Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kár, hogy nem K10 alapú procik vannak benne, akkor felvehetné a kesztyűt a centrinoval szemben :U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2) Ste


Ste
addikt

:C

gratula, külső vga-t itt már végre rendesen lehet csatlakoztatni, és rendesen van választék még a diszkér vga-k tekintetében is
papíron jónak tűnik, már csak az Atom-ra kellene valamit kitalálniuk

[ Szerkesztve ]

(#3) azbest


azbest
félisten

Hmmm, igazán jól hangzó paraméterek...
alacsony órajel üresjáratban, saját memóriás korrekt integrált vga, beépített kártya és külső 8x pcie :D wow Ha jól árazzák nagyon versenyképes lehet majd. Nameg ha nem kell rá soká várni, mert biztos megjelenik valami hasonló nvidia megoldás is ezek után (vagy már van is? chipset, grafika, külső csatlakozásra gondolok)

(#4) dokar válasza t72killer (#1) üzenetére


dokar
addikt

felesleges még, itt az alacsony fogyasztás sokkal fontosabb szempont mint a számítási teljesítmény

extra - SEXRay

(#5) shteer


shteer
titán

most TL-50-es cpu-val szerelt notim van, nem tartom kizártnak h maradok a termékvonalnál :) egyelőre az üzemidő az ami számít lényegesen nálam is

..szerintem jónak tűnik

(#6) Ste válasza shteer (#5) üzenetére


Ste
addikt

amikor volt, nagyon szerettem a tl-50-em. az egyik legkisebb teljesítményú turion x2 és mégis bőven megfelelt. akkuról is szépen muzsikált

(#7) durkonorbi


durkonorbi
tag

Szerintem sem kell félni, hogy a cpu nem lenne elég erős ... azért itt nem sűrűn botlik az ember cpu limitbe, ha pedig mégis (igen ritka lehet az ilyen felhasználó) akkor annak még mindig ott a nagyobb teljesítmányű inteles platform ... általában az erősebb többet eszik... ugye ?! :) De azért akinek nem elég egy 2 GHZ körüli kétmagos turion ereje, annak gondolom nem a CPU fogyasztása és az akkuidő lesz a fő problémája ... :D

(#8) simonzé válasza durkonorbi (#7) üzenetére


simonzé
addikt

Pláne hogy az üzemidőt nem csak a proci befolyásolja, hanem a kijelző, meg persze a Wifi amiről mindenki elfelejti mennyire zabálja az áramot. A Dellemen a kijelző alja legalább 45-50°C-os... Ez pedig erős áramzabálásra és pazarlásra utal.
Egyet nem értek: az AMD miért nem építi még mindig a prociba a VGA-t, a hálózati vezérlőket, és esetleg a hangot. Pont itt tudnának árcsökkenést elérni és kihasználni a rendelkezésükre álló technológiai hátteret.

Nem tudom megállni, ide kell írnom:
Esztétikai hibás Jaguar eladó. Hiányzik az orráról a Puma

I don't fit in. I fit out.

(#9) AMD Power


AMD Power
titán

:C

Erre vártam. Nagyon sokat várok ettől a generációtól. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10) radírfej válasza t72killer (#1) üzenetére


radírfej
senior tag

jelenleg k10 alapú procival a kis fogyasztású szegmensben nem lehet elérni semit. majd talán egy év múlva lesz olyan K10 alapú mobil szegmensbe szánt AMD termék, ami fogyasztás és teljesítmény szempontjából is jobb, mint ez a feltúrbózott k8.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#11) AMD Power


AMD Power
titán

Az AMD integrált grafikájának képességei; az AMD összeállítása

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12) edipqe


edipqe
senior tag

hurrráá!

végre itt van!

és a multkori pl asusos kulsös vga-boxhoz képest itt már rendes seb.gel tud kom-ni a külső vgával a noti!

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#13) AMD Power


AMD Power
titán

(#14) orbano


orbano
félisten

remélem megjelenik valami olyan kütyü, amivel hagyományos VGAt köthetek majd a notebookhoz. végülis csak egy aljzat kell és egy buzi nagy adapter... :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) .mf válasza simonzé (#8) üzenetére


.mf
veterán

Proci + VGA = Fusion, egy-két év múlva jön.
CPU + hang + hálózat +... = SoC. Ez pár fokkal összetettebb :DDD Vannak SoC megoldások, de jelentősen le vannak maradva (pl. 300MHz-es 486-alapú a SoC-ek között már erősnek számít...). Az nV Tegra néven próbálkozik evvel, csak abban ARM-cpu lesz, ami nem x86-kompatibilis.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) Jim Tonic válasza orbano (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A poén az, hogy egy X16 interfészt, melyről leveszed a tápellátást, nem lehet annyira nehéz megoldni egy "szexi" külső csatlakozóval. Akkor nem is gondolkodnék azon, hogy kellene vennem újra egy desktop gépet. Rádugnád a külső egységet, mint egy USB merevlemezt, és tolod a játékot.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) AMD Power


AMD Power
titán

Mikor érnek ide a boltokba az első ilyen notik? :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#18) orbano válasza Jim Tonic (#16) üzenetére


orbano
félisten

azért egy combosabb VGA nem elégszik meg a pci csatival, pláne ha mondjuk a notid egy 65, vagy 90 wattos adapterről megy :) de egy pofás kis házikóba szépen be tudnák építeni, mint egy kis nettop gép, csücsülne a monitor mellett, vagy a polcon a router mellé téve...

