Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Mivel telefonba/tabletbe való OLED kijelzőt nem nagyon csinál más (Az LG inkáb a TV-re koncentrál), ez a hír nem igazán meglepő.
A kérdés inkább az, hogy tényleg OLED kijelző lesz-e az iPhone-ban?
A bővítést az is indokolhatja, hogy a Samsung már a belépő szinten is OLED kijelzőt kezd használni (Galaxy J1 2016).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) falijja


falijja
őstag

Ami jobb az jobb...! És majd így mindenki be is ismeri, hogy tényleg jobb az amoled, csak az apple kell hozzá... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Most sem draga az oled es egyre olcsobb lesz. (Talan mesterseges uton is eloallithato a fenykibocsato organizmusok?)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Beegett kijelzők, es tulszaturalt színek. Oohhhye :(

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#5) voyager4.4 válasza alkatraz3000 (#4) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Olyan használat mellet, amire tervezték, nem fog beégni.
(Mediamarktban kiállított darabok persze, hogy beégnek...)
Színekre meg elég régóta van kalibráció, olyanra állítod amilyenre akarod.

no fate but what we make

(#7) Lord Sidious válasza twollah1976 (#6) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

:) igen! :DDD

(#8) konczy3


konczy3
senior tag

Össze vissza perlik egymást aztán fele Iphone alkatrészt a Samsung gyártja, lehet így tudják le a perköltséget :))

Never Settle

(#9) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

És még azt is hallottuk, hogy a következő iPhone-on nem lesz fülhallgatócsatlakozó. meg mikrofon sem, mert csak iWatch-al lehet majd telefonálni. A belsejét meg a videoton fogja gyártani, mexikóban. Az biztos, hogy 48 miliárdot előrendeltek, amivel az okostelefon piac bevételeinek 107%-át az apple uralja, a 7% azért mert nem fizet adót.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) DeathAdder válasza alkatraz3000 (#4) üzenetére


DeathAdder
veterán

Jó hogy ezt még mindig letudják ennyivel. A jelenkor legfejlettebb kijelzőtechnológiája az oled, ami valósághoz sokkal közelebbi képet tud előállítani és több színt tud visszaadni mint az ips.
A technológiára rendesen rányomta bélyegét, hogy régen a sams teljesen elkalibrálta a kijelzőit, hogy nagyon élénkek legyenek a színek, aminek a fehéregyensúly látta kárát.

A méregdrága komoly stúdió monitorok is mind oledesek és a televíziók jövője is ebben van.

[ Szerkesztve ]

(#11) RaveForce válasza alkatraz3000 (#4) üzenetére


RaveForce
veterán

ezeréves bullshitek és ostoba kommentek :U ;]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#12) Wesder válasza RaveForce (#11) üzenetére


Wesder
félisten

Tudhatnàd hogy almàs, és hogy csak az hó ami a szifonban van, ne foglalkozz vele.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13) gutriqper


gutriqper
tag

Nekem inkább az volt a problémám eddig a Samsung AMOLED kijelzőivel, hogy a fehér szín megjelenítése pocsék volt. Kékes/sárgás árnyalat között lehetett választani, de fehérről szó nem volt. Igen zavaró tényező Tab S 10.5-nél, amikor olvassásra használná az ember.

(#14) Szakiii


Szakiii
addikt

Na ha az iphoneokba is oled lesz onnantól kezdve már mindenki szerint az oled lesz a legjobb. :D (egyébként számomra is az a legjobban tetsző mondom ezt slcd 3 tulajként)

(#15) doooo válasza gutriqper (#13) üzenetére


doooo
veterán

A kalibrációs beállításokban van rá mód, hogy változtass rajta. ott van olyan mód, ahol a fehér, fehér.

Egyébként meg olyan messze van még az a '18.. addigra még sokkal jobb minőségűek lesznek a panelok. De az csak jó hír, hogy majd végre az iPhone is normális színeket kap.

(#16) Teo.


Teo.
aktív tag

Az AMOLED már valóban szépen kalibrálható, de még mindig be tud égni.

