Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Azt lehet tudni, hogy mi lesz a minimum spec. mindkét telefon esetében? (Mi10, Mi10 Pro)

(#2) #24556544


#24556544
törölt tag

Na ez az akksi méret már tetszetős nagyon. Meg az egész.

(#3) joey04


joey04
titán

Jól hangzik, bár a ram xiaomi esetében mindegy, a telep meg hiába gigantikus, ha csak átlagos üzemidőt tud hozni, lásd note 10.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) rdt89


rdt89
addikt

Ha Amoledet és sztereó hangszórót kap, nagyon nehezen fogom tudni megállni, hogy megvegyem. :Y

(#5) hemaka válasza joey04 (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

10 óra sot mióta átlagos? :DDD

(#6) MarkCsiha461


MarkCsiha461
junior tag

16 giga ramot lehet valamire használni?Vagy marketing?

(#7) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Annyira felesleges ez a 16GB RAM, az agresszív memóriakezelésük mellé. Meg igazából amúgy is.
Mire ennyi fog kelleni bármihez (akár egy DEX szerű asztali felülethez), a telefon többi komponense avul el, vagy amúgy is rég le lesz cserélve. Nem sokan tartanak meg egy telefont legalább 4-5 évig.
De legalább jól mutat a specifikációs táblázatban.

(#8) joey04 válasza hemaka (#5) üzenetére


joey04
titán

10 óra sot? Remélem te is tudod, hogy ez egy teljesen értelmetlen böfögés volt, hiszen millió dolog befolyásolja. A tesztekben viszont több helyen írják, hogy a telep méretéhez mérten jobb üzemidőt vártak. pl.: The Mi Note 10 scored a very good endurance rating of 95 hours and had great times when it comes to making calls and watching videos. The web browsing drains more battery than we expected, while the standby consumption is higher than average. We suspect the new MIUI 11 might be responsible for the lower than expected standby and web browsing times and we hope Xiaomi improves the performance with a software update.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) novinyul válasza joey04 (#8) üzenetére


novinyul
veterán

Nálam 8-9 órák vannak 4G hálózaton, wifi-n még +3 óra. Elég rossz a térerő a meló helyen és így van ennyi.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#10) hemaka válasza joey04 (#8) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kit érdekel mit írnak, amikor én huzamosabb ideje használom és röhögve kibírja.

(#11) spawn21 válasza joey04 (#8) üzenetére


spawn21
veterán

Ez olyan mint a 14 óra sot IPhonenon :DDD

iPhone 13p

(#12) Bazi.Joe


Bazi.Joe
tag

Az akku növekedés miatt a súly is gyarapszik viszont árban vélhetően jobb lesz mint a nagy konkurensek!

(#13) juuzer


juuzer
addikt

Tök jó, hogy egyre több RAM-ot rakunk a telefonokba, DE kérdem én: ha a MIUI eleve mindent kivág a memóriából, akkor mi értelme van? - Semmi.

Sose értettem ezt.... kb az összes kínai gyártó saját ROM-ja ilyen rettentően borzalmas memóriamanagementtel rendlekezik....

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#14) aprokaroka87 válasza juuzer (#13) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mindent, tehát akkor a komplett rendszert is...
Ugye az ilyen dolgokat te se komolyan gondolod?

(#15) rdt89 válasza hemaka (#5) üzenetére


rdt89
addikt

A 4.200mah-s Mate 20 Pro is ennyit tud kb. 15-öt simán elérné jobb optimalizálással

(#16) weberzolee válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Perszehogy... Hiszen amikor Te mindent megeszel az ebédedből, akkor a tányért és az evőeszközöket is elnyammogod...

Kezdem azt hinni, hogy az akkunövelés kényszerből megy, mert az egyre bonyolultabb rendszerek fogyasztását nem tudják ellensúlyozni a SoC fogyasztásának csökkenésével, és ez generálja a telefonok méretnövekedését. 4" -be nem férne ekkora akku, vastagítani gáz, az 1 napos üzemidő meg még gázabb...És sajnos ezen az 5G csak rontani fog...

[ Szerkesztve ]

(#17) Lami66 válasza rdt89 (#15) üzenetére


Lami66
őstag

P30 most jár 10:19-nél, és még van 14 %.
Nem játszom, csak használom.
Wifi/4G böngészés, email-ek, Spotify bluetoothon, üzenetek, telefonálás. Persze ez a 10 óra nem általános, inkább 8 szokott lenni. Gyaníthatóan azért növekedett 10-re mert a Chrome helyett a gyári böngészőt használom [kép]

[ Szerkesztve ]

(#18) juuzer válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


juuzer
addikt

Jo akkor ugy fogalmazok, hogy a benne levo appok nagy reszet bocsi.... :)

Vamos a la playa.

