Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) NandoXXL válasza Achill3uS (#39) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Kevesebb szakmaiságot, és több bulvárt a fórumba, és az oldalra! ;) Mivé lesz így a világ, portfolio.hu :N?

(#52) DI3S3L90


DI3S3L90
csendes tag

Na kezdődik... akik alaposan bevásároltak mining hardverekből most idegesen csapkodják az asztalt, jöhet a bitcoin történelmi mélyrepülése. De természetesen a hardver gyártók jól jártak.

It's not a bug, it's an undocumented feature...

(#53) rocketry23


rocketry23
tag

Csak meg ne álljon az árfolyam esése :DD

(#54) bindike01


bindike01
aktív tag

Had vehessünk 1070 est jó áron novemberbe :D:D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#55) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Most emlékezzünk meg azokról a nagyszerű és bátor emberekről, akik RX 480-ast vettek 130 ezer forintért és persze azokról a szerencsésekről is, akik felismerték a sok birkát és egy jó nagyot kaszáltak, majd minimális plusz pénz hozzáadásával vettek egy 1070-est. :D

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#56) ->Raizen<- válasza bindike01 (#54) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Meg 1080 at ujra 150 ert. Inkabb mint mas alternativat, jart utat jaratlanert ne jarj. :) Vegre kipukkan ez a banyaszosdi, vgat sem lehet venni mar. Ideje volt.

(#57) bindike01 válasza ->Raizen<- (#56) üzenetére


bindike01
aktív tag

Hát igen. Én még anno az rx 480 8 gb gaming x et 72500 ért vettem :D:D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#58) -szp- válasza Achill3uS (#39) üzenetére


-szp-
aktív tag

A címen reszeltem egy kicsit, talán így egyértelműbb.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#59) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Jó kérdés,hogy a bányászkártyák,bányászhardverek megjelentetése vajon hiba volt? :U Annyiból még egy mélyrepülés szerencsésnek is mondható,hogy aki normális áron vett és nem bányászkarit,annak "mi van"?
Örüljön,hogy nem terjedt el a mining kari.Mert akkor aztán fuccs,ha bedől a bánya.
Aki hülye volt és drágapénzen vett karit,az szopi.A többit nem érte "kár".
Majd elmorzsolok egy krokodilkönnyet,mennyien jártak ígyis annyira jól,hogy elég jó részét visszatermelték a hardverek,így a legbénább mókus is elkönyvelheti,hogy mondjuk fél-harmadáron van egy(több) felsőkategóriás VGA-ja.
Valódi értelemben kárt az szenvedett,aki kriptopénzt vett vagy számítási kapacitást.
A többieknek meg van egy rossz hírem:minden ilyennél kiderül,hogy semmi sincs ingyen,és dolgozni kell menni.Szép és jó is lenne az új világ,ha stabilan az menne,hogy van fél-1 millám,amit mondjuk hardverben befektetek,és visszahoz mégegyszerannyit év végére.Sajnos ez nem megy mindenkinek.Mivel itt az előállított termék csak a befektetett energiát képviseli(azt is csak "megegyezéses alapon"),várható volt,hogy bedőlés lesz,mint az MLM rendszereknél isszokás.Valakinek szopni is kell mások javára...Nomeg egyébkéntis elég furcsán jön ki,hogy egy hardver megvehető hoszabb távon kevesebbért,mint amit termel.Akkor minek eladni kevesebbért?
Mindenesetre akinek volt hardvernagyker kontaktja/adott esetben maga boltos,az szakíthatott rendesen.Én legalábbis ilyen helyében inkább visszatartottam volna és bányásztattam volna a még olcsó készletet...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#60) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Ez a bányászat nálam a jóslás kategória.Már a nevét sem értem.A bátyám anno szén bányász volt,Komlón,az István aknába szállt évekig a föld alá és bányászott.Vájár,akkoriban egy jól fizető szakma volt.Kemény munka tisztességes pénzért.
Ma meg sokan ilyen virtuális dologból élnek,talán nem is rosszul.
Ha sokan vannak akik semmiféle értéket nem hoznak létre,kvázi pénzt csinálnak a semmiből,az az egyenlet túlsó végén előbb utóbb hiányozni fog...

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#61) arn válasza kenwood (#47) üzenetére


arn
félisten

Nem igy van? :) Nincs olyan dolog a vilagon, amivel sok ember jarjon jol hosszutavon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62) syberia válasza sontqq (#38) üzenetére


syberia
veterán

Szerintem van ebben valami, sok esetben a gpu/ram forrasztás enged el a nyákon, talán a sok hőingadozásnak köszönhetően.