Nekem 1,5 év után lett látható a beégés. Finoman, nem is zavaró,de látható.

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#17) alkatraz3000 válasza RaveForce (#11) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Eleg volt beírni googlebe, hogy galaxy s6 oled burn, máris jöttek a szépségek.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#18) holozis_HUN válasza voyager4.4 (#5) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hát nekem beégett a Messenger kis buboréka, illétve a Skype némítás gombja... Csak nehogy túlságosan elterjedjen, nem szeretnék több AMOLED-es kijelzőt... Bár az Alma miatt tuti ez lesz.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#19) razzorr


razzorr
őstag

Nekem spec zavarja a szemem az amoled, napsütésben sem, betekintési szögekben sem üti az ips-t, ja és túlszaturált, meg be is ég. Szóval sok előnyét nem érzem. De lehet valakinek meg pont ez a jó.

(#20) laci_csk


laci_csk
senior tag

Az amoled szerintem kuka., soha nem fogja utolerni az IPS-et

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#21) Szakiii válasza alkatraz3000 (#17) üzenetére


Szakiii
addikt

Mindegyiknek vannak hibalehetőségei ips meg sárgásodik.. arra is van szép sok találat. Ettől függetlenül még jobb technológia az oled ezt kár vitatni.

(#22) Lord Sidious válasza Szakiii (#21) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

tudtommal nem az IPS panel sárgul, hanem a ragasztás, ahogy "megolvad". Ezt kiküszöböltek azzal, hogy gyakorlatilag az felső kat. IPS paneleknél, nincs már köztes réteg az üveg és a panel között.

(#23) doooo válasza razzorr (#19) üzenetére


doooo
veterán

Attól, hogy neked nem tetszik, ne írd le ugyanazokat az unalmas baromságokat, amik már ezerszer meglettek cáfolva.. :W és nem, nem a beégésre célzok.

(#24) laci_csk válasza doooo (#23) üzenetére


laci_csk
senior tag

De ha ez az igazsag.

Xperia XZ3

(#25) janeszgol válasza laci_csk (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Attol fugg, milyen ips panelt es milyen amoledet hasonlitunk ossze. Legyen mindkettobol csucskategorias (SGS/Note/lumia 950 vs iPhone/LG L9 II/Sony Z5).
Na most johet a folytatas. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) ToniSoprano válasza gutriqper (#13) üzenetére


ToniSoprano
addikt

+1 tényeg elég furák a Samu amoled színei. Alapból mesterségesen túlszaturáltak a színek, ha bekalibrálod, hogy ne legyen ilyen, akkor baromi fakó, még az S6 kijelzője is nagyon fura, de biztos meg lehet szokni egy idő után. Egyébként tényleg legfejlettebb technilógia, pl. Glance Screen-re jó lenne használni, mert állandóra állítva is keveset fogyaszt fekete háttéren, mondjuk IPS-en sem vészes a fogyasztás, bár állandóra téve azért érezhető. Mondjuk fehér szín azért nem fehér rajta még mindig inkább valami világos szürkés kékes valami.

[ Szerkesztve ]

(#27) fornettisuti


fornettisuti
veterán

nem meglepő, nagyrészt eddig is samsung elemekből rakták össze

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#28) razzorr válasza doooo (#23) üzenetére


razzorr
őstag

Bocsáss már meg hogy én ezt tapasztaltam! Ki vagy te hogy nekem okoskodj,kicsit vegyél vissza a tempóból, nem a haverod vagyok a suli menzáról.

(#29) balgab84


balgab84
aktív tag

De akkor az iphone 7 milyen kijelzovel fog erkezni???? Meg mindig a reg elavult felbontassal, 270 ezerert jack csatlakozo nelkul??? Biztos venni fogjak mint a cukrot.

