Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Brutális tudása lesz. A kiss akkumulátor és a ronda külső viszont borítékolható. :D

https://utdetailing.hu/

(#2) Ricardo


Ricardo
félisten

Kíváncsi vagyok mit tud a kamerája. Az üzemidőre is rágyúrhatnának lassan, mert rendre ez a program pixelek achilles sarka.

(#3) mjani1172 válasza tibcsi0407 (#1) üzenetére


mjani1172
addikt

Na meg az olcsó ár.

[ Szerkesztve ]

(#4) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#3) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Flagship ár, az Alma alatt jó eséllyel.

https://utdetailing.hu/

(#5) Drakmusz válasza Ricardo (#2) üzenetére


Drakmusz
őstag

A nagyobb verziókkal nincs gond ilyen téren, a kicsi nyilván felejtős....

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#6) w333


w333
félisten

Egy az egyben ugyan az az ikon mint az iPhone 11 család hosszú záridőjénél :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#7) #24536576 válasza w333 (#6) üzenetére


#24536576
törölt tag

Kit érdekel?

(#8) Obyboy válasza Ricardo (#2) üzenetére


Obyboy
addikt

Ez náluk hagyomány. Anno a Nexus-ok is kisebb aksit kaptak mint a többi gyártó készülékei...

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#9) tibcsi0407 válasza w333 (#6) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Így már tuti nem veszi majd senki. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#10) akosxyz


akosxyz
senior tag

Kíváncsian várom az új szériát. Már régóta szemezgetek velük. Bár a dizájn elég érdekes lesz :D
Viszont kamerás képességekben nem lesz csalódás az biztos :)
Üzemidőben a kisebb modellek ennyire gyengék voltak?

(#11) viragdani01


viragdani01
HÁZIGAZDA

Nagyon nehéz döntés előtt állok, hogy ez vagy az i11 legyen a következő mobilom. :F :Y

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#12) andor80


andor80
senior tag

Elrettentően gagyi képek..Mintha valami indiai festőbolt teljes szinkészlete lenne rájik öntve +gázvakuzva...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#13) Ganzer válasza viragdani01 (#11) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Én is ezen vacillálok, de a Pixel felé húz a szívem. Megvárom, tesztek nézegetése aztán döntök. :)

(#14) Drakmusz válasza andor80 (#12) üzenetére


Drakmusz
őstag

A hozzászólásod elrettentő, de az nagyon.....:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#15) viragdani01 válasza Ganzer (#13) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Szerencsére nekem sem olyan sürgős a váltás, karácsonyra tervezem magam meglepni valamelyikkel, szóval én is teszteket fogok bújni még egy-két hónapig. :K

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#16) tom_87 válasza Drakmusz (#14) üzenetére


tom_87
tag

Én már csak nevetek :) . Az iPhone 11 Pro Max topicjába is hasonló véleményt fogalmazott meg. Csak tudnám, hogy ha Android fronton az egyik legjobb (ha nem a legjobb) továbbá az iPhone-ok között szintén a legjobb kamerás telefon "vacak" képeket készít, akkor vajon melyik telefon készít jó fotót :) . Biztos a Nikon új modellje... Ja, hogy az nem okostelefon.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#17) Drakmusz válasza tom_87 (#16) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ez egy ilyen műfaj, nincs mit tenni.
Mondjuk azt nem nagyon értem hogy miért fektet valaki energiát egy számára abszolút érdektelen témába...
Nem az ő készüléke, ennyi.Tovább is léphetünk.Szerencsés esetben.:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#18) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Én is kiváncsi leszek a telefonra. Ha maga a rendszer gyors lesz és nem akad akkor szerintem jó kis gép lesz. Az akku meg majd lesz amilyen.

(#19) andor80 válasza Drakmusz (#14) üzenetére


andor80
senior tag

Szakmailag megindokolnád mi nem volt igaz?Vagy neked az összes ismerősőd narancssárga /lila bőrű vakítóan túlszatirált űrlény mint a sample fotókon?

(#16) tom_87
Értem..Azon nevetsz,hogy valakinek van véleménye képalkotásról és az nem egyezik a tieddel..Az meg,hogy a szifon vagy a pixel a legjobb fotós telefon...Egy egyedi vélemény érdekes mégis mindenhol összeségében a Huawei csúcsok vannak a legtöbb helyen kihozva legjobbnak szóval még nem is igaz.(Persze az sem,hogy a huawei a legjobb.Mindegyik mésban)Tartom magam ahoz,hogy szánalmas a pixel és a szifon képalkotása.Egy rossz filter amit ráraknak a képre.Igazán jöhetne raw sample 2019-ben már.

