Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tkazmer válasza erdoke (#100) üzenetére


tkazmer
addikt

nem teljesen kapcsolódik, de az "elég pénz" nem minden esetben létezik; konkrétan 1: a skandinávok nem nagyon tudják, hogy mi is az a pénz, amit feléjük nyújtanál, 2: megnézve a FIA mai döntését a forma1-es diffúzorokkal kapcsolatban, világosan látszik, hogy nem a sok pénz nyert.
ennél fogva legfeljebb a robbantás lehet megoldás

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#102) Dany007 válasza tkazmer (#99) üzenetére


Dany007
veterán

A vasút a másik felén van, patak nincs. Viszont tény h a környezetvédők minden szarba megpróbálják beleütni az orrukat.
Az is tény, hogy a mostani út hullámos. De attól még jól lehet rajta közlekedni. Egy rövid szakaszon már most is 2+1 sávos volt.
Ha jól láttam 2 híd alatt semmilyen előzőleg meglévő út nem húzódott. Szal egy sima feltöltéssel meg lehetett volna oldani a dolgot. =/ Időben is és pénzben is jobb lett volna.
Főleg, hogy a mostani késés azért van, mert az egyik híd elmozdult egy kicsit...
Sokszor mondják, hogy a dolgokra adott magyarázat közül a legegyszerűbb az igaz. Itt a jelen helyzetben (az ország helyzetében) a pénzlehúzás a legegyszerűbb magyarázat : )

(#103) Dany007 válasza erdoke (#100) üzenetére


Dany007
veterán

A külföldi a dolog egy pillanatra nekem is eszembe jutott, de aztán rájöttem, hogy ők is megkenhetők. Nincs megoldás...

Hmm Esetleg, szakértők helyett egy számítógépes rendszer... Egy program, ami az előre megadott kritériumok alapján ossza el a pénzt :D
De tökmind1, mert az is törhető, jó pénzért mindent meg lehet oldani.
Sajnos amikor 1 emberre vagy szervezetre bízzák egy valag pénz elosztását akkor biztos h előjönnek az emberi tényezők. A kapzsiság, hatalomvágy stb... Szal mégsincs megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#104) tkazmer válasza Dany007 (#103) üzenetére


tkazmer
addikt

a számítógépes program egyébként egy nagyon jó ötlet, csak kicsit másképp
kb. úgy kellene történnie, hogy lenne egy hatalmas rendszer, ahova megfelelő hitelesítés után cégek regisztrálnak. az állam szépen beviszi a projecteket, és lehet egymás alá licitálni. aki a legolcsóbban megcsinálja, viheti a projectet. kartell meg azért nem lesz, mert ugyan kialakulhat, de mindig lesz egy ügyes kis cég, amelyik a kartell alá ajánl, mert neki még úgyis megéri. az egész rendszer valós idejű, gyakorlatilag olyan, mint a tőzsde.

ami buktatója lehet a dolognak, az az, ha rosszul írják ki a projectet, mert akkor a minőség rovására mehet az alacsony ár - természetesen ezt lehet orvosolni, pl. ha a kiírásban benne van mondjuk 10-15 év üzemeltetés is, ami annyit jelentene, hogy az építő cégnek érdeke minél jobban megépíteni az útszakaszt, mert akkor olcsóbban tudja karbantartani.

(#102) Dany007
azért ha a híd elmozdul, akkor ott komoly gondok lehetnek a talajjal, lehet, hogy mégis indokolt a tereptárgyak felhasználása:)
persze az m6-os óta semmi sem lehetetlen...

