Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ZS3NI


ZS3NI
őstag

2. oldal elírás

"A Gigabyte Radeon RX 480 4 GB-os, dupla ventilátoros, ... Természeten az ára is tudáshoz mért, 40 000 forint körüli. "

460 az. :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#2) P.O.W. válasza ZS3NI (#1) üzenetére


P.O.W.
tag

Helyes az észrevétel! :D

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#3) MK VII


MK VII
veterán

Mi van???
Hova mennek az árak már? Húzható i5 majdnem 100k???? :F K-s i3 70 ezer???
Na jól van. Azt hiszem még nagyon sokáig elleszek a Haswellel...

(#4) User64476 válasza MK VII (#3) üzenetére


User64476
őstag

Mostmár nem kell sokat aludni és ennek vége.

(#5) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Az 1 éves 17"-is Asus RoG-nak végre itt az utódja :C kérdés persze, hogy mennyiért menne el a 960M-mel szerelt előd és ígymegéri-e a felárat a újra váltás? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6) BSOD válasza MK VII (#3) üzenetére


BSOD
senior tag

Pofátlan árak! i3 60-70k? :Y :W

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#7) Sanya válasza BSOD (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

lesz az 100.000 fölött is, ha az AMD nem domborít valamit. Intel a barátod :D

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) Lacc válasza BSOD (#6) üzenetére


Lacc
aktív tag

Megtehetik, és így is megveszik az emberek ezeket a CPU-kat. AMD ebben a kategóriában csak március végén fog beszállni, vagy később. Sokaknak gyanús a forumokon, hogy még mindig nincs semmi konkrétum.

(#9) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Azok a proci árak bicskanyitogatóak. Vicc.
A Zzintel elmehet az anyjába. :)

A 25-ös Dell moncsi kellemes. Vennék is szívem szerint kettőt, csak nehéz lenne beadni az asszonynak, hogy erre valóban szükségem van. :D

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#10) Male válasza MK VII (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Aztán csodálkoznak, hogy szűkül a piac...

(#11) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

i5 6600k-t vettem 70k-ért tavaly nyáron most meg egy i3 is drágább. ;]

(#12) Tigerclaw válasza MK VII (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Olyan mintha a kereskedőknél megakadt volna a tű a lemezen a karácsonyi "akciós" áraknál. November után minden 15-20%-al lett drágább és úgy is maradt. Elég csúnya első negyedévet zárnak majd, ha ez lesz a tendencia, de még az is lehet hogy átszoknak az emberek a külföldi netes vásárlásra.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) vlevi válasza ->Raizen<- (#11) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én meg novemberben vettem Giga Nvidia 1060-t 6Giga rammal, sokkal olcsóbban, mint most nagyonakciósan a PCX-nél. És most kivételesen nem a pcx "érdekes" akciói miatt van így, hanem karácsonyra rengeteget drágult az 1060-as, és mostanában kezd visszafelé megyegetni az ára.

(#14) ->Raizen<- válasza vlevi (#13) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ilyen az ha a konkurencia gyengélkedik és rengeteget késik, oda emelik az árakat ahova akarják, monopol helyzet. Egy processzor ára több mint egy ps4 pro ez a vicc. Ezt a legerősebb i7-re értem. Gépre nem költök, inkább a kecóra meg majd egy ps4-re ha rákényszerülök.

[ Szerkesztve ]

(#15) kromatika


kromatika
veterán

Szűküljön is a piac tovább ilyen árak mellett.Bőven fog amikor egy i3 -as proci 60-70k.

(#16) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

90K most egy friss "belépőkártya", amin FHD-ban maxon futnak a játékok. Aha, annyi biztos , hogy 2008-ban a Giga 9800GT OC-mat (amivel akkor szintén minden max-on elfutott) kb. a feléért vehettem (vagy kevesebbért), de biztos nem 90K-ért. Úgyhogy nem tudom honnan veszitek, hogy a GPU árak szinte semmit nem változtak a forinthoz képest, meg, hogy még SŐT... :F

Azon a Zenbook-on meg mit kell ennyire megfizetni, a design-t?! :Y :(

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Procit venni ujonnan, jo nagy butasag. :)
Vannak eladok, akik igaz csak 1 ev garival, de a 6500-at 53k-ert, az egyel nagyobbat 60k-ert adjak.

[ Szerkesztve ]

(#18) gygabor88


gygabor88
tag

A Dell monitor ugyanott ugyanennyibe került ősszel is. A 70k-s i3 meg a 450k-s netezős noti az division by zero kategória. Semmit nem ér már a forint.