(#42) elfelejtette: 100% vga terhelés után ne is ajánlatos egyből kikapcsolni a gépet, én szoktam várni 2-3 percet amíg 45-50 fokra visszahűl a 280X.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#63) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

(#64) attiati válasza #74018560 (#30) üzenetére


attiati
veterán

ez a része azért teljesen igaz:
"Az USD értékét az adja, hogy egy általánosan elfogadott csereeszköz."

A kriptopénzek fő értékét is az elfogadottsága adja (vagy annak a térnyerése).

(#65) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nekem már mindegy, jobb vga-ra váltottam emiatt és még pénz is maradt a zsebemben. Vive le bányászat! ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#66) NomadND1 válasza kenwood (#47) üzenetére


NomadND1
senior tag

Egészen pontosan erre várok ;]

(#67) tailor74


tailor74
őstag

Nem hiszem, hogy nyár végéig komolyabb árcsökkenés lesz vga téren. :(

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#68) Pete55555


Pete55555
addikt

Épp ma vettem aprón egy 1050-et 30-ért.. Szóval szarok én az egészbe...

(Eredetileg 470 volt a cél...)

...Szeretem leracsniztatni...

(#69) XuChi


XuChi
addikt

2 hónapja 118000.- Ft-ért vettem az Asus GTX 1070 Turbo-t az aqua-ban. Tegnap jártam a boltban, és a polcon ugyan ez a kártya 198k-ra volt beárazva :D:D:D

Mekkora mák, hogy nem húztam, halasztottam a VGA vásárlást :)

LOOOOOL :D :D

[ Szerkesztve ]

(#70) Fecogame


Fecogame
veterán

Várom már, hogy vehessek töredék áron használt VGA-t a PC-mbe :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#71) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

ahol ingadozhat az árfolyam ott ingadozni is fog. Bizzunk benne ismét szárnyra kap, és méltó lesz a hírnevére. Nekem személy szerint még nem sokat sikerült összekaparnom... vajmi kevés nehézségi fokozatot talállok a szénbányászat , és a bitkoin bányászat között

huhh

(#72) kromatika


kromatika
veterán

Egyértelműen várható volt. Mesterségesen generált piac volt, azért hogy fogyjon jobban az extra étvagyú vga arany áron, no meg 1000W Táp stb...

(#73) Freiherr válasza kromatika (#72) üzenetére


Freiherr
őstag

Már bocs,de ez nettó hülyeség szerintem.Nem a hardvergyártók találták ki ezt a marhaságot,a hiány csak következmény.

XXX

(#74) mekker válasza sontqq (#38) üzenetére


mekker
őstag

Az underclock/undervolt az hasznos, de a 7/24 a legritkább esetben tesz neki jót. Általában a notebookoknál is azért megy tönkre a forrasztás, mert valaki a nyári melegben túl sokat járatja megfelelő hűtés nélkül.

Egy átlag eladó pedig nem járatja napi 6-8 óránál többet játék alatt, azaz 24 órával szemben elenyésznek az előbb említett hátrányok. Na meg lehetne még sorolni (pl. venti csapágyasodás, a hőcsapda konfigok, melegebb szobahőmérséklet, stb.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#75) kromatika válasza Freiherr (#73) üzenetére


kromatika
veterán

Szerintem meg benne van a kezük. H nem is ők találták ki, de az elterjedését stb szerintem elő segítették.

(#76) mekker válasza kromatika (#75) üzenetére


mekker
őstag

Annyira gyorsan reagáltak a nagy gyártók, hogy csak mostanában kezdenek megjelenni a kifejezetten bányász brand-es cuccok (alaplap ezer PCIE slottal, bányász-GPU, stb.)
Ha valóban csak tettetik a hülyét, akkor nagyon ügyesen teszik. Erre sokkal nagyobb brandet is lehetett volna építeni.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#77) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

gtx 1070-et veszek! 130-ért

(#78) W.Wilson válasza micafighter (#28) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Amióta a fedezeti arány nem 100%-os, a váltók mögött csakis a bizalom áll. Ez kb. egyidős a váltók megjelenésével, mivel pont azért hozták létre őket, hogy növeljék a pénz forgási sebességét.
Az aranystandard is csak egy bizalomnövelő marketingfogás volt. Jól hangzik, hogy Józsi bácsi bármikor beválthatja az értéktelen papírkáit aranyra, egy baj van vele, hogy Józsi bá nagyon jól megvan a papírjaival, amíg van bizalom a pénz mögött. Viszont ha megrendül ez a bizalom, akkor már minden Józsi a banknál kopogtat, hogy hol az arany. S a válasz az, hogy sehol, mert csak 5% Józsit tudnánk kifizetni, a 95% meg tovább kopogtatna. Erre volt az a megoldás, hogy az ilyen helyzetekben felfüggesztették az átváltást. Tehát rohadtul nem volt más fedezet a pénz mögött, mint ma.