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#105) Wolverine válasza Dany007 (#98) üzenetére


Wolverine
félisten

Busszal utaztam arra Szhely-Bp. viszonylaton; a veszprémi elkerülő kimaradt, mert a busz bement Veszprémbe :) Az tény, hogy Várpalotánál brutális hangokat adott ki a futómű, és elég durván pattogtunk. Az általad említett 2 hidat láttam, de a jelenlegi földmunkákból nekem csomópontnak tűnt, a szokásos fel- és lehajtó megvalósításban... (persze nem láttam közelről, az tény)

lúzer: ahol ráláttam az építkezésre, ott elválasztott aszfaltcsíkok alapozását láttam, ezért gondoltam, hogy autópályaszakasznak is alkalmas lehet később.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#106) Dany007 válasza tkazmer (#104) üzenetére


Dany007
veterán

Ez így már tényleg egy jó ötletnek tűnik. Hoppá... Kezdődik a fejlesztés. Lehet még 50hsz és egész jól kitaláljuk : )

Állítólag a híd valami betonozási gond miatt mozdult el, de nincsenek pontos infóim ezzel kapcsolatban. Tény, h gondok vannak. És ez is milliárdos beruházás...

(#107) Dany007 válasza Wolverine (#105) üzenetére


Dany007
veterán

Na látod ez lehet! Lehajtó a faluba, felhajtó az elkerülőre.
Persze ez szerintem fölösleges mivel a régi út az megmarad. Tehát aki a faluba akar menni, annak elég csak ráhajtani az elkerülő becsatlakozásakkor.
Másrészt ha mindenáron lehajtót akarnak akkor azt lassító ill. gyorsítósávval is meg lehetett volna oldani.
De a fax kivan velük h egy évet késnek ezzel is. Májusra se lesz kész az biztos.

(#108) erdoke


erdoke
titán

Sokunk liberális gazdaságpolitikával kapcsolatos kételyeit szervezi rendszerbe a Jövő idő második része. VÁrjuk a harmadikat.
Kivárunk, aztán lépünk. Egy jó tanyára kellene cserélni a lakást/sorházat?

A legjobb aláírás a héten

(#109) dabadab válasza erdoke (#108) üzenetére


dabadab
titán

Hat, ize, de ez eleg gyenge iras, konkret targyi problemakkal.
(Peldaul a GM nem "meglepo gyorsasaggal roggyany meg", hanem hosszu ideje komoly problemakkal kuzdott, az AAA besorolasos sztorihoz sem talalt semmit a Google (illetve csak olyan hireket, amiket nemileg osszezagyvalva kijohet ez a tortenet)).

DRM is theft

(#110) erdoke válasza dabadab (#109) üzenetére


erdoke
titán

Összességében az elméletet figyelmre méltónak találtam, és a (közel)jövő majd eldönti, hogy az iszonyatos összegű élénkítő csomagok után visszaáll egy egyensúlyi állapot (világszinten úgy egy-másfél évtizeddel korábbi szinten), vagy további izmos csomagok híján valami egészen más módon alakul ki egyensúly. Nem kell sokat várnunk, hogy kiderüljön, kb. igaza van-e.

A legjobb aláírás a héten

(#111) lúzer


lúzer
veterán

http://www.hirszerzo.hu/cikk.nemzedeki_polgarhaboru_a_hagymakupolak_arnyekaban.105213.html
Ha nem vizsgáljuk felül az egyoldalú kényszerszolidaritáson alapuló öregség- és egészségbiztosítási rendszerek alapelveit, úgy a moldáviai fiatalok "nyugdíjasverése" enyhébb formában nálunk is bekövetkezhet. Például úgy, hogy egyre több kortársam a lábával szavaz majd. Elviszi tudását, adóját, munkaerejét oda, ahol nem szimplán a paternalista gerontokrácia fejőstehene. Ha néhány döntéshozó ráeszmél erre, akkor alapból megérte, moldáv fiatalok!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#112) erdoke válasza lúzer (#111) üzenetére


erdoke
titán

Ne is mondd, a magánnyugdíjpénztáram még mindig nem merte küldeni a tavalyi egyenlegemet...
Mindenesetre gyanús, hogy már az év első felében is elvesztettek úgy negyed milliót a befizetéseimből, pedig akkor még elég gyengén befolyásolta a piacokat a válság.