(#19) #95462144


#95462144
törölt tag

Szánalmasan használja ki az Intel a monopólium helyzetét egy igazi féreg cég lett belőlük, ezekkel az árakkal. Alig várom és imádkozok a Zen sikerében, mert ezeket illene most már seggberúgni.

(#20) ->Raizen<- válasza #95462144 (#19) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az amd se adhatja sokkal olcsóbban a cuccait különben végük lesz.

(#21) #95462144 válasza ->Raizen<- (#20) üzenetére


#95462144
törölt tag

Baromi egyszerű dologra gondoltam. Ha a Ryzen hozza egy aktuális I7 teljesítményét és még valamennyivel olcsóbb lesz, akkor lesz versenyhelyzet és az egész szegmens árképzése megváltozik. Szóval ha van teljesítmény és minimálisan olcsóbb is lesz vége lehet a jelenlegi helyzetnek. Mindezt úgy, hogy egy I5 muzsikál a gépemben. (bár biztosan vannak Intel fanok, akik szerint ez az I3 ár best buy :DDD ).

(#22) varmi2


varmi2
nagyúr

Ezek az intel árak vicc kategória. Soha az életben nem fogok intelt venni. i3 70k? nevetséges. Am4re fogom váltani az am3at.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#23) ->Raizen<- válasza #95462144 (#21) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Már várom a vita hegyeket, a sok habzó szájú intel fan akkor is be fogja támadni a ryzent ha jó lesz. ;]

(#24) QwErTy42 válasza ->Raizen<- (#23) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az fix.
:D

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#25) jedis


jedis
senior tag

Intel árak !!!!!!!!! I3 70 forint ???? :D Egy hét múlva lesz pont a szülinapom ( április 7 ) ??? Akkor el kell kezdenem de gyorsan szervezni a bulit ! :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#26) ->Raizen<- válasza jedis (#25) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem is olyan rég 30k volt pár éve egy i3 azt is sokalltam érte. ;]

(#27) dementor


dementor
senior tag

A szokásosnál is pofátlanabb az Intel árazása, de hát sosem volt olcsó.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#28) sb válasza hemaka (#17) üzenetére


sb
veterán

Csak ez eseti és vagy szürke, stb..., az a gond. Ez lenne a "normális" ára. Persze ezen rajta van az USDHUF hatás, a szuper áfánk, az EU amúgy is magasabb árai, de tényleg kezd vicc lenni. Van olyan ár amit EU-s fizetéssel is meggondolnék. Pl. az Asus Ultrabook szép, de 450k? Wtf?
A monitorokat már nem említem, sokszor tettem...

szerk: Az egyetlen a lock mentes i3 volt amire én is mondtam, hogy nem kell neki előre örülni, tuti olyan ára lesz, hogy i5 mellett ne nagyon jusson eszébe az embernek. De a nemrég bejelentett HT-s, magas órajeles Pentiumokra is írtam. Lehet, hogy i3 közeli lesz, de az ára is. Ennyire viszont még én sem gondoltam, ezeknél a különlegesebb modelleknél sem.

[ Szerkesztve ]

(#29) ncsicso


ncsicso
tag

Azt hiszem, a 4330-asom nem lesz lecserélve... Legfeljebb, ha kidöglik alóla az alaplap.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#30) total90


total90
veterán

Én tiltanám az árakon rinyálós hozzászólásokat, mert 90% csak az.
Akármi cikk van csak a nyomorult rinyálás.
Ennyibe kerülnek, semmit nem tehetünk ellene, nem mi szabjuk meg az árakat és a jajgatastól nem lesz olcsóbb.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31) ->Raizen<- válasza total90 (#30) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én meg az olyan megmondó embereket tiltanám ki amilyen te vagy , mindenki azt ír amit akar és joga van hozzá. :D

(#32) Fightnight


Fightnight
csendes tag

Ilyen árak mellett akkor marad még a sandy :D csak bírja még egy évet..

(#33) QwErTy42 válasza total90 (#30) üzenetére


QwErTy42
addikt

Pedig egy termék megítélése erősen árfüggő... A 100 rongyos i5 szégyen, a 70 ezres i3 pofátlanság. Remélem, hogy rajtuk rohad. Pláne hogy az előző generációkhoz képest nem nyújt másfélszeres többletet.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#34) BSOD válasza total90 (#30) üzenetére


BSOD
senior tag

Van véleményem. Zavar? Ne olvasd!

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#35) #95462144 válasza total90 (#30) üzenetére


#95462144
törölt tag

Akik rinyálnak legalább a cikkre reflektálnak, ráadásul ez a fórum lényege. A Te hozzászólásod meg teljesen felesleges, mert a cikkhez köze nincs csak kötekedsz. Ha szerinted az árak meg így vannak jól, akkor meg a lelked rajta vegyél belőle jó sokat az ilyenek meg is érdemlik 70k ért az I3at.

