy talán a 14es, amennyiben elhagyják azt a förtelmes leszállópályát a kijelzőről.
De előbb lesz újra Samsungom (köszönhető az S9+-nak, pedig S7edge és Note8 után azt mondtam soha többet) mint Alma.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#42) #16820480 válasza ollie (#28) üzenetére


#16820480
törölt tag

Volt S10e-m és pont az üzemidő miatt váltam meg tőle, mert újonnan alig tudott az én használati szokásaimmal 1 napnál többet. Xperia 5-öm 3140-es akkuval sima két nap volt új korában.
Az azért ad okot reményre, hogy az S10e korában aktuális Exynos tényleg nem volt még túl jó sajnos, reméljük a mostani már kicsit takarékosabb lesz.

(#43) <Adamsky> válasza Aryon87 (#21) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Még egyszer kérdem (minden trollkodás nélkül, komolyan), hogy mi is olyan rossz az Exynos-ban, ill. mi is olyan jó a Snapdragon 8 gen 1-ben? :F

(#44) k-adi válasza LosBlancosRM (#26) üzenetére


k-adi
nagyúr

"A fehér még kinéz valahogy. Kéne telót cserélni, a végén tényleg iPhone lesz... "

Na ja, én is ezt néztem, hogy a szögletes design "Note22" még csak-csak kinéz valahogy... de már én is elgondolkoztam hogy lassan már inkább egy I14.... :U

(#45) k-adi válasza Aryon87 (#37) üzenetére


k-adi
nagyúr

"De valami azt súgja egy Xiaomi12Pro-val jobban járnék ezen a téren."

Valószínűleg.. vagy egy FE-vel :)

(#46) k-adi válasza <Adamsky> (#7) üzenetére


k-adi
nagyúr

ha a p10 alatt a huawei p10et érted, akkor elmondom neked, hogy nekem p9 van és már évek óta "nincs mire" cserélni.. de most már lassan "kényszer" csere lesz.. de elnézve a kínálatot meg az árakat mellé... amennyire vicc volt egy iphone most már lehet inkább engedek és átcsábulok oda....

(#47) <Adamsky> válasza k-adi (#46) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... ha a p10 alatt a huawei p10et érted ... " - igen, Huawei P10-em van.
" ... évek óta "nincs mire" cserélni ... " - tudom-tudom. A méretet, tudást, kinézetet figyelembe véve én sem találom az igazit (a "lyukas" kijelző miatt az S22 se a tuti, ez már egész közel van). A "kényszer" nálam az akkumulátor formájában jelentkezik, de max. cserélek, és akkor még tudom egy kicsit húzni / halasztani.

#45
A Xiaomi 12 Pro nem lenne rossz (nekem a "sima" 12), de egyelőre mind a kamera szoftver, mind a rendszer optimalizációja hagy még kívánnivalót maga után. A 8 gen 1 a Xiaomi 12 sorozat esetén csúnyán leszerepelt nálam (remélem a global verzióval csodát tesz a gyártó, különben egy kalap kaki marad). Az egy dolog, hogy throttling-ol, de más készülékekkel ellentétben ennek a vége az, hogy kilövi az adott app-ot, és korlátozza a kamerát, a GPS-t, stb. (legalábbis ezt írja ki egy kis toast üzenetben).
Egyébként többek véleménye az, hogy a 888 után a 8 gen 1 ugyanolyan (ha nem nagyobb) "kazán" lett. Ezért is kérdem, hogy miért olyan nagy baj, ha az EU-s országok Exynos-t kapnak (hátha az nem ilyen ...)?

(#48) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Nem értem ezeket az s10 fél napos telefon, kommenteket, újkorában röhögve tudott 5-6ó sot-ot 2 simmel, 2és fél éves korában már nem, de kapott októberben új akkut, és azóta van olyan h 6,5óra...
s22 méretre tetszik, akku is nagyobb mint az s10ben, de a sík kijelzőnek nem örülök. talán év végére beesik az ára annyira h elgondolkozzak h lecserélem az s10et... persze ha az s22ben nem lessz olyan tré a térerő mint az s21ben.

(#49) Yeffy


Yeffy
veterán

akksi a kisebb modelleknel eleg harmatos, exyfos - rotfl, az Ultranak a szogletes kinezete a kisebbik dolog - az elozo gen mondjuk jobban bejon -, de h még mindig eroltetik az edge kijelzot, nevetseges. ilyenem se lesz, ugy latom. kár, eselyes lett volna.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#50) bostone


bostone
addikt

Kihagyták a negyedik készüléket, pedig úgy lett volna az igazi.
Ha már iPhone...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.