Komolyan srácok.Miért a személyeskedés lenézés kötekvés?Multokor kerestem valamit a fotók videók topikban régebbről infot és ugyanezt a stílust toltátok ott is..Minek kinek?...El kell fogadni ,hogy én mint természetességet kedvelő hobbi fotós behányok ezeken a primitív 'facebook ready" képalkotásokon amire a legtöbb gyártó rámegy manapság.Semmit ne m ragálok ezen hszem után jó éjt...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#20) Noukoum


Noukoum
veterán

Jónak tűnik, csak még mindig nincs hivatalos forgalmazás.:(

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#21) Ganzer válasza andor80 (#19) üzenetére


Ganzer
aktív tag

"Semmit ne m ragálok ezen hszem után jó éjt.."
Igazad van, ez a legkényelmesebb megoldás. :C
Noukoum jaja ezt én is sajnálom, talán majd egyszer..

[ Szerkesztve ]

(#22) Drakmusz válasza andor80 (#19) üzenetére


Drakmusz
őstag

Na akkor tegyél fel nekünk egy pár SAJÁT fotót, legalább ma is tanulunk valamit.
A stílusod viszont árulkodó, emlékeztet valakire. [link]
A véleményem viszont manapság is változatlan.Szigorúan elméleti síkon mozgó fotósokkal nem vitatkozom.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#23) Smiro válasza andor80 (#19) üzenetére


Smiro
senior tag

Nincs is mit reagálni... Egy vízcseppnyi lencsével és körömnyi érzékelővel lőtt fotókat hasonlítasz össze hobbi fotós képeivel... Gáz. Ez egy telefon alapból, + ez, meg az van még benne. Navi, de nem kifejezetten az, zene lejátszó, de nem kifejezetten az, egérmozi, játékkonzol, stb. Bírom, amikor bt fülest fikáznak, hogy szar a hang, nem jól csatlakozik, a navi néha dobja a jelet, stb. Ezekkel a telefonokkal (főleg majd ezzel) van egy jó fotómasina kéznél, ami minden körülmények között élvezetes, és jó képet ad, így semmiről nem marad le senki amiatt, hogy nincs nála fényképezőgép. Ezért gáz, amiket leírtál. A fotóidat meg gondolom, más is tudná fikázni, ha csak hobbifotós vagy. Akkor meg minek is kell neked fikázni olyan telefonokat, amik ezerszer jobb képet csinálnak, mint 5-10 éve egy középkategóriás bridge. Nyilván nem tükrös gépről van szó, hanem hobbi gépről... Amilyen neked lehet. A mintaképekből meg szerintem épp nem a szaturációra kéne figyelni, hanem az extrém körülményekre, amikor a fotók készültek. Ha ezt így tudják, akkor nappali fénynél simán készíthet akár profi képet is a kicsit hozzáértő...

[ Szerkesztve ]

(#24) akosxyz válasza mr.tamasbiro (#18) üzenetére


akosxyz
senior tag

Volt olyan pixel teló amin akadt a rendszer? :Y

(#25) *RLaci* válasza akosxyz (#24) üzenetére


*RLaci*
addikt

Én nem tudok róla,pedig megjelenésük óta használtam/használom valamelyiket.

Drakmusz Lehet az az egy bites az :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) Drakmusz válasza *RLaci* (#25) üzenetére


Drakmusz
őstag

Tuti hogy ő az, kiszagolom a turpisságot.:D

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#27) zseko válasza Smiro (#23) üzenetére


zseko
veterán

Szerintem azért várjuk meg a felhasználók által készített valós képeket, a stock fotók helyett... igaz, az élesség, de főképp a részletesség az elment nyaralni, és minden kép enyhén olajfestmény pluginesnek néz ki :) az ellenfényes kutyás képből pedig a harmadik nekem szörnyű. Igaz, mobilon lesegetni, meg fészbúkra bőven elég.
Ami még nem jön be annyira, az a sima alap android szegényessége képességek, vagy más telefonokban már réges-régóta alap 'fícsörök' terén.

HR24.hu

(#28) Drakmusz válasza zseko (#27) üzenetére


Drakmusz
őstag

A fotós topikban mind a három eddigi generációból láthatsz képeket, eredeti méretben.
Az új sem lesz rossz, ez már borítékolható.
Az enyém 1XL, nincs szégyenkezni valója.Legalabbis én így látom.
[link]
De nézhetjük a második szériát is.
[link]
A többit már rád bízom.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#29) Juhaszatti válasza Drakmusz (#28) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Tényleg remek fotók, egyetlen amibe bele lehet kötni, hogy ezek alapján a képek alapján az 1XL sok esetben alulexponál. De ezen könnyen lehet segíteni, ezt leszámítva pedig teljesen jó fotók, ma is megállják a helyüket.
Biztos vagyok benne hogy az új is szuper képeket csinál majd.