(#36) Watchdog válasza total90 (#30) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Legalább hadd hörögjön a piaci szegmens, mielőtt megdöglik... :(

(#37) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Trololo tegye fel a kezét aki megveszi ennyiért az i5 meg i3-akat :D

Az i7 ára nem vészes, főleg a tavalyiakhoz képest, de a többi tényleg elborult. Nagyon látszik hogy nincs vetélytárs.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#38) total90 válasza #95462144 (#35) üzenetére


total90
veterán

Nem hiszem, hogy beléd vagy másba belekötöttem volna, nem is volt célom.
A probléma, hogy 100-ból van 2 értelmes hozzászólás, a többi rinya. Ez értékes hozzászólásokat kikeresni meg csak úgy tudom, hogy előtte egy vagon jajjgatást át kell olvasson. Ez zavar.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39) MK VII válasza varmi2 (#22) üzenetére


MK VII
veterán

Ha így folytatódik a tendencia, akkor amikor a Haswell-em leváltásra kerül, majd egy AM4 lesz belőle. Kíváncsi vagyok mindenképp rá, mert még anno a K6-tos korszakban volt AMD-m..

Amúgy kemény, hogy 2013-2014 óta amikor bejöttek a Haswell i5-tök akkor egy i5-4690K volt 55-62k a boltban. Most 85 ezer... Sőt karácsony előtt volt 90 is. :DDD
Évente 10 ezer plusz.. És külön érdekes, hogy az i5-6600K olcsóbb majdnem 10k-val mint az i5-4690K..
Mik ezek az árazások? Könyörgöm... Legyenek már helyén a dolgok...

Szóval nálam is érik az AMD, már csak az Intel kapzsisága miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#40) Vesa válasza MK VII (#3) üzenetére


Vesa
veterán

Én masszívan Intel párti vagyok, de ez az irreális árazás már tényleg pofátlanság. Szart nem ér ez ennyit egyik sem, maximum a felét. Generációk óta nincs számottevő újítás, a sok magot a programok jórésze még mindig nem kezeli/használja ki rendesen, frekinövekedés értelmezhetetlen, ehhez képest az árak az egekben.
De megtehetik mert nincs konkurencia. Ez van...Marad a használt piac...Nem azért, mert nincs rá pénz, sokkal inkább elvi okokból. Ezek a processzorok egészen egyszerűen nem érnek ennyit. Pont!

A tudomány a valóság költészete!

(#41) Vesa válasza total90 (#30) üzenetére


Vesa
veterán

Én meg a mindenbe beletörődős, mindent sunnyogva eltűrő embereket tiltanám ki innen...;-)

A tudomány a valóság költészete!

(#42) bandras0226 válasza SunMount3r (#16) üzenetére


bandras0226
aktív tag

2008-ban 140 forint körül mozgott a dollár. Most kb a duplája. :U Csak ennyi a nagy titok.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#43) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Skylake es kabylake kozott mekora ugras van?

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#44) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Azért vicc az amit az intel művel, hülye egy cég, hajrá AMD!!!

Küldve i7 6700K-ról.

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#45) prolad


prolad
őstag

Mik azok a proci árak? I3 is drága, de az i5 is szégyen. Jó vétel volt 45ért a 6400 :D

(#46) deja vu


deja vu
addikt

Mindegyik monitor elég tuti. :K Az az Asus meg a kedvencem.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#47) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

A memória árak,itt értem az ssd-t is aggasztóbbak mint a proci árak.Intel pofátlan,majd meglátjuk mi lesz,minden hozzáértő kivár ha épp nem sürgős.

Wasabi...

(#48) vlevi válasza bandras0226 (#42) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos ebben is van igazság :(
Megnézten a mostani procimat, i5-3470, az ára az ark.int.com alapján 180-190 dollár. Az i5-7400 pedig 180dodó. Tehát nem drágult.
Ugyanebben a az összehasonlitasban az i7 3770k került 340-be, az i7 7700k ugyanennyi. Egszpo tosan 339-350 közti árat ír az intel. [link]

340*140*1.2=57000 ft,
340*290*1.27=125000
:(

(#49) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Fél milka egy Ánusz notiért??? Annyiért már Latitudeot, Lifebookot, Thinkpadet lehet kapni.

(#50) SunMount3r válasza bandras0226 (#42) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, csak a fizetések nem emelkedtek vele, talán ez is a titok része...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.