Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bali93


bali93
tag

Akkor asszem marad a tavalyi retina addig, amíg szét nem esik. Normális méretű USB és HDMI nélkül ez így felejtős... :W

(#2) bok92


bok92
addikt

Az külön tetszett a bemutató végén amikor mondták, hogy gyakorlatilag a Macbook Air elvesztette "Air" jellegét, mivel a Pro súlya szinte ugyanannyi,emellett kisebb, gyorsabb. Ja, csak egy ici picit drágább. :DDD Az meg külön vicc, hogy 650k-ba fért csak bele a nagy újítás...

(#3) #Chris


#Chris
tag

Mire fel a 200 usd áremelkedés a belépő pro-nál? Nem értem...

(#4) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Fura az utolsó képen a billentyűzet melletti hangrács, a többi képhez képest itt óriási

(#5) rnyk válasza bali93 (#1) üzenetére


rnyk
tag

Haha de majd jovore a penzugyi beszamolokban az adapterek eladasa meghaladja az ipad eladasoket :)

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#6) arn


arn
félisten

Kicsit izzadsagszagu az egesz :) ha egy pcs gyarto dobott volna piacra hasonlo ficsort, gyorsan rohogtek volna rajta, es el is felejtenenk. A gombok elhagyasa szerintem fail...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) m@xsys válasza bok92 (#2) üzenetére


m@xsys
senior tag

Kicsit elszalltak arilag, de udv a magas afanak es a szar Forintnak 👿

(#8) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Amennyire nem jött be a "sima" MacBook, most ez legalább annyira megtetszett :DD
Végre (számomra) normális a színvilága, jobb lett a hardver, a billentyűzet is nagyon tetszik, szóval ez most nyerő lett :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#9) bmakszim


bmakszim
senior tag

Az alap 13-as pro 28W TDP procival tökéletes lenne, így viszont csak egy retina Air...

(#10) joey04


joey04
titán

Hát így nem fog megállni a zuhanás...
A globális eladásokon ugyan nem sokat változtat a hazai helyzet, de az se semmi

...az Apple sima MacBook Prója, ami ugye eddig 469.990 volt. Most meg 549.990. 17% plusz.

729.990-ről indultak eddig a 15-ös Prók, ez nem is változott, kapni a régebbi alapmodellt. A TouchBaros alapcucc viszont 879.990 forint.

a 13-as Airek megmaradtak belépő laptopnak, ALAPBÓL 128 GIGA SSD-VEL HOGY ROGYASSZA RÁTOK AZ EGET VALAKI :W

:(

és akkor arról nem is beszéltünk, hogy ami miatt sírtak az nem változott a 13-as esetén, ez a gép maximum a nevében Pro, na meg only USB-C. :W

a többi mac meg le van szarva...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) Fiery válasza arn (#6) üzenetére


Fiery
veterán

"ha egy pcs gyarto dobott volna piacra hasonlo ficsort, gyorsan rohogtek volna rajta, es el is felejtenenk"

Ez eleve nem tul valoszinu, hiszen ahhoz, hogy egy ilyen erintokijelzos sav rendesen mukodjon, es minden szoftverrel jol tudjon integralodni, idealis esetben oprendszer szintu tamogatas kell. Emiatt egyetlen hardver gyarto nem tud nyarat csinalni -- viszont ha a Microsoft ezt a feature-t lenyulja, es berakja a Win10 kovetkezo frissitesebe, azzal mindenki jol jar. Kerdeses persze, hogy a Microsoft, a SideShow es Sidebar kudarca utan akar-e me'g ilyen kijelzos mizeriaval foglalkozni egyaltalan, vagy a hardver gyartokra bizza, hogy csinaljanak, amit akarnak, es azutan a szoftver fejlesztok meg boldoguljanak, ahogy tudnak. En bizok benne, hogy lemasoljak, es egy ossznepi osszefogasban legalabb olyan hasznalhato cuccot tesznek majd le az asztalra a Microsoft + PC-gyartok is, mint az Apple ma. Lehet fintorogni ra, de a gyakorlatban ebbol a cuccbol borzalmasan sokat ki lehetne hozni. Nem forradalmi otlet, de egy nagyon jo otlet _szerintem_.

[ Szerkesztve ]

(#12) *Szájber*


*Szájber*
tag

PasztMAC, ÉN nem értem ezeket...komolyan. Kibaszott apple fan vagyok de egyre nagyobbakat csalódok.
1. MagSafe-(legnagyobb királyság, hogy nem töröd ki/be/fel/le a kábelt meg az aljzatot, erre itt van most ez.
2. 1db szájbatetovált USB sincs ez komoly?...128GB os pendriveval operálok, mert kell, USB pedig mindenen akad...eddig legalábbis
3. SD- kártya...:( (nem minden nap, de mivel fotózgatok és ha megtellik a kártya vagy véget ért egy nap mindig lementettem a MacBook-ra a képeket, hogy igazgassak rajta vagy, hogy ne foglalja a helyet...AGYFASZ...Már Bocsánat!!! :W :W :W :W :W

 *Szajber* felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 

(#13) Xero


Xero
nagyúr

Akkor kezdem:

Nagyon vártam már ezt a frissítést, de kicsit keserű a dolog.

