Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Chaser válasza Sir81 (#800) üzenetére


Chaser
titán

de most ennyia nomál ára
tavaly a 8 gigás ddr4-nek a normál ára 9k volt, most ua. 25k, ez van
kár másokra alaptalanul kígyót békát kiabálni mert nem tetszenek dolgok
ez a vga eleve kb luxuscikk kategória, nem szükségeltetik a hétköznapi normál komforthoz, te játékra használnád, más munkára használja
ha új algoritmus lesz úgyis repülnek a vga-k, és ha telített lesz a piac gyártók is visszaviszik az árakat régi szintre vagy akár alá, hosszú távon ez senkinek nem rossz
ha tényleg fel akarsz háborodni olyan dolgot nézzünk ami kell egy élethez, pl lakás, ahol most vagyok pár éve feleennyiért mentek ingatlanok és most is emelkednek, aki most akar venni vagy később annak nettó szívás, aki megvette régen most 0 energia befektetéssel nyert nagyot, nem 10-20-30e ft-okról van szó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#802) shteer válasza Sir81 (#800) üzenetére


shteer
titán

kérd meg az AMD-t és az nV-t, hogy lehetetlenítse el a bányászatot :P good luck
és akkor Józsi meg Ferkó se kapar ki 1 gesztenyét sem

amúgy nem kell 120-ért venned 1060-at, már 100 alatt is kapható 6GB-os ;)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#803) Sir81 válasza Chaser (#801) üzenetére


Sir81
aktív tag

Pénz pénz pénz...

(#804) Chaser válasza Sir81 (#803) üzenetére


Chaser
titán

igen, sok mindent az irányít, nekem se tetszik, de ez van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#805) ceia


ceia
őstag

(#774) shteer Ja, most viszik, jól megy az AMD-nek. Aztán ha mégis bedől, majd nem viszik, a legyártott új kártyái a raktárakban maradnak, mert a nép akkor már a bányászoktól fogja venni használtan.

Azért a gyártónak sem mindegy, hogy fejlesztgetik a multimédiás, meg játékos képességeket, nagy pénzből, sok munkával, aztán megveszi a bányász, és nem használja semmi ilyenre. Pénz és idő, kidobva az ablakon. Nem csak a haszon van a bányászokon, nem ilyen egyértelmű ez.. Ha a játékos nem veszi, csak a bányász, akkor felesleges ennyit szórakozni vele. De a bányászoknak is jobb lenne egy a nekik kifejlesztett célhardver, ami nem tartlamazza azokat a komponenseket és tudást, amire nekik semmi szükségük. Egy ilyen kártya még olcsóbb is lehetne mint a videókártya, jobb teljesítménnyel.

A 1060 középkategória, de annak a belépőszintje, ezért írtam, hogy alsóközép. Legalábbis a 3GB változat. Nem lehet sima közép, mert még sok van felette: 1060 6GB, 1070, 1080, 1080Ti, TitanX, Titan Xp.
Volt még mellette az RX470. Most lenne ahelyett az RX570, de ezen az áron alsóközép? Na ez itt a baj.
Különben az AMD betegre kereshette volna magát az RX470-en, ha nem kivonja, hanem gyártani kezdi ezerrel. Akkor a 1060 ára sem lenne az égben, és mindenkinek jobb lenne. Kösz!

A videókártya, a nevében is benne van, kép és videómegjelenítésre, és azzal kapcsolatos számításokra való. Nem bányászatra. A pénzzel is kitörölheted, de nem arra való. Egy autót téglára állíthatsz, ráraksz egy ékszíjat, és mehet róla a körfűrész. De aligha lenne monható, hogy erre való. Ha pedig egy terméket tömegesen nem arra vásárolnak, amire az való, abból baj lesz. Szerintem már ennek a kezdetén vagyunk.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#806) shteer válasza ceia (#805) üzenetére


shteer
titán

Az AMD nem csak chipet ad el a gyártóknak? Mert volt róla hír, hogy nem számol a bányászokkal a gyártási mennyiség tervezésében. Meghagyja azt a VGA gyártóknak. Lásd spec bányász kártyák néhány partnertől

