Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ádikácska


ádikácska
aktív tag

Jó ötlet ez a termékgarancia! :C :R

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#2) Angel1981 válasza ádikácska (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Valóban, de hogy tudják garantálni az ilyen jellegű megoldást?
Mondjuk, ha csak a foglalat azonossága a lényeg, az még megoldható több, mint 2 év távlatából is, chipsetnél már kicsit körülményesebb a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#3) Joachim21 válasza Angel1981 (#2) üzenetére


Joachim21
senior tag

Chipset miért? Csak azok vannak 1156hoz amik eddig is, a 6-os széria már az 1155öt támogatja.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#4) Osibaa


Osibaa
senior tag

Hogy tervezték ezt az alaplapot? Sata portok bal fent? Tápcsati jobb fent? Proci hűtő belelóg a vidikártyába? OMG :W

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#5) Móci válasza Osibaa (#4) üzenetére


Móci
addikt

Elég idiótán rakták össze, az fix. Pedig nem lenne rossz...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

Ugyanaz a cég hozza be az intelt és az amd-t? Akkor van verseny az országban? :D

(#7) zazahoho válasza #06658560 (#6) üzenetére


zazahoho
őstag

ez jó :D

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#8) zsigus válasza Osibaa (#4) üzenetére


zsigus
őstag

Nem valószínű, hogy valaki Orochi-t tesz egy HTPC-be,
Egyébként egy nagyobb hűtőnél sem a PCIe közelsége lenne a gond hanem a ház méretei.
HTPC-be kis proci hűtőt lehet rakni csak az meg elfér. A többi dolog viszont tényleg sz*r helyen van!

[ Szerkesztve ]

(#9) Osibaa válasza zsigus (#8) üzenetére


Osibaa
senior tag

Az Orochi hiánya engem sem zavarna, de egy Shuriken sem fér el, pedig azt szívesen teszik mini-ITX házba.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#10) LGLuke válasza Osibaa (#9) üzenetére


LGLuke
őstag

Ebbe raksz egy Core i5-ös CPU-t alulfeszelve, valamint 2GB ramot page file nélkül VGA nélkül aztán cső Babi néni!
Egy ITX lapot nem tuningosoknak terveznek, ehhez meg külön VGA sem kell, ha GPU-s a CPU.

(#11) Komcsi


Komcsi
tag

Ezt a lapot szerintem vasárnapi internetezőknek találták ki, aki egyszer egy héten bekapcsolja a gépet azt szvsz!! :D

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#12) klepto válasza Komcsi (#11) üzenetére


klepto
addikt

Kellemes kritikák, nekem holnap érkezik ez a lapocska :U
Lehet, hogy elkapkodtam :F
Na mindegy, majd beszámolok a szerelhetőségéről, ha már meg lesz mindenem hozzá (hónapok kérdése) :D

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#13) zsigus válasza Osibaa (#9) üzenetére


zsigus
őstag

sztem egy htpc-be egy Arctic Freezer 7 bőven elegendő annak meg videókarival is bőven elegendő hely van a lapon bár a magassága miatt lehet, hogy nem férne el a legtöbb mini-ITX-es házban.
De inkább ebben a kategóriában gondolkodnék ha HTPC-t építenék 10e Ft-os hűtőt biztos nem vennék, ráadásul ahogy előttem szóltak alulfeszelve lenne a proci azt még sztem a gyári is elvinné ami igaz h nem a legfantasztikusabb hűtő de itt nem is a tunning számít vagyis de csak inkább lefelé :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Osibaa válasza LGLuke (#10) üzenetére


Osibaa
senior tag

Azzal nem tudok egyetérteni, hogy alulfeszelt Core i5-öt rakjunk ITX gépbe, akkor vegyen az illető másik lapot/procit, szerintem az alulfeszelésnek és alultuningolásnak ilyen széles kínálat mellett semmi értelme. Tuningolásról pedig egy szóval sem beszéltem, de mivel egy ITX gépben sokszor a proci hűtő az egyetlen szélkeltő, annak kell szellőztetnie a merevlemezt, chipsetet, RAM-ot is, így a Shuriken szerintem abszolút jó választás - alacsony is, csendes is. (Nekem ION+Atom gépem van, de én is 10 cm-es ventit szereltem be, így vannak az alkatrészek 40 fokon tartós használat esetén is, emellettn14 dBA szemben a gyári 4 cm-es hűtő 40 dBA-jával.)

Linkelek pár képet, ami mutatja, hogy vannak "másfajta" felhasználói is a mini-ITX kategóriának és ezt a gyártók is elismerik:
Silverstone SG05 (dupla kártyahely a 2 slotos VGA-nak)
Lian-Li PC-Q08 (ATX táppal, hogy legyen elég kraft és kiemeli a honlap, hogy beférnek a teljes hosszúságú VGA-k is)
Scythe Shuriken (mini-ITX lapon)
Scythe Big Shuriken (mini-ITX lapon, gyári scythe kép!) :D
ECS H55 lap (tuning funkciók a BIOS-ban)

A vicces az, hogy az ördög ügyvédjét játszom, mert ITX gépbe én nem raknék semmilyen lapot, amibe asztali proci való (erre ott a mATX vagy a Shuttle barebone-ok), de a mini-ITX topikban (és a neten) bőven vannak olyanok, akik igen. Ha mégis ilyen lapot gyárt valaki, az viszont csinálja már meg értelmesen. :D

Komcsi: Aki pedig csak netezni akar, az vegyen Atomot. :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#15) konyok válasza Osibaa (#14) üzenetére


konyok
tag

Én is ezt a Lian-Li PC-Q8 házat néztem ki magamnak, de picit félek tőle, hogy a meleg levegő, hogy jut ki a házból? Perce az ok, hogy felfele "száll" a meleg levegő, de nincs ami kiszívja. A táp is kintről szív magának friss zoxigént és magán keresztül nyomatja kifelé. Mi lenne ha fordítva szerelném be a tápot, hogy bentről szívja ki a meleget mint egy normál ATX házban. Szerintetek?

(#16) konyok


konyok
tag

Elnézést javítok. Q7-re gondoltam az előbbi problémával. :R

[ Szerkesztve ]

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Intelnek az előző generációs(775-ös) Itx-es lapjait lehurrogták mert csak 667-es ddr2-es memóriát kezeltek, miközben a specifikációban 800Mhz-szerepelt...

a két egyforma színű foglalat nem garantálja azt, hogy tényleg két csatornán kezeli a memóriákat.

ami nekem nagyon negatív: vékony a PCB!

Akinek konkrét tapasztalata van az írja le ha tévedek!

[ Szerkesztve ]

(#18) #16939776 válasza zsigus (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

akár GT-vel is elvan egy E8400-as, egyáltalán nem lehet hallani. (700-1200Rpm)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.