Arról aztán meg már ne is beszéljünk, hogy az arany értékét is kizárólag a belé vetett bizalom adja, különben az ékszergyártókon és az IT világon kívül a kutyát nem érdekelné.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#79) Petykemano


Petykemano
veterán

Éjjenek a dual rx 470 rendszerek

Kár, hogy a bányászok 3-5-sével igyekeznek túladni a kártyákon. Nem tudom, mit gondolnak, hogy mikor ők már ki akarnak szállni, mert mem éri meg, normál árban megveszi majd valaki négyesével?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#80) Tian66


Tian66
senior tag

Honnan ez a nagyfokú rosszindulat, ez a kárörvendő hozzáállás. Annak lehet örülni ha lesz értelmes áron kártya, de annak hogy másokat kar érjen!?
Én szégyellem magam. 😔

[ Szerkesztve ]

(#81) kromatika válasza mekker (#76) üzenetére


kromatika
veterán

Fognak is még. Még nincs vége koránt sem.

(#82) t72killer válasza W.Wilson (#78) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az arany értékét is kizárólag a belé vetett bizalom adja, különben az ékszergyártókon és az IT világon kívül a kutyát nem érdekelné."

Ez valahogy pár évezreden át azért belenevelődött az emberiségbe, kétlem, hogy a ma vásárolt aranyérme 1000év múlva petákot se érne. Amúgy van pár iparág, ami használ aranyat az IT-n kívül is, ez meghúzna egy alapárat a fémnek. A kriptovaluták alatt viszont semmi-semmi nincs, érdektelenség esetén totál lenullázódhatnak, felejtésbe merülhetnek.

A cikkhez: úgy látszik jön az idei bányászláz végjátéka. Pár topikot kimentettem, ahol pár hete még lelkes tagok osztották a népet, hogy milyen jó még most is beszállni. Ja. Az akkor megrendelt VGA-kat kb most szállították volna le:U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#83) ScrapUnit válasza Tian66 (#80) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Csak a tipikus magyar kárörvendő hozzáállás :(((

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#84) Dißnäëß válasza micafighter (#28) üzenetére


Dißnäëß
veterán

"Az USD értékét az adja, hogy egy általánosan elfogadott csereeszköz."

Meg az olaj... :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#85) Sanya válasza XuChi (#69) üzenetére


Sanya
nagyúr

Gyorsan add el azt a gpu-t, majd visszaveszed szeptemberben. :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#86) zed1983 válasza Laraxior (#5) üzenetére


zed1983
őstag

Már nagyon vártam ezt a pillanatot!!!
Még 80-ért sem biztos, hogy kellene :B

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#87) W.Wilson válasza Dißnäëß (#84) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Venezuelának van a legnagyobb olajtartaléka, nézd meg mit ér a pénze.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#88) tailor74 válasza Dißnäëß (#84) üzenetére


tailor74
őstag

És fordítva is, az olajnak a dollárban mért (és csak dollárban mért) árazás ad értéket.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#89) joey04


joey04
titán

Na végre!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#90) _drk válasza zed1983 (#86) üzenetére


_drk
őstag

Eredeti ára egy rx 470-nek kb 55-65 között HA-n. 50-et azért még megér sok garival.
480 is 80-90 között, DE az megint más mert majdnem 100-at kiadni egy valószínű bányászkariért, csak a hülye fog. Az is kb 70. Egy 10-est minimum le lehet alkudni ezzel.Legalábbis illene.

Az hogy az alkalmi játék se tesz jót neki, azért a 7/24-el ne hasonlítsuk össze.

(#91) koko52


koko52
veterán

Már napok óta látni a 10-esével felrakott használt bányász karikat. :) Akinek nem tetszik h nagy az öröm gémereknél, nézzen meg egy-két bányász hirdetést, hogy arcoskodnak a vájárok. Mikor írtam nekik h 30%-ot esett etherum csak leugattak h figyeld csak még pár nap és 700 lesz. :D :C Lehet menni dolgozni, az áramzabáló, környezetszennyező sz.rokat meg eladni... :R

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#92) távcsőves válasza t72killer (#82) üzenetére


távcsőves
senior tag

Még pár napja is. Én ezen a nagy vga áremelkedésen nagyon meglepődtem. (Április óta megy a lakás felújítás ezerrel, alig voltam gép előtt, árakat meg főleg nem néztem.) Tavaly ősszel kerültek a netre RX vga bios hack videók Etherum bányászás miatt. Erre idén tavaszal/nyáron beszállni több, mint kockázatos.