Közép a 3/6GB szvsz ahogy olvashatod mit írtam, de nekem be ne akard adni, hogy a 1070 is középkategória :)

A vga kártya már régóta megjelent spec felhasználási területeken is, hívhatjuk akárhogy, attól még mindenki arra használja amire akarja. De nehéz bevezetni a köztudatba a compute card kifejezést, pedig létezik.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#807) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Igazából ez nehezebb kérdés, mint egymás natív ekézése... Egy dolog viszont biztos, hogy valaki nyer rajta, valaki pedig veszít. Ez egy káros jelenség, ez nem vitás. Egyfajta parazita - élősködő dolog, hiszen jelenleg nincsenek korlátai kb. Valóban csak a haszon a lényeg, viszont emellett mohón, eltaposva az átlag célközönséget. Mint Black Friday-kor eltapossák egymást az emberek, csak itt koncentráltan rúgják fel a többieket egyesek. Ez még csak az első hullám, a második rész amikor elárasztják a piacot a használt szétcseszett kártyák tucatjával. Ott bizony sok átverés várható majd, hiszen 1. nem minden bányász használta jó körülmények között, 2. sokan nem fogják megemlíteni mivel töltötte a kártya 24/7 az idejét.

Az iparral pedig kár összehasonlítani, mert az iparra megvannak a célkártyák, és a GPU farmok tudományos célra pl egzakt eredményt termelnek, nem egy bizonytalan jövöjű pénzügyi rendszer fenntartásán fáradoznak ott sem igazából a fenntartáson, csak a dominancia fenntartásán kvázi értelmetlen kriptográfiai feladatokkal...

Fontos még, hogy az ipar és tudományos felhasználás állandóan az optimalizáción és energiahatékonyságon fáradozik! Adott egy valós számítási feladat GPU-ra, a lényeg pedig minél hatékonyabban megoldható legyen.
Ezen dolgozik rengeteg mérnök, kutató és szoftverfejlesztő, hogy bizonyos számítási feladatokat még hatékonyabban elvégezhessünk.

Ellenben a kriptovalutákkal, ahol csak a dominancia miatt pörög a számítás, és ha más lenne a validáló algoritmus, akkor egy ASIC-al sokszoros hatékonyság elérhető lehetne, ahogy a BTC-nél. A számítási feladat és a nagysága jól definiált: a pénzügyi rendszer biztonsága + dominancia fenntartása. Viszont lehetetlenség optimalizálni coinról coinra, sőt egyre több és több erőforrást emészt fel teljesen értelmetlenül. Az ETH-nél még ASIC sem építhető jelenleg, emiatt a VGA piacot sújtja ez az átok. Lényegében egyre több és több áramot és számítási kapacitást kell elégetni ugyanazért a jól definiált célért... míg ipari-tudományos területen egyre hatékonyabb megoldások születnek, ahogy haladunk időben, itt pont az ellenkezője történik.

E

Plusz semmi sem garantálja, hogy az ETH valaha elfogadott fizetőeszköz lesz a BTC-vel szemben, nem beszélve a sok altcoinról, ami végtelenségig generálja az áramégetést.. Pedig spekuláción kívül soha egyikből sem lesz valódi pénzeszköz.

[ Szerkesztve ]

(#808) Sir81 válasza Ren Hoek (#807) üzenetére


Sir81
aktív tag

"Ez még csak az első hullám, a második rész amikor elárasztják a piacot a használt szétcseszett kártyák tucatjával. Ott bizony sok átverés várható majd..." Nagyon aktuális. Ajánlom figyelmedbe a gtx 1060-as topic-ban egy westlake nevezetű bányász eszmefuttatását arról, hogy ő miért nem fogja a vásárlónak elárulni, hogy bányász karit vesz! :F

(#809) Zsoxx válasza Chaser (#796) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Azért az megvan, hogy a VGA-gyártók game performance-okat közölnek az adott kártyákról, nem hashrate-adatokat?