(#30) Eclips21


Eclips21
őstag

és vajon jó lesz az Applenek a Pentile? :D vagy sem? :D

(#31) kiliman válasza balgab84 (#29) üzenetére


kiliman
tag

Feltehetően egy még jobb IPS kijelzővel. Szerintem teljesen korrekt a felbontása, felesleges több. Ugyan az a történet, mint a 13"-as notebookoknál. MBP megkapta a retina kijelzőt (2560x1600) amire nagyon szépen skáláz az oprendszer és tényleg annyi a ppi amennyi kell. Erre a többi gyártó jött a 3200x1800-al meg a 4k-s 13"-as gépekkel, teljesen feleslegesen, ráadásul win 8-ban még nem is skálázott normálisan(10-esnél talán már jó, nem tudom). Nem akarom felmagasztalni az Apple-t de nagyon jól eltalálták a ppi-eket, persze első gen-es retina cuccaikon érezhető volt, hogy nem bírja. Remélem az iphone felbontása is marad ennyi, ha nőne azzal magukat is szemenköpnék...

(#32) Eclips21 válasza kiliman (#31) üzenetére


Eclips21
őstag

Szerintem egy FullHD alap lenne mind2 modellben több viszont hülyeség kategória csak feleslegesen terheli a gépet.

(#33) doooo válasza razzorr (#28) üzenetére


doooo
veterán

Ne személyeskedj! Azt mondtam csak, hogy (részben) hülyeséget írtál... egy szóval se kérdőjeleztem meg a tapasztalatod. Okoskodni meg ilyen erővel neked sincs semmi jogod, ahogy kioktatni se. Ennyit a véleményedről.

[ Szerkesztve ]

(#34) razzorr válasza doooo (#33) üzenetére


razzorr
őstag

A hsz.-ed azért elég támadás szagú.
Vélemények ütköznek, kinek mi a jó, ezt oda is írtam az eredeti hsz.-emben. Én már ingyen sem használnék amoledet. Akkor most az én véleményem kevesebbet ér mint a tied?! (költői kérdés)

(#35) doooo válasza razzorr (#34) üzenetére


doooo
veterán

Pedig már épp válaszolni akartam rá... :U
Akkor most ha azt mondom, hogy az IPS fakó, sárgul, sokat fogyaszt, stb, az rendben lesz? (tudom, hogy nem így van, csak azért, hogy érzékeld ezt a "sokszor lerágott csont" jelenséget) A lényeg, hogy felesleges vitázni, és újra meg újra leírni a dolgokat, tapasztalatokat (az utóbbi időben elég sok volt a pletyka/hír a kijelzőkről, és még több a teleköpködött topic)...
Ha az Apple meg akarja lépni ezt a dolgot, akkor meglépi és kész, aki elfogadja, az továbbra is iPhone-t vesz, aki egyébként se venne, azt nem érdekli, aki meg nem foglalkozik az OLED dologgal különösebben, az megszokja.

(#36) guriga1234 válasza kiliman (#31) üzenetére


guriga1234
addikt

"Remélem az iphone felbontása is marad ennyi, ha nőne azzal magukat is szemenköpnék" - párszor már sikerült nekik szemen köpniük magukat.

(#37) razzorr válasza doooo (#35) üzenetére


razzorr
őstag

Akkor zárható az összes topik,mert minden téma lerágott csont már. Ne vicceljünk már.
Nem kötelező a fórumot látogatni egyébként.
Mindenki leírja a saját véleményét, tapasztalatait és mindig jön valaki,aki majd jól megmondja hogy az nem is úgy van.
Semmi gond,jogod van hozzá. Sajnos ez ma Mo.-n minden témában így megy. Mindenki jobban ért mindenhez mint a másik ember. Csak nem tudom akkor miért vagyunk ilyen nyomorúságos helyzetben,ha ennyire okos mindenki. Na de ez egy másik történet. Off vége.

(#38) RaveForce válasza razzorr (#19) üzenetére


RaveForce
veterán

napsütésben sem, betekintési szögekben sem üti az ips-t

eléggé el vagy tévedve... mind2ben pont, hogy üti... :U a kalibrációt már többen említették...szal a kommented eléggé légből kapott és megalapozatlan..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#39) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Talán még felfedezik majd a fekete témát is. Akkor végképp nem kell gondolkodni, hogy egy ekkora telefonba elférjen egy rendes aksi, mint másoknál.