A legjobb aláírás a héten

(#113) lúzer válasza erdoke (#112) üzenetére


lúzer
veterán

kellene egy próbaper, hogy ki lehessen szállni a rendszerből

én nem hinném, hogy ez törvényes, miért vagyok köteles igénybe venni a nyugdíjrendszert?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#114) erdoke válasza lúzer (#113) üzenetére


erdoke
titán

Háát, a magán pillérből nem most kell kiszállni, mert akkor azt tényleg elbukom, amivel az utóbbi időben csökkent a megtakarításom. Bár még az is lehet, hogy csak az elején tartunk...

A legjobb aláírás a héten

(#115) tkazmer válasza erdoke (#108) üzenetére


tkazmer
addikt

csak egy részt emelnék ki:
"A környezeti terhek nem az üzleti vállalkozásoknál jelentkeznek (pl. a légszennyezés okozta orvosi költségek), a jövő generációkra terhelt költségek nem számítanak (pl. költségvetési hiány növelése a jelen közszolgáltatásainak finanszírozása érdekében), a közösséget terhelő költségek finanszírozása nincs megoldva (pl. az önkormányzatoknak kell kezelniük a csomagolóanyagból keletkező szemetet, és nem a gyártóknak, kereskedőknek)."
ez azért baromság, mert az üzleti vállalkozások fizetnek adót, a "költségvetési hiány a jelen közszolgáltatásainak finanszírozása érdekében" rész pedig szintén csak felfogás kérdése, hiszen ugyanannyira finanszírozod belőle a szolgáltatásokat, mint a beruházásokat, a beruházások megtörténte pedig érdeke a jövő generációinak is.

valahogy egyébként ez a fickó a múltkori cikkében már elásta magát nálam, annyira sok benne a túlzó, csak hatáskeltés célját szolgáló konkrétum (mint pl amiket dabadab is említett), hogy nehezen tudok elfogadni az elképzelései közül akármit is.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#116) dabadab válasza tkazmer (#115) üzenetére


dabadab
titán

"ez azért baromság, mert az üzleti vállalkozások fizetnek adót"

Igen, de ennek jelenleg nem tul sok koze van az altala okozott kornyezeti terheleshez, marpedig ez lenne a cel, vagyis hogy az fizessen, aki szennyez (igy aztan kozvetlenul erdekelt lenne abban is, hogy csokkentse azt), pl. nalunk valami ilyesmire szolgalna a termekdij, de az jelenlegi formajaban inkabb csak egy rossz parodia.

Abban viszont nem nagyon tudok egyeterteni vele, hogy ez a jelenlegi, "ultraliberalisnak" titulalt (egyebkent messze nem az) gazdasag hibaja lenne, externaliak mindig is voltak (na meg persze kiserletek is arra, hogy internalizaljak oket).

DRM is theft

(#117) erdoke válasza dabadab (#116) üzenetére


erdoke
titán

Az ő szempontjából a tendenciák a legfontosabbak, és ezért a 70-es évektől a 80-as évek közepéig beállt változás, illetve az azóta is fennálló (ill. romló) megtermelt érték vs. externáliák mennyisége arány a lényeges háttéradat.

A legjobb aláírás a héten

(#118) lúzer


lúzer
veterán

van még kérdés?

jöhet az IMF 2. hitel

mellesleg Csehország több mint 1 milliárd eruót adott kölcsön a világbanknak
mert ők csehül állnak...
ha jól sírunk, talán löknek belőle egy koncot

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#119) erdoke


erdoke
titán

Számomra marad Szlovákia. Nem véglegesek az előzetes számítások, de az jól látszik, hogy megint azokon facsarnak egyet, akik eddig is aránytalanul nagy részét viselték a közterheknek. Ha elég sokan gondolkodnak úgy, ahogy én, rövidesen nem lesz kinek a vérét szívni. Egy idő után már nem kiabál a lelkiismeret, a gyerekeimnek nagyobb felelősséggel tartozok, mint az országnak... És lehetőség van, többek között teljesen legális is.