(#810) Vigilante válasza Zsoxx (#809) üzenetére


Vigilante
őstag

Azt majd a review-okban megkapjuk, köszi! ;)

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#811) Chaser válasza Zsoxx (#809) üzenetére


Chaser
titán

igen, és?:) nem láttam még egy vga-n se feltüntetve h csak játékra, vagy akármire, speceket és teszt adatokat megadnak, utóbbit ha akarnak és ennyi
anno egy számtech tanárom azt mondta még akkoriból amikor örültünk c64 és társai után az első 286-osoknak, h a számítógép nem játékra való
ha jól rémlik elég sokan játszanak vele azóta is, az az ő véleménye volt, én elfogadom h valaki szerint a számítógép egyik komponense csak játékra való, de neked és a hasonlóknak el kell fogadni ha én vagy bárki vesz valamit, a törvényes kereteken belül azt csinál vele amit akar, senkinek semmi köze hozzá

szerk: és ha már mondod, _direkt_ bányász vga-k és alaplapok is a piacon vannak már

szerk2: Vigilante
azt hittem a vega valami nagyon combos lesz hashrateben és meglesz az új sláger, legalább 50-es érték körül:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#812) Vajga válasza Sir81 (#808) üzenetére


Vajga
tag

Áruld már el légyszives, hogy te milyen VGA-t akarsz venni!? 14 éves gyerek 0-12 ben futtatott vérpisti alap hűtésbeállításon 1.5 éves porral 90 fokon járatott VGA kell? Az mekkora megkímélt már, szar bányászok meg szopjanak le :D Kibaszott idióta vagy...

(#813) Sir81 válasza Vajga (#812) üzenetére


Sir81
aktív tag

Te meg szimplán egy hatalmas alpári paraszt.

(#814) shteer válasza Sir81 (#813) üzenetére


shteer
titán

Nem árultad el neki, hogy milyen vga-t akarsz venni :B

..szerintem jónak tűnik

(#815) LuckyL válasza Sir81 (#813) üzenetére


LuckyL
őstag

te milyen szert szedsz?
szerintem állj re róla, kérj segítséget most :U

cryptot minden termékemért elfogadom

(#816) P3Dr0 válasza shteer (#814) üzenetére


P3Dr0
senior tag

:DDD

(#817) Cheesy


Cheesy
őstag

Amennyire népszerű lett ez az ETH olyan nagyon próbálják lopkodni is.
Utóbbi 2 hónapban már majdnem 49 millió USD-nyi lopott ETH-nál tartanak, ami kb. 290USD/ETH árfolyamon visszaosztva kb. 169.000 ETH. Azt nem tudom, hogy összesen mennyi ETH van a rendszerben.
Az ilyen lopások hogyan hatnak a rendszer árfolyamára?
Biztos tévesen következtetek, mert ennél azért jóval összetettebb, de ha kiesik a piacról egy adag termék, a kereslet viszont adott, akkor inkább árfelhajtó tényezőként lehet tekinteni a lopásokra?
Az ETH kereskedők milyen biztosítással rendelkeznek ilyen esetekre? Vagy a nagy visszakövethetetlenség itt visszaüt és bottal üthetik a nyomát a hackereknek? Egyáltalán ezt a veszteséget egyszerűen leírja a károsult és kész?

www.vakbelmutet.hu

(#818) Ren Hoek válasza Cheesy (#817) üzenetére


Ren Hoek
veterán

ETH lopás?Hackerek? Na ennek utánaolvasok... 49M lopott ETH brutálisan soknak tűnik... Legalább a bankon általában be lehet hajtani ha lelopják a zst a kártyámról.

(#819) koko52 válasza Ren Hoek (#818) üzenetére


koko52
veterán

http://www.portfolio.hu/vallalatok/ismet_lecsaptak_a_hackerek_7_millio_dollart_loptak_el_a_gyanutlan_befektetoktol.256827.html

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#820) Cheesy válasza Ren Hoek (#818) üzenetére


Cheesy
őstag

Időrendben növekvő sorrendben:

$1M - Bithumb
$7M - CoinDash
$32M - CoinDash
$8,4M - Veritaseum
$0,47M - Enigma

www.vakbelmutet.hu

(#821) Zsoxx válasza koko52 (#819) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Nehéz lenne belinkelni?