(#40) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sok lehetőség van az Amoledben, csak a beégést küszöböljék ki fehér ledekkel és ne a kéket használják.

Finn the human

(#41) doooo válasza razzorr (#37) üzenetére


doooo
veterán

Miért lenne minden téma olyannyira szétcincált? Egyébként néha lehet azért fórumot látogatni, hátha észreveszed, hogy ugyanabban a témában, 1 hónap alatt hányszor voltak olyanok mint te, a rossz tapasztalataikkal, és hányszor jöttek olyanok akik ezt cáfolták, majd vitatkoztak.. áh.. mindegy is.. ha már a politikát is behozod, akkor felesleges irkálnom. De.. a cikkek írói is mindig hazudnak igaz? Például itt egy részlet (a mai cikkből), ami egyből az ellentétét mondja a te hozzászólásodnak: " A hajlítható OLED panelek előnye a jobb strapabíráson túl például vékonyságukban rejlik, de a kitűnő kontrasztarányt és betekintési szögeket sem szabad elfelejteni, a Samsung pedig egyes körülmények között a 800 nites fényerőt is elérte, hogy a napfény alatti használat se legyen gond." A 800 nit persze még sok, de nem sokkal marad le pl. a Note 5 fényereje.
Ezek után ne csodálkozz ha nem értenek veled egyet. Márpedig te is kijelentetted a véleményedet, ergó más is megteheti, anélkül, hogy azonnal a "megmondóember" szerepében tetszelegne.

(#42) DeathAdder válasza razzorr (#34) üzenetére


DeathAdder
veterán

Véleményed lehet, de te állítod hogy túlszaturált, gyengébb a betekintési szöge etc.. amik konkrétan nem igazak.

Az hogy neked nem jön be, mert valamiért bántja a szemedet az mondjuk azt hogy egy elfogadható vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#43) razzorr válasza RaveForce (#38) üzenetére


razzorr
őstag

Hogy lenne légből kapott a véleményem? Ha az amolekkel állandóan szenvedtem nyáron max fényerőn, az ips meg közepes fényerőn simán olvasható. Szóval hátrább az agarkkal. Nem kell megmodanod a tutit. Csak meg kell tanulnod szöveget értelmezni, ezt veheted személyeskedésnek.

Lehet támadni nyugodtan, nekem ez a VÉLEMÉNYEM és TAPASZTALATOM, ahogyan nektek is meg van a saját. Részemről befejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#44) janeszgol válasza razzorr (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

De a napon való láthatóság nem attól függ, hogy amoled vagy lcd képernyőt nézel. Mindkettőből van olyan, amit látsz és van olyan, ami totál olvashatatlan napsütésben. (Pl egy Note 3 direkt napsütésben is olvasható marad. De egy Sony is, a 450+ nites fényerejével (M2).)
Inkább a minőség a lényeg.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#45) Quasi_modo válasza alkatraz3000 (#4) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Unalmas már.

valami

(#46) alkatraz3000 válasza Quasi_modo (#45) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De igaz ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#47) viktorhu válasza ToniSoprano (#26) üzenetére


viktorhu
veterán

Az IPS-ben a háttérvilágítás ami zavaró - az amoled sokkal természetesebbnek hat, IPS után olyan az amoled, mintha oda lenne "nyomtatva" a kijelző tetejére a grafika, és nem hátulról odavetítve, mint egy tévében. Emellett meg tényleg tökéletes glance screen, éjszakai óra stb. jellegű használatra. Hosszú ideig tartó olvasásra is sokkal kevésbé fárasztja a szemet az amoled.

(#48) alkatraz3000 válasza viktorhu (#47) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Szerintem pont ez a szépsége. Nincs terhatasa, hanem mintha egy papírt nyomkodnal :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#49) RaveForce válasza razzorr (#43) üzenetére


RaveForce
veterán

ugyan nem veszem személyeskedésnek, attól, hogy te képzelsz valamit, attól még a tényeg nem változnak szerencsére :DDD

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#50) Quasi_modo válasza alkatraz3000 (#46) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát persze.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.