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) stevve


stevve
nagyúr

Az első néhány bemutató nagyon meggyőző. Simán cserélném a kicsit régi centrino-s notimat egy ilyenre. Fejlesztésre bőven elég a 2 GHz, sok RAM kell és hosszú üzemidő, na meg minél kisebb fogyasztás ezzel párhuzamban. Az meg már csak hab a tortán, ha a VGA is használható, főleg, ha van saját memóriája. :C

(#20) TomBoy1986 válasza AMD Power (#11) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ez igen! :Y
Enyhén szólva ég és föld :C

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#21) AMD Power válasza TomBoy1986 (#20) üzenetére


AMD Power
titán

Már alig várom az első PH-s tesztet. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Fasza. Csak megy az AMD szekere. Lehet, hogy az Intel CPU megoldása jobb a Centrino platformban, de integrált grafikai teljesítményt a mai napig nem tudnak felmutatni. Itt meg jön a 3800... :)

Where do you want to go today?

(#23) sh4d0w válasza Ste (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az Atom csak addig játszik, amíg optimalizált a kód. Amint nem olyat kell feldolgoznia, máris elfexik...

https://www.coreinfinity.tech

(#24) kvp777 válasza sh4d0w (#23) üzenetére


kvp777
tag

Az atom egy pentium I mmx csak kisebb csikszelesseggel es tokozasban, tovabba az uj sse utasitaskeszlettel es magasabb orajellel. De maga a mag egy az egyben egy PI-es. A PI-esek kepesek voltak atlag 1.5 orajelenkent 1 utasitast vegrehajtani, a Ppro csalad (Ppro, PII, PIII) pedig 1 orajel = 1 utasitas. Tehat egy atom chip is csak kb. 33%-al lassubb mint a vele egy orajelen jaro PIII-as. Innentol szerintem a teljesitmennyel nem lesz gond. A pentium pipeline optimalizalast pedig mar a gcc es a visual studio 6-os (1998-bol) is tamogatta. Van egy olyan erzesem, hogy az a 33% nem igazan szamit ha figyelembe vesszuk, hogy egy 1.2 Ghz-es PIII-as mire kepes es az atom hozza kepest milyen keveset fogyaszt.

Az amd fele kulso pcie8-as busz szep teljesitmeny, mivel varhatoan szabvanyos lesz. Igaz, hogy mar az ibm PII-es laptopokban is volt ilyen rendszerbusz bovito, de az csak az azonos generacios thinkpad-ekkel volt kompatibilis. Egy szabvany pcie8-as buszra pedig sokmindent ra lehet kotni. A kulso videokartyan kivul pl. 10 gigabites halokartyat, external sas tombot sajat vezerlovel, tv tunert, stb.

(#25) as_Rock válasza AMD Power (#17) üzenetére


as_Rock
őstag

Ez az én kérdésem is, bár ismerve a 780G-s csipszettel szerelt asztali lapok megjelenését a bejelentés utáni hetekben :DD remélem itt se sokat kell majd az új laptopokra várni :K

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#26) nesa


nesa
veterán

Hmm ez igy nagyon penge cuccnak tunik, szerintem par ev mulva ha cserelem a laptopot majd valami ilyen vagy jobb de tuti hogy AMD alapu notit veszek...
Bar a 3400+ mobil sempronomal sincs semmi gond:) boven eleg mindenre a kis x1100 al.

(#27) #95590400 válasza kvp777 (#24) üzenetére


#95590400
törölt tag

elnézést, de hol láttál te 1.6 ghz-es p3-asokat? :D nem inkább egy 1.6-os atom ekvivalens 1.2-es p3-al? csak mert én ilyen órajelű, de pentium m -es megfelelést olvastam vhol.

(#28) orbano válasza AMD Power (#21) üzenetére


orbano
félisten

már volt :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#29) orbano válasza #95590400 (#27) üzenetére


orbano
félisten

A dothan az nem atom, így ez a megfeleltetés semmire sem használható. A dothan pedig emlékeim szerint azonos órajelen gyorsabb tud lenni, mint a p3.

