Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Z77 WTF edition ;]

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#2) Sotho


Sotho
őstag

Z77 Stinger - Elfogott a kell ,azonnal - érzés. :D

(#3) Normi™


Normi™
őstag

Brutális mind! :Y Evga az Evga,nincs mese.....

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#4) tome.jr


tome.jr
addikt

Cirka 5 hónapos csúszással sikerült összehozni végre a Z77-es lapokat. A P67-nél ugyanígy vagy fél évet késtek. :U

(#5) Enton


Enton
addikt

Az a Z75SLI 40e-ért szép is lenne itthon de tuti lesz vagy 50-55e kiskerből. :(
A Stinger vajon mennyiért fog majd nyitni? :F

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#6) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

A mini-itx lap nagyon üt. Messze a legjobb, amit eddig láttam. Előre félek az árától.

(#7) boeing válasza sing1ep1ayer (#6) üzenetére


boeing
senior tag

+1 Sirok. :O Nagyon állat.

(#8) fatallerror


fatallerror
addikt

a fentieken mi az a propeller ott ;] az alsó z75ös tetszik :K

don't tell me what i can't do!

(#9) bsh


bsh
őstag

hogyan lehet az elsőn 5x8 pci-e 3.0? van rajta valami spéci hub?

(#10) fatallerror válasza bsh (#9) üzenetére


fatallerror
addikt

nem elírás, mind az 5 3.0-ás

don't tell me what i can't do!

(#11) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Szerintem csak üzleti taktika az időpont....szép jószágok... :R :R :R

Wasabi...

(#12) PPatrik válasza fatallerror (#10) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Persze nem elírás, de ez az lga 1155-ös procik ismeretében nem lehetséges, csak valami trükkel. És hú de jó van 5 db x8-as pcie, de az mégse lesz olyan gyors (ha mindet használjuk) mint, mondjuk egy lga 2011-es lapon. Na nem szaporítom tovább a szót, a ivy bridge procik csak egy x16-os 3.0-ás sávot biztosítanak. Itt pedig elméletileg 40 van. Vagyis gyakorlatilag is, de szerintem raknak rá egy osztó chipet, ami kap x16 és kiad 2 x16-ot Persze ez így még mindig csak 32, úgyhogy én se értem. Vagyis lehet, hogy egy nem 3.0-ás csak 2.0-ás , és akkor már elképzelehtő.

[ Szerkesztve ]

(#13) fatallerror válasza PPatrik (#12) üzenetére


fatallerror
addikt

nem tudom de kb full mind1, ki rak bele 5 vga-t? :DDD
de abu eltudná magyarázni :U

don't tell me what i can't do!

(#14) PPatrik válasza PPatrik (#12) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Na utána néztem. Ez a chip van rajta. Ez egy 48 sávos elosztó, szóval ebből 16 sáv megy a prociba és 4*8 van kivezetve. Ami azt jelenti, hogy nem lehetséges 5 darab x8-as 3.0-ás. Esetleg az lehet, hogy a z77 által bíztosított 2.0-ás x8-át kivezették, és reménykednek, hogy nem veszi észre senki és nem szólják meg.

[ Szerkesztve ]

(#15) Mans20 válasza fatallerror (#13) üzenetére


Mans20
addikt

Ebbe inkább 3 megy bele szerintem,mert közel vannak egymáshoz a slotok.

(#16) fatallerror válasza PPatrik (#14) üzenetére


fatallerror
addikt

aha de attól még az 5 db pci 3.0 és jó volt nekik ráírni egyébként is :D

#15) Mans20: ja az a belső 3 necces :DDD

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#17) Normi™ válasza PPatrik (#14) üzenetére


Normi™
őstag

A cikkben is 4csatornát említ,szerintem egyszerűen a hely miatt van ennyi,ha valaki 3pcie slotos kártyát használ akkor kettőnél is tudjon többet vagy csak szimplán kényelmesen tudod rendezni a kártyáidat,ha jobban megnézed nem is biztos,hogy elférne 5 kártya.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#18) FatalEror


FatalEror
addikt

Mini cucc bejövős,minden másra ott az M-Power......

