Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) ibu59


ibu59
újonc

Sziasztok !

Megépítettem a címbéli fejhallgató erősítőt a javasolt magasabb nyugalmi árammal.

Semmit nem változtattam az ELP által közreadott kapcsolási rajzon, mindent úgy építettem, ahogy tanácsolta.
Sima pufferről jár, a műveleti erősítő kap RC tag után tápot.(Tehát 1000uF-100 Ohm-470 uF)
Duál monóban építettem, 4x12 V szekunder fesz. után 4x1000 uF-4x100 Ohm-4x 470 uF.
Az erősítése a 32 Ohm fülesemhez teljesen kiváló, azt jól kihajtja.

A hangja:
Mint fentebb írtam, kb egy éve építettem meg a Canamp Clont, ahhoz tudom viszonyítani.

A hangja nekem minden kétséget kizáróan jobb, különösen a magas hangok tiszta megszólalása és lecsengési ideje tetszik. Mintha sokkal hosszabb ideig tartana az ütős magas hangok lecsengése.
A középhang tartományban is tisztulás, jobb hangszer elkülönülés hallható, szinte minden hangszer, ének kristálytisztán elkülönülve jelen van, a vokál pedig még jobban külön válik az énekes hangjától, sőt az énekes mellett, vele egy helyen új vokalistát fedeztem fel, amit eddig nem is hallottam.
Az erősítő jobban hallgathatóbb, zeneibb, a hangja nem olyan "sterilen tiszta", mint a Canamp volt. A felbontása jobb lett, de nem ment a hallgathatóság rovására, sőt, zeneibb lett, hosszú távon hallgathatóbb,

A mély hangok terén is javulás érezhető, energikusabbak a mély hangok, egy picit mintha mélyebbre is menne, mint a Canamp.

Az erősítő építését dokumentáltam, akit érdekelnek a fotók, kérem jelezze, nagyon szívesen felteszek bármilyen képet.

Egy kis ízelítő:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.