(#19) Dare2Live válasza juuzer (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

+1

minek a sok ram ha mindent ami nem saját azonnal kivagnak belolle?

bezzeg a soha nem hasznalt bloatware mindig ott csucsul ha kicagom elso dolga visszatoltodni....

szoval tenyleg folos 4gbnel tobb

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20) DudeMate válasza rdt89 (#4) üzenetére


DudeMate
csendes újonc

Jogos, nagyon város a telefon. Elgondolkoztam a régi jó öreg Honor7 cseréjében és bizony az mi10 is a versenyzők között van.

[ Szerkesztve ]

(#21) <Adamsky> válasza Bazi.Joe (#12) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Az akku növekedés miatt a súly is gyarapszik ... "
Na, ez az, amivel a ma embere szemlátomást abszolút nem foglalkozik. Hasonló a helyzet, mint ma már a mérettel. A lényeg a finom, alig észrevehető növekedés. Ha nem rontják el, ill. nem lesz más alternatíva, akkor nemsokára 0,5 kg-os kis TV-el fog mindenki - önként és dalolva - rohangászni.

(#16) weberzolee
" ... az akkunövelés kényszerből megy, mert az egyre bonyolultabb rendszerek fogyasztását nem tudják ellensúlyozni a SoC fogyasztásának csökkenésével ... "
+1

(#22) snorbi82 válasza Lami66 (#17) üzenetére


snorbi82
senior tag

Akkor nálam valami nagyon nem adja. Nekem max 5 óra jön ki. Nem tudom, hogy hozzátok össze.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#23) Dare2Live válasza snorbi82 (#22) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

indíts el vmi videot tárhelyről ismételve kis fényerőn... neked is meglesz a 8+h.

Aki meg játszik vmi komolyabbal annak egy 4h hudejó érték.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24) snorbi82 válasza Dare2Live (#23) üzenetére


snorbi82
senior tag

Nem játszom rajta. 3 email szinkron (1 saját és 2 céges), fénykép, messenger, és telefon. No mindegy. Plusz még talán egy két dolog.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#25) joey04 válasza hemaka (#10) üzenetére


joey04
titán

már bocs, de engem meg az elfogult userek nem érdekelnek, hanem a tesztoldalak eredményei.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) novinyul válasza joey04 (#25) üzenetére


novinyul
veterán

Hidd el hogy ennyit elmennek. Nálam is teszten vannak a Xiaomi telefonok, eladásnál nem lehet hülyeségeket mondani. Átlag 8 órás kijelző idők vannak(4G hálózaton 1 sim kártyával)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#27) enginev3.0 válasza MarkCsiha461 (#6) üzenetére


enginev3.0
félisten

Semmire

Amúgy szép spec

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28) Danex


Danex
addikt

Sok ram a marketing mellett még ahhoz is kellhet, hogy ha lő a telefon 30 fotót fel másodpercen belül egy jó hdr képhez akkor azt ne a lassabb adattarolon történjen és lehessen gyorsan dolgozni vele. Ugyan ez a szuperlassitasok alatt.

Amúgy valszeg vevős telefon lesz, mert ha minden igaz lesz már benne minden is ami pl a Mi8bol kimaradt.

De 1-2 hónapot lehet várok vele hogy a custom romok és egy GCam már készüljön.

(#29) -Skylake- válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez a nap troll kommentje.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#30) -Skylake- válasza novinyul (#26) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mar bocs, de ot nem erdekli, nem erted ? :U nem vagy te tesztoldal...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#31) novinyul válasza -Skylake- (#30) üzenetére


novinyul
veterán

Az nem, csak minimum 2 hónapig használom hogy legyen tapasztalat a típusról. :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#32) -Skylake- válasza novinyul (#31) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az nem számít , nem az elfogult felhasználók tapasztalataira kíváncsi, hanem a független , elfogulatlan , teljesen nonprofit működő tesztoldalak hivatalos és megcáfolhatatlan tesztjeire. :))

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#33) juuzer válasza Dare2Live (#19) üzenetére


juuzer
addikt

Gondolom, hogy 5-6 év múlva is menjen vele, vagy nem tudom. Igaz addigra az összes többi silányabb minőségű alkatrész kirohad belőle. :D

Vamos a la playa.