HardCore is my LifeStyle

(#19) PPatrik válasza Normi™ (#17) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Erre kettőt mondok:
-ha igaz, hogy az a chip van benne, akkor a kényelmet kivígezték
-nem csak 2-3 slotos kártyák vannak. Vagyis nem csak video kártyák vannak. Bár egy játékos/átlagos lapba már mást nem szoktak tenni, de hátha. :DDD

(#20) fatallerror válasza PPatrik (#19) üzenetére


fatallerror
addikt

de most komolyan, kinek kell 5 vga? még a benchmakiknak sem kell szerintem

don't tell me what i can't do!

(#21) Normi™ válasza PPatrik (#19) üzenetére


Normi™
őstag

Letöltöttem a gyári specifikációt,ott is 4csatornát írnak.Szerintem egyszerű kényelmi szempont,nem mernék meghúzni az ellenkezőjét,amcsiban kiderülne hamar.

fatallerror : Hidd el az Usa-ban lenne rá igény.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#22) fatallerror válasza Normi™ (#21) üzenetére


fatallerror
addikt

úgy értettem h játék nincs tehát nem lehet valós igény

don't tell me what i can't do!

(#23) Normi™ válasza fatallerror (#22) üzenetére


Normi™
őstag

4 vagy3kártyásra van valós igény?Tele van a net ilyen konfigokkal.[link]

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#24) PPatrik válasza Normi™ (#21) üzenetére


PPatrik
aktív tag

És te ezt hol látod?
Mert azt írják csak, hogy 4 utas sli/crossfire van. De ez nem azt jelnti, hogy csak négy pci-e van.

fatallerror : pont azt írtam, hogy nem csak gpukban kell gondolkodni.

(#25) sing1ep1ayer válasza Normi™ (#21) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Vannak nagyon komoly vízhűtéses VGA-k, amiknek simán elég 1 slot, szóval ha csak ezen múlna, akkor bele lehetne tenni ötöt is. De mint tudjuk, nem csak ezen múlik.

(#26) Normi™ válasza PPatrik (#24) üzenetére


Normi™
őstag

Elképzelhető,hogy az van amit írtál,de nem akarom elhinni,hogy meghúzták...

fatallerror:Ennyi :)

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#27) fatallerror válasza Normi™ (#23) üzenetére


fatallerror
addikt

jó hát akinek nincs élete csak pénze az költse 5 vga-ra xD

#24) PPatrik: mert mi másnak kell a pci-e 3.0? (jó vga-nak se még)

don't tell me what i can't do!

(#28) PPatrik válasza fatallerror (#27) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Hidd el van ami kihasználja!

(#29) fatallerror válasza PPatrik (#28) üzenetére


fatallerror
addikt

micsoda? :D

don't tell me what i can't do!

(#30) #72042496 válasza Sotho (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt pár hónapja én is kinéztem magamnak, amikor először jöttek róla a hírek. Jó lett volna ha a régebbiek helyett is USB 3.0 ill. SATA 3 kap rajta helyet, de gondolom az Intel vezérlője ennyit tud.
Biztosan kemény ára lesz, de jövő év elején esélyes, hogy beújítok egy ilyet, valamelyik jó kis EVGA GTX-szel, a mostani MSI lapot, de főleg azt a fosomlás 5770-et pedig fénysebességgel teszem fel az apróra. :)

Csak nehogy ebben is csalódjak majd, mert akkor tényleg jön a Mac Mini.

[ Szerkesztve ]

(#31) PPatrik válasza fatallerror (#29) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Biztos szeretnéd tudni? :))
10GbE, Infiniband, raid kártyák.

[ Szerkesztve ]

(#32) fatallerror válasza PPatrik (#31) üzenetére


fatallerror
addikt

az nem ivy bridge platformot épít én átlagról beszéltem :]

don't tell me what i can't do!