(#30) fairi válasza Juhaszatti (#29) üzenetére


fairi
addikt

Preservation of highlight. Lényege a csúcsfényre méri a fényt a gép vagy te, így a kép alexpos lesz, de semmi nem ég ki. Majd utómunkával helyreállítod a képet. Hogyx ez jól működjön, RAW-ba kell fotózni. Kb az alexpos részben még a mobilok esetén is szokott lenni kb 2/3EV tartalék.

Linkelt képek nincsenek kész, még jpg esetén is lehet a görbékkel picit játszani egy kis zaj árán.

(#31) doooo válasza Drakmusz (#14) üzenetére


doooo
veterán

Betrollkodott egy ilyet az i11 Pro Max topicjába is... ahol aztán abszolút az ellenkezője volt igaz a mondandójának.
Persze lehet, hogy ilyen fordítottan kell értelmezni mindent, és akkor végül is igazat mond.

(#32) niof válasza andor80 (#19) üzenetére


niof
addikt

Na igen, a természetes színekhez ezeknek a képeknek nem sok közük van. Manapság viszont sajnos ez a divat. Az emberek színesebbnek szeretnék látni az életüket, mint amilyen az valójában... :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#33) Bossyy


Bossyy
tag

Számomra fárasztó ez a túlzott PC, hogy minden reklámanyagba, képbe bele KELL tenni színes bőrűt, latin karaktert, távol keleti fazont stb...., nehogy már esetleg csak europid típusúak szerepeljenek valahol. És persze általában a fehér karakter a szőke lány és az afro a fiú (fordítva véletlenül sem). Engem egyáltalán nem zavarna ha egy szenegáli, nigériai cég csak helyi fekete, vagy egy kínai vállalat csak ázsiai típusú karakterekkel modellekkel reklámozná a termékét (ahogy egyébként teszik is), de ez a "szabály" ami Európában és Észak Amerikában van, nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#34) tibcsi0407 válasza Bossyy (#33) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én nem vagyok egy nagyon liberális gondolkodású ember, ennek ellenére sem értek Veled egyet. Európa már nagyon vegyes, ahogy USA is, semmi kivetnivaló nincs abban, ha a reklámanyag mindenkinek szól.

https://utdetailing.hu/

(#35) mjani1172 válasza Bossyy (#33) üzenetére


mjani1172
addikt

Pedig hozzászokhattál.Pláne a Google-nél.
Egyébként sincs olyan film ahol fekete vagy ázsiai lenne a bűnöző.
Arab akad egy pár, de a legtöbb az fehér.
ÉÉÉÉs nem mennék tovább.

tibcsi0407

semmi kivetnivaló nincs abban, ha a reklámanyag mindenkinek szól.

szvsz nem erről van szó. Ez inkább borzasztó erőltetett, és egyébként sem szólhat mindenkihez egyszerre. A magyar cégek magyar piacra szánt reklámaiban is feltűnik sokféle főleg fekete karakter, ami nem baj csak természetellenes, nem illik ide.

[ Szerkesztve ]

(#36) <Adamsky> válasza tibcsi0407 (#34) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem érted, amit Bossyy ír. Nem az a baj, hogy vannak olyan képek, amiken több különböző rasszú emberek vannak, hanem az, hogy szinte csak ilyenek vannak mindenfelé (vagyis nem csupán ezekről a képekről van szó). Engem, - és ahogy látom Bossyy-t se - zavarna egy-egy olyan kép, amin csak "ilyen" vagy csak "olyan" emberek vannak. A mai trend (de rühellem ezt a szót) viszont az ilyen "vegyes" képek erőltetése, valamint - ezzel párhuzamosan - a fehér ember (ha megjelenik a képen) háttérbe helyezése.
Egyébként engem ez sem zavar (könnyen túl tudom tenni magam rajta), csupán mindig feltűnik a PC-nek történő izzadságszagú megfelelés. Ennyi, és mert más is szóvá tette, gondoltam leírom én is a véleményem :R
(#35) mjani1172
+1