- Tetszik az új kialakítás, jó ez az oled sáv, de kérdéses, hogy élesben milyen lesz
- A speed bump már ráfért
- Kijelzőnek örülök
- Kár, hogy maradtak Radeonnál, egy pascalnak jobban örültem volna
- Félek a billentyűzettől, ha olyan mint a 12-es, akkor borzasztó lesz
- Érdekes lesz 460-as dgpu-val a hűtés ha meghajtom
- Magsafe-t elhagyni nettó hülyeség
- A portok hiánya ismét gázos, bár volt már bőven ilyen az Apple életében, de ez így erős nekem még
- Ok, hogy még vékonyabb, de az aksi hogy fogja bírni?
- Az árazás is érdekesen tolódott, bár a normális dgpu-s modell eddig is 1M volt, most is annyi lesz

Ezt mindenképpen ki kell próbálni és végiggondolni. Az már eldőlt bennem, hogy jövőre a desktopot cserélem egy PC workstation-re, de így előfordulhat, hogy a 15-ös MBP helyett is egy Dell XPS lesz. Fene tudja.

(#14) Fiery válasza *Szájber* (#12) üzenetére


Fiery
veterán

USB pendrive-bol ugyis lesz hamarosan olyan, aminek az egyik vege hagyomanyos USB, a masik vege meg Type-C. No para.

(#15) hackeeeee válasza Fiery (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyenre gondolsz? Ilyenek már vannak egy ideje.

Véleményem szubjektív...

(#16) *Szájber* válasza Fiery (#14) üzenetére


*Szájber*
tag

Tudom, de most azért venni másikat...Áhhh...

 *Szajber* felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 

(#17) arn válasza Fiery (#11) üzenetére


arn
félisten

A funkciobillentyuk nagy resze evtizedek ota szervesen kotodik a megszokott layouthoz, most meg majd keresgelheted a gombok helyet. Ennyi erovel az osszes gombot ki lehetett volna dobni, es akarmit rajzolhatnal a helyere. Most kell a gomb vagy nem? Ez amolyan nem tudtuk eldonteni megoldas...

Eleg lett volna a funkciobillentyuk fole rakni, ha mar annyira akarjak ezt a megoldast.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Pro gépeket ilyen eye candy fícsörrel eladni színtiszta hülyeség. Ha beleteszik a korszerű vasat, meghagynak 2 USB-t és melléteszik az új csatlakozót, illetve a 13-as méretbe adnak 4-magos procit, brutál vas lett volna. Még akár drágábban is akár. Na de 256 GB-os Pro 900 ezerért? Kicsit nevetséges.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19) adamssss


adamssss
veterán

Iphonet ipadet hogyan csatlakoztatok ezekhez a gepekhez? Ja felho... menjenek a fenebe, az arakkal meg foleg.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Hát...

Meglátjuk a gyakorlatban hogyan is fog működni a gép és mire lesz használható. A portokat hülyeség volt szerintem elhagyni. A megsafe csati pedig az egyik legjobb dolog volt az Apple gépeknél.

Az airt kinyírják így. Sőt már a sima macbook is kinyírta már. Hogy őszinte legyek: kellene egy alap nem retina kijelzős macbook pro - ami megfizethető, egy sima macbook az air kiváltására, aztán egy 4magos pöpec kis 13-as gép, stb..

Akkor ezek szerint a korábbi generációs gépek árai csökkeni fognak?

Pl a sima Macbook pro ára?

Van még értelme azt megvenni? Bár vicces, hogy egy olyan hardverezetséggel felszerelt gépet simán megkapok már 100 körül használtan is, amik semmivel nem rosszabbak a sima MBP-nál.

szakallasgy

(#21) #06658560 válasza *Szájber* (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vegyél új csatis Pendriveot, ne fényképezővel, hanem i7-tel fotózz, s felhőn keresztül küldözgesd az adataid!