@LLam: :C :C Szereztél pár további bányászrajongót. Ebben biztos vagyok. Te is túlárazott vga-val vágtál bele, vagy időben kezdted? (Gondolom időben, ha szigetet veszel...)

[ Szerkesztve ]

(#94) távcsőves válasza LLam (#93) üzenetére


távcsőves
senior tag

Igazad van, az is kell a sikerhez, csak a kitartás ne hülyeséggel társuljon.

[ Szerkesztve ]

(#95) Vigilante válasza koko52 (#91) üzenetére


Vigilante
őstag

Mert akinek otthon bányászgépe van, az már nem is dolgozik mellette mi!? :W Ez igen sekélyes és egyben primitív világképet sugall apukám. De az irigy sz...rágó magyar mentalitás már csak ilyen, ezen meg se lepődök már. ;]

Csak gratulálni tudok a sok kárörvendő baromnak, csak nehogy aztán óriási pofára esés legyen a vége. :K

[ Módosította: philoxenia ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#96) t72killer válasza LLam (#93) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A többi nyíltan kárörvendő nyomoréknak (aki magára veszi annak még van lelkiismerete) annyit csak: valamennyi idő múlva újra beirkálok ide a szigetemről amit bitcoin/ethereum/egyéb crypto pénzen vettem aztán lehet menni köpködni a tükröt, hogy mennyire kicsinyes szarrágó senkiházi vagy.
Ha nekem nincs lovam, hát dögöljön meg a szomszédé is mi? Jöttment, semmirekellő, mihaszna, haszontalan, hitvány, léha, naplopó, semmirevaló söpredék «hányós smile»
A fröcsögő kispöcsűek annyit azért elárulhatnának, hogy azt honnan a rákból veszik, hogy a bányászok nem dolgoznak a bányászat mellett?? Önmagatokból indultok ki és ti bizony meg sem mozdulnátok, ha napi 50-100 € bevételetek lenne ebből? Heh mondom, nem láttok ti túl a saját szánalmas kis életeteken... LOL"

Miazmiaz, tán csak nem kezdjük számolni a bukót ;]?

#97: Akkor szuper:R. Egyéb befektetésekben utazom, csak egy dolog: semmi mellett nem szabad "kitartani": amíg fut, meg kell lovagolni, aztán ha eleget termelt, kidobni a frászba. Persze, a kriptók új állatfaj, lehetetlen előre megmondani mennyi az "elég", de itt is igaz, hogy az "utolsó negyeddollárnyi" profitelvárás viszi sírba az embert.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#97) LLam válasza t72killer (#96) üzenetére


LLam
senior tag

nincs bukó ;)

szerk. ha buknék is nem az agyhalottakon tölteném ki a dühömet, mert én tudom, hogy ami velem történik az életemben az rajtam múlik és nem másokon. Ez az amit úgy hívok felelősségvállalás. A rosszindulatú másnak rosszat akaró ember nem ilyen, hanem felelősséghárító. A hideg ráz az ilyen "én nem tehetek róla" meg "nem az én hibám" meg "nekem nem volt lehetőségem" típusú izéktől..

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#98) FerQleS


FerQleS
csendes tag

Ilyen erősen hangulatkeltő cikket még soha nem olvastam PH-n, azta, ez már majdnem bulvár! :)
Független szemlélettel nézve, (a negatív befolyásolás mellett) egy dolgot ragadnék ki a cikkből:

"Az ethereum mindenesetre mélyrepülésbe kezdett"

Kedves cikkíró, az ethereum árfolyama ebben a percben, amikor ezeket a sorokat írom: 182 dollár.
Ugyanezen ethereum január elsején mért értéke: 8 dollár (nyolc).
Tehát ha jól számolok, nagyjából 6 hónap alatt történt itt egy majdnem 5000%-os erősödés, majd az elmúlt hetekben történt egy 50%-os visszaesés. Remélem érzitek a szakadékot a számok között, és belátjátok, hogy a "mélyrepülés" kifejezés nagyon is megmosolyogtató a fenti számokat tekintve :)

Egyébként rossz hírem is van a gamereknek, a hardverpiacon dolgozom, egyelőre még ne számítsatok olcsó VGA-ra a boltokban, az európai ellátottság mélyponton van, és a gyártói áremelések még csak most történtek meg. :(

(#99) hemaka válasza LLam (#93) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#100) LLam válasza hemaka (#99) üzenetére


LLam
senior tag

2 szó nem sok annyit sem értettél meg a kommentemből mi? :U

(#101) t72killer Ezzel teljesen egyetértek. Annyit teszek hozzá, hogy ha találok valamit/megkeresnek olyannal amit nem értek akkor tájékozódom. Azaz a felelősség nem a hirdetőé hanem a tájékozatlanul beleugró "befektetőé".

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.