(#33) Sotho válasza #72042496 (#30) üzenetére


Sotho
őstag

Ha lesz egy ilyenem, wasserral bemoddolom egy shuttle xpc házba. :D
Asrock biztos olcsóbb [link]

(#34) Sotho válasza Sotho (#33) üzenetére


Sotho
őstag

Áá az is 42k jó drága. :(

(#35) PPatrik válasza fatallerror (#32) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Viccelek. De akkor is mocskos aljas dolognak tartom amit csinálnak. Bár ma már minden gyártó ezt csinálja, csal, lop hazudik. Ettől függetlenül nagyon jó minden evga cucc,

(#36) Normi™ válasza PPatrik (#35) üzenetére


Normi™
őstag

Én csalódtam a kártyámban,gyakorlatilag nem tudja hűteni a kártyát...

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#37) #72042496 válasza Sotho (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez az ASRock nem tetszik annyira, 42 ezerért pedig főleg nem. Bár szerintem a Stinger is bőven lesz annyi, sajnos.
Most olvastam a pletykát, hogy készül egy ROG ASUS is ITX méretben. Nem tudom igaz-e, de ha igen, akkor már csak piacon lesz, mire oda kerülök, hogy akkor "vegyünk egy korrekt ITX lapot". Aztán meglátjuk. Még az AMD-től sem zárkóztam el teljesen, csak ott nagyon szűk az ITX-kínálat, nem tudom a Trinity-vel ez mennyire fog változni.

A Shuttle-mod ígéretesnek tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Sotho válasza #72042496 (#37) üzenetére


Sotho
őstag

Kihalt benne az alaplap valamit kezdeni kell vele annyira jópofa. :D Bőven belefér a ITX.

[ Szerkesztve ]

(#39) TomiLi


TomiLi
addikt

Stinger: nagyon tetszik, biztos egy vagyon lesz.
Ez a második olyan mini ITX lap, amire rá lehet rakni a bazi nagy cpu hűtőket is! :C

Bogyóka

(#40) Normi™ válasza Normi™ (#36) üzenetére


Normi™
őstag

Ezt jól megfogalmaztam,szóval nevetségesen gyenge a hűtése.. :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#41) HookR válasza TomiLi (#39) üzenetére


HookR
addikt

"Ez a második olyan mini ITX lap, amire rá lehet rakni a bazi nagy cpu hűtőket is! "
Feltételezem LGA1156/1155-ös mini-ITX alaplapokra gondolsz, de a mondat még ez esetben is több sebből vérzik. Létezik számos igen termetes, felső ventis hűtő, ami elfér a PCIe sín közeli processzorfoglalaton, de a 'bazi nagy' alatt bizonyára a toronyhűtőket érted. Nos azokból is néhány példa kompatibilis példányokra, a teljesség igénye nélkül:
- SilverStone Heligon HE01
- Thermalright HR-02
- Prolimatech Lynx

Illetve PCIe síntől távoli LGA1156/1155 processzorfoglalatos alaplapok a hírben említett EVGA Z77 Stingeren kívül:
Asus P8Z77-I Deluxe, DFI MI P55-T36, Foxconn H61S, Foxconn H67S, Giada MI-H55, Giada MI-H61, Giada MI-H67, Giada MI-Z68, J&W MINIX H55-HD, Soyo SY-H61-U3M

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#42) TomiLi válasza HookR (#41) üzenetére


TomiLi
addikt

Igen a Z77-re gondoltam, a korábbiakkal nem számoltam. A "bazi nagy" meg a torony hűtőkre vonatkozik, jól látod.
Akkor pontosítok: végre ez a második olyan z77-es lap, amire úgy lehet felrakni a torony hűtőket (bármelyiket), hogy a cpu hűtő ventilátora ne a vga-ról szívja, vagy épp rá fújja a levegőt.

Bogyóka

(#43) anrab2


anrab2
csendes tag

Vajon a Stinger is támogatja a 2133-as ramokat?

(#44) Normi™ válasza anrab2 (#43) üzenetére


Normi™
őstag

Elméletben igen,16Gb a maximum, a gyakorlatban közel sem biztos,a gyártó azért feltűnteti a 2133Mhz+ sávszélességet.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#45) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ilyen ventilátort a déli hídon a régi lapokon láttam. Érdekes volt viszontlátni egy ilyen modern lapon :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.