A vér nem válik VAZZE!™

(#30) Male válasza #95590400 (#27) üzenetére


Male
nagyúr

(#31) AMD Power válasza orbano (#28) üzenetére


AMD Power
titán

Itt a PH-n? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#32) Yutani válasza Male (#30) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy az 1.6 GHz-es Atom egy picivel lesz gyorsabb egy 1.13 GHz-es Tua P3-tól. Legalábbis a SuperPI alapján.

#tarcsad

(#33) shabbarulez válasza Male (#30) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ezek a SuperPI eredmények kicsit másak, de úgy tudom az a proggy erősen memória késleltetés érzékeny, így aztán a memória sokat változtathat az eredményeken.

[link]

(#34) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Ez valóban férfi munka volt. :C

Amd - Radeon - Ryzen

(#35) Taky


Taky
senior tag

A közeljövőben szeretnék notit venni, mivel sajnos eltulajdonították a TL52-es HP-mat! :(
C2D-ban gondolkodtam, viszont így tuti, hogy egy ilyen turionnal szerelt gépet veszek! :) :)
Remélem pár hónapon belül a HP szerel puma-t a gépeibe.... :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#36) Cagm^c


Cagm^c
tag

Turion Ultra olcsóbb lesz mint a legerősebb C2D?

(#37) Taky


Taky
senior tag

Nagyon remélem, hogy olcsóbb lesz... Egyébként sztem nem nagyon lenne esélye...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#38) orbano válasza AMD Power (#31) üzenetére


orbano
félisten

hát asztali verzióban, ugyanezzel a konklúzióval :D :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) orbano válasza Taky (#37) üzenetére


orbano
félisten

miért ne lenne esélye? kisgépekbe simán jobb, mint az intel platform, mert energiatakarékosabb és erős is :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#40) AMD Power


AMD Power
titán

Griffin! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#41) Male válasza Yutani (#32) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, itt ez jött ki... de jobb lenne valami olyan teszt már, ami a valós felhasználáshoz közelebb van. (Pl az in-order működés nem tudom mennyire nagy hátrány a SuperPiben a valós alkalmazáshoz képest...)

(#42) tyan


tyan
senior tag

Jó kis cucc ez.

(#43) AMD Power válasza Taky (#35) üzenetére


AMD Power
titán

Én is arra várok. Vagy még Talán egy Acer megoldás is érdekelne. De inkább HP.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44) cousin333 válasza orbano (#29) üzenetére


cousin333
addikt

Dothan vs Atom

Ez alapján az 1,6 GHz-es Atom kb. egy 800-1200 MHz-es Dothn teljesítményét hozza.

"We spared no expense"

(#45) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt most nem értem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46) VaniliásRönk válasza kvp777 (#24) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az Atomnak semmi köze a P I-hez, az Atom egy buta inorder kacat, ahogy írták, megfelelő optimalizálás nélkül elmehetsz vele a csába.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#47) marcias válasza AMD Power (#45) üzenetére


marcias
őstag

Miért nem? :B

Steam: marcias88

(#48) AMD Power válasza marcias (#47) üzenetére


AMD Power
titán

Lesznek új Sempronok is? :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49) marcias válasza AMD Power (#48) üzenetére


marcias
őstag

Hát izé... az AMD-t ismerve, sztem simán csinált egy design-os cimkét a régi Semponokhoz :DDD

Azt viszont én nem értem, miért a Sempron van elől :U :D

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#50) fLeSs válasza VaniliásRönk (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hajrá AMD, ideje volt!
talán a bejelentés tehet róla, de a részvényárfolyam már +6-7%-on áll ma.

VaníliásRönk:

a power6 is egy in-order kacat, és közben a világ leggyorsabb processzorra, méghozzá optimalizálás nélkül.
nemtom honnan ered ez az in-order=shit beidegződés, de elég nagy téveszme.

az Atomnak annyi köze tényleg van a P1-hez, hogy egyik sem OoO, és mind2 two-issue szuperskalár. de az Atom futószalagja jóval hosszabb, sokkal fejlettebb az elágazásbecslése, egy rakat SIMD utasításkészletet támogat, totálisan más a memóriaalrendszer (beleértve a gyorsítótárakat), van benne prefetch, és ugye ott a HTT.
szóval aki szerint az Atom egy P1, az elég nagyot téved.

az in-order legnagyobb hátránya, hogy cache-miss esetén leáll az utasításfeldolgozás, mivel nincs OoO. ennek a kiküszöbölésére az OoO-n kívül csak félmegoldások léteznek, az Atomban van is egy, ami a lassú FP-gyors INT utasításokat ha nincs függőség, akkor felcseréli (ez némi OoO-nak tekinthető), de ez csak egy speckó esetben müxik.


szerk: miért nem teszi offba? :F

BTW szvsz az Atom és a Turion nem egy szegmensbe készül.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.