A legjobb aláírás a héten

(#120) lúzer válasza erdoke (#119) üzenetére


lúzer
veterán

hú bakker, ez nagyon durva!

most tudtam meg, mi az a szuperbruttó
az szép ha a munkáltató által fizetett járulékok után én fizetek szja-t

grat!
bár miért is csodálkozok?
ezek után hülye aki dolgozik a jó kis potyasegíj helyett

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#121) erdoke


erdoke
titán

Túl sok a szocializmus Magyarországon

A legjobb aláírás a héten

(#122) erdoke


erdoke
titán

Bocs, rejtélyes dupla.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#123) Thunderzolee válasza erdoke (#121) üzenetére

Ez is tetszetős cikk.

Magyarország eltáncolta a pénzét

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#124) Wolverine válasza Thunderzolee (#123) üzenetére


Wolverine
félisten

És akkor összehasonlításképpen erről se feledkezzünk meg: [link]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#125) erdoke válasza Thunderzolee (#123) üzenetére


erdoke
titán

THX, most jöttem volna linkelni. :K

A legjobb aláírás a héten

(#126) erdoke


erdoke
titán

Bokros: Muszáj meghosszabbítani az IMF-hitelt

Volt, aki ebben egy pillanatig is kételkedett? Remélhetőleg a következő hitelnél legalább elfogadható kritériumokat sikerül kialkudni, nem megint elqrni, mint a mostanival (lásd recesszió mértékének becslése, inflációs és hiánycélok).
A 2 %-os MDF-fel nem döngetném a mellem, hogy "van Magyarországon olyan erő", mert befolyásuk a dolgok menetére igen csekély...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#127) Crystalheart válasza Thunderzolee (#123) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A cikk írja: "Az a fajta felzárkózási modell, amin Spanyolország, Írország, Portugália, Görögország ment végig, és amit - annak a nyolcvanas években megjelenő csírái után - az 1990-es években elkezdett a magyar gazdaság, nem járható út. Ennek a modellnek az a lényege, hogy a kevéssé fejlett országok a fejlettebbekből kitelepített ipar- és szolgáltatásiszektor-fejlesztésen alapuló fejlődési utat járnak be. Csakhogy a reálgazdaság súlypontja időközben áthelyeződött a távol-keleti térségbe - indokolta ennek fenntarthatatlanságát a közgazdász."

Ez az, amit én már évek óta szajkózok. Pedig mikor elkezdtem, még nagykorú sem voltam. :)

(#128) Thunderzolee

Van egy két jó meglátás a cikkben:
http://index.hu/belfold/2009/06/14/hankiss_hihetetlen_magyarorszagon_a_szakertelem_hianya/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#129) erdoke válasza Thunderzolee (#128) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos sok jó meglátás van benne. :O

A legjobb aláírás a héten

(#130) Thunderzolee

Egy másik fórumban láttam:

Nehéz erről bármit is mondani. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#131) Crystalheart válasza Thunderzolee (#130) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyéni elképzeléseik vannak a dologról, na. :DDD

(#132) erdoke válasza Thunderzolee (#130) üzenetére


erdoke
titán

Akkor kellett volna reklamálni, mert az ötlet maga hülyeség volt, az állam feladata nem az európai viszonylatban kiugróan magas költséggel operáló nyugdíjpénztárak védelme, hanem az állampolgárok lehetö legbiztonságosabb, ill. legmagasabb nyugdíjhoz jutásának elösegítése...

A legjobb aláírás a héten

(#133) erdoke válasza Thunderzolee (#130) üzenetére


erdoke
titán

Dupla, bocs.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.