(#822) koko52 válasza Zsoxx (#821) üzenetére


koko52
veterán

Igen nehéz. Amíg leirtad meg is nézhetted volna.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#823) Zsoxx válasza Vigilante (#810) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Hmm

(#824) shteer


shteer
titán

újra aktuális a cím ;] csaxólok

..szerintem jónak tűnik

(#825) Vigilante válasza shteer (#824) üzenetére


Vigilante
őstag

Csak félig, mivel a dif most nem emelkedik legalább, mint bányász nekem ez most jó így is. A decemberi Ice Age utáni árfolyam fog érdekelni. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#826) kymera válasza Vigilante (#825) üzenetére


kymera
senior tag

Mert milyen Ice Age jön decemberben ? (a menetrend szerinti télen kivül)
Lemaradtam valamiről ? :)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#827) Vigilante válasza kymera (#826) üzenetére


Vigilante
őstag

https://www.cryptocompare.com/coins/guides/what-is-the-ethereum-ice-age/

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#828) evko


evko
aktív tag

Helloka!

Gondoltam, beköszönök.

Köszönöm szépen a tippeket, hogy nem éri meg.
Nekem visszajött a befektetett pénzem rég, a VGA kátyák még mennek, 1 elszállt, annak az árát vissza kaptam, de a többi csákányol és a mai napig ETH-t túrok.

Bár, várom a BTC goldot, biztosan az is szar lesz, nem éri meg.. De azért látok benne lehetőséget. Ha más nem, túrok továbbra is ETH-t, mert a BTG megosztja majd a hashratet. .)

Na, jó csákányolást mindenkinek.

Ja, és még valami...

Van kedve valakinek "olcsó áramot szerezni", céget csinálni külföldön rá? Utána vállaljuk rigek üzemelését, de bármi mást is ki lehet okoskodni... Csak komoly ember kéne hozzá...
Mert 15Ft-os árammal aztán főleg megérné... Ráadásul coinnal fizetnének... Na? :)
De ha valakit esetleg érdekel, csakis privátban írjon.

Jó csákányolást mindenkinek! Szuper minden, gyerekeke! :) :)) :)) :))

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#829) envagyok válasza evko (#828) üzenetére


envagyok
veterán

Te még jókor kezdted.
De most már az utolsó falusi tanyán is ethereumot bányásznak.
Lassan pukkan a lufi, és hatalmasat fog durranni.
Azért remélem a bányászok sem gondolják komolyan hogy örökké fog tartani az, hogy 1-2 éven belül megtérül örökké a befektetésük?
Szerintem éven belül 60-80000-es gtx 1080 használt árak lesznek.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#830) envagyok válasza shteer (#699) üzenetére


envagyok
veterán

Nemcsak a nyák, áramkörök, kondik fáradására kell gondolni a bányászkártyák korai tönkremenetelével kapcsolatban, hanem pl a ventilátorok. Ott bizony az aktív állapotban töltött idő alapján van élettartalma.
Vettem magamnak már 3 hónapos miner kártyát, aminek már kattogott zörgött a ventilátora.
Más: az hogy 70 fokot mutat a kártya hőmérséklete nem azt jelenti hogy tényleg annyi, és hogy mindenhol annyi. Veszel egy infrás hőmérőt, garantáltan meg fogsz lepődni :D
Vannak aránylag jól tervezett és kevésbé jól tervezett Vga-k. Az utóbbiaknál a bekapcsolva töltött órák száma határozza meg az élettartamot, ott nem mindegy hogy bányásztak vele vagy sem.
A jól tervezett kártyák ilyen szempontból nem annyira veszélyesek, de venti stb téren ott is várható meglepetés

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#831) Benhill válasza envagyok (#829) üzenetére


Benhill
senior tag

Mostani árakkal számolva, ha ráköltesz most mondjuk 800ezret(az kb 3200dollar), azzal úgy kb 130-170MH/s el tudsz bányászni.
Ez kb havi 400dollar bevétel lenne, ha levonjuk az áramot, meg minden szart. 8-9 hónap alatt megtérülne az ára, ha 0-24 megy a gép, és nem pusztul meg egy kártya sem. 2 napja még 3 hónap volt a megtérülési idő.