#4 Nagytoll: Nem csak a rács, hanem ahhoz mérten a hangszóró helye is érdekes. Meg a mellé rakott marketing BS.[link]

Árak: a régieket az USA 1300 és 1500$ áron kapja, az újakat 1800 és 2000$, 13" méretben. A 15"-ös modellek 2400 és 2800$. Mondjuk úgy nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#22) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Azt meg lenyeltem volna (nagyon is fintorogva) hogy likvidaljak a MagSafe-t, de hogy egy darab normalis USB sincs, nem beszelve az SD kartya slotrol... ezek ugy megis mit kepzelnek? Hajra lehet kenni a toolbart ha nem tudok ra kepet rakni atalakito nelkul...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#23) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Lassan hat éves lesz a gép és már nagyon itt lenne az ideje a cserének. De lehet, hogy nem fog ezzel megtörténni. Hiába szépek, amelyiket érdemes lenne megvenni (miért nincs 4 magos verzió a 13-ashoz?), annak már irreálisan magas az ára. :(

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#24) adise


adise
őstag

Igazából az árán kivul semmi baj nincs vele. A design még mindig nagyon tetszik.

(#25) #06658560


#06658560
törölt tag

Német árak

Régi modell - 1450€
Újak - 1700, 2000, 2200€
15" - 2700, 3200€.

Hát, na!

(#26) kiiso


kiiso
tag

"Az Intel Iris Graphics 540-es IGP-vel dolgozó Touch Bar és Touch ID nélküli modell alapkiszerelésben Intel Core i5-6360U processzort használ, ami opcionálisan Intel Core i7-6567U-ra cserélhető. A Touch Barral és Touch ID-vel rendelkező megoldásban az IGP már az Intel Iris Graphics 550-es fejlesztése lesz, és alapkiszerelésben a Core i5-6267U CPU-t lehet választani, de ez leváltható a Core i5-6287U-ra, vagy esetleg a még gyorsabb Core i7-6660U-ra."
Fordítva a két CTO proci. :K

(#27) Bambalazs válasza #06658560 (#21) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Utolsó képen 15-ös MBP van, többin 13-as.

(#28) Xero


Xero
nagyúr

A másik ami nem fér a fejembe, hogy miért nem képesek Kaby Lake-t belepakolni. Ez mondjuk igaz a Microsoftra is.

Anno a PPC-Intel váltás hajnalán minden friss Intel rls először náluk jelent meg. Most meg...

(#29) #04441088


#04441088
törölt tag

Egyszer álmodtam, hogy minden termékem levaltom Apple-re, ilyen árak mellett álom is marad. :DDD

(#30) shifty! válasza #04441088 (#29) üzenetére


shifty!
senior tag

Számomra az az egyik legbosszantóbb dolog ezekben az új Apple és egyéb, extrán luxus kategóriába tartozó műszaki cikkek esetében, hogy amíg kerülnek annyiba, mint egy jobb használtautó, de ezekre pl. nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni...pedig (elméletileg) mindkettőért a két kezed munkájából megszerzett pénzzel fizetsz, ami már egyszer a vagyonodat képezte... :U

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#31) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Remélem, még sokáig megtartják a 13-as Air-t és rMBP-t, mert ezek a gépek...inkább nem is kezdek bele, de egy ideje csak húzom le a listáról a cuccokat, amik szóba jöhetnek vásárlásnál tőlük. Az iPhone 7 után az új MBP vonal is felkerült rá. :( Garancia persze továbbra is 1 év by default...

[ Szerkesztve ]

(#32) TigerCat válasza #04441088 (#29) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én nem bántam meg a váltást, de sokszor gondolkodom egy asztali PC-n. Játszani.

Összességében klassz az Apple ökoszisztéma, de csak a macOS miatt már nem váltanék. Ráadásul most, hogy kisebb-nagyobb katyvasz van a csatlakozók terén (fülhallgató, töltő), nem túl egységes az egész flotta. Mintha nem tudnák az utat...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33) Alvin_ti4200 válasza TigerCat (#32) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mert nem is tudják..nyilvános béta teszt zajlik.

(#34) tomi5244


tomi5244
őstag

Mac mini update hiányát nagyon sajnálom. Jövő tavasszal esedékes lenne a váltás a 2011-es modelről. De akkor még gyűjtögetek kicsit és lesz 13-as előző retinás macbook, vagy air.

Nem értem az apple-t...

(#35) Alvin_ti4200 válasza tomi5244 (#34) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mac Mini-t szerintem lassan ki fogják nyírni, nem tudom, mennyit adhatnak el belőle, de tartok tőle, hogy jóval kevesebbet, mint a legolcsóbb iMac-ből.

(#36) tomi5244 válasza Alvin_ti4200 (#35) üzenetére


tomi5244
őstag

Igen, végülis ha valaki most mindenképp apple gépet akar venni (új júzerként), akkor 300k-ért ott az Air. Ami sokmindenre elég kezdésnek, és végre alapból 8giga RAM van benne. De a kevés portja miatt desktop gépnek nem annyira alkalmas, mint egy Mini.