(#34) GoldhandRent válasza joey04 (#25) üzenetére


GoldhandRent
őstag

főleg h a tesztoldalak már kiadás előtt megkapják (a nagyobbak, a többiek meg az első 1-2 hétben) így esélyük sincs a kiforrt rendszert használni.
Eleinte nekem sem bírta sokat, mostanában pedig 2 naponta este másfél órára lát töltőt, és 4-6-8 óra SOT van attól függően, mennyit nyomkodom.
A 8 órás is lehetne több a 2 nap alatt, ha többet nyomkodnám a telefont. :K

(#32) -Skylake- aminek az eredményei éppen kiadás napján kerülnek nyilvánosságra BÉTA rommal :U

[ Szerkesztve ]

-

(#35) joey04 válasza novinyul (#26) üzenetére


joey04
titán

Átlag 8 órás kijelző idők vannak

ez továbbra sem mond semmit.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) joey04 válasza -Skylake- (#32) üzenetére


joey04
titán

ja az összes le van fizetve, hogy azt írják, ettől a teleptől többet vártak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) joey04 válasza GoldhandRent (#34) üzenetére


joey04
titán

igaz, várni kellene. mint pl a mi 9t-nél, ahol updatek után rosszabb lett az üzemidő.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) novinyul válasza joey04 (#35) üzenetére


novinyul
veterán

Jó akkor én feladom :U Nehezebb veled mint egy hisztis nővel. De pont azért írtam az átlag 8 órát mert lehet több(ez szokott lenni) vagy kevesebb ennél, rossz térerő esetén nagyon meg tudja szívni az akkumulátort.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#39) Noukoum válasza novinyul (#38) üzenetére


Noukoum
veterán

Valakinek ez hitkérdés, amibe okos ember nem kezd bele. Teljesen mindegy mit mondasz, ha ő azt akarja tudni amit ő akar. Nem vagyunk egyformák. (Szerencsére)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#40) novinyul válasza Noukoum (#39) üzenetére


novinyul
veterán

Sajnos :(
De itt is szarul szerepel a Note 10
[link]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#41) joey04 válasza novinyul (#38) üzenetére


joey04
titán

Akkor még nem volt dolgod hisztis nővel. Nem hisztizek, én csak azt mondom nem érdekel, hogy a userek mit mondanak. Nem csak elfogultak, de nem is tudnak olyan módon összehasonlítani készülékeket üzemidő szempontjából (sem), mint a tesztoldalak. Legviccesebb, amikor topikon belül tulajok ugranak össze, hogy neki csak 5 óra sot van, a másiknak meg 9, és biztos user error, vagy hibás készülék, közben csak más körülmények között, máshogy használják. Mellesleg senki nem mondta, hogy szar az üzemidő, csak azt, hogy ekkora teleptől több lenne az elvárható. Ha ezt nem sikerül megérteni és kardoskodni kezd valaki mellette, na az a hiszti. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) novinyul válasza novinyul (#40) üzenetére


novinyul
veterán

Ok! 20 éve foglalkozom telefonokkal, jelenleg is külsős munkatársa vagyok a Xiaomi csapatának. Azok a tesztek amiket megnézel és az alapján mondod a véleményed, na az csak egy kiindulási pont maximum. Pont ezért van nálam az összes Xiaomi hogy, minél pontosabb értékeket kapjunk a telefonról a napi használat során. Szóval pont a tesztoldalak egy helyen történő méréseit nem szeretem.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#43) Ck.


Ck.
addikt

Megint egy semmitmondó, hatásvadász cím. Csak gratulálni tudok a szerzőnek, a kattintásokból biztos nem lesz hiány.

(#44) joey04 válasza novinyul (#42) üzenetére


joey04
titán

jelenleg is külsős munkatársa vagyok a Xiaomi csapatának

Ezt én pontosan tudom, sok Xiaomi topikot követek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) GerykO válasza Juhaszatti (#7) üzenetére


GerykO
aktív tag

Jelentem Lumia 950XL-en élek, FB-Messengerre találtam alternatívát értesítéssel, ha whatsapp-ra is meglelem, akkor amíg szét nem hullik marad, continuum is okosabb mint a dex...

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#46) #04441088


#04441088
törölt tag

Várom nagyon. Amint lehet rendelem is. :K

(#47) NemMo válasza joey04 (#37) üzenetére


NemMo
őstag

Mi 9t az andrid 10 óta jobb az üzemidő, mint valaha

(#48) Noukoum válasza NemMo (#47) üzenetére


Noukoum
veterán

De hát a fórumba valaki mást írt! Igaz hogy soha de soha nem volt és nem is lesz ilyen telefonom de attól még szar. :))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#49) joey04 válasza NemMo (#47) üzenetére


joey04
titán

sőt már termeli az áramot.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) #04441088


#04441088
törölt tag

Árban mit tippeltek? Mennyi lesz a Pro kisebb változata? 160-180k?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.