A képek egyébként szerintem is jók. Főleg egy mobilhoz képest. Aki szokott fotózni, és nem csak ilyen point-and-shoot készülékkel, annak feltűnhet, hogy az AI mennyi mindent megold. Ez alapvetően jó. Sokan nem akarnak a kép elkészülte után még perceket eltölteni a finomhangolással (esetleg a számítógépen történő szerkesztéssel).
Szóval az irány szvsz. jó, és érthető. Annak pedig aki úgy érzi ennél is tud jobbat még mindig ott van / lesz a raw, ill. a lehetőség, hogy vegyen egy rendes fényképezőt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#35) üzenetére


tibcsi0407
félisten

De ez nem a magyaroknak szól, hiszen itt nem is fogják árusítani. Menj el Párizsba, vagy bárhová nyugatra. Az oslo-i reptéren konkrétan azt hittem ,hogy Indiában vagyok, mikor végignéztem a személyzeten.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#38) Juhaszatti válasza Bossyy (#33) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A világ lakosságának mindössze 25%-a él Európában vagy Amerikában. És mint tudjuk ott sem mindenki europid.
Ha el akarják adni a világban, azokkal kell reklámozniuk akik a célközönség.
Európában sem mindenki az, van ahol hivatalosan nem is kapható. A legjobb példák mi vagyunk erre.

(#39) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Brutál minőség

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#40) <Lacy85> válasza andor80 (#19) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Vagy neked az összes ismerősőd narancssárga /lila bőrű vakítóan túlszatirált űrlény mint a sample fotókon?"

Nem, csak tisztában vele mindenki, hogy utólag úgy állítod a telítettséget, színhőmérsékletet, ahogy akarod.
Gondoltam hobbi fotósként ezt tudtad eddig is. :D

(#41) zseko válasza Drakmusz (#28) üzenetére


zseko
veterán

Köszi, bár én ugye kimondottan a 4-es stockfotóira reagáltam, így az előző generáció képei nem annyira mérvadóak ehhez, ettől függetlenül persze jól néznek ki. :)

HR24.hu

(#42) Drakmusz válasza zseko (#41) üzenetére


Drakmusz
őstag

Azért is írtam, mert ilyenkor még nehéz következtetéseket levonni.
Minden gyártó szereti felturbózni a dolgokat, később majd okosabbak leszünk.
De ahogyan említetted is, a felhasználók képei mutatják meg a valós helyzetet.
A Pixel családnál nagyjából állandó a helyzet a képalkotás terén, az utolsó két Nexus óta viszik ezt a vonalat.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#43) doooo válasza Bossyy (#33) üzenetére


doooo
veterán

Az, hogy nyilvánvalóan fogalmad sincs a társadalmak kinézetéről olyan helyeken, amik nem "belterjes", rohamosan fogyó országokban vannak, nem a Google hibája. Csak a mondandód ellenkezőjét váltod ki egy effajta kirohanással.
Mindazonáltal Pestnek is vannak már olyan környékei, ahol körülbelül ilyen a népesség összetétele a a messze földről ideköltözöttek számának gyors gyarapodása nyomán... szóval nem olyan távoli mindez, mint amilyennek hiszed.
Egyébként is ez marketing, társadalmi "szabályokat" követ, hogy maximalizálja a profitot, de nem léteznének ilyen "szabályok", ha a társadalomnak nem lenne szüksége rájuk. És a fenti ábra is mutatja, hogy bizony szükség van rájuk.
Persze ez nagyon komplex dolog/téma, és már így is túl sok off-ot sikerült generálnod, szóval hanyagoljuk az egészet.

(#44) tom_87 válasza andor80 (#19) üzenetére


tom_87
tag

Nem értem, hol személyeskedtem, de te tudod. Én a stílust nem értettem. Kicsit olyan Gozsdu udvar, hajnal négy óra, odahányós jellegű volt, ezért reagáltam.

Nem tudom, hogy észrevetted-e de a képen kínai/latin amerikai/afroamerikai fotóalanyok vannak. Nekik ilyen a bőrszínük, nem sok köze van a túlszaturáltsághoz.

Erősen megoszlanak arról a vélemények, hogy melyik a legjobb fotós mobil: jó képeket lőnek a Huawei telefonok, de hát erősen sejthető, hogy a tesztelők kapnak egy kis pénzt is a teszteknél...

Legalábbis én az OP7 Pro 114 pontos DXOMark-os tesztje óta erősen szkeptikus vagyok a teszteket illetően (ez csak 2 ponttal marad el a Huawei P30 Pro-tól). Inkább a felhasználók véleményére adok.

@doooo

Szerintem ez a Google nem teljesen természetes. A Google dublini irodájában egyetlen Ír se dolgozik, a világ minden pontjáról mennek oda dolgozni. Azon nevetnék a legjobban, ha kiderülne, ha a fotón szereplő személyek a Googlnél dolgoznának :D .

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#45) *RLaci* válasza Drakmusz (#26) üzenetére


*RLaci*
addikt

Asszem igazad lesz. A stílus maga az ember. :D Egy mai szösszenet. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.