(#37) Alvin_ti4200 válasza tomi5244 (#36) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mivel nem is desktop gépnek szánták, hiszen az Air egy notebook :K A Mini akkor lehet alternatíva, ha nem veszel hozzá semmit. Ha nincs monitorod például, már elgondolkodnék a legolcsóbb iMac-en. Ma már mindenki mobil, akinek asztali gép kell, az főleg játék vagy munka miatt tartja szükségesnek, a Mini pedig egyik felsorolt tevékenységbe sem passzol bele.

[ Szerkesztve ]

(#38) kiiso válasza Xero (#28) üzenetére


kiiso
tag

Kaby Lake-ből egyelőre csak az alacsony fogyasztású, gyenge IGP-s procik jelentek meg.
Kaby Lake i7
Kaby Lake i5

(#39) Xero válasza kiiso (#38) üzenetére


Xero
nagyúr

Jogos ez nem volt a fejemben, csak beugrott a 13-as XPS, de valóban abban gyengébb van.

(#40) kiiso válasza Xero (#13) üzenetére


kiiso
tag

Én nagyon sajnálom hogy nem 14" és 16" méretekben jött az új gép. Magsafe elhagyása fájó, viszont előny hogy mostantól elég csak kábelt cserélni ha megtörik. Jó hogy duplázták az SSD-t a 13" MBP-ban, de 15-ösben miért nem? Szintén jó hogy a low-end 15-ös kapott dedikált GPU-t, viszont jó lett volna ha a high-end 15-ös megkapja a Radeon Pro 460 4GB GPU-t alapból, nem csak CTO-ba.

(#41) Xero válasza kiiso (#40) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem a 15-ös mérete tökéletes, jobb, hogy az xps módjára talán kisebb lett. A magsafe nálam is nagy nagy fekete pont.
Ezért is akarom megnézni először mielőtt megint kilapátolok 1M Ft-t. Ha nem lesz szerelem első látásra és nem tudom elfogadni a többi problémát, akkor XPS vagy hasonló.

(#42) ErikMajor


ErikMajor
csendes tag

nem hinném, hogy ez a cuki érintősáv megkönnyítené a mindennapjaimat munkában főleg, hogy a videók alapján eléggé picikére sikerült :D szép meg minden de ahhh komolyan 4 év után ez az amivel elő tudtak rukkolni?

(#43) Prof01


Prof01
veterán

Ez durva! Még a sima MB-nél elnézhető volt a portok elhagyása, de a Pro sorozatnál? :U Plusz még az árakon is jelentősen emeltek? Nem semmi! Remélem jó nagy bukás lesz ebből! :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#44) Xero válasza Prof01 (#43) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha már én is elgondolkozom azon, hogy nem ezt veszem, az biza ciki.

(#45) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

nos, szerintem az új gépek nagyon jól sikerültek, bár én mindig is a desktop híve voltam, szóval úgysem veszek, viszont a portok elhagyásával egyetértek, ez így egységes, átalakító meg úgyis lesz mindenhez, mindenféle gyártótól, olcsón.

várom a következő iMacet, jó lenne valahogy beletenni abba is a touch ID-t, nagyon kíváncsi vagyok hogyan oldják majd meg. Addig nem cserélem le a két 5k retina iMacem amíg nem lesz Touch ID.

[ Szerkesztve ]

(#47) arn válasza Alvin_ti4200 (#35) üzenetére


arn
félisten

Racionalis okokbol (nem eye candy) vettem htpcnek mac minit, de atkozom a napot... En geppel ennyit meg nem szivtam. Elotte ot evig volt egy budgetpc teljesen esemenytelen mukodessel, ez meg par programot nem kepes normalisan futtatni, vmi nyomora mindig van. Frissitest mar reg letiltottam, es manualisan csinalom, de meg igy is belefutok erthetetlen hibakba, amik elotte nem voltak, es par napig azon poroghetek, hogy mar megint mi a retek baja van.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) madgie válasza arn (#47) üzenetére


madgie
titán

Én meg visszasírom a Minit, nagyjából problémamentes másfél évem volt vele, míg 24/7 ment médiaszervernek, torrentgépnek, meg fotófeldolgozós mindenesnek.

Most egy épített Broadwellem van, hát a Win10-zel egy hét alatt többet sz*pok, mint a Minivel összesen.

(#49) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Azt hiszem, Almák elvesztették véglegesen a fonalat. Az OLED-es sáv villogni tuti, de igazából semmi értelme. A túlzásba vitt vékonyítás mára elérte azt, hogy keményen a használhatóság kárára megy (lásd telefon és jack). Az árak pedig még vállalati szinten is erősnek mondhatóak. 128 GB SSD meg a vicc kategória.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#50) arn


arn
félisten

2009 :)


2010

2016
Touchbar!

2020
Function keys! Real keys!

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.