Én is gondolkoztam rajta hogy elkezdem, de végül csak lemondtam róla, mert már így is nagyon sokat ér, följebb még úgyse nagyon menne az értéke. Későn akartam én is belekezdeni

(#832) envagyok válasza Benhill (#831) üzenetére


envagyok
veterán

Ez persze csak akkor érvényes ha az eredményt most váltod be. Ha ez nem spekuláció lenne, akkor a világon senki nem csinálna semmi mást. Az aldi se új boltokat nyitna, warren buffet is eladná az összes részvényét, és csákányozna, esnének az ingatlanárak, mert mundenki eladná a feleslegest hogy az albérlővel sok szívással évi 5-10% profit helyett bányásszon.
Szóval a profik és az emberek 99%-a kihagyja a "tutit" míg a falu utolsó vérpistikéi lassan azzal fűtik a házat.
Nem mondom hogy nem volt aki jól járt, de ahhoz ugyanolyan szerencse kellett mint mondjuk aki 1300-1400ft-ért vett otp részvényt ,ami most sokszorosát éri.
Ha ez valódi alternatíva lenne a világ gazdasága leállna

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#833) envagyok válasza Benhill (#831) üzenetére


envagyok
veterán

"már így is nagyon sokat ér, följebb még úgyse nagyon menne az értéke."
Plusz egyre nehezebben lehet kibányászni a lóvét.
Az is fura hogy sok bányászkártyát is hirdetnek eladásra sokat pár hónaposan majd 3 év garival.
Miért adják el ha ez ekkora üzlet?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#834) Konflikt válasza envagyok (#830) üzenetére


Konflikt
addikt

legyszives mutass egy tesztet ahol az a tanulsag hogy az altalad irt banyasz kartyak elobb hullanak.

mert kene 100%-on jaratni egy ventit? lehet azt 30%-on. azert mert te belenyultal meg nem ez az altalanos. egy "gamer kartya" terhelestol fuggoen 40-80 fok es 0-100% FAN rpm kozott folyamatosan ingadozik, (foleg egy zsufolt hazban) hotagulas mint olyan reszemrol nagyobb rizikot jelent, mint egy klimas termeben folyamatosan 50 fokon tartott kartya 40% rpm mellett. de kinek mi.

nekem mondjuk mindegy mind2 oldal, de ne legyunk mar elvakultak

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#835) Konflikt válasza envagyok (#833) üzenetére


Konflikt
addikt

azert adjak el mert a fotelbol szakertesz:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#836) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Sziasztok, kezdo, abszolut amator vagyok, viszont erdekelne ez a banyaszkodas! :) van egy asztali gepem, 1080ti karival es ugy gondoltam, ha epp nem jatszogatok vele, csinaljon mar valami hasznosat. Egy ekkora karival jelenleg erdemes ugy banyaszkodni, h csak egy darab van jelenleg a gepben? Es milyen banyaszatot javasolnatok vele? Nezelodtem mar a neten, csinaltam elektronikus penztarcat, mar egy progival is ismerkedek, "claymore miners" es ethereum ban gondolkodok. Csak nagyon kinai meg szamomra, h mit miert kell es hogyan, de szerencsere sok videot talalok, informalodok. A kerdes az lenne, h jelen pillanatban erdemes egy darab karival jaratnom a gepet? Megeri? Persze mai arfolyamot tekintve. Tudom, h mindig valtozik, igazabol az erdekelne, h jelenleg hol tart a banyaszat nehezsege.

(#837) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Tudja esetleg valaki mi lehet a probléma?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.